Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2017., 09:31   #3701
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
A onda ti nemas beda
Samo je problem što nisam učio 50str biljaka u 2. razredu jer sam bio oslobođen pošto sam učio životinje za županijsko. I ove godine ista stvar s ekologijom (100str)
Misliš da ima smisla to učiti detaljno ili samo najbitnije?
Nije baš lako imati 4 knjige od 300str. u glavi uz još 5 drugih predmeta
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 16:51   #3702
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Samo je problem što nisam učio 50str biljaka u 2. razredu jer sam bio oslobođen pošto sam učio životinje za županijsko. I ove godine ista stvar s ekologijom (100str)
Misliš da ima smisla to učiti detaljno ili samo najbitnije?
Nije baš lako imati 4 knjige od 300str. u glavi uz još 5 drugih predmeta
A treba znat i biljke, ljudi to obicno ne nauce dobro jer su dosadne i ima ih puno. Do ekologije jos nisam dosla
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:32   #3703
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
A treba znat i biljke, ljudi to obicno ne nauce dobro jer su dosadne i ima ih puno. Do ekologije jos nisam dosla
Znam da treba znat, a evo mislim počet ovih dana, 50 str. nije ni previše.
Na kraju krajeva, ne treba se ni sve znat napamet, većinom je na razini prepoznavanja.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:49   #3704
skripta

Bog, da li netko ima odgovore na pitanja iz trinomove skripte (biologija) iz prošle godine - 2016.
ozut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:23   #3705
Pozdrav. Zanima me otkuda se najbolje pripremati za Biologiju za ljetni rok? Jel bolje uzeti neke pripreme sta se placaju 1000kn i traju 36 sati ili se moze i samostalno nauciti da se ne trose novci? Isto me zanima postoje li A i B razina na Biologiji jer se vise ni toga ne sjecam kad sam srednju zavrsio prije vise godina. Hvala . E da, i koliko treba za nauciti da se dobi najmanje 3, a po mogucnosti 4 ili 5..
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:56   #3706
Quote:
EarthExplorer kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me otkuda se najbolje pripremati za Biologiju za ljetni rok? Jel bolje uzeti neke pripreme sta se placaju 1000kn i traju 36 sati ili se moze i samostalno nauciti da se ne trose novci? Isto me zanima postoje li A i B razina na Biologiji jer se vise ni toga ne sjecam kad sam srednju zavrsio prije vise godina. Hvala . E da, i koliko treba za nauciti da se dobi najmanje 3, a po mogucnosti 4 ili 5..
Radije upiši pripreme, pogotovo ako namjeravaš upisati nešto poput medicine, farmacije i sl. Izborni predmeti nemaju A i B razinu. "Koliko treba učiti" je jako subjektivno. Nekome je dosta 2 sata, nekome nije dosta 2 mjeseca. Ovisi kakvo ti je predznanje i koliko brzo hvataš gradivo.
merid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 21:26   #3707
Quote:
EarthExplorer kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me otkuda se najbolje pripremati za Biologiju za ljetni rok? Jel bolje uzeti neke pripreme sta se placaju 1000kn i traju 36 sati ili se moze i samostalno nauciti da se ne trose novci? Isto me zanima postoje li A i B razina na Biologiji jer se vise ni toga ne sjecam kad sam srednju zavrsio prije vise godina. Hvala . E da, i koliko treba za nauciti da se dobi najmanje 3, a po mogucnosti 4 ili 5..
Moja preporuka ti je da si definitivno upišeš pripreme ako si u mogućnosti, ja se spremam za medicinu i stomatologiju i u početku sam mislila sama se spremati za biologiju jer mi dosta dobro ide i volim je, ali sam ipak upisala pripreme u trinomu i baš mi je drago da jesam jer sad dobila odličnu profu koja super objašnjava i upozorila nas na što točno moramo paziti, kako razmišljati itd...
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 02:44   #3708
Quote:
EarthExplorer kaže: Pogledaj post
...kad sam srednju zavrsio prije vise godina. Hvala . E da, i koliko treba za nauciti da se dobi najmanje 3, a po mogucnosti 4 ili 5..
biologiju je moguće samostalno spremiti, ali s obzirom na to da si maturirao prije nekoliko godina - toplo preporučujem pripreme ILI, ako već ne želiš plaćati pripreme, nekakve instrukcije uz provjerenog profesora (tutora). konkurenciju ti čine maturanti koji biologiju slušaju dva puta tjedno, protekle četiri godine u nizu i ti ćeš ponovno morati učiti ono što njima dolazi automatizmom. moguće je da lošije napišeš ispit od njih iako si možda zreliji ili sposobniji.

mislim da nije teško do trojke iz biologije (statistički gledano), to je proteklih godina ocjena koja prevladava - do 4 teško, do 5 vrlo teško. mislim da je prošle godine tek 3 ili 2% kandidata dobilo peticu iz biologije.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 15:17   #3709
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
biologiju je moguće samostalno spremiti, ali s obzirom na to da si maturirao prije nekoliko godina - toplo preporučujem pripreme ILI, ako već ne želiš plaćati pripreme, nekakve instrukcije uz provjerenog profesora (tutora). konkurenciju ti čine maturanti koji biologiju slušaju dva puta tjedno, protekle četiri godine u nizu i ti ćeš ponovno morati učiti ono što njima dolazi automatizmom. moguće je da lošije napišeš ispit od njih iako si možda zreliji ili sposobniji.

