Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2007., 21:11   #401
Nije mi jasno kako moderatori ne vide da se ovdje radi o klonovima ili suradnicima. Ljudi s par postova koji odjednom dođu na temu i žestoko brane nadriliječništvo sigurno ne mogu biti vjerodostojni.

Kakav sad kalijev permanganat? repenapatapa, kakva doza? zar si to išla jesti? to se jede samo u slučaju kad bi pojela bijeli fosfor, a onda ti gotovo sigurno baš i nema spasa.
kalijev permanganat se koristi samo površinski i to u obliku 1%-the otopine (ili blaže) za dezinfekciju. nastalo obojenje kože je reverzibilno, za razliku od argirije, kad ostaneš siv do kraja života.

Kompleks bjelančevina s jodom se isto tako raspada, pa je jodna tinktura po tom pitanju u redu. Propolis osim obojenja, taloži proteine, pa steže sluznicu.

I zašto sad govorite o topičkoj primjeni vaših nadrilijekova? Zar nismo govorili o oralnoj? Kakvo sad ionsko srebro? Ioni srebra su otrovni.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 22:22   #402
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
I zašto sad govorite o topičkoj primjeni vaših nadrilijekova?
Za druge ne znam, ali ja sam dosta iskustveni tip čovjeka. Pričam rado o onom što sam sama probala i za što sam se osobno uvjerila da je učinkovito.

Mene ne zanima teoretiziranje (koje je tebi očito drago) nego iskustva drugih ljudi vezanih za istu temu-ovaj puta koloidno srebro. Prije nego što sam ga upotrijebila dovoljno sam o njemu pročitala, raspitala se i provjerila one podatke koje sam mogla. Iz tog sam izvukla zaključak da je sigurno za primjenu te sam isto i napravila i oduševila se rezultatom. Za mene je tu (za sad) kraj što se tiče istraživanja. Kad ću ga željeti primijeniti per os potražit ću nove podatke kojih će vjerojatno biti.

U ovih 17 stranica previše je teorije, špekulacija i postavljanja možebitnih kemijskih reakcija. Osobno me to zaista ne zanima jer smatram da za sad o toj tematici znam dovoljno. Ne i sve, naravno, i zato čitam, pratim rad ljudi koji znaju više od mene. Konkretno, ne znam nikoga tko ima više iskustva na tom polju do Feniks, a njeni podaci su mi dostupni jer ih nesebično dijeli svakom tko je zainteresiran. I nisam njen suradnik. S njom surađuju magistre farmacije i ostali ljudi iz struke što ja nisam.

Moja domena su suplementi tj. dodaci prehrani, ljekovito bilje i alternativni načini liječenja. Budući da je koloidno srebro u grupaciji dodataka prehrani (barem je u Americi tako registrirano) naravno da će me i ta tema zanimati. Isto tako me zanima i homeopatija jer je usko vezana za ljekovito bilje. I ne glumim da sve znam unatoč dugogodišnjem iskustvu. Zato bi bilo bolje da pustite ljude koji žele učiti na miru, poslušate što vam žele reći oni koji znaju više i svi ćemo profitirati.

Dakle-ukoliko netko ima pitanje vezano za suplemente ili bilje slobodno mi se može obratiti jer i ja, kao i Feniks, nastojim uvijek pomoći ako mogu. No, napad ne dozvoljavam i napadačkim tonom ne želim razgovarati.

@Edminion, pokušaj pročitati, ali zaista PROČITATI ono što pišem. Da čitaš moje postove shvatio bi:
1) da s proizvodnjom srebra nemam veze
2) da o tebi ne zaključujem zbog broja u nicku
3) da na svaku tvoju provokaciju ne odgovaram istom mjerom
4) da mi je simpatičan tvoj način razmišljanja, ali ne i ton izrečenog te se na taj način ne želim razgovarati.

Agresija je vrlo svojstvena ljudima koji se boje. Neki uplašeno pobjegnu u "rupu " i sakriju se, a neki napadnu. Paralela između tih obrazaca ponašanja je strah, a strah donosi frustracije koje pak donose bolesti. Budući da si zagovornik zdravlja razmisli koliko lošeg ti donosi svaki tvoj iznervirani i, napadački obojen, post.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 22:43   #403
Quote:
Mene ne zanima teoretiziranje (koje je tebi očito drago) nego iskustva drugih ljudi vezanih za istu temu-ovaj puta koloidno srebro.
većina koja ga je probala je ovdje, obzirom da se ne može kupiti u hrvatskoj, te da ima par ljudi koji imaju aparat za proizvodnju kupljen vani
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 22:50   #404
[QUOTE=marta2;9788832]
Quote:
Za druge ne znam, ali ja sam dosta iskustveni tip čovjeka. Pričam rado o onom što sam sama probala i za što sam se osobno uvjerila da je učinkovito.
Naravno. Sve da se proda.

