Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2005., 22:00   #201
kakva je ova decleorova?

DECLEOR HYDRA FLORAL GEL-CREME CONTOUR YEUX

Hvala.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 23:13   #202
Meni je dosad najbolja Elizabeth Arden-Good morning eye treatment.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 00:04   #203
Quote:
club delicious kaže:
A da li on pegla borice? Mislim da ne. To sam koristila ujutro za one buhtlice ispod očiju; sjajno su se splasnule od toga, ali borice su ostale...
Meni je super jer mi oči ne suze i ne peku me kao od drugih okoloočnih kremica. Ali, mislim da ne pegla borice. Ja sam još mlada pa mi to ne treba

Avene mi nije dobar, a Balea je čisto ok.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 17:15   #204
Quote:
magic kaže:
ako mami kradesh kremu, sumnjam da ti vec treba peglanje borica oko ochiju
Hm, da... to sam i ja mislila, ali ipak su me dvije kozmetičarke razuvjerile. Jedna je rekla genetika, druga tanka koža, osjetljiva i isto to povezala s gen. faktorom.
Ali ja imam one bore oko očiju od smijanja, to se vidi dosta. Mene je zanimalo da li se to može popeglati tim kremama za bore oko očiju. Obje kozmetičarke su rekla da može, valjda ima nešto u tome. Ali isto tako, naglasile su da sam premlada da mažem cijelo lice.
Anyway, sad sam na nekoj drugoj alternativi: Omega 6 iliti ulje noćurka koje sadrži vit.E. Kaže kozmetičarka nek probam malo s tim.

Vjeruj, Magic, nisam presretna da se već sad trebam o tom brinut.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 18:04   #205
club delicius, ne znam koliko imaš godina, ali krema oko očiju se preporučuje nakon navšene 25. god.
ja sam u toj dobi koristila gel od synergie (laboratories garnier, sada se zovu skin naturals).
mislim da se taj gel više ne proizvodi, ali naći ćeš nešto slično...

čak sam i malo prije 25.-te počela s tim gelom, iz istih razloga kao ti i nije mi krivo

bitno je da ti to osjetljivo područje navlažiš, a gel je za to dovoljan i nije agresivan (u principu su elovi manje agresivni od kremica)

najvažnije: budi redovna
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 20:33   #206
Quote:
Yazz kaže:

bitno je da ti to osjetljivo područje navlažiš, a gel je za to dovoljan i nije agresivan (u principu su elovi manje agresivni od kremica)

Yazz, hvala na pažnji!
Ja imam suhu kožu, pa mi je kozmetičarka rekla da se klonim gelova jer da oni isušuju. To ni meni baš nije jasno, ali ajde. Rekla je isključivo kremice.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 22:00   #207
ma nema na čemu, club delicious
drago mi je da mogu pomoći i da moje iskustvo, pročitane hrpe literature i skucani novci mogu nekome koristiti

a propos gela i isušivanja, da nije tvoja kozmetičarka mislila na gel za lice, a ne za oko očiju?
gel za lice se radi za nečistu kožu i upija višak sebuma, no, niti jedan gel za oči tj. ništa što se maže oko očiju niti jedan proizvošač neće napraviti takvim da isušuje - kožica oko očiju nema pora, ništa ne luči (između ostalog, I ZATO se najbrže izbora), pa nema ni potrebe za tako nečim.

