Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2009., 08:51   #4561
Svima sretna nova i puno snage i uspjeha u borbi sa bolescu!

Moja mama je krajem prosle g. zavrsila sa kemoterapijama i cekamo prve detaljnije pretrage pocetkom veljace (MRCT, kks i markere).
Pokusavamo se opustiti, ali, naravno, strah cuci u nama... Pitam se zasto je onkolog odredio pretrage tek dva i pol mjeseca nakon zadnje kemo... zasto ne prije? I, zasto ne odmah PETCT?
I mama je tokom kemo (cija su nuspojava bili proljevi) izgubila 2-3kg. Nije nista vratila. Cini se da to ne ide tako lako. Ali, dosta se dobro osjeca (ili to bar tako nastoji pokazati...)
Mislim da sam vec prije napisala Niviji pa mozda jos nekom pomogne recept u borbi sa proljevima do kojeg smo mi dosli tek nedavno. Cini nam se dakle da KUZU prah (koji inace zgusnjava jela) moze pomoci. Kuham joj u zadnje vrijeme i napitak od kuzua i umeboshi sljive koji se inace preporuca za jacanje abdomena. To su sasatojci iz makrobioticke kuhinje, ali citala sam da i mnoge majke koriste kuzu za zaustavljanje proljeva kod beba.
Tursiops truncatus is offline  
Old 06.01.2009., 01:59   #4562
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Svima sretna nova i puno snage i uspjeha u borbi sa bolescu!

Moja mama je krajem prosle g. zavrsila sa kemoterapijama i cekamo prve detaljnije pretrage pocetkom veljace (MRCT, kks i markere).
Pokusavamo se opustiti, ali, naravno, strah cuci u nama... Pitam se zasto je onkolog odredio pretrage tek dva i pol mjeseca nakon zadnje kemo... zasto ne prije? I, zasto ne odmah PETCT?
I mama je tokom kemo (cija su nuspojava bili proljevi) izgubila 2-3kg. Nije nista vratila. Cini se da to ne ide tako lako. Ali, dosta se dobro osjeca (ili to bar tako nastoji pokazati...)
Mislim da sam vec prije napisala Niviji pa mozda jos nekom pomogne recept u borbi sa proljevima do kojeg smo mi dosli tek nedavno. Cini nam se dakle da KUZU prah (koji inace zgusnjava jela) moze pomoci. Kuham joj u zadnje vrijeme i napitak od kuzua i umeboshi sljive koji se inace preporuca za jacanje abdomena. To su sasatojci iz makrobioticke kuhinje, ali citala sam da i mnoge majke koriste kuzu za zaustavljanje proljeva kod beba.
Takodjer svako dobro i nedajte strahu da cuci! Hrabro dalje!

Nama je onkolog rekao, prije PET/CT-a da im se tesko odvazit i pacijente poslati na snimanja kako se nebi dovodili u situacije da, osim sto ce nalaz pojacat strah pacijentu, dodje do krive dijagnoze. Naime, osim sto ce kemikalije unesene u tijelo zbog snimka pokazati "mrlje" uz maligne formacije, "mrlje" se mogu pojaviti i uz masno tkivo. Nek me isprave oni koji znaju vise. Isto tako mislim da se ceka neko vrijeme da se tijelo pocne oporavljat od kemo kako bi se mogli postici ispravniji rezultati.

Na primjeru svoje majke mogu rec da se to moze dogoditi. No, srecom, onkolozi su pravovremeno reagirali, operirana je i ulazimo u drugi ciklus kemo iako je imunitet slab i ponovno se pojavljuju problemi sa neutrofilima.

Sto se tice problema s kilazom, 2-3kg je realan gubitak jer tijelu je svako dugotrajnije lijecenje enormni sok! Tesko ce vracati kile al najvaznije je da apetita ima i da se kile ne smanjuju!

Mi za sada nemamo problema sa proljevom al zanima me gdje nabavljas taj napitak i te sljive?

Hvala ti na udijeljenom savjetu!

