Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 09:38   #221
Poooz! Ima li netko iskustva sa isplatom honorara Embassy Films-a, za statiranje u seriji"DiG"?!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 16:04   #222
Pozdrav

Evo jedan oglas za honorarni posao
Sve informacije su na donjem linku:
http://capi.ipsosadria.com/hr/webcat...id_project=258

MaticaMatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 08:21   #223
Honorarni poslovi

Otvaram ovu temu jer me zanima koje su to sve vrste honoranih poslova od kojih se može zarađivati.
Kojim ste se sve honorarnim poslovima bavili i kakva su vam iskustva?!

Recimo, meni se sviđa novinarstvo jer imam smisla za pisanje i voljela bih o raznoraznim temama pisati za portale....

dalje, ideje?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:48   #224
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu jer me zanima koje su to sve vrste honoranih poslova od kojih se može zarađivati.
Kojim ste se sve honorarnim poslovima bavili i kakva su vam iskustva?!

Recimo, meni se sviđa novinarstvo jer imam smisla za pisanje i voljela bih o raznoraznim temama pisati za portale....

dalje, ideje?!
I ja sam otvorila sličnu temu, pa nije bilo prijedloga.. nadam se da će se ovdje ljudi raspisati o idejama
I mene isto zanima pisanje, to mi je želja, ali nikako da se pokrenem i šaljem molbe, upite i slično negdje - bilogdje, iako sam sasvim druge struke, ali to me baš baš baš zanima

Od honorarnih poslova, hm...nekad sam radila kao promotor (dok nisam našla posao u struci) i tako, ne pada mi sada nešto na pamet, iako sam gomilu poslova radila.. jer uglavnom generalno "honorarci" su meni u jedno vrijeme bili jedni izvor prihoda, pa se onda to ne vodi kao honorar nego plaća, tako nekako...

Uglavnom, super mi je kako se pojedine cure, a i momci, odvaže, pa snimaju YouTube videe, o nekim temama; ne znam, šminka, kreativa, video igre...eto jedna ideja, tko ima nešto "svoje" da podijeli sa svijetom a potencijalno nešto i zaradi.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:18   #225
Quote:
Maclbeth kaže: Pogledaj post
I ja sam otvorila sličnu temu, pa nije bilo prijedloga.. nadam se da će se ovdje ljudi raspisati o idejama
I mene isto zanima pisanje, to mi je želja, ali nikako da se pokrenem i šaljem molbe, upite i slično negdje - bilogdje, iako sam sasvim druge struke, ali to me baš baš baš zanima

Od honorarnih poslova, hm...nekad sam radila kao promotor (dok nisam našla posao u struci) i tako, ne pada mi sada nešto na pamet, iako sam gomilu poslova radila.. jer uglavnom generalno "honorarci" su meni u jedno vrijeme bili jedni izvor prihoda, pa se onda to ne vodi kao honorar nego plaća, tako nekako...

Uglavnom, super mi je kako se pojedine cure, a i momci, odvaže, pa snimaju YouTube videe, o nekim temama; ne znam, šminka, kreativa, video igre...eto jedna ideja, tko ima nešto "svoje" da podijeli sa svijetom a potencijalno nešto i zaradi.


u 95% slučajeva blogeri rade za proizvod rijetki brandovi (pa čak i poznati) će ti dati još novčano honorar. Npr. beuty blogerice su s tim zadovoljne, dok npr. poznata lica TV-a nisu nego očekuju još novčani honorar.

Doduše ako imaš youtube kanal i svoju stranicu, da se zaraditi na adsima.


Na stranu sve to, ako imate smisla za pisanje, ima hrpa portala koji traže honorarne novinare koima se plaća po članku i slično
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 15:31   #226
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Na stranu sve to, ako imate smisla za pisanje, ima hrpa portala koji traže honorarne novinare koima se plaća po članku i slično
Baš. Imala sam ja tu priliku, ali bih morala pisati o glupostima tipa moda i šminka.

