Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2012., 10:29   #181
Quote:
VONKOR kaže: Pogledaj post
Evo nakon dužeg izbivanja moram se pohvaliti nemam više C5 HDI, napokon sam se rješio FAP-a za sva vremena, senzora čepa, aditiva itd., nikad više dizelaša sa FAP-om. Prešao sam na benzinca PUG-307 1.6 110ks iz 2005, auto je super, sada ima 49tkm i ide odlično. Malo više troši po gradu cca 9L/100km, to nije ni važno kada se uzmu u obzir popravci na C5, nijedan bez cca 4000kn.

Nikad više dizelaša sa FAP-om, živio LPG kad ugradim plin, kažu uzmi valteke, stag i tomasseto i voziš 50% jeftinije ????
Čestitke na rješavanju škarta, to je uistinu poduhvat u današnje vrijeme. Srećom, posao je nešto lakši zbog horde koja je popušila marketing o efikasnosti i elastičnosti dizelaša.

Mi ovdje želimo puno sretnih kilometara
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 15:16   #182
Quote:
VONKOR kaže: Pogledaj post
U lipnju 2006 kupio rabljeni C5 II sa 80 tkm i vozio ga do 220tkm, prodao ga nedavno i kupio PUG-307 iz 2005/2006 sa 47tkm, sve u skladu sa recesijom i ostalim pojavama koje će još potrajati, tako da sada van Zgb ne isplati se ići, već samo od D.Sela - Zaprešića-Zagorja-V. Gorice, sve ostalo je previše. I zato C5 više nije i potreban, ( al mi ga je još uvijek ža ) bio je prava pojava i sahranio je dva prosječna auta, isplatio je on sebe, pogotovo nakon prodaje donio je 80% vrijednosti PUG-a.
Uzeo si broj manji auto,ok,kriza je puno nas očešala,no iz toga da si opet uzeo francuza,a i iz ovog boldanog,nije sve tako crno bilo.Prateči ovo,učinilo mi se da si FAP riješio bušenjem.Meni je C5 tiha patnja,no mora pričekati rast BDP od jedno 5-6%.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:57   #183
Danas sam osjetio da mi nešto koči auto i da auto abnormalno troši. Naime kad se vozim i stavim u ler ili pustim gas, auto počne usporavat ko da lagano držim kočnicu Na laganom nagibu ga mogu bez problema sparkirat bez ručne i ostavit u leru...

Ima ko ideju o čem se radi? Citroen C5 2.0 HDI 2005.
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:51   #184
Kočnica ostala blokirana
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 16:42   #185
Pozdrav svima,

Molio bih Vas da mi, ukoliko ste u mogucnosti, pomognete oko sledeceg problema.

Automobil: Citroen C5 - 2.0 HDI - 2004 g.p.

Od prije nekoliko dana, ventilator kabine stalno radi na maksimumu i isti se ne moze iskljuciti kao ni smanjiti (brzinu/jacinu rada).

Nakon sto sam nakacio dijagnostiku, ista mi je pokazala (Short Circuit) odnosno kratak spoj na ventilatoru.

Procitao sam negdje na internetu (Forum) da se ovaj problem rjesava zamjenom neka 2 tranzistora, ali doticni nije objasnio proceduru i na koje tranzistore misli, itd.

Eto, pa ukoliko mi mozete pomoci oko rjesavanja ovog problema, Hvala!
ProdriverBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 17:04   #186
http://www.youtube.com/watch?v=zm3BOcuHOEg

Pretpostavljam da te isto muči.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 11:07   #187
Hvala puno za link Vieri, i DA, upravo isti problem. Identican.