Zadnje uređivanje ko_ka : 06.01.2009. at 02:07.
ko_ka is offline  
Old 07.01.2009., 08:40   #4563
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
Mi za sada nemamo problema sa proljevom al zanima me gdje nabavljas taj napitak i te sljive?
Nadam se da nece ispast kao reklama - kuzu i umeboshi sljivu (kao i shitake, tamari, miso... i ostalo, uglavnom po preporuci makrobiotickog savjetnika) nabavljam u Bio&bio ducanima. Voljela bih da isti ima jacu konkurenciju posto su cijene dosta visoke. Neke proizvode drzi i Zrno, a nisam jos provjerila relativno novootvoreni Garden.
Ne znam koliko ce makro. prehrana pomoci, ali priznajem, dosta nade polazemo u nju.
Tim nacinom prehrane tesko je i dobiti koji kg. Prije dosta vremena jedna forumasica (koju pozdravljam ) uvjerila me kako kg nisu toliko vazni koliko opce stanje pacjenta pa nastojimo ne brinuti pretjerano. Mama se predamnom sali sa svojim novim opsegom struka, a ja muljam dajuci joj moje hlace koje su meni kao jako velike.

Btw, hvala i tebi!
Tursiops truncatus is offline  
Old 07.01.2009., 20:28   #4564
Nisam se javljao danima jer smo prolazili pravu dramu. Bio je loše par dana, mislili smo da je uzrok psihičke prirode. Međutim, ponašanje mu je bilo sve čudnije,a misli nevezane. 30.12. je pošao na kontrolu psihijatru jer smo mislili da se radi o efektu prevelikih doza lijekova za psihu. Psihijatara se složio da su doze prevelike i zamjenio je jedan lijek. Međutim nakon nepuna 2 sata, naglo mu je pozlilo. Ostao je gotovo potpuno bez svijesti. tajao je na nogama,ali nije znao gdje se nalazi. Otišli smo na hitnu, napravljen je CT koji je pokazao multiple metastaze na mozgu sa edemima. Hospitaliziran je već 8 dana na neurologiji. Došao je k svijesti, poznaje nas, logično odgovara na pitanja. Međutim, u odsutnosti nekog od nas, dosta je nemiran, gubi osjećaj za realnost, te je stoga vezan za krevet. Jedva govori, skoro ništa ne jede. Danas su ga "urokali" injekcijom za spavanje - objašnjenje: nemiran.
Onkolog predlaže zračenje u Zg, jer u Splitu ne primaju ležeće pacijente. No, sad je veliki problem uopće naći mjesto. Predviđaju mu max. 2 mjeseca života.
Sve se to nekako naglo dogodilo. Sada smo svi spremni na najgore i svjesni smo svega. Na sve načine mu pokušavamo naći mjesto na Rebru u Vinogradskoj ili u Klinici za tumore (u kojoj kako kažu nema smisla ni pokušavati, jer je sve puno).
Prva ocjena jednog liječnika čak upućuje na to da je suvišno i dolaziti i da bi putovanje u Zg čak moglo i pogoršati postojeće očajno stanje.
Sutra ćemo znati više kad tim stručnjaka proanalizira nalaze.
Sve u svemu, očajno.
Koliko je uopće zračenje metastaza melanoma na mozgu učinkovito?
cromaidenfreak is offline  
Old 07.01.2009., 22:09   #4565
Quote:
cromaidenfreak kaže: Pogledaj post
Koliko je uopće zračenje metastaza melanoma na mozgu učinkovito?
Iskreno, ako bar dio nije operabilan... Melanom je kao takav odvratan i podmukao... Iskreno, mislim da bi samo malo stvari usporilo, ali zaista ne znam dali bi dobio na kvaliteti života na taj način.
S druge strane, nikad se ne zna...

Nakon svega što sam osobno iskusila i dalje nisam sigurna što bih na vašem mjestu učinila. Bili se i dalje borila i učinila sve pa da i to prođe, ili bih mu pružila najbolju moguću palijativnu njegu, okružila ga najmilijima i dopustila prirodi da učini svoje.

Morat ćete otvoreno i na jednoj ljudskoj razini popričati s liječnicima i donjeti zajednički odluku.

Strašno mi je žao i suosjećam s vama, znam točno kroz što prolazite.

Znajte samo da bilo koju odluku da doneste, ona će biti ispravna.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.01.2009., 22:11   #4566
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Iskreno, ako bar dio nije operabilan... Melanom je kao takav odvratan i podmukao...

Nakon svega što sam osobno iskusila i dalje nisam sigurna što bih na vašem mjestu učinila. Bili se i dalje borila i učinila sve pa da i to prođe, ili bih mu pružila najbolju moguću palijativnu njegu, okružila ga najmilijima i dopustila prirodi da učini svoje.

Morat ćete otvoreno i na jednoj ljudskoj razini popričati s liječnicima i donjeti zajednički odluku.

