Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 22:45   #81
Quote:
dexterzg kaže: Pogledaj post
(...)'kapitalistička bitch' sam, nije mi problem raditi prekovremeno, raditi dva posla da imam više. Oboje imamo završene fakultete, radimo no trenutno sam u puno boljoj poziciji od njega glede financija i samog posla. Zapeo je u branši za koju se nije ni školovao radeći za jedva prosječnu plaću. On je ovdje suprotnost meni..poludjela sam na njega kada je odbio raditi na ponuđenom dodatnom projektu jer on ne želi žrtvovat svoje slobodno vrijeme koje ostavlja za prijatelje i neke svoje hobije. Inače živi dosta skromno, odrastao je teško, nije nimalo materijalistički nastrojen i to me nekad izluđuje kod njega no svejedno ga volim zbog nekih drugih stvari. Da ne pišem eseje, ne znam kak da pristupim ovom..nismo djeca više, planiram nešto ozbiljno imat, htjela bi zajednički život s nekim, nije mi do zajebancija više..ja si trenutno mogu priuštit samački život, on sa svojom situacijom ne i ne vidim da će mu uskoro biti bolje..dal ovakve stvari mogu biti potencijalni razlog za prekid? pokušat ga promjenit na bolje?
Ti si materijalist, on nije. Ti bi zivjela da radis, on bi radio da zivi. Ako tebi nije problem radit, pa radi zeno! Zasto bi i on morao misliti kao ti?

Kazes da bi si ti mogla priustit solo zivot, a on ne. Pa cekaj, gdje ste tu VI?
Ako idete zivjeti zajedno, znaci da bi imali sasvim dovoljno svega.
Ako mozes platit stan sebi, di je problem da je i on u stanu?
Njegovih dodatnih 5 tisucica nije za baciti. Pa valjda se ne gleda koliko je "moje", a koliko "tvoje" ako se vec ide u ozbiljnom smijeru i nije postavljen rok trajanja svega toga....

Mene uopce ne bi smetalo da imam vise love i da pokrivam vise troskova, ako vec imam i mogu, ne znam zasto bi morali cjepkati pola-pola sve. Ali to je tako samo kad iskreno i potpuno volis. Nema tu prostora sebicnosti. Sve ostalo nije ljubav nego matematika.

Jebes ti to sto se ima love, ako ste od jutra do mraka na poslovima. Za sto bi trebali zivjet, za ljetovanje i zimovanje? A ostalih 300-njak dana rintat ko konji i pozdravljat se u prolazu?

Long story short, rjesenja su ti dva:
-ili ces prihvatit njegov nacin razmisljanja i nastavit potezat malo vise (a kazes da ti nije problem)
-ili ces odrzavati status quo jos neko vrijeme nadajuci se da ce on promijeniti misljenje, a onda kad vidis da nece, naci ces si nekog materijalista slicnog sebi.

Oprezno samo da kod varijante 2, s vremenom ne pozalis, kad skuzis da se vidate svaki treci vikend, a i onda zvone nonstop mobiteli, laptopi upaljeni od jutra do mraka, stalno odsutni pogled, sve losiji i rijedi seks jer je pod psihofizickim stresom, i sve veca samoca, a nisi sama. Imas brdo takvih prica na Rastavama.