Takvo je stanje kod nas. To se traži.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:05   #227
Ja bih voljela honorarno prevoditi neke textove, pjesme, knjižice sa engleskog na hrvatski jezik. Po struci sam pravnica, pa ne znam kome da se obratim budući da nemam iskustva u prevođenju (osim što sama, za svoj gušt, prevodim serije, pjesme i sl.), a uz to nisam završila engleski.
Pa, ako netko ima prijedlog, ideju kako da krenem u tom smjeru, kome da se obratim, bila bih vrlo zahvalna na savjetima.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:35   #228
Za bilo kakvo ozbiljno prevođenje moraš imati dokaz da tim jezikom vladaš izvrsno.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:05   #229
Quote:
white-light kaže: Pogledaj post
Za bilo kakvo ozbiljno prevođenje moraš imati dokaz da tim jezikom vladaš izvrsno.
Je li dovoljna samo svjedodžba škole stranih jezika (stupanj C1, pretpostavljam) ili treba imati i licencu?
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 23:48   #230
3D modeliranje, vizualizacije proizvoda, izrada modela za igre, izrada marketinških materijala i slično... Radio 2 godine za strane tvrtke kao freelancer. Sada tu i tamo odradim ponešto honorarno, pošto sam zaposlen.
BigGreenSquid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 23:18   #231
Bavila sam se lekturom i korekturom diplomskih i završnih radova, p ostruci sam prof. hrvatskog jezika. Osjetim da potražnja za tim pada. Lijepila sam i letke o ponudi lekture oko nekih fakulteta i ostavljala posjetnice u antikvarijatima, ali zainteresiranih nema u posljednje vrijeme. Javila sam se i nekim centrima koji se bave time, no ništa se ne događa.
Plesalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:21   #232
Ukoliko je nekome potreban radnik za honorarni posao u području izrade projektne dokumentacije, crtanja u AutoCad-u stojim na raspolaganju. Trenutno sam radnom sam odnosu i ovo mi je samo oblik dodatne zarade, a za sve ostalo se možemo dogovoriti putem PP.

LP
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:13   #233
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu jer me zanima koje su to sve vrste honoranih poslova od kojih se može zarađivati.
Kojim ste se sve honorarnim poslovima bavili i kakva su vam iskustva?!

Recimo, meni se sviđa novinarstvo jer imam smisla za pisanje i voljela bih o raznoraznim temama pisati za portale....

dalje, ideje?!
Novinarstvo...


Pa teško. Mislim, ponekad se pojavi neki oglas... ožda 2, 3 godišnje, ali tada je to volonterski rad.

Pisam sam za nekoliko portala volonterski. Uskoro počinjem za jedan strani, također volonterski.

Ponekad se na freelancer.hr pojave neki honorarni poslovi vezani za pisanje, no uvijek je mnoštvo ponuda i nikada do sada nisam od nikoga dobio odgovor.
Uvijek je naravno potrebno priložiti objave dosadašnjeg rada u novinarstvu.


Quote:
ivana nyc kaže: Pogledaj post
Je li dovoljna samo svjedodžba škole stranih jezika (stupanj C1, pretpostavljam) ili treba imati i licencu?
Najbitnije ti je iskustvo u prevođenju. Koliko dugo se time baviš i koliko si tioga do sada prevodila.

Treba redovito pratiti klasične oglasnike za posao portale sa Zavoda za zapošljavanje , moj posao i posao.hr.

Takvi se oglasi pojavljuju vrlo rijetko, ali s objavlju možda dva do tri oglasa godišnje.

No, to nikada nije kombinacija hrvatskog ili nekkog svjetskog jezika tipa engelski, njemački i talijanski, nego nekog egzotičnijeg, jer nastavnka gorespomenutih jezika ima na bacaje.

Uz to treba imati i znati se služiti programima za prevođenje, jer su količine za prevođenje ogromne i rokovi prekratki sa prevođenje "pješke" (klasično) i prevođenje uz pomoć programa je sad već standard.

Osim toga, treba imati i one skupe rječnike koje su specializirani za određeno područje, tipa brodogradnja, medicina, pravo itd... nikad ne znaš iz kojeg ćeš područja dobti tekst, a rokovi su vrlo kratki, dan , dva tao da nema baš prostora za improvizacije niti vemena za prilagodbe.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 16:31   #234
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Novinarstvo...


Najbitnije ti je iskustvo u prevođenju. Koliko dugo se time baviš i koliko si tioga do sada prevodila.