Strašno mi je žao i suosjećam s vama, znam točno kroz što prolazite.

Znajte samo da bilo koju odluku da doneste, ona će biti ispravna.
Hvala ti puno na ovome, jer mi to jako znači.
Ti si jednostavno dobra vila ovog topica.
cromaidenfreak is offline  
Old 08.01.2009., 00:24   #4567
Dragi moji forumaši, želim vas ispunjenje svih želja u 2009.oj godini! Molit ću se da u ovoj godini dobijete sve svoje bitke...

sutra mi tata ide na prvi CT nakon operacije i zračenja...molite se samnom da se gadovi nisu vratili
5ivy is offline  
Old 09.01.2009., 01:23   #4568
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Nadam se da nece ispast kao reklama - kuzu i umeboshi sljivu (kao i shitake, tamari, miso... i ostalo, uglavnom po preporuci makrobiotickog savjetnika) nabavljam u Bio&bio ducanima. Voljela bih da isti ima jacu konkurenciju posto su cijene dosta visoke. Neke proizvode drzi i Zrno, a nisam jos provjerila relativno novootvoreni Garden.
Ne znam koliko ce makro. prehrana pomoci, ali priznajem, dosta nade polazemo u nju.
Tim nacinom prehrane tesko je i dobiti koji kg. Prije dosta vremena jedna forumasica (koju pozdravljam ) uvjerila me kako kg nisu toliko vazni koliko opce stanje pacjenta pa nastojimo ne brinuti pretjerano. Mama se predamnom sali sa svojim novim opsegom struka, a ja muljam dajuci joj moje hlace koje su meni kao jako velike.

Btw, hvala i tebi!
Nije reklama al svakakoje od pomoci.Majci doktori stano postavljaju pitanje dal mrsavi jer to je automatski znak da nesto s njenim tijelom nevalja No, s njom vise niti ne znam sto da mislim i sto da vjerujem! Opce stanje pacijenta je svakako najvaznije i zato s njom (majkom) optimisticno i hrabro naprijed! Ziveti znaci boriti se.. i to je narodna al i istinita kako za nas tako i za nase oboljele!
ko_ka is offline  
Old 09.01.2009., 01:28   #4569
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
Dragi moji forumaši, želim vas ispunjenje svih želja u 2009.oj godini! Molit ću se da u ovoj godini dobijete sve svoje bitke...

sutra mi tata ide na prvi CT nakon operacije i zračenja...molite se samnom da se gadovi nisu vratili
Drzim fige da se gadovi nisu vratili!!!!!!!!!
ko_ka is offline  
Old 10.01.2009., 08:10   #4570
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Svima sretna nova i puno snage i uspjeha u borbi sa bolescu!

