Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 21:02   #141
pa reci mu da on kaže geodetima da njegov dio 1/5 ili kolko već
tako izparceliraju, pa nek mu oni odgovore.
a što je sa lokacijskom, kako one izgledaju, pretpostavljam da nemaju odvojeno tih 2m za put?
parcelacija se radi po lokaciskoj dozvoli.
znači ako lokacijska nema tih 2 metra, a geodet napravi par. elaborat sa tih 2 metra odvojeno.. parcelacija neće proći u katastru.

gle ak je susjed tak sjeban možeš ti napraviti oba zida. i gornji i donji.
sigurnije je. onda ih ti održavaš a ne susjed. naravno to košta.
I imaj na umu da zid ne smije prelaziti granicu parcele kolko god on kos bio.
što u praksi znači manje iskoristivih kvadrata na parceli.
tako da bi donji zid.. uzimao recimo pola metra tvoje parcele a gornji isto.
kao što sam rekao to je stvar dogovora... za zakon ne znam..
probaj na pravu pitati.
ja sam inače na niskogradnji uglavnom. dugo nisam radio sa "malim" strankama.
pitat ću kolegu koji se time bavi... al ne znam kad ću se viditi s njim.
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 12:31   #142
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
pa reci mu da on kaže geodetima da njegov dio 1/5 ili kolko već tako izparceliraju, pa nek mu oni odgovore.

gle ak je susjed tak sjeban možeš ti napraviti oba zida. i gornji i donji.
sigurnije je. onda ih ti održavaš a ne susjed. naravno to košta.

I imaj na umu da zid ne smije prelaziti granicu parcele kolko god on kos bio.
što u praksi znači manje iskoristivih kvadrata na parceli.
nebih ja ni pitao da susjed nije donio geodetsku podlogu napravljenu prema "željama slušatelja!!" Rekao ja njemu da mu to ne može proći, jer ni nasljednici prodavatelja ni suvlasnici ne žele takvo rješenje, ma... tip misli da je pametan! Rekao sam mu ako on to uspije, onda ćemo sagraditi zid na 2 m od puta i tu napraviti skladište, jer to nije njegovo...

nema ti dogovora... samo zakon može tipu izbiti iz glave da je on veći katolik od Pape, a mi smo svi sitna raja... Naravno da toliko love nemam da se opasavam zidovima, pa me zato zanima što zakon kaže. Na kojoj crti, dali je donji (baza, a do vrha se na kosini smanji sa pola metra na 20 cm, izgubi se 30 cm i toliko ti je iskoristivi teren kraći!!) u mojemu terenu, gornji ide onda u susjedov...itd. Nadam se da tu postoji pravna regulativa, samo gdje to piše?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:07   #143
Ako to prođe sagradi zid opet na međi.. to je i dalje tvoja zemlja....

parcelira se tako da se tih 2 metra odvoji od parcele i isti je posjednik/vlasnik ko na parceli od kud je odvojeno

Tebi ni jedan zakon ne govori da moraš odvojiti tih 2 metra... odi ti do istih geodeta i reci da ti od svoje parcele neces odvajati
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 08:37   #144
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Ako to prođe sagradi zid opet na međi.. to je i dalje tvoja zemlja....
Ma sve je jasno, ali tip radi u "organima" i misli da može i ono što mi "obični " ne možemo!! Obišao je sve susjede i "objasnio" im da se put širi na 5m (Bogu iza leđa!) iako u PUPu nije niti ucrtan!!! U katastru postoji, cca 3m širine, dok PUP predviđa 3,5m. Uz to, s druge strane NIJE građevinsko zemljište, pa je valjda logično ako bi se ikada širio da ide na tu stranu... Idemo dalje, a prođe li to evo na forumu ćete znati, pa se mislite ako vam je netko iz "organa" susjed...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:26   #145
Kota terena i kota nivelete ?

1. pitanje:kota nivelete
Ako nekome nije teško objasniti mi pojam kota nivelete...


