Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2010., 23:00   #21
Gledaj to ovako: dovoljno si mlada da kreneš iz početka. Imaš cijeli život pred sobom. Želiš li ih provesti s nekim kome je kocka bitnija od žene i majke svoga djeteta? Možeš li prihvatiti da mu nisi prioritet? I možeš li prihvatiti da tvoje dijete odrasta uz takvu osobu? I da gleda na njega kao uzora!?
On je ovisnik, i nikada mu nećeš biti važna koliko i kocka. Ti to možda možeš trpiti, ali dijete ne mora ispaštati zbog toga.
Možda sada misliš da nisi dovoljno snažna. Ali ti to jesi i moraš biti. Nemoj misliti da ti je život gotov. On tek počinje i imaš predivan razlog da ga nastaviš.
Nemoj se predati. Što se tiče bake moj savjet je: "Ako si mogla trpjeti njega možeš i nju". I kad vidi praunuka/u vjeruj mi neće ni njoj biti svejedno.
Nešto što je meni bilo pomoglo je da sam si stalno ponavljala: "Djurdja, premlada si, prepametna i prelijepa da bi trpila ovakva sranja". Ne zato što sam u to vjerovala, nego upravo suprotno. Samopouzdanje mi je bilo na dnu. Ali natjerala sam samu sebe da dignem glavu i nastavim. Molim te, digni i ti glavu i taj očaj pretvori u odlučnost. Jer gdje je volja tu je i put.

Oprosti na dugom postu.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:15   #22
po procijeni on je 10+ godina stariji od tebe
a znamo kak ides starim konjima priča

slažem se, mlada si i pogriješila, niko od nas nije bez grijeha, odi do svojih i reci im da si shavtila, 98% da će shvatiti i primiti te natrag
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:11   #23
Potraži pravni savjet da ne bi morala vraćati njegove dugove, nakon 3 godine zajedničkog života ili manje, rodi li se dijete, to su i tvoji dugovi.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:12   #24
Quote:
klobuk kaže: Pogledaj post
Krivo si shvatio: ja tebi nisam rekla da si glup. Meni je samo tvoj post bio besmislen jer nije pokušao ponuditi ništa konstruktivno. Uvrijediti me može samo netko o kome imam visoko mišljenje, a o tebi ga trenutno nemam na temelju čega imati.

Ajde ajde i ja sam tvoj Hercegovac, iz doline Neretve...

Mislim da je vrlo jasno što sam htio reći...

Nije grijeh da se cura zaljubi i odmah na prvu uda, ali što hoću reći...

Opet starcima na grbaču i to još sa malim djetetom, mislim da nije u redu...ajde i nekako ako nema još braće i sestara u kući, to i mogu shvatiti...

Svaka čast da joj starci pomognu čuvati dijete, dok je ona na poslu ili sl.

Ona se očigledno mora riješiti sadašnjeg supruga, ako on već ne želi liječenje, i da što prije gradi sebi neku budućnost i pruži djetetu što bolji odgoj.

Mlada je, pred njom je život i još puno ambicija...nije jedini na svijetu, tako da se ima vremena skrasiti u životu ako to želi.

Ako je njezin izbor da ostane samohrana majka, onda i to treba podržati jer svatko ima pravo gradit svoj život kako njemu odgovara.

Uglavnom, što prije se riješi tog supruga, bolje za nju i za dijete...definitivno...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:36   #25
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Opet starcima na grbaču i to još sa malim djetetom, mislim da nije u redu...ajde i nekako ako nema još braće i sestara u kući, to i mogu shvatiti...
Ljude koji odbiju primiti natrag dvadesetogodišnju djevojku kojoj je muž nasilni kockar su odurna đubrad koja svoju djecu ne voli ni koliko su mački bitni njeni mačići. A nekako mi nije čudno da je djevojka koju vlastiti roditelji ne vole završila s nasilnim kockarom. Sumnjam da joj je doma bilo bitno bolje.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:39   #26
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ljude koji odbiju primiti natrag dvadesetogodišnju djevojku kojoj je muž nasilni kockar su odurna đubrad koja svoju djecu ne voli ni koliko su mački bitni njeni mačići. A nekako mi nije čudno da je djevojka koju vlastiti roditelji ne vole završila s nasilnim kockarom. Sumnjam da joj je doma bilo bitno bolje.