Quote:
dexterzg kaže: Pogledaj post
hvala na komentarima

radi se o dosta zrelom dečku, bez obzira što živi još sa svojima (jednim roditeljem zapravo), i to mi se upravo i sviđa kod njega, radi oko kuće, sam si kuha i pere, u tom smislu podstanarstvom ne bi ništa nikom dokazao.
no smeta me sve veća razlika u svjetonazorima, istina da težim životu na visokoj nozi, uskoro ću si ga moći i priuštiti no voljela bi ravnopravnog partnera s kojim ću pokušat ostvariti to. svjesna sam da nitko ne nađe savršeno kompatibilnog partnera no eto, samo me ta jedna stvar muči u odnosu. bojim se da ne napravim neku glupost, zanima me kolko je to objektivno velika prepreka daljnjem razvoju odnosa?
Ti ga ne smatras uopce ravnopravnim, dozivljavas ga nizim rangom, mislis da on to ne osjeti? Nece taj nikad biti sretan, moze se samo naviknuti da bude slapa nekome i manje vrijedan. Nadam se da nece pristati na to.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:30   #82
Quote:
dexterzg kaže: Pogledaj post
Više od godinu dana sam u vezi s dečkom kod kojeg me već neko vrijeme počela smetat jedna stvar tak da već sama sebi govorim nemogu s njim a nemogu ni bez njega. Zanima me mišljenje većeg broja ljudi. Dečko je odličan, volimo se, sviđa mi se još uvijek isto kao prvog dana, upražnjavamo vrhunski seks, jednostavno ništa mi trenutno ne fali, no smeta me njegova neambicioznost u smislu posla, karijere. Oboje smo premašili srednje dvadesete i naravno da gledam na dugoročno kolko ta veza ima smisla..živimo svatko kod svojih staraca još uvijek..ozbiljan je on i zreo u glavi no bojim se da ne pretendiramo isto..'kapitalistička bitch' sam, nije mi problem raditi prekovremeno, raditi dva posla da imam više. Oboje imamo završene fakultete, radimo no trenutno sam u puno boljoj poziciji od njega glede financija i samog posla. Zapeo je u branši za koju se nije ni školovao radeći za jedva prosječnu plaću. On je ovdje suprotnost meni..poludjela sam na njega kada je odbio raditi na ponuđenom dodatnom projektu jer on ne želi žrtvovat svoje slobodno vrijeme koje ostavlja za prijatelje i neke svoje hobije. Inače živi dosta skromno, odrastao je teško, nije nimalo materijalistički nastrojen i to me nekad izluđuje kod njega no svejedno ga volim zbog nekih drugih stvari. Da ne pišem eseje, ne znam kak da pristupim ovom..nismo djeca više, planiram nešto ozbiljno imat, htjela bi zajednički život s nekim, nije mi do zajebancija više..ja si trenutno mogu priuštit samački život, on sa svojom situacijom ne i ne vidim da će mu uskoro biti bolje..dal ovakve stvari mogu biti potencijalni razlog za prekid? pokušat ga promjenit na bolje?
Gdje je ona kesa da se pokrijem po glavi?
Jadnik nije materijalistički nastrojen.

OMG.
__________________
.......................
savrsena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 02:27   #83
Komentatori. Mislim da ste potpuno krivo skužili curu. Svaka žena voli kod muškarca osjetiti inicijativu, ambiciju, samouvjerenost itd. I to je sve što je cura mislila. Tako da sve te priče o smislu života u pogledu "radim da živim" ili "živim da radim" je potpuno promašena poenta djevojke. Napisala je da se vole. Čisto sumnjam jer kad se netko voli onda i međusobno iskreno pričaju i dijele misli bile dobre ili ... Stoga, ona a i on sigurno su na jednoj od prekretnica života te trebaju jednostavno krenuti dalje, zajedno ili ne.
SplitskiTovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 04:38   #84
Quote:
Nestvarna V. kaže: Pogledaj post
Smatram da je za ljudsku psihu i osam satni rad pretjeran.
Mene je strah ovo naglas reći u radnoj sredini jer bi me neradnikom i ljenčinom proglasili.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:13   #85
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Mene je strah ovo naglas reći u radnoj sredini jer bi me neradnikom i ljenčinom proglasili.
Ja mislim da 8 sati nije puno, kao ni 12 ili više, problem je točno definiranje radnog vremena, jer radna spremonost nije uvijek ista...

Mislim da je kod nekakvih freelancera aktivno vrijeme najbolji pokazatelj radne spremnosti, kod njih nema pasivnog radnog vremena, a nema ni striktnog radnog vremena. Ali određivanjem normi, ne može se danas takav pristup primjeniti na na radnu okolinu kakvu poznajemo, i onda moramo patiti radi činjenice da čovjek nije stroj, vjerojatno je i zato izumrlo robovlasništvo(primitvno i jasno definirano)...Samo je netko danas mislio ako primjeni ideju kako je dijete sretnije kad mu kupuješ slatkiše, vrlo se zajebao
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 13:42   #86
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Mene je strah ovo naglas reći u radnoj sredini jer bi me neradnikom i ljenčinom proglasili.
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...o-vrijeme.html

bolje sest sati raditi nego "raditi" 8 ili vise.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:55   #87
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Mene je strah ovo naglas reći u radnoj sredini jer bi me neradnikom i ljenčinom proglasili.
Ima nas više.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:16   #88
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Mene je strah ovo naglas reći u radnoj sredini jer bi me neradnikom i ljenčinom proglasili.
Nije toliki problem u satnici rada ( dapače, mene rad ispunjava ) već u neefikasnom radu. Dosta sam se mučio na fax-u dok sam skužio kako treba radit pametno, a ne puno.
nerdfucker2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:15   #89
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Ja mislim da 8 sati nije puno, kao ni 12 ili više, problem je točno definiranje radnog vremena, jer radna spremonost nije uvijek ista...
Ovisi što radiš. Osam sati analiziranja, kvalificiranja i donošenja odluka, administrativnog dijela posla uz istodobnu primjenu nekoliko zakona na ono čime se baviš, dok pritom ne stigneš otići na pauzu niti stigneš jesti (da ne pričam o radu vikendom i večernjem pripremanju za sutrašnji radni dan) je, pa i za nekog tko naginje radoholičarstvu i prefekcionizmu - previše.


Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...o-vrijeme.html

bolje sest sati raditi nego "raditi" 8 ili vise.
Snovi postaju java.

Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ima nas više.
Malo nas je al nas ima.

Quote:
nerdfucker2 kaže: Pogledaj post
Nije toliki problem u satnici rada ( dapače, mene rad ispunjava ) već u neefikasnom radu. Dosta sam se mučio na fax-u dok sam skužio kako treba radit pametno, a ne puno.
Slažem se. No, postoje objektivni pokazatelji koji mjere koliko nekog posla prosječan čovjek može obaviti u određenom vremenu. Ako je sustav racionalno posložen, tada će radno opterećenje (distribucija radnih zadataka) na dnevnoj, tjednoj, mjesečnoj i godišnjoj razini pratiti taj pokazatelj. Onda zaista nije teško biti efikasan u zadanoj satnici, pa čak i premašivati očekivanu normu u kraćim rokovima od predviđenih.

Al ako radiš u ne-racionalnom, ne-efikasnom sustavu koji produktivnost mjeri statističkim pokazateljima kojima se može manipulirati i koji u suštini ne pokazuju pravo stanje stvari - tada satnica postaje bitna jer u tom vremenu ti moraš napraviti objektivno nemoguće ili bar pokušavati, pa i nakon osam sati, za koje se tvrdi da nije puno, nisi za ništa drugo nego u krpe na par sati.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:49   #90
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Slažem se. No, postoje objektivni pokazatelji koji mjere koliko nekog posla prosječan čovjek može obaviti u određenom vremenu. Ako je sustav racionalno posložen, tada će radno opterećenje (distribucija radnih zadataka) na dnevnoj, tjednoj, mjesečnoj i godišnjoj razini pratiti taj pokazatelj. Onda zaista nije teško biti efikasan u zadanoj satnici, pa čak i premašivati očekivanu normu u kraćim rokovima od predviđenih.
A koji su ti objektivni pokazatelji?
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:30   #91
Quote:
satisamba kaže: Pogledaj post
A koji su ti objektivni pokazatelji?
Pa napraviš analizu. Npr. ako Pero može u jednom satu napraviti 3 figurice od stakla, Janko također, Ivan dvije i gotovo treću dovršiti, a Matej tri i pol. Uzmimo da su svi istog ili sličnog stupnja psihofizičke "konstitucije", posjeduju sličnu ili jednaku vještinu - tada se može zaključiti da u tom njihovom poslu objektivna norma proizvodnje iznosi cca 3 jedinice na sat. Ovdje zanemarimo Marija, koji je natprosječno vješt i motiviran pa napravi 5-6 i Krešu koji napravi 1 i pol. Tri je neki standard.

Primijeni metodu na bilo koju profesiju - odnosno uzmi u obzir vrstu posla, težinu, njegov specifikum, zatim vještinu i motivaciju sudionika, ukalkuliraj određene "otklone" - i možeš aproksimirati dovoljno dobro; sve se može, barem, aproksimirati, što je dovoljno za "objektivnu normu".

Vrijednost rada je druga priča.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:00   #92
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Pa napraviš analizu. Npr. ako Pero može u jednom satu napraviti 3 figurice od stakla, Janko također, Ivan dvije i gotovo treću dovršiti, a Matej tri i pol. Uzmimo da su svi istog ili sličnog stupnja psihofizičke "konstitucije", posjeduju sličnu ili jednaku vještinu - tada se može zaključiti da u tom njihovom poslu objektivna norma proizvodnje iznosi cca 3 jedinice na sat. Ovdje zanemarimo Marija, koji je natprosječno vješt i motiviran pa napravi 5-6 i Krešu koji napravi 1 i pol. Tri je neki standard.

