Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2010., 12:48   #61
Sorry al taj auto ti je čisto govno, pa poglej kaj ti se je sve smrdalo prije 200tkm.. Stvarno ti francuzi su se skroz srozali, za primjer na poslu imamo nemo i čisti poluproizvod..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:57   #62
Ajde da vidimo jel netko imao problema sa C5 II sa grijanjem???
Ja ga imam iz 2006. 2.0 HDI sa 142000km.Ja sam napravio 40000km u godinu i par mjeseci,i nikakvih većih problema do sada (kazaljku brzinomjera sam sam riješio,senzor parkinga također nakon dijagnostike frendovog kompjutera stavio polovni od 200kn,te problem sa otvaranjem zadnje haube gdje bi ručkica ostala blokirana na mikroprekidaču-tu smo ugradili mali federić da vrati ručku i sve ok).
Da se vratim na problem sa grijanjem.Dakle neki dan krenuo na put i vozačevu stranu hladi bez obzira kako je namjestim a suvozačeva normalno radi.Pitao malo mehaničare i rekli da im je to mana,te da se mora mijenjati cijeli stup grijanja,da unutra pukne neka klapna i nema popravka.Novi stup 10000kn u Citroenu ili polovni 4000kn.Skinuo sam motoriće i oni rade.Sutra ću vjerovatno razmontirati tablu i izvući taj stup sa uređajima za grijanje te sve raskomadati i gledati nekako pokrpati.Čisto sumnjam da se ne može popraviti.Ako ne,nije problem,ima i polovni za 4000kn.Ipak nekom logikom,sve se da popraviti
Jel imao netko slični problem i kako ga je riješio?
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:09   #63
tako je. sve se da popraviti, pogotovo kad izbace suludu cifru od 4 000 kn.
raskopaj sve i daj se na posel.

da taj dio košta 200kn, ne vrijedi zezancije. ovako.....samo daj.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:18   #64
i kod mene je isti problem, auto je 2002 godište, kažu u servisu.... ne da se popraviti
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:21   #65
Jednostavno automobili nisu više projektirani da traju. Čak i uz redovito održavanje. A nekako mi se čini da je prelomna godina 2000....
Pa dodajmo tome i po pravilu šlampave ovlaštene servise i formula je tu

Zadnje uređivanje davx12 : 21.02.2011. at 20:27.
davx12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:44   #66
poznati Željko M. je na svom portalu jednom prilikom odgovorio čovijeku da C5 sa pređenih 150 000 je već istrošen auto,kao on je predviđen do oko 150 000 km.To je stvarno jadno ako je auto predviđen samo do 150tk
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 23:06   #67
Ma to su gluposti.O čemu pričate???Koliko dugo će auto živjeti ovisi o hiljadu stvari.Najviše o načinu ekspoatacije,a ne o tome da ga je tvornica napravila da izdrži 150tkm.No nećemo sad tu ići u off sa standardnom temom mercedes zakon a francuzi smeće.Meni auto super služi,i uvjeren sam da će još služiti.
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:10   #68
Ja sam u C4 imao problem s različitim ponašanjem lijeve i desne strane ventilacije. Jedna je grijala a druga hladila iako bi namjestio da obje hlade. Kad bi stavio da obje griju, obje su i grijale. Zaključak servisa bio je da je klapna ostala u tom položaju da mi jedna strana stalno grije neovisno što odabrao. Složio sam se s njihovim zaključkom i rekao da ću to popraviti. Međutim, rekli su mi da se ne mijenja samo ta klapna nego da se mora zamijeniti čitavo kućište klime koje košta par stotina eura. Onda sam ja predložio da prije ljeta i prije zime dolazim u servis pa da mi oni tu klapnu ručno okreću (ljeti bi uvijek bila namještena za hlađenje a zimi na grijanje). Kasnije sam našao taj dio u drugom servisu za 10 eura, njima je to bio najprodavaniji dio jer skoro svaki C4 i C5 kad tad ima problem s tom klapnom.
Zaključak je, kad ti u jednom servisu kažu da nešto moraš mijenjati za ogromnu cifru, ti posjeti i drugi servis jer tamo možda radi netko pametniji. Sve je do čovjekova mozga.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:18   #69
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Ma to su gluposti.O čemu pričate???Koliko dugo će auto živjeti ovisi o hiljadu stvari.Najviše o načinu ekspoatacije,a ne o tome da ga je tvornica napravila da izdrži 150tkm.No nećemo sad tu ići u off sa standardnom temom mercedes zakon a francuzi smeće.Meni auto super služi,i uvjeren sam da će još služiti.
A što te tu čudi. Otvori manual i vidi kilometar-plan. Onu tablicu di ti veli na koliko kilometara se što radi, servisira, mijenja, kontrolira...