Naravno da će je primiti, ali za nju je bolje da to bude privremeno.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 17:10   #27
Nisam baš stekla dojam da će je primiti.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 17:45   #28
Quote:
Sjasmina kaže: Pogledaj post
Moram skupiti snage i otići kod njih i sve im ispričati.Ali čisto sumnjam da ću dobiti od njih podrku i koju ljepu riječ.
Nikad ne znaš... reci da si pogriješila i da ti i tvoje dijete zaslužujete drugu priliku.... zamoli da te prime dok se dijete ne rodi i onda kreni tražiti posao.... pomozi roditeljima financijski kad se zaposliš, budi kod njih ili kad nađeš posao odseli u podstanare.... kockanje je ovisnost ko i sve druge... čini se da si ionako na putu da završiš na cesti... znaš li što ti se može desiti ako suprug ostane dužan kamatarima a oni ti dođu doma
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 22:54   #29
Exclamation

ne mogu a da ne prokomentiram kako ljudi mogu biti besćutni i oholi. cura je otvorila temu jer joj je teško i traži savjet, onda se nađe bar bisera koji je pljuju i pametuju joj; zašto si otišla od kuće, napumpao te, nebi te niti ja primila. hallo, pa di vam je ljudska strana i emocionalna inteligencija?! kao savršeni ste i ne griješite, da moš si mislit.
Draga moja, iz tvog posta sam shvatila da on nije osoba s kojom bi se dalo porazgovarati i da je njegovo kockanje poprilično poprimilo maha... ne znam kako bi on reagirao kad bi mu rekla da ideš od njega, dal bi bio nasilan ili bi mu bilo svejedno, pošto mu je kocka najveća preokupacija. doista ti nije lako, dijete je nešto najdivnije na ovom svijetu, a nalaziš se u takvoj situaciji da mu se ne možeš niti veseliti koliko bi trebala. možda bi najbolje bilo porazgovarat sa tatom, objasnit sve i kazat mu da ne planiraš vječno ostat kod njega, nego samo dok malo ne staneš na svoje noge. ako je kao većina ljudi, unuče će ga totalno raspametiti, da te neće moć ne primiti. želim ti svako dobro i nadam se pozitivnom ishodu. čuvaj sebe i to malo stvorenje u sebi! pozdrav
leptiricaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 00:06   #30
Curo, slusaj me, malo je ljudi na ovom svijetu kojima ja mogu ikako pomoci, al ispada da si ti jedna od tih rijetkih ljudi.
Ja sam BIVSI KOCKAR, al pod ovim KOCKAR se krije puno znacenje te paklene rijeci. Prvo u sitno, pa malo vise, pa citave place, pa jedan kredit, pa drugi kredit, pa sve kartice, pa svi prijatelji moji, pa svi iz rodbine, pa svi poznanici i nebitne piz*e sa ulice, jedno auto, drugo auto, kamatari, preljevanje iz supljeg u prazno i na kraju zans ko me spasio iz pakla koji je trajao 3 godine? RODITELJI
Kockar ne moze sam sebi pomoc, to je gore i teze od heroina, kazes da ti laže, e ap viruj mi, spreman je prodat i teeb i dijete za 300 eura, neznam koliko si sposobna i jaka, al sjedni tog svog KLIPANA ispred sebe za stol i reci mu u facu da stane, da bude u kuci, da ti prepusti sve vezano za financije ili ti ODLAZIS!!!!! Ali odlazis bez druge sanse jer ti se crno pise!! Misli an to dijete pobogu.....em cete bit i gladni i bosi, em ces imat kraj sebe opsesivnog i zivcanog KOCKARA kojeg ce trazit cijeli grad zbog novaca!!! REAGIRAJ ODMA i upoznaj njegovu familiju sa ovim problemom, ako ima imalo soli u glavi za koju godinu ce ti bit zahvalan.....
nesluzbeno:.....kladim se da je izbivao iz kuce i za *ebeni Bozic...boze mi oprosti...
sugarfree22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 00:13   #31
A vi ostali prepametni pametnjakovici, nemojte ubijat curu u pojam, kao da vi neamte svojih sranja, samo, lakse je po drugom pljuvat i bit pametan....Di su vama milijuni, mir, sreca i spokoj kad ste tako pametni?
Zenska je falila, mlada je.....

Autorice, no sikiriki, stisni zube i crta kod svojih ako s njim ne mozes nista postic, nece te odbacit, ma siguran sam. A da te i odbace, to ti je zivot, moras se pocet brinit sama za sebe, doc ce lipsa vrimena, samo nemoj kukat i budi Rambo!! Pozz
sugarfree22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 00:51   #32
uzmi si knjigu prokockana sreca, jedna njemacka spisateljica. Ona pise o istinitom dogadaju, o braku sa kockarom. Mozda ti budu neke stvari jasnije kad to procitas
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:54   #33
Ja sam prokockao 100 000 kn. Šta reć osim da sam ih mogao pametnije iskoristit.
ivan x is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 11:14   #34
Pročitao sam da je netko spominjao kamatare.
Tvoj muž, ako već nije,onda će sigurno otići k
njima..a to što su oni u stanju napraviti radi samo
par stotina kuna je za nepovjerovati,a kamoli ne za
neki veći iznos kakav jedan kockar posudi..
Tako da, ako već nisi.. kreni dalje od toga
Delay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.