Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 14:03   #801
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Ovdje se placaju visoki porezi.Zato svi koji ovdje zive imaju visoku razinu zivljenja i drustvo se brine za svakog.
Sto se tice srednjeg prosjeka reci cu generalno;sa prosjecnom radnickom placom kad se plati porez moze se zivjeti pristojno.Pri tome mislim na zivot u konfornom stanu,auto,kvalitetna prehrana,djecje potrebe.Ljetovanje mjesec dana u HR jer je obavezno imati 5 tjedana placenog godisnjeg odmora.
Ako je potrebno,navest cu detaljne stope,porezne odbitke sa dokumentacijom.
Nepricaj vise, jos cu se odeslit u Sweden..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 15:18   #802
Svedska je zemlja koja je svima dala sansu za zivot dostojna covjeka.
Svedani su izuzetni i mislim da nikada ne bih mogao zivjeti vani osim ovdje.
Nema izrabljivanja niti diskriminacije,nikada nisu kolonizirali niti plackali druge narode.Nema podrumskih stanova,nema u stanovima vlage niti zohara.Svatko tko dode uci besplatno jezik dok ga ne nauci.Kad trebas,imas pravo na besplatnog tumaca,u svim skolama je obavezna prehrana(besplatna),ovdje u 13 se prekida sa radom jer tada pocinje vrijeme rucka i traje sat vremena.
Drustvu je svako potreban,medicina je na najvisoj razini i dostupna svima.Nema extremno bogatih ljudi ali ne postoji ni sirotinja niti beskucnici.
To je za mene civilizacijski odmak kojeg su Svedani dostigli.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 16:30   #803
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Svedska je zemlja koja je svima dala sansu za zivot dostojna covjeka.
Svedani su izuzetni i mislim da nikada ne bih mogao zivjeti vani osim ovdje.
Nema izrabljivanja niti diskriminacije,nikada nisu kolonizirali niti plackali druge narode.Nema podrumskih stanova,nema u stanovima vlage niti zohara.Svatko tko dode uci besplatno jezik dok ga ne nauci.Kad trebas,imas pravo na besplatnog tumaca,u svim skolama je obavezna prehrana(besplatna),ovdje u 13 se prekida sa radom jer tada pocinje vrijeme rucka i traje sat vremena.
Drustvu je svako potreban,medicina je na najvisoj razini i dostupna svima.Nema extremno bogatih ljudi ali ne postoji ni sirotinja niti beskucnici.
To je za mene civilizacijski odmak kojeg su Svedani dostigli.
Jos par ovakvih postova i eto mene..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 19:25   #804
zaposlenje u svicarskoj

Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Ovdje se placaju visoki porezi.Zato svi koji ovdje zive imaju visoku razinu zivljenja i drustvo se brine za svakog.
Sto se tice srednjeg prosjeka reci cu generalno;sa prosjecnom radnickom placom kad se plati porez moze se zivjeti pristojno.Pri tome mislim na zivot u konfornom stanu,auto,kvalitetna prehrana,djecje potrebe.Ljetovanje mjesec dana u HR jer je obavezno imati 5 tjedana placenog godisnjeg odmora.
Ako je potrebno,navest cu detaljne stope,porezne odbitke sa dokumentacijom.
Ne nema potrebe Vjerujem ja tebi.Dali se sto promijenilo od kad je usla u Europu?Posto sam vidjela jednu reportazu u vezi restrukturacije poste u Svedskoj,imala sam dojam da nije sve vise ka prije.Mozda gresim.
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 19:37   #805
Quote:
colibri kaže: Pogledaj post
Ne nema potrebe Vjerujem ja tebi.Dali se sto promijenilo od kad je usla u Europu?Posto sam vidjela jednu reportazu u vezi restrukturacije poste u Svedskoj,imala sam dojam da nije sve vise ka prije.Mozda gresim.
Grijesis!
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:06   #806
zaposlenje u svicarskoj

Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ovo je glavno pitanje koje naucimo u kapitalizmu, koliko cemo platit necega i koliko nama ostaje?

A ruku na srce uzimaju i nama ovdije ali ja bar mislim da nedaju toiliko koliko bi trebali davati...
Fancy,sine kad zivis sa zidovima naucis ka i oni biti zidov . To mi je postala druga koza nemoj mi zamjeriti molim te.
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:36   #807
Quote:
colibri kaže: Pogledaj post
Fancy,sine kad zivis sa zidovima naucis ka i oni biti zidov . To mi je postala druga koza nemoj mi zamjeriti molim te.
Nisi jedina "da te bar mao utješim" ali kad god se uhvatim u ovim mislima oko nekih ušteda sam se kažnjavam šetnjom od sat vremena na friškom zraku, i odmah bude lakše,,

Ali sve u svemu ponekad treba pripazit na lovu jer teško se zaradi a lako potroši.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 23:49   #808
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Nisi jedina "da te bar mao utješim" ali kad god se uhvatim u ovim mislima oko nekih ušteda sam se kažnjavam šetnjom od sat vremena na friškom zraku, i odmah bude lakše,,

Ali sve u svemu ponekad treba pripazit na lovu jer teško se zaradi a lako potroši.
OF.Trebas da ustedis energiju ,i da ju cuvas za pametnije stvari.:rofl lova ti je glavna stvar u zivotu.Inace kako bi platio porez?
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 11:12   #809
Quote:
colibri kaže: Pogledaj post
OF.Trebas da ustedis energiju ,i da ju cuvas za pametnije stvari.:rofl lova ti je glavna stvar u zivotu.Inace kako bi platio porez?
Problem je kad se ima viska energije...

Colibricu ja moram sa tobom popricati da ti pokusam dokazati da lova nije glavna stvar, mozda sporedna prema glavnom cilju, ali glavna nikako..
A porez, ispunio sam ga ali nisam poslao....a valjda ce im netko platit...
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 13:06   #810
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Problem je kad se ima viska energije...

Colibricu ja moram sa tobom popricati da ti pokusam dokazati da lova nije glavna stvar, mozda sporedna prema glavnom cilju, ali glavna nikako..
A porez, ispunio sam ga ali nisam poslao....a valjda ce im netko platit...
Ja sigurno ne A vec mi stigo federalni pa neznam kud da se okrenem.Moja fiduciaire popizdi sa mojim neredom.
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 10:13   #811
Nije ovdje sve tako crno,malo je velikik pritisak iz Njemacke,ali sve je to kordinirano.Zasnivanje braka pa makar i nekoh sporazumnog prolazi,jeste da je sve to upitno ali ako bas mora biti CH.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 13:22   #812
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Moram reci da je Svedska napravila jako puno u pogledu prilagodbe strancima.
A jest to je istina. Nakupilo se u Svedskoj raznoraznog gotovanskog smeca privucenog ovim 'naporima' dok su istovremeno najbogatiji i najproduktivniji Svedi poput recimo Ingvara Kamprada (IKEA) ili udovice Rausing (Tetra PAk) potrazili utociste u Svicarskoj ili recimo Hans Rausing (Tetra Pak) u Engleskoj.

I jos se moram dakako nasmijati na ove 'napore' svedske vlade usmjerene startanju biznisa. Svedska od 70-tih naovamo je stvorila nula neto privatnih radnih mjesta. Od 70-tih naovamo nije stvorena niti jedna znacajnija kompanija. Top 20 firmi izlistanih na SSE niti jedna nije mladja od 30 godina.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 14:21   #813
zaposlenje u svicarskoj

Quote:
Chairman Mao kaže: Pogledaj post
A jest to je istina. Nakupilo se u Svedskoj raznoraznog gotovanskog smeca privucenog ovim 'naporima' dok su istovremeno najbogatiji i najproduktivniji Svedi poput recimo Ingvara Kamprada (IKEA) ili udovice Rausing (Tetra PAk) potrazili utociste u Svicarskoj ili recimo Hans Rausing (Tetra Pak) u Engleskoj.

I jos se moram dakako nasmijati na ove 'napore' svedske vlade usmjerene startanju biznisa. Svedska od 70-tih naovamo je stvorila nula neto privatnih radnih mjesta. Od 70-tih naovamo nije stvorena niti jedna znacajnija kompanija. Top 20 firmi izlistanih na SSE niti jedna nije mladja od 30 godina.
I sto sad,ti si veliki ekonomista i ka takav tebi smeta sto Swedska dozvoljava nasim izbjeglicama da zive korektno?A stari iz Ikea nepridonosi ka pojedinac nista u Lausanni ,Obavlja trgovinu sam, skrt je ,nema cak ni jednu kucnu pomocnicu.Mogao bi da da posao 100 ljudi a ne da se ponas kao najveci siromah na ovoj zemljskoj kugli.Jos uzima i onih 2000 i nesto mirovinu Kad jedan pdg iz Man Powera odbija tu istu mirovinu. I ja treba da se divim tom covjeku sto je pobjego iz Swedske radi poreza?
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 16:31   #814
Ako nista drugo Kamprad placa toliko poreza u Svicarskoj da sigurno hrani bar jedno 200-300 dzabalebarosa koji su se nekako probili do Svicarske. A sto se tice tvoga divljenja, ja bih se zabrinuo za svoj svjetonazor kada bih kojim slucajem sa sa tobom dijelio uzore.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 18:15   #815
zaposlenje u svicarskoj

U punom si pravu Ti bi ga izgubio.Kao sto sam i ja. Dali ti znas dali je on tax-free il tax-haven il je kao i ja taxpayer?
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 19:38   #816
Quote:
Chairman Mao kaže: Pogledaj post
A jest to je istina. Nakupilo se u Svedskoj raznoraznog gotovanskog smeca privucenog ovim 'naporima' dok su istovremeno najbogatiji i najproduktivniji Svedi poput recimo Ingvara Kamprada (IKEA) ili udovice Rausing (Tetra PAk) potrazili utociste u Svicarskoj ili recimo Hans Rausing (Tetra Pak) u Engleskoj.

I jos se moram dakako nasmijati na ove 'napore' svedske vlade usmjerene startanju biznisa. Svedska od 70-tih naovamo je stvorila nula neto privatnih radnih mjesta. Od 70-tih naovamo nije stvorena niti jedna znacajnija kompanija. Top 20 firmi izlistanih na SSE niti jedna nije mladja od 30 godina.
Nije dobro titulirati ljude takvim ruznim nazivima(gotovanska smeca).Najbogatiji Svedani se uvijek vrate zivjeti u svoju domovinu a sef IKEA zivi ovdje u Svedskoj.On je svoju tvornicu zapoceo ovdje i mislim kako ne moramo pricati o njemu.
Isto tako navedena kritika oko privatnih kompanije nije tocna.
Svedska ekonomija nije nikada bolje stajala nego danas a to vrlo jednostavno dokazuju statistike.
Plus zadovoljni ljudi koji zive u Svedskoj.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 08:22   #817
Quote:
colibri kaže: Pogledaj post
U punom si pravu Ti bi ga izgubio.Kao sto sam i ja. Dali ti znas dali je on tax-free il tax-haven il je kao i ja taxpayer?
Nije tax-free nego placa puno manje taxe u Svici nego sto bi placao u Svedskoj. A ono sto glupi Svedi ne razumiju jest da je manji dio velike pite veci od velikog dijela male pite. Osim toga ekonomska pita od koje drzava uzima mali dio raste a ona od koje uzima veliki dio se smanjuje.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 08:32   #818
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Nije dobro titulirati ljude takvim ruznim nazivima(gotovanska smeca).Najbogatiji Svedani se uvijek vrate zivjeti u svoju domovinu a sef IKEA zivi ovdje u Svedskoj.On je svoju tvornicu zapoceo ovdje i mislim kako ne moramo pricati o njemu.
Isto tako navedena kritika oko privatnih kompanije nije tocna.
Svedska ekonomija nije nikada bolje stajala nego danas a to vrlo jednostavno dokazuju statistike.
Plus zadovoljni ljudi koji zive u Svedskoj.
Ekonomija svedske je puno bolje stajala u 60-tim i 70-tim kada je bila medju top 4 zemlje na svijetu po prihodima po glavi stanovnika. Danas je negdje 14-ta, a prezivjela je globalizaciju tako sto je devaluirala valutu tako da su im izvozni proizvodi postali konkurentniji medjutim platezna moc Svedjana je danas manja nego sto je bila prije 30 godina. Prihod po stanovniku u Svedskoj pada s obzirom na OECD prosjek od 70-tih.