Treba redovito pratiti klasične oglasnike za posao portale sa Zavoda za zapošljavanje , moj posao i posao.hr.

Takvi se oglasi pojavljuju vrlo rijetko, ali s objavlju možda dva do tri oglasa godišnje.

No, to nikada nije kombinacija hrvatskog ili nekkog svjetskog jezika tipa engelski, njemački i talijanski, nego nekog egzotičnijeg, jer nastavnka gorespomenutih jezika ima na bacaje.

Uz to treba imati i znati se služiti programima za prevođenje, jer su količine za prevođenje ogromne i rokovi prekratki sa prevođenje "pješke" (klasično) i prevođenje uz pomoć programa je sad već standard.

Osim toga, treba imati i one skupe rječnike koje su specializirani za određeno područje, tipa brodogradnja, medicina, pravo itd... nikad ne znaš iz kojeg ćeš područja dobti tekst, a rokovi su vrlo kratki, dan , dva tao da nema baš prostora za improvizacije niti vemena za prilagodbe.
Hvala ti na odgovoru.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:58   #235
Dakle, novinarstvo ili prevođenje tško kao dodatni poslovi.
Pod poslovi ako podrazumijevamo plaćene poslove.


Novinarstvo je potpuno propalo, a što se prevođenja tiče ono je postalo potpuno "autsorsano".
Kaže mi mama nekad su u njenoj firmi prevoditelji dočim je neki novi rječnik izašao dobile ga, tako da su imale soldinu knjićžnicu u firmi.

Danas je to rad od kuće, plaćen si po stranici, a dobivaš za prijevod koliko njima treba, tako d ati ne biraš.
AKo ti ništa ne šalju nije bitno kako ćeš ti plaćati račune.
AKo bi ti prevođenje uzela kao honoraran posao, ne nam, oni te mogu danas popodne pitati hoćeš li prevesti neku knjigu za pet dana. Njih briga dal ti imaš još obaveza idućih pet dana. AKo ne možeš, kaži da ne možeš i onda će naći nekog drugog i toga će idući put pitati prvoga, ne tebe, jer im nisi baš

AKo ideš čačkat po netu vidjet ćeš jako jako puno ponuda gdje prevoditelji traže, j nude svoje usluge, a obratno nikako ili vrlo, vrlo rijetko.

To govorim za ove spopularne europske jezike, koje kod nas nazovaju svjetskima; engleksi, talijanski, njemački...

Što se tiče nekih egzotičnijih jezika, tipa mađarski, portugalsiki, kineski .... kod takvih jezika ako vidiš oglas vjerojatno nećepš imati konkurencije, no pitanje je hoćeš li ikad nabasati na takav oglas, a i kao hoće koliko će biti posla i hoće li se on periodički obnavljati... vjerojato neće....

EVo, nedavno sam vidio oglas gdje se traži znanje farsija za neki posao. Odlično ko ga zna.
No, nikad prije nisam vidio oglas zsa znanjem farsija.
Netko tko je završio perzijiski prije 20 godina, vjerojatno u zadnjih 20 godina nikad nije ni dana radio u struci u Hrvatskoj.

Ili recimo oglas u Zagrebu za djelatnika u turističkoj agenciji sa odličnim znanjem korejskog.

Ako super znaš korejski da li možeš raditi kao djelatnik u turističkoj agenciji? Ne!
Osim ako nemaš položen ispit za voditelja poslovnice.
Ako ga nemaš jer nikad nisi radila u turističkoj agenciji ne me šaanse.

U teoriji postoji opcija terenskog anketara.
ALi ankete se rade ne kad tebi paše van adnog vremena, nego se rade od 12 do maksimalno 5, a nikada po noći/na večer, odnosno kad s epočne mračit.
Imaš rok od recimo dva dana da rješiiš te ankete u određenim ulicama, u određenim spolnim i dobnim razrdima i to je to.
Nema tu biranja.

SLično je i kod mistery kupca.
To je možda maksimalno u nekoliko navrata godišnje i tad radiš kad ti oni odrede, a ne kad tebi paše.....

Statiranje takođe dolazi u obzir... ako si iz ZG, onda je navodno lakše jer možeš sudjelovati kao statist u studijskim emijsima.