Moja mama je krajem prosle g. zavrsila sa kemoterapijama i cekamo prve detaljnije pretrage pocetkom veljace (MRCT, kks i markere).
Pokusavamo se opustiti, ali, naravno, strah cuci u nama... Pitam se zasto je onkolog odredio pretrage tek dva i pol mjeseca nakon zadnje kemo... zasto ne prije? I, zasto ne odmah PETCT?
I mama je tokom kemo (cija su nuspojava bili proljevi) izgubila 2-3kg. Nije nista vratila. Cini se da to ne ide tako lako. Ali, dosta se dobro osjeca (ili to bar tako nastoji pokazati...)
Mislim da sam vec prije napisala Niviji pa mozda jos nekom pomogne recept u borbi sa proljevima do kojeg smo mi dosli tek nedavno. Cini nam se dakle da KUZU prah (koji inace zgusnjava jela) moze pomoci. Kuham joj u zadnje vrijeme i napitak od kuzua i umeboshi sljive koji se inace preporuca za jacanje abdomena. To su sasatojci iz makrobioticke kuhinje, ali citala sam da i mnoge majke koriste kuzu za zaustavljanje proljeva kod beba.
Lijepi pozdrav svima.Pitanje:živim u provinciji pa bi mi pomoglo da znam gdje da nabavim KUZU prah i umeboshi šljive?
ljiljana-VU is offline  
Old 10.01.2009., 19:22   #4571
Quote:
ko_ka kaže: Pogledaj post
Drzim fige da se gadovi nisu vratili!!!!!!!!!
hvala!
CT obavljen...u srijedu je pregled
5ivy is offline  
Old 11.01.2009., 02:15   #4572
U vezi tumora, pogledajte stranicu Myko sana, čiji lijekovi pokazuju odlične rezultate - http://www.zdravljeizgljiva.hr
MilanV is offline  
Old 11.01.2009., 13:01   #4573
Ja sam nova među vama.
Prvo vam od srca želim sve najbolje u 2009. Da imate hrabrosti i nade da će doista sve biti u redu. I da svi skupa završimo te ružne priče na najbolji mogući način - ozdravljenjem.
Moja teta, koja je član naše najuže obitelji jer je sama i nema djece i nikad se nije udavala, je trenutno u bolnici. Uskoro će biti mjesec dana. Ima zloćudni rak gušterače. To nam je strahoviti šok i još uvijek pokušavamo nekako sabrati misli.
Sve je počelo probavnim smetnjama i mislili smo da je nešto loše pojela. Međutim, te probavne smetnje nisu prolazile ni nakon 2 tjedna. Pa je počela mijenjati boju i iznenada je bezbolno požutila. Nalazi jetre su joj strašni bili i mislili smo da je pitanje žuči. Međutim, nažalost nije tako.
Prije 4 dana je imala operaciju u kojoj su joj napravili premosnicu sa želuca na tanko crijevo kako barem s tim ne bi imala problema i tada su nam rekli da tumor nije moguće odstraniti. Sada čekamo da se oporavi od operacije pa ćemo vidjeti što onkolozi kažu, hoće li je uopće primiti na kemoterapiju. Iako, liječnici s badominalne kirurgije su nam rekli da nije vjerojatno.
Nismo joj još uvijek rekli i ne znamo da li da joj uopće kažemo ako je odluče ne poslati na kemoterapije. Zanima me vaše mišljenje? Također me zanima ima li netko iskustva s tom bolesti. Ne znamo što nas čeka i ta neizvjesnost je najteža Liječnici nam kažu da nema još puno vremena ali se ipak nadamo da će biti dobro neko vrijeme.
roxanne10 is offline  
Old 11.01.2009., 13:25   #4574
Quote:
roxanne10 kaže: Pogledaj post
Ja sam nova među vama.
Prvo vam od srca želim sve najbolje u 2009. Da imate hrabrosti i nade da će doista sve biti u redu. I da svi skupa završimo te ružne priče na najbolji mogući način - ozdravljenjem.
Moja teta, koja je član naše najuže obitelji jer je sama i nema djece i nikad se nije udavala, je trenutno u bolnici. Uskoro će biti mjesec dana. Ima zloćudni rak gušterače. To nam je strahoviti šok i još uvijek pokušavamo nekako sabrati misli.
Sve je počelo probavnim smetnjama i mislili smo da je nešto loše pojela. Međutim, te probavne smetnje nisu prolazile ni nakon 2 tjedna. Pa je počela mijenjati boju i iznenada je bezbolno požutila. Nalazi jetre su joj strašni bili i mislili smo da je pitanje žuči. Međutim, nažalost nije tako.
Prije 4 dana je imala operaciju u kojoj su joj napravili premosnicu sa želuca na tanko crijevo kako barem s tim ne bi imala problema i tada su nam rekli da tumor nije moguće odstraniti. Sada čekamo da se oporavi od operacije pa ćemo vidjeti što onkolozi kažu, hoće li je uopće primiti na kemoterapiju. Iako, liječnici s badominalne kirurgije su nam rekli da nije vjerojatno.
Nismo joj još uvijek rekli i ne znamo da li da joj uopće kažemo ako je odluče ne poslati na kemoterapije. Zanima me vaše mišljenje? Također me zanima ima li netko iskustva s tom bolesti. Ne znamo što nas čeka i ta neizvjesnost je najteža Liječnici nam kažu da nema još puno vremena ali se ipak nadamo da će biti dobro neko vrijeme.
Na žalost to je vrlo progresivna i podmukla bolest. Kad se otkrije, nerijetko je već daleko odgalopirala da bi se uspjela zaustaviti. Stvarno mi je žao. Imate na stranici naše udruge neke kratke crtice o raku gušteraće, a na forumu ima trenutno par aktivnih koji se bore protiv nje.
Reći joj ili ne, morat ćete sami procijeniti, jer je najbolje poznajete i znate bili to bilo kontraproduktivno na način kada bi znala punu istinu da bi se odmah predala.
Pružite joj svakodnevnicu ispunjenu toplinom i ljubavlju, da joj ništa ne fali, da ne brine i da je ne boli. Sve ostalo je zaista u Božjim rukama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.01.2009., 13:36   #4575
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Na žalost to je vrlo progresivna i podmukla bolest. Kad se otkrije, nerijetko je već daleko odgalopirala da bi se uspjela zaustaviti. Stvarno mi je žao. Imate na stranici naše udruge neke kratke crtice o raku gušteraće, a na forumu ima trenutno par aktivnih koji se bore protiv nje.
Reći joj ili ne, morat ćete sami procijeniti, jer je najbolje poznajete i znate bili to bilo kontraproduktivno na način kada bi znala punu istinu da bi se odmah predala.
Pružite joj svakodnevnicu ispunjenu toplinom i ljubavlju, da joj ništa ne fali, da ne brine i da je ne boli. Sve ostalo je zaista u Božjim rukama.
Zahvaljujem na odgovoru. Svaka riječ puno pomaže. Nadamo se da će bar izaći iz bolnice i neko vrijeme biti dobro i s nama. Da prognoze liječnika nisu definitivne. I da postoji sljedeći korak, kemoterapija koja bi joj mogla pomoći i olakšati.
Strašno je to. Stalno čovjek vrti film unatrag i pita se je li mogao na vrijeme prepoznati simptome. Ali ljudi smo i nije prirodno da razmišljamo o smrti i lošim stvarima. Tek kad nas život opali po glavi, primorani smo o tome razmišljati.
Primjetili smo prije par mjeseci promjenu u tetinom ponašanju. Bila je depresivna (a navodno je to prvi simptom te bolesti) ali nismo ni pojmili da bi mogla bolest biti u pitanju.
Što je, tu je. Sada se trebamo boriti i biti pozitivni i vjerovati da će biti bolje.
roxanne10 is offline  
Old 12.01.2009., 02:34   #4576
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zbog vrlo teškog razdoblja u koje zajedno sa teško oboljelim zapadaju i njihovi članovi obitelji kao i drugi bliski ljudi, a nedostatka adekvatne psihološke i druge pomoći unutar našeg društva, odlučila sam se, i sama zahvaćena tim problemom, pokrenuti ovaj forum, gdje ćemo mi koji smo (bili) u tim problemima, pomagati jedni drugima savjetom i podrškom.