Primijeni metodu na bilo koju profesiju - odnosno uzmi u obzir vrstu posla, težinu, njegov specifikum, zatim vještinu i motivaciju sudionika, ukalkuliraj određene "otklone" - i možeš aproksimirati dovoljno dobro; sve se može, barem, aproksimirati, što je dovoljno za "objektivnu normu".

Vrijednost rada je druga priča.
koliko doktor može napraviti operacija npr. slijepog crijeva u danu?
Ragnar Lothbrok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:15   #93
Možete pričati što Vas volja, rekoh Već da ova veza nema budućnost. Znam po sebi, ukoliko nemam posao, dobar prihod koji sam si zacrtao i dovoljno kešovine na računu smatram se neuspješnim i osjećam se loše..
Ljudi koji vole lovu i rad općenito ne mogu prihvatiti da netko ima mogućnost raditi a ne želi, to smatram ljenošću. Iako, ponekad više vrijedi izaći sa frendovima vani i zabaviti se, uživati u životu, nego 10 000 Eura u džepu, ali eto nismo svi isti...
Autorici ne zamjerim, žensko je i kao žensko normalno je da ima očekivanje od muškarca po pitanju posla i prihoda...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:20   #94
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Autorici ne zamjerim, žensko je i kao žensko normalno je da ima očekivanje od muškarca po pitanju posla i prihoda...
ovo ce biti dobro.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:22   #95
Quote:
Ragnar Lothbrok kaže: Pogledaj post
koliko doktor može napraviti operacija npr. slijepog crijeva u danu?
O jebemu.

Pa valjda se može aproksimirati trajanje rutinskog zahvata. Ako se to može - onda se može i normirati uvažavajući sve čimbenike. Ne možeš od čovjeka tražit da napravi npr. tri operacije dnevno ako nema pacijenata, kao što ne možeš tražiti da operira petnaest ako je navala. U takvim slučajevima postoji re-distribicija - kako pacijenata tako i osoblja.

Pa ovo su osnove upravljanja sustavima. Notornosti. Nigdje ne zagovaram da moraš toliko i toliko, već pišem o raspodjeli rada koja se temelji na sustavnoj analizi i promatranju, koja je onda osnova za dodjelu radnog opterećenja.

Off smo. Neću dalje.


@ 4fun - ma šta kažeš.
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:26   #96
Quote:
fauxpersona kaže: Pogledaj post
Off smo. Neću dalje.
Oni tebe zajebavaju, jer je krešo upravo dobio otkaz, a norma se digla na 6
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:31   #97
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
Oni tebe zajebavaju, jer je krešo upravo dobio otkaz, a norma se digla na 6
cak i da kreso obije otkaz, iz danih podataka tesko da se moze izvuci norma 6.

osim ako se napravi tako da na testiranju prodju i zaposle se samo radnici koji rade >=6

ali to ce se onda i vise morati platiti.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:33   #98
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cak i da kreso obije otkaz, iz danih podataka tesko da se moze izvuci norma 6.

osim ako se napravi tako da na testiranju prodju i zaposle se samo radnici koji rade >=6

ali to ce se onda i vise morati platiti.
od kređe niš kurca, a ove ostale uvijek može jebat u zdrav mozak, kako mario može ,a još bivši ovisnik
i odbijat im od plaće, mrcvarit ih
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:48   #99
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cak i da kreso obije otkaz, iz danih podataka tesko da se moze izvuci norma 6.

osim ako se napravi tako da na testiranju prodju i zaposle se samo radnici koji rade >=6

ali to ce se onda i vise morati platiti.
I eto gdje kinezi ulaze u priču.

rade najviše, a za najmanje para. Jebeš hrvate, treba kineze uvesti. (šala)
Simetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:13   #100
Quote:
Gefutko kaže: Pogledaj post
od kređe niš kurca, a ove ostale uvijek može jebat u zdrav mozak, kako mario može ,a još bivši ovisnik
i odbijat im od plaće, mrcvarit ih
Pa onda logično - treba opstruirat Marija - šta si koji kurac on umišlja da je bolji od ostalih?!

Quote:
Simetra kaže: Pogledaj post
I eto gdje kinezi ulaze u priču.

rade najviše, a za najmanje para. Jebeš hrvate, treba kineze uvesti. (šala)
Postavlja se pitanje onda - da se na temu vratimo - bi li autorica bila u vezi s nekim k'o radi ko mazga i ambiciozan je, al to ne poprati financijska pozadina?

Voli li ona ambicioznost kao karakternu osobinu ili lovu?
__________________
In order to grow you must betray their expectations.
fauxpersona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger