Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2011., 14:09   #381
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnim informacijama o tehnici, eto nešto sam novo naučila. Mene zanima još samo jedan detalj, isplati li mi se to financijski? Tj. jesu li neka obična drvena vrata (bez kvaka) bitno skuplja od toga da preuređujem neka starija? Pliz, još ta crtica, čisto generalno... Znam da je polubedasto pitanje, ali mi je bitno za neke kalkulacije adaptacije...
Uvijek se isplati preuredjivati stara vrata, ako su u solidnom stanju.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:42   #382
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Kuća u kojoj smo ličili stolariju izgrađena je 1929.godine.
Gotovo sva vrata su dupla i visoka do stropa (3.5).Niža vrata su na špajzi,djevojačkoj sobici i na kuhinjskom balkonu.
Radili su nam provjereni ličioci i bili smo jako zadovoljni.
Staru boju su spalili plinskim aparatom i kitali u nekoliko navrata različitim kitovima.Stakla smo ostavili stara,osim na jednim vratima na kojima je bilo napuklo (jedva smo našli adekvatnu debljinu).

i moja je iz 1926 tako da možeš mislit koliko je slojeva bilo na njima
sjećam se od kada sam se ja rodila ( skoro pola stoljeća )...da smo ih farbali min. 4 puta i to moja mama i nono
moja nisu dupla a visina im je 2.5 m
od soba su šira a od djevojačke sobe, špajze su za 15 cm uža
samo što više nemam te sobe...makla te zidove i spojila neke prostorije
prije je soba bila tinel (dnevni boravak) i raspored je bio užasan

ti stanovi su većinom imali duge hodnike i vrata cijelom dužinom sa jedne i druge strane
ili kao u mene gdje je hodnik plus neko kao predsoblje i sve okolo vrata
više bi volila da je ova prva varijanta

naravno da ima ljudi što će to napravit kako treba...ja sam čak mislila dat vrata potopit u one bazene za skidanje boje, i to bi nam puno olakšalo, ali tada nisam mogla naći nikoga tko to radi
poslije sam vidila da to i nije tako skupo


Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnim informacijama o tehnici, eto nešto sam novo naučila. Mene zanima još samo jedan detalj, isplati li mi se to financijski? Tj. jesu li neka obična drvena vrata (bez kvaka) bitno skuplja od toga da preuređujem neka starija? Pliz, još ta crtica, čisto generalno... Znam da je polubedasto pitanje, ali mi je bitno za neke kalkulacije adaptacije...

prvo trebaš odlučiti kakva vrata želiš, a i malo pronjuškati po dučanima sa stolarijom i vidjeti što se nudi i kakve su cijene



Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Teško ćeš iopće naći na tržištu tako kvalitertnu unutarnju stolariju kao što je bila ova koju su radili negdje do 60tih.
A ako i nađeš cijena će biti astronomska.
Zato,ako ti se uklapa u ideju uređenje - ostavi stara vrata.

od kojeg drva su tvoja vrata....i koliko si platio to uređenje svojih
recimo cijena jednih duplih vrata i štokova (ako se sjećaš)
i jesi ih farbao u bijelo
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 16:31   #383
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
.....

od kojeg drva su tvoja vrata....i koliko si platio to uređenje svojih
recimo cijena jednih duplih vrata i štokova (ako se sjećaš)
i jesi ih farbao u bijelo
mislim da su hrastova.
A cijena je bila za cijeli stan: stolarija vanjska i unutarnja,zidovi i stubište.Vrata su kako koja:bijela ,tamnozelena i slonova kost.

Zadnje uređivanje Aoife : 19.04.2011. at 16:37. Reason: veliki quote
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 18:54   #384
Ok, hvala vam, ljudi.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:24   #385
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
mislim da su hrastova.
A cijena je bila za cijeli stan: stolarija vanjska i unutarnja,zidovi i stubište.Vrata su kako koja:bijela ,tamnozelena i slonova kost.

baš mi je žao što eto ne znam neku okvirnu cijenu (kad su majstori već tako dobro obavili zadatak)
dok smo bili u toj fazi pituravanja, nismo ni mi znali koje je točno drvo, onako po boji, materijalu smo mogli pretpostaviti
mislim da je smreka

a doma sam inaće imala neke stare kredence od ariša...ma bilo je i drugog drva
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:15   #386
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
baš mi je žao što eto ne znam neku okvirnu cijenu (kad su majstori već tako dobro obavili zadatak)
dok smo bili u toj fazi pituravanja, nismo ni mi znali koje je točno drvo, onako po boji, materijalu smo mogli pretpostaviti
mislim da je smreka

a doma sam inaće imala neke stare kredence od ariša...ma bilo je i drugog drva
Ta okvirna cijena se odnosila na sljedeće:

preslagivanje i lakiranje parketa u cijelom stanu
glačanje kamenog poda u kuhinji
rušenje pregradnog zida između malog hodnika i sobe
ličenje vanjske i unutarnje stolarije
zamjena tri mala i jednog velikog prozora
spuštanje stropa u jednoj sobi
keramičarski radovi u obje kupaonice i dijelu kuhinje
izmjena kompletnih instalacija

