Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 22:45   #361
javor patkovac

Quote:
dak0001 kaže: Pogledaj post
meni to sve rade u Javoru - Patkovac
ne znam otkud se tu tolko hvali Javor Patkovac, zbilja ne znam
rade sa uvezenom češkom ivericom....
ne bih, ali ko voli nek izvoli
tomislavzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 19:46   #362
Sobna vrata-Osijek, Sl. Brod, Đakovo

Molio bih savjete gdje kupiti sobna vrata na području ovih gradova. Linkovi na firme i sl. su dobrodošli.

Hvala
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 00:03   #363
Ima li tko iskustva sa firmom centar-vrata.hr iz Sl.Broda?

Hvala
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:26   #364
Da vas nešto pitam... gledam stanove u starogradnji, tražim svoj budući... i sad u nekim od tih stanova imaju ona vrata s rezbarenim staklom što mi se ne sviđa. Super da daju svjetlost, ali ne izgledaju lijepo. Naravno, jedna varijanta je promijeniti kompletnu stolariju i staviti novu, a druga varijanta bila bi prebojati postojeća vrata i promijeniti to rezbareno staklo. Koje su tu opcije? Staviti obično staklo ili na obično staklo naljepiti one mutne naljepnice... Jel skupa/prezahtjevna ta promjena stakla u takvim vratima? Ako se to ne može, onda da ni gledam takve stanove osim ako ne mislim kompletno mijenjati vrata u cijelom stanu.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 13:10   #365
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Da vas nešto pitam... gledam stanove u starogradnji, tražim svoj budući... i sad u nekim od tih stanova imaju ona vrata s rezbarenim staklom što mi se ne sviđa. Super da daju svjetlost, ali ne izgledaju lijepo. Naravno, jedna varijanta je promijeniti kompletnu stolariju i staviti novu, a druga varijanta bila bi prebojati postojeća vrata i promijeniti to rezbareno staklo. Koje su tu opcije? Staviti obično staklo ili na obično staklo naljepiti one mutne naljepnice... Jel skupa/prezahtjevna ta promjena stakla u takvim vratima? Ako se to ne može, onda da ni gledam takve stanove osim ako ne mislim kompletno mijenjati vrata u cijelom stanu.
Takva vrata su u pravilu farbana vec x puta. Strucno ili ne. Kod promjene stakla se onda skida kit, farba koja je mozebit ucurila sa strane i staklo se mora necime ucvrstiti (kitom opet?) mene osobno ta rezbarena ne bi smetala, a na pitanje mutno ili obicno staklo zavisi koliko privatnosti zelis u doticnim prostorijama, jesu to vrata od spavace ili boravka itd. Za cijene ne znam, kod mene je to skupo. No takva vrata su dio starogradskog sarma.

http://farm5.static.flickr.com/4154/...bbf9b45b_z.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4088/...6bd65129_b.jpg
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:02   #366
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Da vas nešto pitam... gledam stanove u starogradnji, tražim svoj budući... i sad u nekim od tih stanova imaju ona vrata s rezbarenim staklom što mi se ne sviđa. Super da daju svjetlost, ali ne izgledaju lijepo. Naravno, jedna varijanta je promijeniti kompletnu stolariju i staviti novu, a druga varijanta bila bi prebojati postojeća vrata i promijeniti to rezbareno staklo. Koje su tu opcije? Staviti obično staklo ili na obično staklo naljepiti one mutne naljepnice... Jel skupa/prezahtjevna ta promjena stakla u takvim vratima? Ako se to ne može, onda da ni gledam takve stanove osim ako ne mislim kompletno mijenjati vrata u cijelom stanu.
Naravno da mozes promijeniti staklo, a vrata ces i onako ponovo farbati.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 14:51   #367
Ja imam na jednim vratima satinirano staklo - to je zamućeno staklo ali ravno, bez rezbarija - i to mi je ok. Nema razloga za stavljati zamućene naljepnice ako se staklo ionako naručuje novo, bolje rješenje je da se staklo satinira...
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 15:06   #368
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja imam na jednim vratima satinirano staklo - to je zamućeno staklo ali ravno, bez rezbarija - i to mi je ok. Nema razloga za stavljati zamućene naljepnice ako se staklo ionako naručuje novo, bolje rješenje je da se staklo satinira...
Potpisujem.

