Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2015., 23:44   #521
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
sasvim posteno i ok rade. sokovnik nije dosao ok( pregledati vijak i plasticni dio sita!), vracen, salju drugog. susretljivi, ljubazni, profesionalni. moze se pokupiti i kod njih na skladistu.
Iskreno ne volim takve stvari, kad kupujem želim da bude neotvoreno i original zapakirano. Znam da prostor i zaposlenici koštaju, i platit ću par kuna više, usput ću proizvod dobiti odmah, pogledat ću ga, možda kupiti i još nešto. Dobio sam odgovor na upit od njih preko maila, i uz sve još kažu da je predmet kupnje dostupan za 5-6 dana. Naravno da je to nekom prihvatljivo, meni ne. Ja kad nešto hoću onda to mora biti odmah, ne drugi dan, a pogotovo ne za 5-6 dana.

U svakom slučaju hvala ti za odgovor, i pošto imaš navedeni uređaj pitanje, na više mjesta se spominje usitnjavanje voća i povrća, govorimo o usitnjavanju reda veličine luka za saft ili par centimetara puta par centimetara? Znam da je možda glupo pitanje ali sa fotki nisam dobio dojam koliko je zapravo velik taj otvor za ubacivanje.

Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Gorenje za one koji nisu sigurni koliko će cjediti, planiraju povremeno cjediti, upoznavaju se sa svim tim. Manje ulaganje, kopija nešto slabije kvalitete djelova, vjerovatno nema sva poboljšanja kao original. Povremeno isporuče loš sokovnik pa treba paziti gdje se kupuje zbog garancije.

Hurom je za one koji znaju da će cjediti svaki dan zauvijek, koji žele maksimalan kvalitet i ne žale dati (pre)više novca. Ovaj sokovik može potrajati i 20 godina.

Inače, ono osnovno tj. cjeđenje soka će oba sokovnika obaviti pristojno.
Hvala Ivanaj, osim žene i djece malo što želim da mi traje 20 i više godina. Jednostavno tehnika napreduje i koliko god vjerujem da je Hurom izvrstan i kvalitetan proizvod danas, bit će još toliko bolji za 4-5 godina. Po ovom napisanom mislim da ću definitivno uzeti Gorenje, zadovoljava one potrebe koje danas mogu zamisliti, a u slučaju potrebe tražit ću bolje ili ću kupiti nešto bolje i novije za 4-5 godina. Hvala i tebi na odgovoru.
magrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 08:53   #522
Otvor je 3.5 x 6 cm. Dakle, ništa posebno vremenski zahtjevno za rezanje. Jabuka, narandža, mrkva na 4-6 komada (par sekundi)...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 18:05   #523
Avokado

Danas sam prvi put kupio avokado da malo probam jesti i cjediti. Ima okus na pokvarena jaja. Ne znam da li sam išta gore probao. Bacio sam, neću ni probati cjediti. A i ne izgleda da se može cjediti (tekstura kao maslac).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 22:38   #524
A otkud ti uopće ideja da se avokado cijedi?

Zreli avokado ima neki orašasto malsačni okus, ja ga jedem sa soli i paprom, nemam pojma na šta si ti to naletio
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 17:50   #525
Thumbs down

Ideja potiče od toga da se cjedi sve što sam do sada probao osim banane. Pa sam pretpostavio da se i avokado cjedi. Nisam ni probao jer tekstura je nagovjestila da se ne cjedi, a taj sok ionako ne bih pio :-)
A što se tiče okusa, džaba sve kada nisam znao šta da očekujem. Možda je ovaj avokado bio pokvaren. Izgledao je odlično, no okus me tjera na povraćanje...Uglavnom, prvi i zadnji.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 12:39   #526
http://www.topshop.com.hr/brendovi/k...ow-juicer.html
Je li ovaj sokovnik isti kao i Gorenjev?
Trenutno je na akciji za 700 kn pa se razmisljam da ga uzmem.

Imam nutribullet 900 i prezadovoljna sam. Uzinu na poslu (krafne i sl) sam zamijenila smutijem.
Sad se mislim kako bi bilo dobro ujutro prihe posla popiti i sok.

