Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2006., 02:46   #1
"Ordo Templi Orientis"

"Ordo Templi Orientis je bratstvo slobodnih muškaraca i žena koji su se usudili krenuti u pustinju svog duha da bi našli sebe." (citat preuzet sa nebitne internet stranice )

ovim putem zamolila bih sve one koji su uclanjeni u ovu organizaciju, bili uclanjeni ili se samo tako osjecaju, one koji kontaktiraju sa njihovim clanovima... da nam pokusaju pribliziti funkciju, nacin i principe rada, te ponajvise svoje, sto individualnije dozivljaje... ako nisu previse stidljivi dakako...
ovdje, naravno podrazumijevam da necete stavljati razno razne web stranice o ovom "bratstvu" ( ) jer, budimo realni, svaki idiot moze na googleu upisati "oto"

s obzirom da smo ovdje svi anonimni ne vidim razloga ustrucavanju da podjelite s nama vasa iskustva...
mene osobno zanima sto se konkretno smatra pod "sistemom inicijacija"() pa se osjecajte pozvanima razbiti moje predrasude...

takoder, molim objasnjenje za tzv "religijske baze" kao sto je "zakon theleme" te osnovni ritual tzv "gnosticka misa"

jeste li vi, braco, vjernici?
ukalupljujete li se u neke propisane norme?
zakon theleme = zakon slobode
gdje je vasa sloboda???
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:40   #2
oni koji se ne ubrajaju u clanove (ili prijatelje clanova) O.T.O.-a molim da se uljudno maknu po strani i ustupe rijec onima koji imaju sta za reci iz prve ruke (najdalje druge)
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:44   #3
OTO=bogati industrijalac Kellner je imao problema sa potencijom i Krauli ga je izliječio.
i dan danas se liječe mladići počevši od 5° inicijacije sa ritualom: "bend over junior!"
curice nisu dobrodošle.
sam OTO-nije gnostički, tamo nema niti jednog gnostika. samo gomila djece koja ne razumiju Aleister Kraulija niti njegov kanal napisan u obliku simbola u 1.slovu njegova potpisa. taj kanal govori sve o njemu, pa i o OTO-u i njihovim ritualima.
naime, rituali u kojima se slavi bilo koji od 2 tipa venere nisu gnostički.
čiji je to simbol? čiji kanal? koja životinja ga nosi na leđima?
sve skupa lepo mlaćenje para.
čak i njihov AIWASS je u biti HORUS. jer Krauliju se nije objavio AIWASS nego HORUS.
a HORUS je u starom egiptu- SETH, SUT. toliko o OTO-gnosticizmu.
iako Kraulijeva literatura sadrži nekolicinu gnostičkih elemenata.
ali ta se ionako ne čita.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 03:52   #4
molit cu lijepo da se svaka izjava potkrijepi dodatnim potrebnim informacijama kao i konkretnim primjerima
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 04:09   #5
inicijacija u takvim mjestima kao što su AMORC LR i OTO su čisto INICIRANJE u BRAND. nikakva korist. to nisu one stvarne inicijacije i oni stvarni "POSVEĆENICI".
to su plati članarinu i(li) NOSI SE.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 04:11   #6
AMORC je predvorje za lažne Illuminate(ne one prave) u Americi
OTO je predvorje za internacionalni Gay club koji traži mlade dečkiće kao i Krauli.
LR je predvorje za CIA-e.
svjetski Templari rade direktno za papu. (a oni pravi su još uvijek u tihom ratu protiv crkve)
koji pojedinci nisu dobili ponudu, ne vrijede išta! hiljade godina tamo bez mature!
znam jednog iz AMORCA. tamo je 12 godina i ne prima više monografije jer ne plaća više članarinu! a prije ih je nafilao sa parama!
isto je sa jednim dečkom iz LR. taj je tamo 15godina i jedino što je dobio je da se jadan mora skrivati kada gleda TV da ga ne tuže stožeru. na rubu je propasti, a i dalje im plaća članarinu.
a iz OTO-a je bed izaći ako si tamo 10godina ulagao truda. čak i kada te naguze!
bolje im je šutjeti i ići dalje do stupnja gdje se pije sperma svih visokih službenika iz bokala!
tako da svaki od tih jadnika iznad 5° nosi astralna tijela svih OTO-bankara u auri tako da s njim i magijski mogu raditi što hoće kao sa najobičnijom lutkicom.
a i sumnjam da ćeš pričat protiv nekog tko te naguzio pred gomilom ljudi. malo bi se osramotio?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:20   #7
Quote:
ugly duck kaže:
ovim putem zamolila bih sve one koji su uclanjeni u ovu organizaciju, bili uclanjeni ili se samo tako osjecaju, one koji kontaktiraju sa njihovim clanovima... da nam pokusaju pribliziti funkciju, nacin i principe rada, te ponajvise svoje, sto individualnije dozivljaje... ako nisu previse stidljivi dakako...
Ja ti garantiram da ti se neće javiti. Srame se pomalo. Pošalji PM @ Alef93 da ti odgovori na ovaj topik.