Quote:
Mene ne zanima teoretiziranje (koje je tebi očito drago) nego iskustva drugih ljudi vezanih za istu temu-ovaj puta koloidno srebro. Prije nego što sam ga upotrijebila dovoljno sam o njemu pročitala, raspitala se i provjerila one podatke koje sam mogla. Iz tog sam izvukla zaključak da je sigurno za primjenu te sam isto i napravila i oduševila se rezultatom. Za mene je tu (za sad) kraj što se tiče istraživanja. Kad ću ga željeti primijeniti per os potražit ću nove podatke kojih će vjerojatno biti.
E pa žalim, ali ovo nije teoretiziranje. Hoćemo li onda zaboraviti na cijelu biokemiju, zato jer forumašica s foruma misli da je to sve teoretiziranje? Gdje si našla podatke o njemu? Na internetu ih ima samo na crackpot stranicama. Također, postoji brdo stranica o toj vrhunskoj šarlatanskoj prijevari. Njih nisi čitala? Zavjera zločestih znanstvenika? Daj molim te, ma kome ti mažeš oči?

Quote:
U ovih 17 stranica previše je teorije, špekulacija i postavljanja možebitnih kemijskih reakcija. Osobno me to zaista ne zanima jer smatram da za sad o toj tematici znam dovoljno. Ne i sve, naravno, i zato čitam, pratim rad ljudi koji znaju više od mene. Konkretno, ne znam nikoga tko ima više iskustva na tom polju do Feniks, a njeni podaci su mi dostupni jer ih nesebično dijeli svakom tko je zainteresiran. I nisam njen suradnik. S njom surađuju magistre farmacije i ostali ljudi iz struke što ja nisam.
Možebitnih kemijskih reakcija? Znači srebrni ioni ne napadaju bjelančevine? Neće unakaziti glutation?
Moj izračun o površini koloida je sranje? Ajde daj malo argumenata, umjesto da kenjaš ovuda. Neeee, tebi to smeta. Tko je vidio razglabati. Srebro je zakon. Arsen je zakon. Talij je zakon.

Quote:
Moja domena su suplementi tj. dodaci prehrani, ljekovito bilje i alternativni načini liječenja. Budući da je koloidno srebro u grupaciji dodataka prehrani (barem je u Americi tako registrirano) naravno da će me i ta tema zanimati. Isto tako me zanima i homeopatija jer je usko vezana za ljekovito bilje. I ne glumim da sve znam unatoč dugogodišnjem iskustvu. Zato bi bilo bolje da pustite ljude koji žele učiti na miru, poslušate što vam žele reći oni koji znaju više i svi ćemo profitirati.
Ljekovito bilje na tvoju žalost, nema veze s šarlatanskim glupostima. Za njega se dobro zna kada, što i kako. Ono se koristi i zna se što je točno u njemu.
Homeopatija nije vezana za ljekovito bilje. Homeopatija je šarlatanstvo koje govori da tvari otapanjem u vodi ostavljaju "energetski zapis" koji ostaje nakon bjesomučnog, infinitezimalno snažnog razrjeđivanja. To je laž.

Quote:
Dakle-ukoliko netko ima pitanje vezano za suplemente ili bilje slobodno mi se može obratiti jer i ja, kao i Feniks, nastojim uvijek pomoći ako mogu. No, napad ne dozvoljavam i napadačkim tonom ne želim razgovarati.
Naravno da želiš da ti se obrate. Tako da lijepo zaradite na tuđoj muci. Povraća mi se od takvih ljudi.

Quote:
@Edminion, pokušaj pročitati, ali zaista PROČITATI ono što pišem. Da čitaš moje postove shvatio bi:
1) da s proizvodnjom srebra nemam veze
2) da o tebi ne zaključujem zbog broja u nicku
3) da na svaku tvoju provokaciju ne odgovaram istom mjerom
4) da mi je simpatičan tvoj način razmišljanja, ali ne i ton izrečenog te se na taj način ne želim razgovarati.
Ne bi se reklo po tvojim postovima.