Ostavite ovdje svoj post, barem ću ja uvijek napisati neki odgovor, dati savjet ili biti barem uz vas kojima je tako teško, možda i teže nego onome koji se mora direktno boriti protiv bolesti.

Osobno sam prošla i još uvijek prolazim pakao i mislim da nitko to sam ne bi trebao prolaziti.

Veliki hug svima
Zovem se Marko :Trebam pomoč savjet bilo sto ,prije 6 mjeseci majka mi je bila na operaciji dobila je rak bubrega izvadili su joj bubreg ,i sve je bilo dobro do neki dan kada je otisla na rutinski pregled i na kojem su joj ustanovili da joj se rak prosirio na jetru i pluća i siri se jako brzo sto je najgore u svemu savjetovali smo se sa tri lječnika koji kazu da joj kemoterapija u ovoj fazi nebi pomogla,postoji Lijek koji bi joj pomogao da se rak dalje ne širi koji bi uskoro trebao doći na listu HZZO ali sada je tako da košta 48000 kn jedna doza za mjesec dana nekako smo skupili za jednu dozu lijeka ali kako dalje molio bih ljude za bilo kakvu informaciju, kada ce lijek doci na listu HZZO bilo kakav savijet kome da se obratim bilo što unaprijed se zahvaljujem svima koji su ovo pročitali i dali bilo kakav savjet PUNO HVALA
makyema is offline  
Old 12.01.2009., 08:24   #4577
Quote:
makyema kaže: Pogledaj post
Zovem se Marko :Trebam pomoč savjet bilo sto ,prije 6 mjeseci majka mi je bila na operaciji dobila je rak bubrega izvadili su joj bubreg ,i sve je bilo dobro do neki dan kada je otisla na rutinski pregled i na kojem su joj ustanovili da joj se rak prosirio na jetru i pluća i siri se jako brzo sto je najgore u svemu savjetovali smo se sa tri lječnika koji kazu da joj kemoterapija u ovoj fazi nebi pomogla,postoji Lijek koji bi joj pomogao da se rak dalje ne širi koji bi uskoro trebao doći na listu HZZO ali sada je tako da košta 48000 kn jedna doza za mjesec dana nekako smo skupili za jednu dozu lijeka ali kako dalje molio bih ljude za bilo kakvu informaciju, kada ce lijek doci na listu HZZO bilo kakav savijet kome da se obratim bilo što unaprijed se zahvaljujem svima koji su ovo pročitali i dali bilo kakav savjet PUNO HVALA
Dakle, kao što sam ti rekla na PMu, ali sada i za druge...