Quote:
ugly duck kaže:
takoder, molim objasnjenje za tzv "religijske baze" kao sto je "zakon theleme" te osnovni ritual tzv "gnosticka misa"

jeste li vi, braco, vjernici?
ukalupljujete li se u neke propisane norme?
zakon theleme = zakon slobode
gdje je vasa sloboda???

EGC ili Gnostička Katolička Crkva je religijsko tijelo koje propagira zakon Theleme. Utoliko se razlikuje od OTO iz kojeg izlazi, jer je OTO mistički ili magijski red. U krajnjoj liniji, EGC zadovoljava religijske potrebe članova OTO ako ih imaju, a i otvorena je za javnost- gnostičke mise su javne. (npr u Zagrebu )
Ne znam mogu li se telemiti normirati, ako mogu;nisu telemiti.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:23   #8
Quote:
mrQ kaže:
inicijacija u takvim mjestima kao što su AMORC LR i OTO su čisto INICIRANJE u BRAND. nikakva korist. to nisu one stvarne inicijacije i oni stvarni "POSVEĆENICI".
to su plati članarinu i(li) NOSI SE.

AMORC i OTO proizlaze iz istih linija gnostičkog revivala (odnosno AMORC proizlazi iz OTO, ha!), OTO naplaćuje članarine i inicijacije a AMORC super tajne skripte koje dobivaš poštom. AMORC je 10 puta skuplji, ako nekog zanima.
Kažeš, razlika je u tome što u AMORC-u nema sexa a u OTO-u ima?
Ili u tome što OTO-ovci piju pivu a AMORC-ovi gledaju telku?
ili možda što te u AMORCu uče za 10 godina članstva ono što možeš u OTOu naučiti za jednu? Obrnuto?
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 15:29   #9
Quote:
mrQ kaže:
znam jednog iz AMORCA. tamo je 12 godina i ne prima više monografije jer ne plaća više članarinu! a prije ih je nafilao sa parama!
jesi ti siguran da ti sam nisi (bio) clan AMORCa?
na ovo odgovori iskreno i nemoj se sramit...

Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
EGC ili Gnostička Katolička Crkva je religijsko tijelo koje propagira zakon Theleme. Utoliko se razlikuje od OTO iz kojeg izlazi, jer je OTO mistički ili magijski red. U krajnjoj liniji, EGC zadovoljava religijske potrebe članova OTO ako ih imaju, a i otvorena je za javnost- gnostičke mise su javne. (npr u Zagrebu )
Ne znam mogu li se telemiti normirati, ako mogu;nisu telemiti.
ono sto sam pokusala naglasiti u uvodnom postu (a i otvaranjem ovo teme) je pitanje koliko daleko na putu prema "duhovnom prociscavanju" i "izdizanju u vise sfere", a da ne spominjem u trazenju slobode, dolaze oni koji slijepo slijede pravila ("zakone" ), zadovoljavaju svoje "religijske potrebe" i sl.
ti si clan neke "organizacije"?

Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
AMORC i OTO proizlaze iz istih linija gnostičkog revivala (odnosno AMORC proizlazi iz OTO, ha!), OTO naplaćuje članarine i inicijacije a AMORC super tajne skripte koje dobivaš poštom. AMORC je 10 puta skuplji, ako nekog zanima.
Kažeš, razlika je u tome što u AMORC-u nema sexa a u OTO-u ima?
Ili u tome što OTO-ovci piju pivu a AMORC-ovi gledaju telku?
ili možda što te u AMORCu uče za 10 godina članstva ono što možeš u OTOu naučiti za jednu? Obrnuto?
iako ne znam previse o tim nazovimo organizacijama (da ne kazem "redovima"), ne bih rekla da se OTO i AMORC bas mogu usporedivati...
ne znam ni ko se sexa a ko ne...
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 20:23   #10
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
AMORC i OTO proizlaze iz istih linija gnostičkog revivala (odnosno AMORC proizlazi iz OTO, ha!), OTO naplaćuje članarine i inicijacije a AMORC super tajne skripte koje dobivaš poštom. AMORC je 10 puta skuplji, ako nekog zanima.
Kažeš, razlika je u tome što u AMORC-u nema sexa a u OTO-u ima?
Ili u tome što OTO-ovci piju pivu a AMORC-ovi gledaju telku?
ili možda što te u AMORCu uče za 10 godina članstva ono što možeš u OTOu naučiti za jednu? Obrnuto?
nije 10 nego 12, genije.. budi član jednog od toga, pa ćeš možda imati pravo glasa.. dosta mi je tebe i tvog interneta......
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:18   #11
Ovdje se ništa promjenilo nije, i dalje se laprnda kak se kome svidi, i što kome padne na pamet!