(sad sam detaljnije procitao pitanje)
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 18:01   #369
Ok, hvala. Nisam još nikoga zvala od majstora i pitala, zato se polako raspitujem ovdje čisto da znam na čemu sam financijski... da li okvirno znate je li takvo renoviranje starih vrata: skidanje stare boje/kitanje/stavljanje novog satiniranog stakla/bojanje vrata, bitno jeftinije od novih vrata/bojanja novih vrata ili mi se više isplati odmah stavljati nova (drvena vrata; neka razumna cijena)? Dakle, onako općenito me zanima.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 20:34   #370
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. Nisam još nikoga zvala od majstora i pitala, zato se polako raspitujem ovdje čisto da znam na čemu sam financijski... da li okvirno znate je li takvo renoviranje starih vrata: skidanje stare boje/kitanje/stavljanje novog satiniranog stakla/bojanje vrata, bitno jeftinije od novih vrata/bojanja novih vrata ili mi se više isplati odmah stavljati nova (drvena vrata; neka razumna cijena)? Dakle, onako općenito me zanima.
Naravno da je jeftinije. To mozes cak i sama raditi. Ja sam sam skidao staru boju sa nasih vrata i kasnije bojio. Jedino staklar treba da promjeni stakla.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 10:07   #371
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. Nisam još nikoga zvala od majstora i pitala, zato se polako raspitujem ovdje čisto da znam na čemu sam financijski... da li okvirno znate je li takvo renoviranje starih vrata: skidanje stare boje/kitanje/stavljanje novog satiniranog stakla/bojanje vrata, bitno jeftinije od novih vrata/bojanja novih vrata ili mi se više isplati odmah stavljati nova (drvena vrata; neka razumna cijena)? Dakle, onako općenito me zanima.
Zavisi, ja mogu naci jeftinije solidna drvena vrata nego promijeniti to staklo, jer sve sto je custom made je kod mene skupo.
Samo bojanje nije neki faktor cijene, to radim sama stalno.

edit: a kad razmislim vrata tih dimenzija ces isto tesko naci gotova, to su obicno visa vrata, pa dvokrilna itd.

Zadnje uređivanje ombia : 18.04.2011. at 10:41.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:09   #372
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Takva vrata su u pravilu farbana vec x puta. Strucno ili ne. Kod promjene stakla se onda skida kit, farba koja je mozebit ucurila sa strane i staklo se mora necime ucvrstiti (kitom opet?) mene osobno ta rezbarena ne bi smetala, a na pitanje mutno ili obicno staklo zavisi koliko privatnosti zelis u doticnim prostorijama, jesu to vrata od spavace ili boravka itd. Za cijene ne znam, kod mene je to skupo. No takva vrata su dio starogradskog sarma.
http://farm5.static.flickr.com/4154/...bbf9b45b_z.jpg

Staklo je najlakše promjeniti, eto ja iz prve ruke
staro staklo je bilo stavljeno na kit a dašćicama još dodatno pričvršćeno
staklo je jeftino a ako staviš preko foliju...isto nije skupo
moja su imala nešto slično ovima, u svakom slučaju nije glatko i meni se nije sviđalo a i dosadilo mi ga gledat godinama

čak sam mislila zatvorit tu gornju trećinu sa drvom



Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Naravno da je jeftinije. To mozes cak i sama raditi. Ja sam sam skidao staru boju sa nasih vrata i kasnije bojio. Jedino staklar treba da promjeni stakla.

i mislim da niko ne može napravit kao što će čovjek sam sebi napravit
MM je picajzlio godinama, kako nismo stanovali tu...on kad god je uhvatio vremena došao pinplati po vratima

čovjek koji se bavi tim nam je htio to napravit...naravno malo pobrusit i lakirat....a to što bi on bio napravio MM je mogao u dva dana
i kad je vidio što ovaj moj radi...rekao je da se to ne može naplatiti, jer da on nekome kaže cijenu za taj rad i trud....ljudi bi pali na dupe, mogu kupiti nova vrata i to ona skupa, a tu su još štokovi (štok plus jedna vrata je kao da radiš troja vrata)
tako da tako nešto možeš sam sebi najbolje napraviti
jedino bi mogla dati Maleru sa teme soboslikari...on to lijepo radi ...i djeluje kvalitetno a sad koliko naplaćuje ali mislim da i on ne može naplatiti sav taj trud
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:11   #373
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
i mislim da niko ne može napravit kao što će čovjek sam sebi napravit
MM je picajzlio godinama, kako nismo stanovali tu...on kad god je uhvatio vremena došao pinplati po vratima