samo ti maži neki gel, neće škodit, a jednoga dana ćeš znati da si napravila maximum za svoju kožu
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 00:06   #208
ne znam dal ce ti pomoc al....prije kojih mjesec, mjesec i pol sam si mislila kupit vichyevu thermal s il kak se vec zove, onaj gelek jer sam imala suhuuu kozhu oko ociju sto me zivciralo i otisla sam u ljekarnu u draskovicevoj i rekla teti problem i (sto mi se dopalo) nije mi odma pod nos dala vichy il avene il ne znam sta nek je rekla da si radje kupim njihovu kremicu kaj rade tam, neutralnu i to je to.kremicu imas za 100 godina, dodje 20ak kn,polumasna je i.... .nisam htijela riskirat i davat velke pare za recimo vichy koj mi zvuci izuzetno privlacno,jer mi je koza uzasno osjetljiva i reagira valjda i na promjenu vremena pa sam radje uzela tu i prezadovoljna sam.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 00:31   #209
Ja u principu i na kapke nanosim dnevnu ili noćnu kremu, jer nastojim da su to uvijek kvalitetne kreme, sa visokim SPF danju i hranjivim i anti-wrinkle djelovanjem noću.
Nemam bora uopće, pa čak ni pačje nožice (svejedno sam nakon 30-te počela koristiti kreme protiv bora), što mi je svakako dobar genetski "bonus", no sklona sam oticanju kapaka, naročito kada više spavam, jer imam ružnu naviku zabiti glavu u jastuk
Tada ovično koristim Vichyjev Thermal S za oko očiju jer pojačavu drenažu iz kapka.
Točno je da se gelovi koji imaju u sebi alkohola ne preporučuju za suhu i perutavu kožu, no većina današnjih gelova-krema su bez alkohola i oil-free te su pogodni kako za suhu, tako i masnu kožu.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 10:33   #210
Ja sam dosta dugo koristila Vichyev Reti-C za oko očiju i bila sam zadovoljna (za razliku od Avene kremice, od nje su me pekle oči) Sad mi nešto ponestalo para pa sam odlučila probati nešto jeftinije - probala sam Vitaskin vitaminski koktel i sad ću kupiti još jednu dozu, baš mi je dobar
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 12:43   #211
Meni je super afroditina od kamilice i zelenog čaja. Kakti, za male borice i podočnjake je. Ne vidim neki efekt doduše, ali pošto imam suhu kožu oko očiju i zna mi spucat, ovo mi dođe ko olakšanje. Baš lijepo vlaži i uopće nije masna. A košta oko 20 kn.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 15:39   #212
Meni odgovora Age Delay od Chanella.Inače mi odgovara i istoimena krema za noć.Mada ne vjerujem da ijedna krema može eliminirati već postojeće borice.Ako sam u krivu molim prosvjetlite me.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 18:31   #213
meni svi gelovi koje sam probala zatezu kozu.

od krema mi skoro sve preslabo vlazi ili masti, ovisi s kojim svrhom je napravljena.

ne znam kaj da radim, sad se spremam probat lancome, rekla mi dermatologica da je dobra.
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 14:39   #214
okoloočna

prošlo ljeto trideseto, godina mi žao nijeeeee

imam zasad Aveneovu okoloočnu kremicu .. ali, imam dojam da mi treba nešto "jače" sad kad mi broj godina počinje s 3



da vas čujem, klub 30+ .. šta koristite za područje oko očiju
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 15:33   #215
Ništa "jače". Probala tu Avene kremicu i od nje me peku oči. Dobar mi je Vichy Thermal S gel.
U zadnje vrijeme kad sam doma običnu Becutan kremu pomiješam s par kapi jojoba ulja i stavim oko očiju i na cijelo lice.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 15:39   #216
spajam topice. malo prolistajte prije no odlucite otvorit 'novu' temu
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 12:26   #217
Nije baš neka usluga nježnoj i specifičnoj koži oko očiju mazati je kremama za lice, pa čak i onima najkvalitetnijima.
To područje zahtijeva specijalnu formulu sastojaka, ne vjerujem da je u pitanju samo komercijalni rezon proizvođača.
Inače, nemam neku zahtijevnu i problematičnu kožu, kupujem Baleinu kremicu, zapravo najviše zbog cijene.
No, mislim da ću ipak ponovo prijeći na L'Oreal, koji je na žalost više od 50 kn skuplji (šta se može).
Balea krema je u principu OK ali ostavlja trag, a gel malo čini kožu suhom. Od L'Orealove sam baš imala osjećaj 'nahranjenosti' kože.
Nekako si mislim da krema za taj dio ne bi trebala biti preskupa. Nemam doduše borice no - upravo zato - baš je pravi trenutak za investiranje u kvalitetu, da ne kažem zbog godina (radim mali 'warming up' da opet ne posustanem kad uđem u DM, a nije baš ni lako kada je u pitanju takva razlika u cijeni).
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 12:30   #218
ja trenutno koristim od Balee kremu za oko očiju sa Q10, mislim da funkcionira.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 12:52   #219
sto ja volem borice i kremice
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 12:56   #220
Quote:
maristella69 kaže:
Balea krema je u principu OK ali ostavlja trag, a gel malo čini kožu suhom.
kak mislis ostavlja trag? osusi se za 3 sekunde i nis ne ostane
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.