Uistinu bi netko od članova mogao nešto reći, no očito je diskusija toliko trećerazredna(najmanje) za ikakav suvisli komentar!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:25   #12
Quote:
mrQ kaže:
nije 10 nego 12, genije.. budi član jednog od toga, pa ćeš možda imati pravo glasa.. dosta mi je tebe i tvog interneta......

Mama ti treba pravo glasa. Nisam ja kriv što te razočarala pseudo masonerija.
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 22:32   #13
Quote:
ugly duck kaže:
jesi ti siguran da ti sam nisi (bio) clan AMORCa?
na ovo odgovori iskreno i nemoj se sramit...
Srami se, srami se..sramota.


Quote:
ugly duck kaže:
ono sto sam pokusala naglasiti u uvodnom postu (a i otvaranjem ovo teme) je pitanje koliko daleko na putu prema "duhovnom prociscavanju" i "izdizanju u vise sfere", a da ne spominjem u trazenju slobode, dolaze oni koji slijepo slijede pravila ("zakone" ), zadovoljavaju svoje "religijske potrebe" i sl.
ti si clan neke "organizacije"?
Hipotetski odgovor je da takvi koji slijede "recepte" dolaze maksimalno do onog stanja u kojem je "kuhar".
No pitanje je samih recepata, što ako Crowley ostavlja recepte po kojima možemo doći do vlastitih recepata? Tada više nitko ne može suditi našu kuhinju.

Ja sam član nekih organizacija, onih koje ne naplaćuju ezoterno znanje, inicijacije niti imaju ikakve regule ili obavezne upute. Znaš li za neku takvu?


Quote:
ugly duck kaže:
iako ne znam previse o tim nazovimo organizacijama (da ne kazem "redovima"), ne bih rekla da se OTO i AMORC bas mogu usporedivati...
ne znam ni ko se sexa a ko ne.

AMORC i OTO ne žele da ih se uspoređuje; valjda zbog toga što kako rekoh AMORC proizlazi iz OTO? Osim toga AMORC si umišljava da su hoch, a OTO da su powerful.

Ju ken kvout mi on dis:

"Jebeš svaku organizaciju koja si umišlja da je ekskluzivni posjednik svih tajni svemira"
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 23:44   #14
"Jebeš svaku organizaciju koja si umišlja da je ekskluzivni posjednik svih tajni svemira"
__________________


svemirske TAJNICE treba jebavat
__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 00:39   #15
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
No pitanje je samih recepata, što ako Crowley ostavlja recepte po kojima možemo doći do vlastitih recepata? Tada više nitko ne može suditi našu kuhinju.
e pa to je druga stvar. dolazis li ti do novih recepata?
kao sto rekoh u uvodnom postu, osjecajte se slobodnima razbiti moje predrasude...

Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Ja sam član nekih organizacija, onih koje ne naplaćuju ezoterno znanje, inicijacije niti imaju ikakve regule ili obavezne upute. Znaš li za neku takvu?
ne, a pretpostavljam da neces podijelit...

i rado cu kvoutat:
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
"Jebeš svaku organizaciju koja si umišlja da je ekskluzivni posjednik svih tajni svemira"
__________________
!!!
ugly duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 02:49   #16
Quote:
MMAX kaže:
Ovdje se ništa promjenilo nije, i dalje se laprnda kak se kome svidi, i što kome padne na pamet!

Uistinu bi netko od članova mogao nešto reći, no očito je diskusija toliko trećerazredna(najmanje) za ikakav suvisli komentar!
pod čovjeka koji tamo visi 12 godina a ne dobiva monografije i rugaju mu se iza leđa mislio sam na tebe.
e da. i odbaci artificijelnu aroganciju, ne stoji zdravom čovjeku niti mladom čovjeku.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 14:39   #17
Stari moj, sasvim je sigurno da si nešto pobrkao!
Tvoj duhovni napredak se sastoji iz gotovo 3000 postova samo na ovom Forumu, te ko zna koliko po ostalima!

Ako misliš da je to pravi put, nemam mišta protiv, no primi se neke prakse umjesto tipkovnice!