AKo nisi iz ZG, smao akd se snima neki film u tvom gradu, a to je možda jedan dan u nekoliko godina ako si iz većeg grada.
Tad moraš biti na raspolaganju cijeli dan, jer se nikad ne zna kad će snimanje počet ni ka dće završit.

A ne zna se niti koji dan će biti.
Naravno, oni to kažu neki dan ranije, ali to je samo okvirno, jer se datum mijenja i za pravo nikad ne znaš sve do tog dana.
Tako je to, tako da ni to ne prolazi kao neki dodatan slobodna dan.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 01:54   #236
Pokrenuli smo jedan portal i sada nam treba ekipa koja traži posao. Nije još gotova do kraja biti će izmjena ali bi htjeli da prikupimo nekakav broj registriranih korisnika.
Portal nije tipičan tražim posao portal nego je ideja da se preko portala vrši komunikacija sa poslodavce putem poruka uvijek trebate nekakav info
isto tako kada vas poslodavac odabere kao najboljeg kandidata koji se prijavio poziva vas u razgovor za posao gdje samo vas 2 možete dogovoriti sve putem poruka.... i još hrpa mogućnosti..
Portal je tek u začetku i molim vas da ne budete baš prekritični jer portal rade 2 čovjeka i trenutno je to hrpa posla i naravno nemamo para za nekakve oglase i nešto bitna nam je Vaša dobra volja.

U potrazi smo i za volonterima/studentima koji bi htjeli nešto naučiti, raditi intervjue... a kasnije ako sve bude išlo po planu moguće je i zaposlenje jer imamo velike planove. link je u potpisu
__________________
Luda kuhinja buraz
strava1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:32   #237
Ukoliko ste zainteresovani za dodatni dzeparac, koji vam nece oduzimati puno vremena javite se na pp. Radi se o tome, da se zelim malo vise posvetiti pravljenju web sajtova, ali mi je engleski jezik slab. Tako bi vas zadatak bio da se prijavite na upwork, popunite profil i saljete ponude vezane za web dizajn, a ja bih vama placao 15% od svakog dobivenog posla. Ukoliko bude nesto trebalo "strucno" da se odgovori, posaljete mi link profila ja vam napisem na domacem jeziku, a vi prevedete.

Mislim da vam ovo nece oduzimati puno vremena, treba samo procitati oglas i sastaviti ponudu od 3-4 recenice. Takvi poslovi se obicno naplacuju 300$, a vas procenat bi bio 45$. Nije lose 45$ za 15 minuta rada Znam da nece proci svaka ponuda, ali od 30 ili 60 hoce jedna tako da ste opet dobro zaradili. Takodje, mozete ponuditi nekome da radi za vas, vi mu dajete procenat od 10%, a sebi ostavite 5%.

Ja sam do sad slao neke standardne prijave, ali to ne prolazi. Ipak, treba pokazati klijentu da ste zainteresovani za njegov posao i da ste procitali opis posla kako treba. Trenutno sa svojim znanjem engleskog nisam u mogucnosti, tako da trazim saradnika.
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:01   #238
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
u 95% slučajeva blogeri rade za proizvod rijetki brandovi (pa čak i poznati) će ti dati još novčano honorar. Npr. beuty blogerice su s tim zadovoljne, dok npr. poznata lica TV-a nisu nego očekuju još novčani honorar.

Doduše ako imaš youtube kanal i svoju stranicu, da se zaraditi na adsima.


Na stranu sve to, ako imate smisla za pisanje, ima hrpa portala koji traže honorarne novinare koima se plaća po članku i slično
kako se to napravi?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:45   #239
Ima li kakve mogućnosti za rad u agencijama za istrazivanje trzista, tj.popunjavanje anketa? Posalju ankete u koverti, ja ispunim i vratim a oni placaju 15ak kn po ispunjenoj anketi?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:30   #240
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
kako se to napravi?!
MA pusti ga.
Toga uopće nema.

Kako se traže takvi poslovi?

Pa kao i svaki drugi.

Pratiš portale MojPosao, Posao.hr i stranice Zavoda, pa kad se pojavi.

A pojavljuje se vrlo rijetko.

A kad se i pojavi , nije plaćen posao.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.