Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2010., 13:49   #341
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
ma nisam je još kupila, htjela sam se prije raspitati može li se dodati podstava imaš u tally weijlu - mislim da dođe 159kn, bez rukava, naprijed U otvor, iza "badić" otvor
Fala puno
Znaš mozda di ima u Zg, a da nije u trgovačkim centrima?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:01   #342
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Fala puno
Znaš mozda di ima u Zg, a da nije u trgovačkim centrima?
stvarno ne znam :/ bilo je prije u ilici, ali tog dućana više nema...probaj guglati
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 15:08   #343
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
ma nisam je još kupila, htjela sam se prije raspitati može li se dodati podstava imaš u tally weijlu - mislim da dođe 159kn, bez rukava, naprijed U otvor, iza "badić" otvor
Ne znam kako izgleda, ali u načelu ne bi trebao biti problem dodati postavu. Trebala bi samo skinuti kroj haljinice i skrojiti postavu i prišiti. Jedino ne znam jel' bi to bilo bolje prišiti na ruke ili mašinom Vjerojatno može i mašinom ako su porubi iznutra slobodni (ako nisu skroz prišiveni uz haljinu, ako me razumiješ), pa lako na te rubove dodaš postavu, to se onda ne bi vidjelo

Edit: što se perja tiče, znam da ga imaju ovdje u raznim bojama, barem sam ga ja bila kupila, još mi stoji zapakiran S lijeve strane odi na dekorativni materijal pa ćeš vidjeti perje.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:40   #344
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
ma nisam je još kupila, htjela sam se prije raspitati može li se dodati podstava imaš u tally weijlu - mislim da dođe 159kn, bez rukava, naprijed U otvor, iza "badić" otvor
Znaci iza se vidi grudnjak?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:22   #345
pa na tu haljinu ne može ići grudnjak leđa su otvorena do struka
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 20:29   #346
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
pa na tu haljinu ne može ići grudnjak leđa su otvorena do struka
stavis samolepilni grudnjak, i problem rijesen
http://www.lovecnacene.si/samolepilni-modrc/m/1086066/
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:47   #347
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
stavis samolepilni grudnjak, i problem rijesen
http://www.lovecnacene.si/samolepilni-modrc/m/1086066/
A može i ovako nešto. Silikonsko i samo se zakelji

Znam da to plesačice (standard i latin) koriste i vele da ne mrdaju
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:37   #348
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A može i ovako nešto. Silikonsko i samo se zakelji

Znam da to plesačice (standard i latin) koriste i vele da ne mrdaju
Pa da, pa to je to (isto), samo kaj sam ja trazila po netu, "ljepseg" od obicnog silikona
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:53   #349
Gdje ima za kupiti baršunastih i satenskih traka? Po mogućnosti neki dućan s velikim izborom
Moze i dućani s restlovima, jer mi treba kratak komad trake, za našit na nešto
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:17   #350
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
A može i ovako nešto. Silikonsko i samo se zakelji

Znam da to plesačice (standard i latin) koriste i vele da ne mrdaju
to je odlična stvar, već sam par puta kupila te slikone, zaista ništa ne mrda i nema šanse da otpadne!
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 02:26   #351
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Gdje ima za kupiti baršunastih i satenskih traka? Po mogućnosti neki dućan s velikim izborom
Moze i dućani s restlovima, jer mi treba kratak komad trake, za našit na nešto
nama
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 13:18   #352
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
nama
Tnx, a još negdje?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:36   #353
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Tnx, a još negdje?
jurišićeva, kod evite peroni unutra u prolazu s lijeve strane je dućančić sa tkaninama i odličnim izborom trakica
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 02:32   #354
BOK!!
jel zna netko neku dobru krojačicu u Osijeku, a da nije skupa ako je moguće? pliiiiz!!!

thnx
mutna_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:36   #355
A jel zna tko dobru krojačicu ili krojača u Puli, ili Rijeci?????
Charliese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:47   #356
Zašto je na nekim materijalima tako teško, da ne kažem, nemoguće, razlikovati lice i naličje. Imam strašan dojam da ću sve napraviti obrnuto.

Možda je svejedno
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 17:55   #357
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Zašto je na nekim materijalima tako teško, da ne kažem, nemoguće, razlikovati lice i naličje. Imam strašan dojam da ću sve napraviti obrnuto.

Možda je svejedno
Lice materijala je ono koje je ljepše tako da ima materijala na kojima je svejedno koja strana se koristi kao lice jer su s jedne i strane strane lijepo uredno izrađeni. Neki materijali su izrađeni tako da imaju zapravo dva lice kako bi se postigao interesantan izgled gotovog odjevnog predmeta.
Uglavnom nije bitno koju stranu izabereš... bitno da je lijepo uredno izrađena i da je motiv jasan ako motiva ima. Poneke čipke su teške za skontat što je lice, a što naličje, neki brokati i sl. tkanine.