Sto znaci da bih trebao uzeti novi modul, po mogucnosti iz nekog rastavljenog vozila, jer mi ova zamjena tranzistora izgleda nesigurna dosta (kineski tranzistori), a i skupa ukoliko bih narucivao originalne u odnosu na cijeli modul.
ProdriverBL is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 19:43   #188
Modul sam vidio na ebay-u za kakvih 40-50E.
Zguglaj pa vidi, ili skini sam i odnesi nekom rtv-mehančaru pa ti možda uspije pomoći.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 10:55   #189
C5 1.6 hdi 2011

Auto je blizu 90tkm i kad se krece u prvoj i drugoj brzini trese (kuplung) u ovlastenom servisu kazu da je to normalno?!
Sto se moze napravit da ne trese pri kretanju pa makar to po njima bilo nenormalno.
Ima li na relaciji Samobor-Karlovac-Zagreb majstor za citroene koji zna sto radi i da je pristojan cijenom?
Hvala puno na pomoci.
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 13:27   #190
kvacilo(turbo) c5

molim za savjet
citroen c5 1.6 hdi 2006 RC8HZB ...9HY
135000 km....zamjenjen druk lezaj kvacila(orginakni kvar) a usput promjenjen kompletan set
sad kad je sve vraceno "tamo gdje bi trebalo biti",kvacilo je ok ali...
turbo ne radi,kao da ga nema,
simptomi normalnog kvara turba npr.crni dim ,bijeli dim ,trosenje ulja,zujanje ,lupanje itd. .....nema ih....
EGR ventil zamjenjen(nov)
sve mi lici da je "majstor"slucajno zaboravio da prikljuci nazad jedan od milion malih kablova ili cjevcica
pitanje je "ako" jeste koji ,ili mozda nesto drugo....

hvala
bl lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 14:13   #191
koliko si dugo vlasnik?
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 14:20   #192
Unhappy a

Quote:
VONKOR kaže: Pogledaj post
Poštovani, FORUMAŠI molim za mišljenje, savjet i odgovor za probleme koje imam sa svojim autom marke CITROEN - C5 II, 1,6 HDI iz 11/2004.god.

Evo ukratko, moj C5 II upravo je navršio 4 godine i ima 149000 km, sve je bilo savršeno do 140000 km mijenjao sam ulje i filtere svakih 20000 km,
a onda u kolovozu ove godine počinju problemi.U samo 2-3 mjeseca ( kolovoz, rujan, listopad ) događa se slijedeće otkazuje motorić hladnjaka kilera-mora se mijenjati cijeli ventilator, na vrijeme je zamijenjen tako da se motor nikada nije grijao. Ubrzo otkazuje pročistač čestica FAP i mora se mijenjati uz obveznu dopunu aditiva.Nakon par dana blokira vodena pumpa i puca zupčasti remen, sva sreća pri startu tako da motor nije prolupao, nije još gotovo. Nedavno na semaforu ( na Pešćenici ) pri ubacivanju u prvu brzinu puće sajla mjenjača, mora se mijenjati komplet sajli mjenjača a kad je sve dolje skinito, mislim na mjenjač, utvrdilo se da zamašnjaci imaju lufta te da se moraju staviti novi, a to znači potisna ploča,kvačilo,korpa i dr. Ukupan ceh svih ovih zamjena iznosi 4.000,00 eura. Sada auto ide normalno, ali pri kočenju kočnice neugodno škripe, cvile ponekad se čuje zvuk poput metalne pištaljke. Pločice prednje i stražnje su zamjenjene između 80.000 km i 120.000 km i nisu istrošene, diskovi su još dobri.
Još jedna pojava, sada mi se pri ubrzavanju-dodavanju gasa pali na displeju INFO RISK BLOOK OF FILTER i lampica SERVICE opet FAP, motor tada počne nemirno raditi,pomalo podrhtavati i to sve traje dok ne pronađem mogućnost da ujednačeno vozim cca 70 km/h oko 30 minuta, nakon toga upozorenje se gasi i motor normalno funkcionira, danas 10.12. imao sam dva paljenja upozorenja i isto gašenja. Zvao sam CITROEN HRVATSKA i postavio pitanje, da mi nisu "slučajno" na ovlaštenom servisu nešto podvalili, takvu mogućnost oni odbacuju, jer svi rezervni dijelovi avionom preko CITROENA HRVATSKA stižu po narudžbi ovlaštenih citroen servisa u RH. Predložili su mi da napravim dijagnostiku FAP-a u drugom servisu i utvrdim stupanj zasićenja "novog filtera".