Koliko vremena gubite na odrzavanje/svakodnevno ciscenje.
To mi je takodjer bitan faktor i zato jos jedan veliki plus dajem blenderu nutribullet.
Volja me nije prosla ni nakon 6 mjeseci
zviri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 15:35   #527
Quote:
zviri kaže: Pogledaj post
http://www.topshop.com.hr/brendovi/k...ow-juicer.html
Je li ovaj sokovnik isti kao i Gorenjev?
Trenutno je na akciji za 700 kn pa se razmisljam da ga uzmem.

Imam nutribullet 900 i prezadovoljna sam. Uzinu na poslu (krafne i sl) sam zamijenila smutijem.
Sad se mislim kako bi bilo dobro ujutro prihe posla popiti i sok.

Koliko vremena gubite na odrzavanje/svakodnevno ciscenje.
To mi je takodjer bitan faktor i zato jos jedan veliki plus dajem blenderu nutribullet.
Volja me nije prosla ni nakon 6 mjeseci
Isti vjerovatno nije. Ne izgleda mi isto. U pitanju je još jedna kopija trenutno najjačeg koncepta. Sigurno bolje nego centrifugalni sokovnik za istu cijenu (kupuje li iko više takve?). Koliko je baš Delimano model dobar, morao bi se javiti netko tko ga ima... Ja inače dosta koristim sokovnik, a htio bih više koristiti smuti maker. Nekako mi se čini da bi smuti išao ujutro, ručak normalno, a sok za večeru. Za maksimalno zdravu ishranu i držanje težine pod kontrolom. Zanimljivo je da me od blendera tj. smuti makera najviše odbija pranje (običan izgovor siguran sam :-) Sokovnik očistim za neke 2 minute pa ga ostavim da se cjedi. Naknadno ga malo obrišem čistom krpom i sklopim. Ovi slow juiceri se brzo i lako čiste, vježbom sve brže i brže. inače sok se može nacjediti za trenutno piti, ali i da ostane i za sutra i za prekosutra (napunim staklenku pa u frižider).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 00:03   #528
hvala na odgovoru.
Mene od kupnje sokovnika odbija ciscenje.
Za smutimaker mi treba cca 30 sekundi i kvit.
zviri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 19:53   #529
Hoće li se netko častiti novim sokovnikom za praznike?
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 01:13   #530
Bok ljudi, ima li koji znalac da pomogne u vezi odabira blenderi?

Naime, kupila sam prije par mjeseci Nutribullet, i oduševila se njime, no nažalost već je odapeó, doduse kupila sam ga uz golemu akciju na megapopustu, pa i nije neki trošak.

Sad sam išla kupovati novi uređaj, i nabavila Kenwood od 800w jer je u elipsa na popustu, ali kad sam ga probala, on ne radi ili to radi uz jaaaako puno vremena: mlijeko od badema. Tako da ću ga mijenjati, ali nažalost nemam pojma koji na tržištu melje orašide brzo, a da nije preskupi Vitamix..

Fala puno ako tko zna za takav uređaj, do tisuću i po kuna.
tonchica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 10:13   #531
Vervita XXL, kupio prijatelj nedavno na akciji za oko 1600 kn.. melje i bademe
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 22:50   #532
Malo da podignem topic, a usput jedan savjet za ljude koji iz nekog razloga žele piti sok od kupusa koji je izuzetno zdrav i prilično gadan.
Mješajte sa grejpom. Grejp totalno popravi okus, jedino ostane miris, a to možete eliminurati tako što su začepite nos dok pijete :-)
Inače ljudima koji su već navikli na kojekakve jake okuse sokova ovo nije toliko problem, ali moglo bi odbiti one koji baš nemaju iskustva sa povrtnim sokovima.
A šteta je ne piti sok od kupusa povremeno radi zdravlja.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 16:30   #533
Panasonic MJ-L500 Slow Juicer

Kupio sam Panasonic MJ-L500 Slow Juicer u web trgovini Sancta-domenica s popustom od 15% za 1444 kn, na rate. Dostavljeno u roku 3 dana kurirom.