čovjek koji se bavi tim nam je htio to napravit...naravno malo pobrusit i lakirat....a to što bi on bio napravio MM je mogao u dva dana
i kad je vidio što ovaj moj radi...rekao je da se to ne može naplatiti, jer da on nekome kaže cijenu za taj rad i trud....ljudi bi pali na dupe, mogu kupiti nova vrata i to ona skupa, a tu su još štokovi (štok plus jedna vrata je kao da radiš troja vrata)
tako da tako nešto možeš sam sebi najbolje napraviti
jedino bi mogla dati Maleru sa teme soboslikari...on to lijepo radi ...i djeluje kvalitetno a sad koliko naplaćuje ali mislim da i on ne može naplatiti sav taj trud
Sve je naravno relativno i zavisi koliko je neko dobar majstor. Cinjenica je da sto vise truda ulozis bolje ce ispasti, a majstorima se to nekad neda.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:37   #374
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Sve je naravno relativno i zavisi koliko je neko dobar majstor. Cinjenica je da sto vise truda ulozis bolje ce ispasti, a majstorima se to nekad neda.


ma naravno da je relativno....ali stvar je u ovome što si reka...majstorima se ne da jer nikad ne može naplatit taj rad ( naravno govorim o ajmo reč nekom kvalitetnijem radu, znači da mi skine svu boju i napravi kako treba a ne da mi na tih mojih 5 slojeva on malo pobrusi i zamaže)
nije problem ni tako napravit ako ti je u tom momentu to najjednostavnije rješenje, i dosta ljudi tako i napravi ali sam opet da sam to obaviš

i lakše je kad ostaje boja drva, nego kad bojaš u bijelo, jer na bijelome se sve vidi, svaka nepravilnost
dok s druge strane kod bijele se ne trebaš zezat s nekim drugim stvarima
pa smo opet na istome
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:42   #375
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
ma naravno da je relativno....ali stvar je u ovome što si reka...majstorima se ne da jer nikad ne može naplatit taj rad ( naravno govorim o ajmo reč nekom kvalitetnijem radu, znači da mi skine svu boju i napravi kako treba a ne da mi na tih mojih 5 slojeva on malo pobrusi i zamaže)
nije problem ni tako napravit ako ti je u tom momentu to najjednostavnije rješenje, i dosta ljudi tako i napravi ali sam opet da sam to obaviš

i lakše je kad ostaje boja drva, nego kad bojaš u bijelo, jer na bijelome se sve vidi, svaka nepravilnost
dok s druge strane kod bijele se ne trebaš zezat s nekim drugim stvarima
pa smo opet na istome
Problem kod boje drveta je sto je mnogo teze kitovati, to jest rijesiti se neravnina.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:53   #376
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Problem kod boje drveta je sto je mnogo teze kitovati, to jest rijesiti se neravnina.

da...i na kitovanje sam mislila sa zadnjom rečenicom prijašnjeg posta

iako i kod bijele je teško, jer mora biti dobro zaglađeno, na drvu se neće vidit al na bijelome hoće

ali ima još toga kod kitanja....i da trebamo ponoviti sve to...ne znam bili se upustili u to
naravno poslije ovoga sada što slijedi....dužan mi je obojati u bijelo
i bit će i tu posla....ali većina je odrađena
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:53   #377
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Da vas nešto pitam... gledam stanove u starogradnji, tražim svoj budući... i sad u nekim od tih stanova imaju ona vrata s rezbarenim staklom što mi se ne sviđa. Super da daju svjetlost, ali ne izgledaju lijepo. Naravno, jedna varijanta je promijeniti kompletnu stolariju i staviti novu, a druga varijanta bila bi prebojati postojeća vrata i promijeniti to rezbareno staklo. Koje su tu opcije? Staviti obično staklo ili na obično staklo naljepiti one mutne naljepnice... Jel skupa/prezahtjevna ta promjena stakla u takvim vratima? Ako se to ne može, onda da ni gledam takve stanove osim ako ne mislim kompletno mijenjati vrata u cijelom stanu.
evo da i tebi napišem ...već vidim da će bit poduže uh, uh