MOLIM ODGOVOR, ŠTO SE TO DOGAĐA SA FAP-om? ZAŠTO ŠKRIPE KOČNICE? I ŠTO JE SLIJEDEĆE ( TURBINA, TURBOPUNJAČ I SL. )? ZAR JE MOGUĆE DA C5 KOD 150000 km više nije siguran.Servisiran je u Zagrebu.
SADA SE VOZIM I RAZMIŠLJM O PRODAJI, DA SE RJEŠIM FRANCUZA ?? ILI ME USKORO ČEKA NOVO IZNENAĐENJE, VENTILI??,
Molim za komentar. HVALA.
Ja imam peticu iz 2002god., 2.2hdi 98 kw. Upravo presao 526000.00 km ali sam i potrosio p servisma oko 5000 eura vise nego sto sam ga platio nazad pet gpdina
zd5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 16:51   #193
ja mislio da se citroen ne kvari
SamoNećural is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 18:50   #194
pitanje

Poštovani, FORUMAŠI molim za mišljenje, savjet i odgovor za problem koji imam sa svojim autom marke CITROEN - C5 2001 god 2.0 HDI 80 KW

POČEO MI JE U VOZNJI DA GUBI GAS PRIJE DESET DANA. U PRICI KOJI IMAJU ISTOG REKLI SU MI DA JE PROTOKONJER TLAKA. KADA GA SPOJI NA DIJAGNOSTIKU NEMA GRESKI. DANAS SAM ZAMJENIO PROTOKOMJER BOLJE JE A LI IDALJE NIJE TO ONAJ RAD OD PRIJE NEKOLIKO DANA. ŠTO SE TIČE TURBINE KAŽU DA JE U REDU SVE SA NJOM.KOD MENE JE DVIJE IPO GODINE I PRESAO SAM SA NJIM 34000 KM NISAM IMAO PROBLEMA SAMO REDOVNO SERVISI.
MOLIM AKO JE KO IMAO SLICAN PROBLEM DA MI KAZE
dacoo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:48   #195
o milu ti majku...
bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 23:08   #196
1. ne deri se. CapsLock znači deranje na forumu
2. teraj nekom ko ZNA radit dijagnostiku - ovo što si ti napravio je bacanje novaca. Ako nema grešaka ne znači da su svi parametri OK. Budući da se problem kod tebe pojavljuje STALNO samo kreten neće znati vidjeti u čemu je kvar.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:52   #197
Vjeruj mi da su ti "kreteni" većina.
KrasnodarRora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 23:29   #198
c5 2.2hdi 2002

forumasi trebao bih informaciju kako saznati koji aditiv ide u moj citroen c5 2.2 hdi 2002 godina.Posto mi majstor prodaje maglu trazi za litru aditiva 75€,a na amazonu 3 litre 96€.
hvala vam unaprijed na odgovoru
nedzadbihac2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 00:15   #199
Quote:
renez kaže: Pogledaj post
Auto je blizu 90tkm i kad se krece u prvoj i drugoj brzini trese (kuplung) u ovlastenom servisu kazu da je to normalno?!
Sto se moze napravit da ne trese pri kretanju pa makar to po njima bilo nenormalno.
Ima li na relaciji Samobor-Karlovac-Zagreb majstor za citroene koji zna sto radi i da je pristojan cijenom?
Hvala puno na pomoci.
Frend nije to normalno, otisao ti zamasnjak, popravak cca 5000kn minimalno ak se ne varam, zamasnjak 101%.

Da pogodim i ti si htio stedjeti na gorivu pa si kupio dizela, mnoge su dizeli doveli u bankrot nadam se da tebe nece,,sory ali to je tako.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:28   #200
Nije zamašnjak nego se iskrivila lamela ili se na zamašnjaku nepravilno nanio sloj frikcijskog materijala.

BTW odgovaraš na godinu dana star post.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.