Ionako imam važnija posla nego tratiti vrijeme s nečijim maštarijama i kvazi teorijama!

Sretno ti bilo!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 05:42   #18
kaj tam ima puno mislava i šupljih kokoši?
praksa mi sigurno nije šetanje djeteta po kvartu, niti "punjenje" vode u nekoj sekti 12godina.
a što je sa onim parama iz organizacije koje si pronevjerio pa nisi i nećeš nikada tamo biti u milosti? čemu se još trudiš, da te zavole, pitam se?
što ti misliš da ja tamo ne znam?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 08:44   #19
Quote:
ugly duck kaže:
e pa to je druga stvar. dolazis li ti do novih recepata?
kao sto rekoh u uvodnom postu, osjecajte se slobodnima razbiti moje predrasude...
Da to bi bila poanta, postati neovisan o tuđim receptima i biti sposoban proizvoditi vlastite mističke ili svete knjige te izraziti viši genij kroz umjetnost ili rad.
Stvarne predrasude su da je teško omogućiti pojedincima takvo školovanje; OTO je jedan red koji jednostavno govori javnosti da takve stvari postoje i da je mistika nadohvat ruke običnom čovjeku ako uloži trud spoznaje vlastite volje.
Majstor Therion:
"Magika je za Sve."


Quote:
ugly duck kaže:
ne, a pretpostavljam da neces podijelit...
Bitno je ono što te zanima. Kako pristupiti nekoj okultnoj organizaciji i ne uzeti nikakva zavjeta? (što je jedna od "zapovjedi" Teleme: Ne uzimaj nikakav zavjet nikad!)
Što se tiče novac-ezoterija relacija, postoje tri nivoa:

1. Organizacije koje ne naplaćuju ni članstvo ni bilošta drugo:
ekonomija se vrši u monetama umjetnosti, talismana i magičkog rada.

2. Organizacije koje naplaćuju samo svoje troškove:
tu bi recimo OTO spadao.

3. Organizacije koje mlate pare:
tu bi recimo AMORC i scijentološka crkva upadali...

Quote:
ugly duck kaže:
i rado cu kvoutat:
Ajde, pa ću i ja:
"Jebeš svaku organizaciju koja si umišlja da je ekskluzivni posjednik svih tajni svemira"
__________________
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 13:11   #20
Lightbulb

Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Da to bi bila poanta, postati neovisan o tuđim receptima i biti sposoban proizvoditi vlastite mističke ili svete knjige te izraziti viši genij kroz umjetnost ili rad.
otkad si ti genij?

Quote:
Stvarne predrasude su da je teško omogućiti pojedincima takvo školovanje; OTO je jedan red koji jednostavno govori javnosti da takve stvari postoje i da je mistika nadohvat ruke običnom čovjeku ako uloži trud spoznaje vlastite volje.
jel V kao Volja visit cijeli dan na Internetu?

Quote:
Majstor Therion:
"Magika je za Sve."
ovo je kao da si rekao: Logika je za sve! Intuicija je za sve!

Quote:
Bitno je ono što te zanima.
zbilja? stvarno to je bitno? nemoj srat!

Quote:
Kako pristupiti nekoj okultnoj organizaciji i ne uzeti nikakva zavjeta?
kako se učlaniti u nešto i iskorištavati to nešto i tome ne služiti.
Crowley: "black magic","yearns for power, but hates to serve it!"
kao da se zaposliš recimo u VIP-u a ne daješ zavjet da ćeš tamo služiti.
i oni bi te zaposlili jer? si genije? odmah generalni direktor? jer? si pročitao sve na Internetu "O TOME"?
učlaniš se i onda ne daješ ništa a uzimaš znanje i sve njihovo=parazit?
ŽELIŠ SE UČLANITI, A NE ŽELIŠ DATI ZAVJET? koja poanta?
HTIO BI SE OŽENITI, ALI NE DA SI OŽENJEN.


Quote:
Što se tiče novac-ezoterija relacija, postoje tri nivoa:

1. Organizacije koje ne naplaćuju ni članstvo ni bilošta drugo:
ekonomija se vrši u monetama umjetnosti, talismana i magičkog rada.

2. Organizacije koje naplaćuju samo svoje troškove:
tu bi recimo OTO spadao.

3. Organizacije koje mlate pare:
tu bi recimo AMORC i scijentološka crkva upadali...
odlično! AMORC OTO LR ROTARY i TEMPLARI su profesionalne organizacije, i one su sve ovo pod 2. i 3.
a koje su ove pod 1.? društvo pere kvržice? ili društvo bijelića?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.