Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 20:52   #1
Djevojke i autostopiranje

daj roditelji zabranite curama da stopiraju!
sinj okolica... makarska okolica... ili uvedite cesce autobusne linije? pa mladi vole izlazit vani... omoguci te im?? ono je katastrofa

---------------------------------------
uzbuna na poskupljnje goriva, a SMS?

Zadnje uređivanje putnica : 09.01.2008. at 00:30.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:17   #2
...hm, mislim da rijetko koji roditelj potiče na autostopiranje...
...u moje vrime(lol) smo to radili samo grupno...
...bilo bi jako dobro da uvedu noćne linije, a nije samo u tome problem..
...nažalost, ouno je veća fora dovest se u autu ispred diska nego truskat u busu...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:36   #3
ja sam stopirala uvijek i svugdje (moja mama to nikada nije znala!), za vrijeme studija, pri odlasku van (sama?? ili sa sekom), na moru, na "domacem" terenu" ma bilo gdje.... budala!
sada kada sam starija (vjerujem i pametnija) i kada sam mama, LUDA SAM kada pomislim sto bi se mojoj kceri moglo dogoditi.
bol je prejaka. strasno!
pokusat cu svojoj kcerki prenijeti iskustva i vjerujem da ce biti mudrija od mame...
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:54   #4
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
ja sam stopirala uvijek i svugdje (moja mama to nikada nije znala!), za vrijeme studija, pri odlasku van (sama?? ili sa sekom), na moru, na "domacem" terenu" ma bilo gdje.... budala!
sada kada sam starija (vjerujem i pametnija) i kada sam mama, LUDA SAM kada pomislim sto bi se mojoj kceri moglo dogoditi.
bol je prejaka. strasno!
pokusat cu svojoj kcerki prenijeti iskustva i vjerujem da ce biti mudrija od mame...
apsolutno se slazem. i ja sam stopala (doduse uvijek u drustvu) i to tako da stavimo najatraktivniju plavusu, sisatu da stopa, mi se sakrijemo i kad auto stane, a stane odmah, onda svi izletimo. luda, smijesna, nezaboravna vremena. ali kad pomislim da bi to moje kceri radile ,ma zlo mi odmah. i ja se nadam njenoj mudrosti i sigurno cu je strasiti istinitim ili izmisljenim pricama , nije bitno...samo da to ne rade
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:36   #5
a radit ce ziher.
i ja isto k'o i al... kad se sjetim kome sam sve u auto ulazila, zlo mi dodje.
nek sam i s frendicama bila, djaba bi nam bilo.
a plasila me mama itekako - monstrum iz rakovog potoka, ak se tko sjeca.
i obecala sam joj da necu nikad.

pomoglo bi da mi je dala extra novce za taksi i objasnila koliko joj je to vazno, bez zastrasivanja.
ponekad.
iskreno, nekad ne bi ni to. jednostavno za ljubav svoje ekipe moras.
ufff. tesko je bit roditelj
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:44   #6
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
a radit ce ziher.
i ja isto k'o i al... kad se sjetim kome sam sve u auto ulazila, zlo mi dodje.
joj zmijice ne prepadaj me..

sad se i ja prisjecam. jednog na stopiranju neum-dubrovnik. nas 4 u autu, a on samo gleda kako ce skrenuti negdje u sumarak, a opet se predomislja jer nas je ipak cetiri u autu. i mi se usrale od straha, i trazile da izadjemo, i jedva stao, i ostavio nas na nekoj dionici, ni tam ni vam...i opet sta...hajde stopirati dalje.i mislis da smo slijedeci dan bile pametnije. opet ista prica.
i mozda ja i ne bi htjela vise, jer sam po prirodi dosta strasljiva, al hajde stisni i reci drustvu da neces. e toga je mene najvise strah, uticaj drustva. mozes ti njima trubiti i govoriti, a hoce li poslusati...boga pitaj. sto bi voljela da mi djeca izrastu u cvrste osobe, da razmisljaju svojom a ne tudjom glavom, da znaju reci ne...ali kako to postici..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 22:54   #7
Ja sam jednom u 1 u noci s koferom usla trojici mrga u bmw-u
Ne pitaj sto mi je bilo.
Al bili su jako pristojni momci i odvezli me kud sam htjela.
A do te situacije recimo ne bi doslo da sam imala ekstra lovu kod sebe, i jos vaznije - da su mi rekli i pokazali da novac nije vazan, al moj zivot, zdravlje i dobrobit jesu.

Mene je vjecito bilo strah bilo sto rec starcima jer - a) ja sam uvijek kriva, b) sto sam napravila je nepopravljivo. Nema ono, kazna/prodika/zakljucak i idemo dalje. Nego se jos godinama spominje.
Rezime je zapravo - nit sam ja vjerovala njima, nit oni meni. I normalno da mi je drustvo onda bilo najvaznije. Govno bi izila za ugled stec

Po onom sto ti postas, vidim da radis drugacije. Isplatit ce ti se kasnije
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:04   #8
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post


Po onom sto ti postas, vidim da radis drugacije. Isplatit ce ti se kasnije
ah, radim drugacije, ali hoce li to uroditi plodom? koji jos roditelj ne sumnja u svoje vaspitne metode.
meni nikad love nije falilo, imala bi i za taksi i za bus i za sve, ali to nije "cool". veca si faca ako gluposti pravis , a lovu sacuvas za pice vise u diskoteci..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:06   #9
Mene je uvijek strah bilo stopat...i nisam često bila u prilici za tim... uvijek bi nekog poznatog nažicala za prijevoz... ali silom prilike jednom je bilo ili pješači ko manijak ili stopaj... bilo nas je tri frendice i lik koji nam je stao je bio kao neki poznanin od jedne... vozio je ko lud.. proletio na crveno na prvom semaforu... odma nas murja zaustavila... mene strah...skoro sam se u gaće.... i od tada nikad više... a frendici sam skresala sve po spisku... jer da nije rekla da je njen poznanik ja ne bi ni ušla u auto....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:22   #10
Joj da nam je onda ova pamet. Stopirala sam,ali nikad sama,bilo je i užasnih situacija. Mladost,ludost. Ne želim se uopće toga prisjećati
pink5 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:49   #11
mene i dvije frendice je pokupio jedanput neki tip na jarunu ovo ljeto. onak mi smo švorc, a full je bilo kasno. jbt ak dođemo doma i žicamo starce za taxi popizdit će jer smo se drukčije dogovorili. tip je bil ok iako je frendica počela pričati o silovanju, a ja da nas ne odvede u bijelo roblje. tip se samo smijao i sve je ispalo ok, ali lekcija je naučena. nikad više!
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 23:59   #12
Ja sam prevelika trtarošica za stopanje.
Van zadnjim busom, nazad prvim busom.
Ponekad su i starci dolazili po nas (jadničci )
A, onda su uplatili autoškolu pa smo se same vozale.
Svaka im čast!
Samo mogu zamisliti kolika im je i to frka bila!
Ali sigurno su bili mirniji kad su znali da mi vozimo, a ne da sjedamo nepoznatima u aute.
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:04   #13
Nikada nisam stopirala mada zivim u mjestu gdje nema javnog prijevoza niti danju a kamol nocu iz razloga sto je otac uvijek dolazio po mene. Kada sam pocela izlaziti rekao je samo jedno a to je da nikada ne ulazim u auto nepoznatoj osobi i bilo kome pijanom. Da samo njega nazovem i da ce doci. I tako je i bilo. Uvijek je dolazio po mene i frendice u bilo koje doba noci. I to ponekad dosta daleko.
Kod mene je upalilo to - znala sam da uvijek imam prijevoz.

Naravno da to ne pali kada dijete ode samo na more ili negdje dalje. Tada se samo mozes moliti da zna sta radi.
Giraffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:08   #14
meni tata uvijek kaže : ma da smo se ne znam kako dogovorili, ak ti je nešto bilo, ak te je strah, ak si ostala sama,ak nemaš para na mobu, sjedni na prvi taxi i skroz do doma, a mi ćemo platiti pred kućom.
zasad nije trebalo, a iskreno živim bogu iza noguu.
al autostop, previše me strah.
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:14   #15
ma, uzas, gledala sam da su nasli tijelo te djevojke. jadni joj roditelji i ostala rodbina. nisam nikad stopirala jer mi je to uvijek bilo nekako jadno, cak ne zbog straha, a i moje curke su isto razmisljala. al opet kad se sjetim situacija u kakvima sam bila (koje nemaju veze sa stopiranjem) stvarno me je Bog cuvao, a nadam se da ce i vasu i moju djecu(kad ih budem imala) kao i svu ostalu. nadam se samo da ta cura nije patila.
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:20   #16
večeras ja došla doma, a kaže mi mama "od danas se samo sa mnom smiješ vozit" =)))

dobro, nije smiješno, grozota..

