Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2016., 10:55   #1
Najpovoljniji način isplate?

Pozdrav forumašima,

obavio sam neki posao za jednu firmu pa bi mi sad to trebali isplatiti.

Naravno da sam nespreman platiti bilo kakav porezi bagri na vlasti (siguran sam da će taj novac biti potraćen, možda čak i za nekakvo lobiranje protiv društvenih interesa; a za ugovor o djelu bagra hoće 50 %) pa me zanima koji bi bio najpovoljniji način isplate (ne mora nužno biti u novcu)?

Hvala...
Jurica342 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 13:05   #2
Firma će ti isplatiti novac na način na koji ste ugovorili.
Nisi valjda, prihvatio posao i odradio posao , bez prethodnog dogovora o načinu plaćanja
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 13:42   #3
Molim bez besmislenih komentara besposlenih ljudi.

Dogovor s firmom nije problem, stvar je modaliteta i to je poanta pitanja.
Jurica342 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 14:16   #4
Poanta je u tome da ste to trebali dogovoriti prije, a ne sad .
Poanta je i u tome kako će to firma prikazati kroz svoje poslovne knjige, a ne u tome što se tebi ne plaća porez niiti bilo što državi.

Njih kao isplatitelja boli briga za tebe i porez, njima je važno da u njihovim poslovnim, knjigovodstvenim , računovodstvenim evidenicijama sve bude po zakonu jer, u protivnom, plaćaju veliku kaznu ako ih uhvate.

Na njima je da odluče, vide, i prouče kako da to izvedu (s obzirom na djelatnost, stanje poslovnih evidencija i slično) i da li uopće mogu tako nešto napravit , a ne na tebi. Oni su isplatitelji, oni znaju što , kako, koliko... i oni određuju taj modalitet. Imaju valjda neko knjigovodstvo, računovodstvo, knjigovodstveni servis...

Svaki bolji knjigovođa zna kako da to izvede.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 11:31   #5
Quote:
Jurica342 kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumašima,

obavio sam neki posao za jednu firmu pa bi mi sad to trebali isplatiti.

Naravno da sam nespreman platiti bilo kakav porezi bagri na vlasti (siguran sam da će taj novac biti potraćen, možda čak i za nekakvo lobiranje protiv društvenih interesa; a za ugovor o djelu bagra hoće 50 %) pa me zanima koji bi bio najpovoljniji način isplate (ne mora nužno biti u novcu)?

Hvala...
a tko si ti......student....umirovljenik?
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:53   #6
i posao kojeg tipa si obavio?
Brillus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.