Quote:
Agresija je vrlo svojstvena ljudima koji se boje. Neki uplašeno pobjegnu u "rupu " i sakriju se, a neki napadnu. Paralela između tih obrazaca ponašanja je strah, a strah donosi frustracije koje pak donose bolesti. Budući da si zagovornik zdravlja razmisli koliko lošeg ti donosi svaki tvoj iznervirani i, napadački obojen, post.
Ovo nije agresija. Ovo je pravedni gnjev. Nisi ni prva ni zadnja ni posebna osoba koja promovira šarlatanske metode, a kojoj smeta istina i koja je ovdje došla i naišla na otpor.
Držim da mi je dužnost upozoravati na ljude poput tebe. I vjeruj mi da ću upozoravati.
Ovo nije teren za vaše oglašavanje i ovdje zaraditi nećete. Bar ne dok sam ja tu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 19.08.2007., 23:08   #405
@Edminion, da nisi tako agresivan žalila bih te. Budući da iz posta u post širiš negativnu energiju koja mi osobno smeta slobodno nastavi s tvojom teorijom kako netko ima u rukama pripravak s kojim se sprema ubiti pola čovječanstva-ali bez mene. Ja ću se mirno špricati koloidnim i dalje .
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 23:12   #406
Evo i ''recept'' za lijek protiv raka koji se također zataškava gotovo pola stoljeća.

Stvari su mnogo jednostavnije nego što nam to veliki sistemi, npr farmaceutske kompanije pokušavaju prikazati. Njihov moto je spriječiti posljedicu a ne uzrok. Vječno bolesni, vječno bogati.
Samo slijedite trag novca.
gocat is offline  
Old 19.08.2007., 23:15   #407
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Ja ću se mirno špricati koloidnim i dalje .
iskreno odgovori, bi li ga pila? ili bi se samo špricala?

za pripravak googlat treba Colloidal Silver generator
zlocka is offline  
Old 19.08.2007., 23:17   #408
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo i ''recept'' za lijek protiv raka koji se također zataškava gotovo pola stoljeća.

Stvari su mnogo jednostavnije nego što nam to veliki sistemi, npr farmaceutske kompanije pokušavaju prikazati. Njihov moto je spriječiti posljedicu a ne uzrok. Vječno bolesni, vječno bogati.
Samo slijedite trag novca.
Mene trag novca vodi do tvojih šarlatana. Di si našao onu stranicu, majke ti, srpska posla.
Davor000 is offline  
Old 19.08.2007., 23:19   #409
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo i ''recept'' za lijek protiv raka koji se također zataškava gotovo pola stoljeća.

Stvari su mnogo jednostavnije nego što nam to veliki sistemi, npr farmaceutske kompanije pokušavaju prikazati. Njihov moto je spriječiti posljedicu a ne uzrok. Vječno bolesni, vječno bogati.
Samo slijedite trag novca.
Hvala ti na linku. Predivan tekst. Sad idem detaljno čitati, a već me i letimičan pregled oduševio.
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 23:24   #410
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
iskreno odgovori, bi li ga pila? ili bi se samo špricala?
Prvo, kaže se "Molim te, iskreno odgovori".

Da, iskreno, pila bih ga u onom trenutku kad bih shvatila da konvencionalna medicina nema lijeka za moj problem tj. da je u stanju zataškati simptome, a ne izliječiti uzrok. Jedina terapija koju ne bih isprobala na sebi je urinoterapija. Znaš li da i to postoji???

U nazad 15 godina sve moje zdravstvene probleme sanirala sam alternativnim načinima liječenja i fitoterapijom. Zašto da im ne vjerujem??
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 23:25   #411
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na linku. Predivan tekst. Sad idem detaljno čitati, a već me i letimičan pregled oduševio.
Ako slučajno dobiješ rak, nemoj uzimati "mainstream" lijekove, nego vitamin B17. Obećaješ?
Davor000 is offline  
Old 19.08.2007., 23:31   #412
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ako slučajno dobiješ rak, nemoj uzimati "mainstream" lijekove, nego vitamin B17. Obećaješ?
Čuj, na kemoterapiju sigurno ne bih pristala. Srećom pa na svom zdravlju radim preventivno i mislim da mi B17 neće biti potreban u navedenim dozama .
marta2 is offline  
Old 19.08.2007., 23:31   #413
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Prvo, kaže se "Molim te, iskreno odgovori".
ček i naklon još

znači ne bi bila samo tak, samo za vanjsku primjenu
no dobro to sam htjela čuti
zlocka is offline  
Old 20.08.2007., 00:08   #414
gocat, svoja galaksija.com šarlatanstva ti ovdje neće proći. ljudi su dovoljno pametni.