(btw, čini mi se il je ovo najgluplje otvoren topik ikad? no, od koga je, dobro je..)

nikad nisam stopirala, mislim da bih umrla od straha odmah
kod mene je ova šema ko kod ivuschke, samo što ja idem van jednom u milijun godina pa mi to ne ponavljaju često, al to se zna: ako nemam kako doma (siguran, trijezan, sporovozan prijevoz do doma a ne do, štajaznam, 3 kilometra dalje pa šeći), na taksi, pa će oni platit kad dođem.

a s obzirom na to da sam dosta asocijalna , neki peer pressure me ne muči previše. je da ga po konkretnom pitanju nije nikad ni bilo..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:26   #17
O jebemu zene, pa koji sam ja vanzemaljac. Ja nikad, ali ama bas nikad stopirala nisam, ni u drustvu, po tom pitanju bila sam partibrejker Mene je bilo strah toga za popizzzz....
Mislim da bih radije pehaka od Jabuke do Travnog pretrcala nego usla nekom nepoznatom u auto sa nekih 15, 16, 17.... 33
Mene je bilo strah samu od diska kroz grad do nocnog busa na pothodniku doc u 3 ujutro. Ma jos uvijek bi mi bio bed. Sjecam se da sam jednom kad sam vec radila u 2 u noci silom prilika zavrsila cekajuci sat vremena nocni na pothodniku. Vani -20 valjda, a pothodnik pun kurvica bez carapa u minjacima i stiklicama na visoku petu, jedna od njih trbuh do zuba, uvaljuje se nekom pijanom starceku ko letva, valjda da mu digne novcanik, ludjak odjeven u maskirnu uniformu, pijani klosar.... ajme meni jedva sam bus docekala, ajd bilo mi je lakse kad su se poceli skupljat ljudi zadnjih 15 minuta prije neg kaj je bus trebao doc, ali....phuh.
Ja ovdje bez muza ne bih sama izasla van poslije 22 navecer. A jesam luda, jelda?

Ma ic ce muz po nju autom makar i na kraj svijeta i razvozit skvadru ako treba po kucama. Ja cu ga tjerat sa straznjeg sjedala
A zasto mora i muz ici? Pa da nas imako branit, jel?

Edit: nisam vise usamljena, yeah!!! Zadnjih pet postova napisano je nakon kaj sam ja pocela odgovarat
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 00:36   #18
nisam nikad stopirala - uvijek me bilo strah
nije mi bilo najugodnije ni pjesaciti iz centra do mog kvarta (zadnji bus isao je oko 23:30) - mislim da bi danas umrla od straha

jedino sto je fakat moglo tragicno zavrsiti je sto sam se x puta vozila s pijanim vozacima

danas kad su takve situacije uzmem taxi
sa 20ak godina kad si studentic i nemas previse love, a starci su u drugom gradu, bas i nemas previse izbora...
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 01:03   #19
Ma to sa stopiranjem mi je totalni idiotizam, to nikada nisam radila. Ali na svu srecu sam imala normalne starce pa su po mene dolazili u bilo koje doba noci i dana. A kad sam postala dost stara da se vozim na skuteru odmah su mi ga kupili pa da budem samostalnija,mada su po noci dugo dolazili po mene,dok nisam pocela auto vozit. A zivimo u centru grada pa nije daleko nikam.
A ja sam uvijek vozila svoje frendice doma jer mi fakat stopiranje koma, a naslusala sam se svakakvih prica.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 01:17   #20
a, što se pješačenja tiče, jednom sam bila nešto grozno tužna i uzrujana pa sam opalila petosatnu noćnu šetnju po snijegu, od dubrave do.. srednjaka ja mislim, s tim da sam u nekom trenutku izgubila tramvajske tračnice i počela se gubit po dotičnom kvartu. i to je, onako, potrajalo.

djecu i budale bog čuva, rado se svrstavam u obje kategorije.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.