Ako te strah da ćeš ju okrenuti naopako kupi si malo povećalo i na dobrom osvjetljenju promotri materijal. Izaberi ono koje je tebi draže. Možeš ga i namjerno okrenuti na naličje ako paše uz dizajn odjevnog predmeta. Uzmi u obzir da je neko vrijeme bilo totalno fora izrađivati odjeću sa "šavovima" na "van" na elastičnim majicama.

Ovakvim šavovima...koji se inaće rade da je taj lančani dio s unutarnje strane odjeće...a prebacili su ga na van za fora efekt.

Tako da ...ukratko...lice, naličje...na tebi je da odabereš koje najbolje paše uz odjevni predmet koji izrađuješ.

Radije pazi na smjer polaganja kronih dijelova te pravilno uklapanje prugica i motiva na tkanini.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:24   #358
Pozdrav po prvi (nadam se ne i zadnji puta )

Javljam se ovdje jer vidim da mnogi ovdje znaju puno toga o šivanju i krojenju a to me veseli.

Zato se nadam da mi možete pomoći. Naime, prije neko vrijeme sam jednom gospodinu iskonstruirala (inače sam konstruktor po struci) nekoliko komada odjeće (hlača i majica) gotovo po svim brojevima (od jedne godine do XL) i sada me traži da mi plati a ja nemam pojma koliko to košta!!!

Znam da se posebno naplaćuje izrada osnovnog kroja a posebno gradiranje po brojevima, pa me samo zanima da li netko ovdje zna kolike su cijene na tržištu??

Molim Vas, ako znate, kažite mi makar na PM jer sam već luda od traženja a voljela bi nešto zaraditi (a tko nebi )

Hvala unaprijed!!!!!
alensp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 21:33   #359
Quote:
alensp kaže: Pogledaj post
Pozdrav po prvi (nadam se ne i zadnji puta )

Javljam se ovdje jer vidim da mnogi ovdje znaju puno toga o šivanju i krojenju a to me veseli.

Zato se nadam da mi možete pomoći. Naime, prije neko vrijeme sam jednom gospodinu iskonstruirala (inače sam konstruktor po struci) nekoliko komada odjeće (hlača i majica) gotovo po svim brojevima (od jedne godine do XL) i sada me traži da mi plati a ja nemam pojma koliko to košta!!!

Znam da se posebno naplaćuje izrada osnovnog kroja a posebno gradiranje po brojevima, pa me samo zanima da li netko ovdje zna kolike su cijene na tržištu??

Molim Vas, ako znate, kažite mi makar na PM jer sam već luda od traženja a voljela bi nešto zaraditi (a tko nebi )

Hvala unaprijed!!!!!
Teško da ćeš igdje pronaći cijenik izrade krojeva i gradiranje. To je nešto što sama moraš postavit. Kao vodilju uzmi sate rada uložene u različite dijelove posla. Izrada osnovnih krojeva, modeliranje u željeni model, razrada krojnih dijelova pa gradiranje. Ti sama znaš koliko su modeli bili komplicirani odnosno jednostavni, o kojim odjevnim predmetima se radilo i u koliko odjevnih veličina si gradirala.

Uzmi u obzir da cijena raste što je kroj ekskluzivniji tj. koliko osoba će se njime služiti. Ako prodaješ krojeve samo jednoj osobi i nemaš u planu prodavati ih "masovno" cijena je veća, s druge strane, koliko odjevnih predmeta će se naštancati prema tvojim krojevima (više modela višlja cijena pošto je veća eksploatacija tvog rada).
Ne ravnaj se prema cijenama Burde i sl. komercijalnih krojeva oni prodaju krojne arkove u tisućama primjeraka.

Koliko kontam ti si izradila hrpetinu krojeva za nekakvu radnju pa bi cijena, ako ne griješim, mogla vrlo lako bit četveroznamenkasta, ali opet ti najbolje znaš kakve modele si izradila i kolko si na njima radila.

Ako si radila probne modele baznih veličina onda je cijena još veća
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:03   #360
Pozdrav svima!
Nadam se da sam na dobroj temi. Naime, zanima me ima li tko iskustva s malim putnim/ručnim mašinicama za šivanje ili onim malim priručnim mašinama. Trenutno nisam u mogućnosti kupiti si pravu, a počela bih šivati. Zapravo mi za početak treba samo za porubljivanje podstave i slično. Funkcioniraju li dobro ili nije isplativa investicija?
Hvala!
jelena82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.