u kakvom su stanju ta vrata jer sve se može popraviti,
moja su imala jedno najmanje 5 slojeva boje od ispod, i MM je sve spalio do drva, pa lakirao, pa brusio, pa lakirao, pa brusio...ne znam ni ja koliko je puta to napravio ( naravno ne spominjem lanena ulja, kitanje i sl.)i lako bi samo vrata ali tu su i štokovi isto takvi kao i vrata, izrađeni, 2 štoka po 50 cm a dva po 15 cm
i uz to kako smo micali neke zidove, premještali neka vrata čim to pomakneš, izludiš se vratiti te štokove i vrata pa na nekim mjestima je trabalo nadodavati još drva, a negdje oduzimati ( ja sam imala 7 takvih vrata, neka od 70 cm neka od 80)
sad ih imam 4,
pa kvake i brave..posebna priča,prije su bile one iz jednog komada a ja sam htjela druge
pa je i tu bile sranja...al eto nekako se napravilo
već sam rekla jedno sto puta kako je MM htio da bude boja drva i da se vide godovi
a ja želim bijela, i sad ću ipak doći na svoje....(morala sam pustiti da se on malo divi svome radu i gušta u tom drvu jer se njemu to sviđa)
mislim da sa bijelim je puno veća mogučnost kombiniranja
jer parket mi je jasen i bijela puno bolje odgovara

a sad staklo...ustvari si to i pitala ja sam se izpizdila za staklo jer nisam mogla naći ono što sam htjela....na kraju sam izabrala satiniranio staklo ali tvornički satinirano jer ako ga daš sama satinirati, jedna strana će ti biti hrapava odnosno teško održavana
a dobra opcija ti je i staviti foliju (ja sam je stavila na jedna vrata ..od WC-a)...sad mi je žao što nisam stavila na sva
a možeš i na obično staklo stavit foliju, to ti je još jeftinije
iako ni ovako nije puno
odnila sam stakla u grafički studio, i oni su naljepili foliju

a možeš i umjesto stakla umetniti na taj dio drvo , i takva vrata su mi najdraža
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 11:52   #378
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
evo da i tebi napišem ...već vidim da će bit poduže uh, uh

.....
Kuća u kojoj smo ličili stolariju izgrađena je 1929.godine.
Gotovo sva vrata su dupla i visoka do stropa (3.5).Niža vrata su na špajzi,djevojačkoj sobici i na kuhinjskom balkonu.
Radili su nam provjereni ličioci i bili smo jako zadovoljni.
Staru boju su spalili plinskim aparatom i kitali u nekoliko navrata različitim kitovima.Stakla smo ostavili stara,osim na jednim vratima na kojima je bilo napuklo (jedva smo našli adekvatnu debljinu).

Zadnje uređivanje Aoife : 19.04.2011. at 16:37. Reason: veliki quote
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 13:19   #379
Hvala na iscrpnim informacijama o tehnici, eto nešto sam novo naučila. Mene zanima još samo jedan detalj, isplati li mi se to financijski? Tj. jesu li neka obična drvena vrata (bez kvaka) bitno skuplja od toga da preuređujem neka starija? Pliz, još ta crtica, čisto generalno... Znam da je polubedasto pitanje, ali mi je bitno za neke kalkulacije adaptacije...
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 14:03   #380
Quote:
Isla Misla kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnim informacijama o tehnici, eto nešto sam novo naučila. Mene zanima još samo jedan detalj, isplati li mi se to financijski? Tj. jesu li neka obična drvena vrata (bez kvaka) bitno skuplja od toga da preuređujem neka starija? Pliz, još ta crtica, čisto generalno... Znam da je polubedasto pitanje, ali mi je bitno za neke kalkulacije adaptacije...
Teško ćeš iopće naći na tržištu tako kvalitertnu unutarnju stolariju kao što je bila ova koju su radili negdje do 60tih.
A ako i nađeš cijena će biti astronomska.
Zato,ako ti se uklapa u ideju uređenje - ostavi stara vrata.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.