da ti kažem cijenu trebala bih negdje pronaći doma ponudu od izvođača ,pa pogledati specifikaciju.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:22   #387
JA sam pronasao ovdje neka vrata . sobna vrata nisu skupa posto su puna 1152 kn .
Petargt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 20:09   #388
Isuse Mislim, ne znam ni sama koliko bi nova koštala, nažalost, nemam vremena i to proučavati... ali tisuću kuna puta kolika hrpa vrata, ajme! Hajde, bar okvirno da znam o kojim ciframa pričamo.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 10:56   #389
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Isuse Mislim, ne znam ni sama koliko bi nova koštala, nažalost, nemam vremena i to proučavati... ali tisuću kuna puta kolika hrpa vrata, ajme! Hajde, bar okvirno da znam o kojim ciframa pričamo.
ako imaš kvalitetna stara vrata isplati se urediti ih.
Jer su takva vrata sad jako skupa,ako ih uopće možeš naći.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 11:06   #390
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Isuse Mislim, ne znam ni sama koliko bi nova koštala, nažalost, nemam vremena i to proučavati... ali tisuću kuna puta kolika hrpa vrata, ajme! Hajde, bar okvirno da znam o kojim ciframa pričamo.

Ja sam vrata od punog drva kupila od ovog prozvođača. Najskuplja (jer cijena ovisi o dimenzijama i imaju li staklo ili ne) su koštala nekih 600 kn. Doduše, tad je bila akcija, ali vrijedi se raspitati.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 12:54   #391
Ali ovdje se radi o tome da starogradnja nema standardne dimenzije, tocnije ne danasnje standardne mjere.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:18   #392
Stanovi koje gledam su starogradnja u smislu socijalističke starogradnje, ne neka secesija i slično... Obilazim stanove, a i kuće, i u svakom pravim grube kalkulacije koliko bi me što koštalo, odjednom sam shvatila da i s vratima "nešto ne štima"... neka su staklena, neka su ona tamnosmeđa ili smeđa... bitno mi je da se, dakle, sva mogu prebojati u bijelo i, ako su staklena, da se i ta mogu i prebojati i da im se može staviti neko "svježije" staklo.


Hvala i za ovaj link povoljnog proizvođača vrata.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:30   #393
Onda zaboravi , meni je starogradnja tri i pol metra stropa, vrata kao ona sa mog linka, tako nesto.

http://www.france-appartements.com/i...hfacarbr5v.jpg

http://img824.imageshack.us/img824/4999/ter1.jpg

http://img251.imageshack.us/img251/7337/71518484.jpg
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:30   #394
Ovde je tesko naci vrata nestandardnih dimenzija.

Moj brat je u Holadiji kupio ogromna vrata bez ikakvih problema.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:01   #395
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Onda zaboravi , meni je starogradnja tri i pol metra stropa, vrata kao ona sa mog linka, tako nesto.
E da... eh! Nemam još za pravu starogradnju, sad imam samo za soc-realističnu starogradnju.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:14   #396
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Ali ovdje se radi o tome da starogradnja nema standardne dimenzije, tocnije ne danasnje standardne mjere.
I moje je starogradnja. 1902. i svi otvori odgovaraju današnjim mjerama. Nažalost, ni vrata ni prozore nisam zatekla u upotrebljivom stanju.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:23   #397
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
I moje je starogradnja. 1902. i svi otvori odgovaraju današnjim mjerama. Nažalost, ni vrata ni prozore nisam zatekla u upotrebljivom stanju.
Pa sto nije starogradnja ipak strop puno visi i vrata isto? Zivjela u starogradnji i novogradnji i razlika je barem metar i nesto stropa, negdje strop ide i do 4 metra, a i vrata su sva bila visa od klasicnih iz novogradnje.

Ovo s linka gore nije visina vrata kakvu danas rade po stanovima.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:31   #398
Nje to bas tako jednostavno.

Moze biti starogradnja, ali zavisi na kom si spratu.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:34   #399
@ombia - U pravu si za linkove, ali ja njih nisam komentirala.

A što se starogradnje tiče, ovo o čemu ti pišeš su stari gradski stanovi, u zgradama. a ima i starogradnji malih kućica, recimo primorskih. Gdje nema takvih visina stropova.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 16:29   #400
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa sto nije starogradnja ipak strop puno visi i vrata isto? Zivjela u starogradnji i novogradnji i razlika je barem metar i nesto stropa, negdje strop ide i do 4 metra, a i vrata su sva bila visa od klasicnih iz novogradnje.

Ovo s linka gore nije visina vrata kakvu danas rade po stanovima.

i ja sam mislila da Isla Misla misli (ovo mi je ..misla misli) na stanove od preko 3 metra plafona i vrata isto nekih većih dimenzija



Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
@ombia - U pravu si za linkove, ali ja njih nisam komentirala.

A što se starogradnje tiče, ovo o čemu ti pišeš su stari gradski stanovi, u zgradama. a ima i starogradnji malih kućica, recimo primorskih. Gdje nema takvih visina stropova.

eto moja je starogradnja kuća na tri kata, grad na moru...spuštala sam plafon za nekih 25-30 cm a sad mi je visina oko 290 ...a vrata su 250 cm visine
mislim da se današnja vrata rade manja
a i ulazna vrata koja su bila dupla......kad sam stavljala blindo...morala sam zazidati i od gore i sa strane po min. 50-60cm
volila bi da sam stavila ista takva kakva su i bila samo u blindo verziji....ali cijena takvih je bila min. 20 000 kn a moja obična blindo oko 7-8 000
ipak mi je bilo preskupo dat toliko za ulazna vrata
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.