marta2, ti si ono spominjala farmaciju? kako te nije sram govoriti u prilog laetrilu? to nije nikakav vitamin, to sranje hidrolizira i otpušta cijanidne ione.

sad se izvlačite na površinsku primjenu, a zapravo ste govorili o oralnom uzimanju, a uopće niti ne znamo što je to što se uzima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.08.2007., 00:18   #415
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
...
sad se izvlačite na površinsku primjenu, a zapravo ste govorili o oralnom uzimanju, a uopće niti ne znamo što je to što se uzima.
Gle, endimion, zašto si ne kupiš KS, daš ga na kemijsku analizu i vidiš o čemu se radi? Ako je dest. voda, vidjet ćeš. Ako je nestabilno KS, vidjet ćeš.
Problem je potrošiti par desetaka kuna? Ili je problem lab. analiza?
sinkezg is offline  
Old 20.08.2007., 00:32   #416
Zašto bih kupovao? Neka cijenjena prvo napiše kako pravi svoje proizvode.
Nije valjda da ne zna? Kako može prodavati nešto za što ni sama ne zna što je unutra?

sinkezg, nadam se da ti shvaćaš da ona teško krši zakon ove države. da želim, mogao bih ju prijaviti policiji. nema nikakvih problema.
no želim da shvati što čini i želim da mi da odgovore na neka pitanja.

ona šuti. zašto, sinkezg?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 20.08.2007., 01:06   #417
[QUOTE=Endimion17;9790892]
Quote:
Zašto bih kupovao? Neka cijenjena prvo napiše kako pravi svoje proizvode.
Nije valjda da ne zna? Kako može prodavati nešto za što ni sama ne zna što je unutra?
Možda zna, možda ne zna. Da sam ja na njenom mjestu, sigurno tebi ne bih objašnjavao. Slično kao s početka teme; Alter i Kumek.
Ovo da ne zna što je unutra, to je tvoje mišljenje tj. špekulacija.

Quote:
sinkezg, nadam se da ti shvaćaš da ona teško krši zakon ove države. da želim, mogao bih ju prijaviti policiji. nema nikakvih problema.
no želim da shvati što čini i želim da mi da odgovore na neka pitanja.
E sad... Teško kršenje zakona ove države! Pls!!! Mogao bi je prijaviti policiji, ali nećeš. Znaš i sam, razlozi su u množini.

Quote:
ona šuti. zašto, sinkezg?
Da, šuti, rekla ti je zašto. Zato što misli da svatko ima pravo na informaciju. Što će netko učiniti s informacijom (ili dezinformacijom, svejedno) pitanje je osobnog izbora. Poanta je da svatko ima pravo na mišljenje. svatko ima pravo misliti da je zemlja ravna ploča (znam da mrziš tu ravnu ploču ali...) i da svatko ima pravo odabira svoje istine.
Uvijek postoje 3 istine: to su tvoja, moja i činjenice. E sad, ja mislim da je moja i činjenica, ti misliš da je tvoja i činjenica... Itd. itd...
sinkezg is offline  
Old 20.08.2007., 01:07   #418
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Evo i ''recept'' za lijek protiv raka koji se također zataškava gotovo pola stoljeća.

Stvari su mnogo jednostavnije nego što nam to veliki sistemi, npr farmaceutske kompanije pokušavaju prikazati. Njihov moto je spriječiti posljedicu a ne uzrok. Vječno bolesni, vječno bogati.
Samo slijedite trag novca.


Ovo nije topic o cijanidu



Endimion ajde priznaj, fali ti geza kao i meni Istina, malko je nedokazan ali barem ne pokušava iskamčiti pare iz bolesnika...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 20.08.2007., 01:19   #419
Quote:
marta2 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na linku. Predivan tekst. Sad idem detaljno čitati, a već me i letimičan pregled oduševio.
Mislim da bi trebali otvoriti posebnu temu o psihološkom profilu "alternativaca".
Čini mi se da kad netko ogrezne u tim vodama onda nužno bezrazumno prihvaća apsolutno sve što "znanost" sumnjičavo gleda ili odbacuje. Bez obzira o čemu se radi. Kao neki religijski fanatik koji je oduševljen dogmama, vjerovanjima na kojima se temelji njegova religija dok istovremeno ignorira sve ostale iako mnoge i nisu jako različite...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 20.08.2007., 01:23   #420
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
...
malo si offtopic!
sinkezg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.