Prije 15 ak godina, svima su kilometar-planovi završavali na 250 000. Danas, skoro svima staju na cca 150 000...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:53   #70
svaki auto može na otvorenoj cesti prevaljivati silne kilometraže. neka isto probaju u gradskoj vožnji i(li) duži niz godina, pa će se vidjeti junaci.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:57   #71
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
svaki auto može na otvorenoj cesti prevaljivati silne kilometraže. neka isto probaju u gradskoj vožnji i(li) duži niz godina, pa će se vidjeti junaci.
Istina, živa istina!!!!!!
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 20:28   #72
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Ja sam u C4 imao problem s različitim ponašanjem lijeve i desne strane ventilacije. Jedna je grijala a druga hladila iako bi namjestio da obje hlade. Kad bi stavio da obje griju, obje su i grijale. Zaključak servisa bio je da je klapna ostala u tom položaju da mi jedna strana stalno grije neovisno što odabrao. Složio sam se s njihovim zaključkom i rekao da ću to popraviti. Međutim, rekli su mi da se ne mijenja samo ta klapna nego da se mora zamijeniti čitavo kućište klime koje košta par stotina eura. Onda sam ja predložio da prije ljeta i prije zime dolazim u servis pa da mi oni tu klapnu ručno okreću (ljeti bi uvijek bila namještena za hlađenje a zimi na grijanje). Kasnije sam našao taj dio u drugom servisu za 10 eura, njima je to bio najprodavaniji dio jer skoro svaki C4 i C5 kad tad ima problem s tom klapnom.
Zaključak je, kad ti u jednom servisu kažu da nešto moraš mijenjati za ogromnu cifru, ti posjeti i drugi servis jer tamo možda radi netko pametniji. Sve je do čovjekova mozga.
Ti si očito imao neki drugi problem.Vjerujem motorić koji ti okreće klapnu,ti je ostao blokiran,čim ti oni ručno mogu okrenuti klapnu.Motorić može koštati par stotina kuna.Klapna koliko ja znam u citroenu ne postoji da se kupi,zato su ti i rekli da se mijenja cijeli tunel od grijanja.Navodno u peugeotu imaju samo klapnu za kupiti.E sa meni nije jasno kako je to moguće kad koriste dosta istih komponenti (isti dobavljači).U razgovoru sa serviserom,doznao sam da isti problem imaju i BMW na nekih 130 do 150tkm.
Uglavnom ja sam na svojem kvar otklonio.Klapna je pukla,a znam i zašto.Dok je materijal od kojeg je napravljena (neka loša plastika) još nov,onda drži,ali sa vremenom plastika se ukruti,te na hladnoći dodatno postane kruta,a famozni inžinjeri su graničnik osovine stavili prekasno (za motorić koji je okreće) te klapna prije dođe do kraja,nego što motorić dođe do kraja dozvoljenog hoda,te tako nastavi forsirati klapnu koja je oslonjena krilcima na osvinu.Naravno osovina nakon nekog vremena pukne.Kod mene su obje pukle samo jedna skroz,tako da nije uopće funkcionirala,a druga je napukla.Ja sam ih učvrstio alu L profilom i čeličnim stegama,i sad opet funkcionira normalno.Malo je problem rastaviti i sastaviti kokpit,ali nije točno da se mora kupiti cijeli tunel novi i da se ne može popraviti.Evo i par fotki:


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:01   #73
svaka čast, dobro si se snašao
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:18   #74
svaka čast
sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 10:01   #75
Da trebam uložiti 4000€ u servis na 150000km razmišljao bi prije o prodaji postojećeg auta za neke razumne novce i dodao nekaj love za nov auto.
Pa neka bude citroen ako več mora biti ali neka traje još 150000 km da bez straha od kvara sjednem u njega i odem gdje hoću.

Imam loših iskustva sa par francuskih vozila pa ih ja nebi preferirao niti nove..
Najgora stvar kad dođeš u citroen ovlašteni servis za sve kvarove govore da su to tvorničke boljke.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 13:01   #76
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Da trebam uložiti 4000€ u servis na 150000km razmišljao bi prije o prodaji postojećeg auta za neke razumne novce i dodao nekaj love za nov auto.
Pa neka bude citroen ako več mora biti ali neka traje još 150000 km da bez straha od kvara sjednem u njega i odem gdje hoću.

Imam loših iskustva sa par francuskih vozila pa ih ja nebi preferirao niti nove..
Najgora stvar kad dođeš u citroen ovlašteni servis za sve kvarove govore da su to tvorničke boljke.
A ti kao znaš neku marku automobila koja se ne kvari?Prosvijetli
me,mim te,da se riješim problema sa kvarovima za sva vremena.Sto puta smo već tu na forumu raspravljaki o tome.Globalizacija je napravila svoje.
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 13:07   #77
Ja ti ne govorim o autu koji nema kvarova, nego samo o vozilu koje je razumno održavati do bar 250000km.
Kod održavanja mislim na godišnje servise koji ne prelaze pola vrijednosti tog vozila..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 17:57   #78
Poštovani, molim forumaše za pomoć. Vlasnik sam C5 2.0 HDI iz 2001.g., do sada prešao 72000 km. Prije nekoliko dana mi sa 2 puta u vožnji dogodilo da mi se na brzaka uključe sva 4 žmigavca (na par sekundi), na kontrolnoj tabli oznaka service, ali bez poruke upozorenja na displeju desno. Jučer mi se prednji desni (suvozački) prozor sam spustio za jedan pedalj i kad god ga zatvorim, opet se otvori na tu razinu. Da li netko ima takvih iskustava i šta mi je činiti osim otići u ovlašteni servis ili? Hvala. Napominjem da do sada nisam imao nikakve probleme s elektronikom. Redovito ga jednom godišnje servisiram bez obzira na kilometre.
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 18:04   #79
Dakle počelo je ......

Prvo provjeri napon - da ti regler ili diodni most ne šalju impulse u napajanje pa imaš "duhove". Ako je sa 12V sve OK (NIJE dosta multimetar) onda ti CAN sabirnica izvodi gluposti .... a sad ZAŠTO? E to je drugo pitanje - možda je negdje prekid, možda neki čvor zafrkava ....

Ako ništa ne pomogne - možda sveta voda i par misa rješe problem ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 19:17   #80
i ja bi prvo pogledal struju, kolko je star akumulator.
ako je originalni, nebi se čudil da treba novi. a ovaj stari izvodi pizdarije jer hoće u prijevremenu penziju

a onda sa novim akuom ide i "uvježbavanje" podizača prozora
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.