A Ingvar Kamprad (stvoritelj i vlasnik IKEA-e, ne sef - ma sto god to bilo) ne zivi u svedskoj nego u Svicarskoj i to od 1976-te. Da te podsjetim malo o svedskoj ekonomskoj povijesti, Svedska je tek negdje sredinom 60-tih pocela sa instaliranjem rezima visoke taksacije. Prije toga je imala izrazito niske takse cak ispod OECD prosjeka. Kad je povecala takse Svedska je izgubila dosta ljudi poput Kamprada (koji radije placa 15-tak% takse iz prihoda Svicarskoj nego 55% Svedskoj), al je zato dobila bosanske izbjeglice i islamisticke fanatike. E sad ti meni reci ne bi li Svedskoj bilo bolje da joj Kamprad placa 15% takse nego da joj ne placa 55% takse.
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 15:47   #819
Quote:
Chairman Mao kaže: Pogledaj post
Ekonomija svedske je puno bolje stajala u 60-tim i 70-tim kada je bila medju top 4 zemlje na svijetu po prihodima po glavi stanovnika. Danas je negdje 14-ta, a prezivjela je globalizaciju tako sto je devaluirala valutu tako da su im izvozni proizvodi postali konkurentniji medjutim platezna moc Svedjana je danas manja nego sto je bila prije 30 godina. Prihod po stanovniku u Svedskoj pada s obzirom na OECD prosjek od 70-tih.

A Ingvar Kamprad (stvoritelj i vlasnik IKEA-e, ne sef - ma sto god to bilo) ne zivi u svedskoj nego u Svicarskoj i to od 1976-te. Da te podsjetim malo o svedskoj ekonomskoj povijesti, Svedska je tek negdje sredinom 60-tih pocela sa instaliranjem rezima visoke taksacije. Prije toga je imala izrazito niske takse cak ispod OECD prosjeka. Kad je povecala takse Svedska je izgubila dosta ljudi poput Kamprada (koji radije placa 15-tak% takse iz prihoda Svicarskoj nego 55% Svedskoj), al je zato dobila bosanske izbjeglice i islamisticke fanatike. E sad ti meni reci ne bi li Svedskoj bilo bolje da joj Kamprad placa 15% takse nego da joj ne placa 55% takse.
Odmah na pocetku kao sto sam vec to u nekoliko navrata pokusavao,molio bih da se ljudi ne prozivaju ruznim rijecima niti podcjenjuju.
Ne bavim se ekonomijom a napisao sam da je ekonomija nikad bolja na bazi raspolozenja ljudi koji zive ovdje.Zaista nisam ekonomski strucnjak kako bih mogao ulaziti u dubinu pa isto tako ne mogu polemizirati oko toga.
Siguran sam da Svedani jako dobro znaju sto je za njih bolje i kako znamo da su upravo oni izmislili neke oblike placanja taxi,dopustite zakljucak da znaju sto rade.
Sedamdesetih godina nije postajao program besplatnog ucenja jesika za strance(SFI)a danas postoji a to je nama ljudima (koje nitko ovdje nije nikad podcijenio bez obzira zasto i od kuda smo dosli)koji ne razmisljaju o milijardama jako dobar nacin sto lakse prilagodbe u novoj sredini.
Opet ponavljam,ovdje mali covjek zivi zivotom dostojnog covjeka a kako i sto rade multimilijunasi to me zapravo i ne zanima previse!
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 16:03   #820
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Odmah na pocetku kao sto sam vec to u nekoliko navrata pokusavao,molio bih da se ljudi ne prozivaju ruznim rijecima niti podcjenjuju.
Zahvaljujem iskreno na podrsci. Nemoj se ti puno uzbudjivat radi njega.On je uvjek agresivan ali je kompetentan.
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.