Zašto pitam ovakva pitanja. Prije par dana sam sudjelovao u razgovoru oko jednog crteža. Bilo je vezano u vezi iskopa, drenaže itd...



2. pitanje: dubina iskopa, nivelir??
Sa nivelirom određujemo dubinu iskopa pomoću "nulte točke" koju je odredio geodeta (tj. +100). Jasno mi je kako se kod jednostavnih trakastih temelja pomoću navedenih stvari (nivelir, +100 itd... ) "odradimo" temelje na dubini npr. -0,90..


No kako se radi kad su u pitanju veliki iskopi, kod zgrada koje imaju podzemne garaže na recimo dvije etaže? Njihova dubina je recimo cca 5-6 metara. Na koji način onda pomoću nivelira određujemo koliko smo duboko??

Skica:
Kod:
http://rapidshare.com/files/209599421/kota_terena....dwg
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 10:28   #146
za te velike dubine moze se prenositi sa nivelirom takodje ali u etapama odnosno u dva ili vise puta ovisno od dubine, jer geodetske daske su koliko se sjecam 4 m.

Danas na zapadu prilikom gradjenja objekta sva razmjeranja rade posebne geodetske firme.

Takodje sam gledao da prenose sa digitalnim teodolitom koji automatski preracunava ugao itd.


Geometri javite se?
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 21:56   #147
O joj sad me strah nakon ovog citanja.
Uskoro idem kod geodeta SL.Brod i trebam izvrsit zamjenu zemljista sa bratom, na parceli imam staru kuci iz dva dijela, to moram rusit i pravit novu ili cu radit "prenamijenu" stvarno pojma nemam. Sad me interesuje slijedece, parcele su na meni i na bratu 1/1, koliko ce me izaci zamijena parcela, prepis, iskolicenje itd. i dali je bolje radit prenamijenu u svezi kuce ili zavesti sve nanovo. Velicina zemljista je sve zajedno oko 11 000 kvadrata, jedna cetvrtina je gradevinsko a ostatak je poljoprivredno zemljiste.
Hvala unaprijed.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 17:50   #148
niveleta je presjecnica vertikale s terenom...
_Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 11:55   #149
Hvala na odgovorima!
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 08:44   #150
Pozdrav svima i nadam se da sam na dobrom mjestu da dobijem isto takav odgovor. Evo što mene zanima:
Naslijedila sam 20-ak k.č a ja pojma nemam gdje se nalaze ( selo znam ali ne znam točnu lokaciju čestica)
Da li mi netko moze reći dalli sto moram napraviti? Koga zvati? I najbitnije koliko bi to došlo? Znam da mi nitko ne moze reći točno ali ono ..otprilike dali je to 1000, 5000,10 000 kn
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:52   #151
meni je prije par dana napravljena geodetska podloga, mjerila 1:200, zemlja je imala staru izmjeru, upisana je u zk i u katastar, radi se o 320 m2 zemljista sa izgradenom kucom od 100 m2, tip je to doso jedan dan izmjerio, u par dana odradio sto je imo donio mi sve na papirima, poslo mi primjerak i na mail u autocadu i to me izaslo 5100 kn, sad da li sam proso dobor ili lose o tom po tom, ali sam imao i druge ponude koje su cak izlazile i do 9000 kn pa smatram da je to ok cijena u usporedbi s drugima, i govorim o uzem podruciju Dubrovnika.
rxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 02:44   #152
Quote:
rxd kaže: Pogledaj post
meni je prije par dana napravljena geodetska podloga, mjerila 1:200, ... to me izaslo 5100 kn, sad da li sam proso dobor ili lose o tom po tom, ali sam imao i druge ponude koje su cak izlazile i do 9000 kn pa smatram da je to ok cijena u usporedbi s drugima, i govorim o uzem podruciju Dubrovnika.
Molim te pošalji mi na PP adresu geometra, jer je cijena ok. Meni je tip rekao oko 4.500, da bi neki dan već rekao oko 5.500-6.000, +pdv. Ne spominješ PDV, pa ovdje odgovori dali ti je na to dodao i porez?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 17:51   #153
nisam to spomenuo, to je bez pdv-a!!!