Najvjerojatnije se radi o lijeku SUTENT. Baš smo se jučer u udruzi razgovarali o tome i danas ćemo poslati jedan hitan dopis sa upitom kada će točno Sutent biti stavljen na listu HZZO. Ići ćemo i u medije ponovo s ovim problemom, HRT najvjerojatnije, tako da pratite.
Javljaju nam se ljudi koji već kupuju nekoliko mjeseci lijek i rasprodali su većinu imovine, te je red da ljudi bar otprilike znaju kada bi to moglo biti da planiraju što će i kako dalje. Jako je bitno da se lijek uzima u kontinuitetu jer inače odaziv nije potpun i učinkovit.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.01.2009., 08:46   #4578
Quote:
ljiljana-VU kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima.Pitanje:živim u provinciji pa bi mi pomoglo da znam gdje da nabavim KUZU prah i umeboshi šljive?
U tzv. bio trgovinama (zdrave hrane)... ali, na zalost ne znam da ih ima u blizini VU... Poslat cu ti na pm link na kojem mozda mozes dobiti jos neke informacije.
Tursiops truncatus is offline  
Old 12.01.2009., 11:18   #4579
Poštovani gospodine Lepina,
upravo sam danas čula za Vas i Vaše terapijsko liječenje pa Vas molim za pomoć

Naime, ne radi se o meni, nego o mojoj majci (45). Prije 4 godine dijagnosticiran joj je maligni tumor na lijevoj dojci. Nakon odstranjenja čitave dojke odstranjeni su joj i jajnici i maternica budući da su joj oni uzrokovali taj hormonski tumor.
Nakon toga prošla je set od 6 kemoterapija i 30 zračenja. Nalazi su bili dobri.
Međutim, nakon 2 godine markeri su pokazali da u tijelu ponovo ima tumornih stanica pa je nakon nalaza PET/CT utvrđeno da joj se pojavio maligni tumor promjera 2,5 cm na jetri.
U listopadu 2007. godine operirala je jetru (tumorni dio jetre je odstranjen) i prošla set kemoterapija. U lipnju 2008. nalazi su bili i više nego dobri pa nije bilo potrebe za pravljenjem nalaza do siječnja ove 2009.
Međutim, ultrazvuk je pokazao ponovne maligne promjene na jetri promjera 2,5 cm na mjestu koje nije operabilno. Markeri su također pokazali da u tijelu ima malignih promjena. Trenutno nemam pred sobom nalaze markera da Vam točno napišem koliki su, no najmanje su 10 puta veci od gornje granice. Doktori ce na komisiji odluciti sto i kako dalje i ima li uopće ovoga dalje.

Ne znam obraćaju li Vam se ljudi na ovakav način, no ja trenutno ne vidim drugačijeg rješenja pa Vas još jednom svesrdno molim za bilo kakvu pomoć. Mislite li da mami može pomoći terapijsko liječenje i alternativna medicina i koji njen oblik?

Unaprijed Vam puno hvala,
Dragana B.
DraganaB is offline  
Old 12.01.2009., 15:28   #4580
Smile

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dakle, kao što sam ti rekla na PMu, ali sada i za druge...

Najvjerojatnije se radi o lijeku SUTENT. Baš smo se jučer u udruzi razgovarali o tome i danas ćemo poslati jedan hitan dopis sa upitom kada će točno Sutent biti stavljen na listu HZZO. Ići ćemo i u medije ponovo s ovim problemom, HRT najvjerojatnije, tako da pratite.
Javljaju nam se ljudi koji već kupuju nekoliko mjeseci lijek i rasprodali su većinu imovine, te je red da ljudi bar otprilike znaju kada bi to moglo biti da planiraju što će i kako dalje. Jako je bitno da se lijek uzima u kontinuitetu jer inače odaziv nije potpun i učinkovit.
Hvala i htio bih te pitati da mi kažeš kako mogu pomoči ,na bilo koji način svojoj majci ai svima bolesnima da dobiju pravu lječničku skrb kakvu svaki čovijek zaslužuje i da i moja sestra se želi uključiti u sve to,ispunili smo za učlanjenje u udrugu "ZA NOVI DAN"
makyema is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.