mislim da nije teško do trojke iz biologije (statistički gledano), to je proteklih godina ocjena koja prevladava - do 4 teško, do 5 vrlo teško. mislim da je prošle godine tek 3 ili 2% kandidata dobilo peticu iz biologije.
Zadnje dvije godine, biologija na Dm imala je malo veze sa nastavnim gradivom, više sa nekom ekologijom, povezivanjima i koječemu,tao da i rezultati nisu bajni.Biolohija na prijemnom Mef Zg bila je puno više iz gradiva, tako da ima tu svega pomalo kad je biologija u pitanju.Puno sreće, snalaženja, nešto i znanja.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 15:28   #3710
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Zadnje dvije godine, biologija na Dm imala je malo veze sa nastavnim gradivom...
nema to veze - gledam rezultate za 2014. godinu, kada je ispit iz biologije bio sastavljen prema starom modelu, postotak odlikaša je bio tek 4% - trojka najzastupljenija ocjena. više je odlikaša imala fizika.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 15:38   #3711
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
nema to veze - gledam rezultate za 2015. godinu, kada je ispit iz biologije bio sastavljen prema starom modelu, postotak odlikaša je bio tek 4% - trojka najzastupljenija ocjena. više je odlikaša imala fizika.
Kako to objasniti? Čovjek bi očekivao bolje rezultate iz biologije nego iz fizike.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 18:13   #3712
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Kako to objasniti? Čovjek bi očekivao bolje rezultate iz biologije nego iz fizike.
mislim da ljudi podcijene biologiju i u pravilu taj predmet spremaju puno kraće i manje od kemije i fizike. svakako je da su rezultati ipak lošiji promjenom koncepta ispita, ali zapravo uopće nema drastične razlike.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 12:24   #3713
Evo s obzirom da nam je ostalo još nešto manje od mjesec dana do biologije da pitam kako napreduju pripreme? Ja sam došla do genetike tako da mi je ostalo još malo toga za obraditi no već me hvata nervoza kako je kod ostaluh?
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 13:55   #3714
Što kažete na ovogodišnju maturu iz biologije?

Ja sam mislila da će biti malo više čovjeka.. Također, iznenadilo me ono pitanje u kojem će dijelu rada biti objavljeni postotci jer to nikada do sada nije bilo pa i nisam baš učila.

I onaj s krokodilom je bio malo teži zadatak.
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 14:25   #3715
Quote:
Direwolf Lussy kaže: Pogledaj post
Što kažete na ovogodišnju maturu iz biologije?

Ja sam mislila da će biti malo više čovjeka.. Također, iznenadilo me ono pitanje u kojem će dijelu rada biti objavljeni postotci jer to nikada do sada nije bilo pa i nisam baš učila.

I onaj s krokodilom je bio malo teži zadatak.
Jel bi rekla da je bila malo teža s obzirom na prošlu il su tu negdje podjednako?? ( ja sam pisala prošle god. ali ove nisam, pa me zanima)
weeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 16:15   #3716
Quote:
Direwolf Lussy kaže: Pogledaj post
Što kažete na ovogodišnju maturu iz biologije?

Ja sam mislila da će biti malo više čovjeka.. Također, iznenadilo me ono pitanje u kojem će dijelu rada biti objavljeni postotci jer to nikada do sada nije bilo pa i nisam baš učila.

I onaj s krokodilom je bio malo teži zadatak.
Iskreno ne znam gdje je nestalo gradivo o čovjeku. Doslovce ako je 3 pitanja bilo vezano uz čovjeka... Ja sam o tom pitanju valjda 10 min razmišljala i onda sam napisala da će biti objavljeno u rezultatima istraživanja.

Što se krokodila tiče meni se čini da je nama krokodil ono što je ljudima prije par godina bio pelikan... koga god pitam svako ima drugačije odgovore na tom zadatku

Dosta grafova, slika i zadataka je bilo slično kao na prošlim rokovima no čini mi se kao da je ovogodišnja matura iz biologije bila definitivno nešto teža nego lanjska
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 16:25   #3717
Slažem se. To s grafovima i tablicama većinom nije bilo teško, pogotovo jer su se mnogi ponavljali sa sličnim pitanjima.

Čini mi se da je općenito bilo više životinja nego do sada, a manje čovjeka i genetike.

Nije bio pretežak ispit, jedino se moralo jako dobro usredotočiti, detaljno pročitati pitanje i dobro razmisliti. I imati dobru podlogu znanja naravno.
Neka pitanja uopće nisam očekivala, a i neka su bila malo nezgrapno postavljena, ali bilo je i onih laganih i logičnih.
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 18:38   #3718
Quote:
Direwolf Lussy kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je općenito bilo više životinja nego do sada, a manje čovjeka i genetike.
ja imam dojam da je svake godine tako.



nisam pisala, doduše - pa ne znam - ali maturanti se svake godine požale da je gradivo 2. razreda najzastupljenije...

inače, rješenja ispita će vam biti objavljena na stranici Centra ovih dana pa možete odmah procijeniti koliko ćete otprilike imati bodova. sretno svima!
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 12:33   #3719
Ne kuzim sta se svi tolko žale na jedno pitanje iz biologije (a i iz fizike), šta ste ostalo sve kao znali? :'(
Gipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 17:57   #3720
Quote:
Gipi kaže: Pogledaj post
Ne kuzim sta se svi tolko žale na jedno pitanje iz biologije (a i iz fizike), šta ste ostalo sve kao znali? :'(
Mislim da je to užasno relativno.. ima ljudi koji su mi rekli da su im ispiti bili prelagani do onih koji su rekli da nema šanse da će proći. Meni je biologija bila relativno lagana ove godine jedino bih voljela da je bilo više čovjeka te i dalje nisam sigurna hoće li mi priznavati neke odgovore iz druge ispitne knjižice. Što se pak fizike tiče smatram da je bila teža nego prethodnih godina i tu očekujem definitivno manju ocjenu nego iz biologije
__________________
Moj BLOG
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:10.