Zadnje uređivanje rxd : 23.04.2009. at 17:56.
rxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 05:58   #154
Quote:
rxd kaže: Pogledaj post
nisam to spomenuo, to je bez pdv-a!!!
Deru ko da deru jarce. Ipak je to plaća za mjesec dana rada!! Oderan si ako je to ukupno 6.222,00 kn! Ali, malo ih je, puno ima posla, pa im se može. Mjesečno se može obraditi najmanje 5-10 sličnih poslova!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 14:34   #155
Radi se o obiteljskoj kući koja je građevinsku dozvolu dobila 1979.god. Zbog nedostatka novaca tek je pred par mj. stavljena pod krov i završena je fasada. Geodet je dao ponudu za uris objekta i uporabnu dozvolu 5500kn + PDV. Da li je to ok cijena po vama? Radi se o terenu izvan okolice Rijeke.
Hvala
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:28   #156
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Radi se o obiteljskoj kući koja je građevinsku dozvolu dobila 1979.god. Zbog nedostatka novaca tek je pred par mj. stavljena pod krov i završena je fasada. Geodet je dao ponudu za uris objekta i uporabnu dozvolu 5500kn + PDV. Da li je to ok cijena po vama? Radi se o terenu izvan okolice Rijeke.
Hvala
Nitko ništa?
__________________
Nemoj nikada toliko ispružiti ruku da je više ne možeš povući.
sagem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:33   #157
Quote:
sagem kaže: Pogledaj post
Radi se o obiteljskoj kući koja je građevinsku dozvolu dobila 1979.god. Zbog nedostatka novaca tek je pred par mj. stavljena pod krov i završena je fasada. Geodet je dao ponudu za uris objekta i uporabnu dozvolu 5500kn + PDV. Da li je to ok cijena po vama? Radi se o terenu izvan okolice Rijeke.
Hvala
Slicnu ponudu za izmjeru i upis obiteljske kuce u Katastar (okolica Pule).
Ne kuzim kakve veze ima geodet sa uporabnom dozvolom?
__________________
 Think Different 
Tomica74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 12:55   #158
Za napraviti geodetske podloge i pobit klinove gdje treba na parceli sa 4 suvlasnika, 17.000 kn+PDV. Uzmi ili ostavi...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:29   #159
geodet_uporabna

Quote:
Tomica74 kaže: Pogledaj post
Slicnu ponudu za izmjeru i upis obiteljske kuce u Katastar (okolica Pule).
Ne kuzim kakve veze ima geodet sa uporabnom dozvolom?
Nema geodeta veze s uporabnom, ali po zakonu , kada se predaje elaborat urisa objekta,nadležni ured za graditeljstvo mora izdati uporabnu dozvolu, koja se prilaže u elaborat urisa objekta, te se time omogućuje provođenje promjene (uris ubjekta) u katastarskom i zemljišno knjižnom operatu. To važi za novoizgrađene objekte sa urednom dokumentacijom (rješenje o uvjetima građenja i dr.)Ukoliko nema uporabne d. katastar takav elaborat neće zaprimiti!
gkgk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:31   #160
Nema geodeta veze s uporabnom, ali po zakonu , kada se predaje elaborat urisa objekta,nadležni ured za graditeljstvo mora izdati uporabnu dozvolu, koja se prilaže u elaborat urisa objekta, te se time omogućuje provođenje promjene (uris ubjekta) u katastarskom i zemljišno knjižnom operatu. To važi za novoizgrađene objekte sa urednom dokumentacijom (rješenje o uvjetima građenja i dr.)Ukoliko nema uporabne d. katastar takav elaborat neće zaprimiti!
gkgk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.