Prvi put koristim SJ i zadovoljan sam učinkom. Ne zauzima puno mjesta na radnoj ploči, otprilike veličine je boce od 2 l. Nije bučan, lako se čisti.

Za sada sam radio sokove od mrkve, kruške, korabice, naranče, limuna i đumbira.

Kad kupim zelenjavu (kelj, blitva i sl.) javiti ću kako ih cijedi.
Klaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 22:09   #534
Mani je od Santa Domenice stigao televizor za samo jedan dan sa drugog kraja HR :-)
Obavezno rotiraj zeleno lisnato s nečim tvrdim (mrkva npr.) da sokovnik lakše obavi posao. Ovi uspravni slow juiceri znaju imati problema sa lisnatim ako se cjedi samo...
Probaj kombinaciju grejp / cikla. To bi i mrtve podiglo :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 05:19   #535
Moze preporuka za sokovnik do 1000-1500 kn najvise. Za sok od mrkve,cikle,jabuke, grejpa... Bi li preporuka mozda bila za taj gorenje od 999 kn sa prethodne stranice?
nestalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:14   #536
Pa gorenje bi trebao biti sasvim ok za te novce... Za oko 1500 imaš mulinex ili panasonic
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 00:35   #537
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Danas sam prvi put kupio avokado da malo probam jesti i cjediti. Ima okus na pokvarena jaja. Ne znam da li sam išta gore probao. Bacio sam, neću ni probati cjediti. A i ne izgleda da se može cjediti (tekstura kao maslac).
Avokado ti nije plod koji se jede sam za sebe i/ili bez začina. Barem ga ja tako ne bih mogla jesti. Nema neki vlastiti okus, ali izvrsno skuplja i nadopunjuje okuse drugih namirnica i često služi kao nadopuna jelima, osobito da bi se dobila kremasta tekstura. Kad je riječ o korištenju za piće, ne cijedi se u sokovniku, nego se sa već dobivenim sokom iz sokovnika miksa u blenderu da dobiješ nešto nalik smoothieju, tj. gust i kremast sok.
A baš zbog činjenice da nema neki izraženi vlastiti okus mrak je i za slatka i za slana jela/sokove/smoothije.
Špageti s umakom od avokada, bosiljka, češnjaka i parmezana... Mljac!
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 00:38   #538
Ima li možda tko iskustvo s oba VerVita sokovnika - XXL i Pro? Cjenovna razlika je prilična. XXL trenutno ide za 2000 kn, a Pro za cca. 3200 kn. Isplati li se dati toliko više za Pro ili bi mi XXL bio sasvim dovoljan za cijeđenje voća i povrća jedanput/dvaput na dan?
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 09:52   #539
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Ima li možda tko iskustvo s oba VerVita sokovnika - XXL i Pro? Cjenovna razlika je prilična. XXL trenutno ide za 2000 kn, a Pro za cca. 3200 kn. Isplati li se dati toliko više za Pro ili bi mi XXL bio sasvim dovoljan za cijeđenje voća i povrća jedanput/dvaput na dan?
kolega ima XXL sokovnik, kupljen na akciji ... cijedi par čaša svaki dan ... nikakvih problema.... jediono je primjetio da bi mrkvu ipak trebalo narezati bez obzira na veliki otvor je se sokovnik ipak "malo muči"
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 18:41   #540
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Ima li možda tko iskustvo s oba VerVita sokovnika - XXL i Pro? Cjenovna razlika je prilična. XXL trenutno ide za 2000 kn, a Pro za cca. 3200 kn. Isplati li se dati toliko više za Pro ili bi mi XXL bio sasvim dovoljan za cijeđenje voća i povrća jedanput/dvaput na dan?
A šta kažeš na Hurom model HB09 za 2270 kn ?
Ipak je to original Hurom, a to znači kvalitet i trajnost. Vrijedi razmisliti.
Vernon trgovina.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.