Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2008., 11:47   #741
Evo da kažem i ja sam prije 6 godina radila tu tipizaciju i platila preko 400kn i meni su na papiru svi ovi navedeni tipovi. Ali ima ih i još. Sad me zanima dali se nakon par godina toa tipizacija treba ponovit ili ne

Najčešći visokorizični su 16, 18, 25, 56.
Srednji su: 31, 33, 35, 39, 51, 52, 58, 61.
Nizak rizik: 6, 11, 42, 43, 44.[/QUOTE]
danci1980 is offline  
Old 29.12.2008., 12:08   #742
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Evo da kažem i ja sam prije 6 godina radila tu tipizaciju i platila preko 400kn i meni su na papiru svi ovi navedeni tipovi. Ali ima ih i još. Sad me zanima dali se nakon par godina toa tipizacija treba ponovit ili ne

Najčešći visokorizični su 16, 18, 25, 56.
Srednji su: 31, 33, 35, 39, 51, 52, 58, 61.
Nizak rizik: 6, 11, 42, 43, 44.
[/QUOTE]

pa mogla bi ju ponoviti ako si prije bila pozitivna ili ako se i dalje sumnja na hpv kod tebe

i taj srednji što je kod tebe je zapravo visoki i danas spada pod visoki rizik

a postoji još 29 tipova neodređenog rizika(ili ti srednjeg jer neznaju gdje spadju) na koje nisi testirana jer je to nova kloasifikacija(ali to neznači da nisu prije postojali,jesu ali nije ih bilo moguće detektirati medicinski)

a tih 29 neodređenog rizika ti testira zajedno s visokim i niskim moderna dijagnostika

i oni su jedini za koje znam da testraju na tih 29

nisam još od nikog čula da testira na 49 tipova hpv(niski,srednje i visoki) osim njih,što je jako pohvalo za njih i ja recimo nigdje više nebih išla na tipozaciju osim kod njih jer što mi vrijedi ako me ne testraju na sve kao što to oni rade
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 12:50   #743
Valnea, ono kaj ja ne kužim - zašto je toliko bitno da se zna točan recimo broj - npr. ako sam pozitivna na visokorizični hpv - u čemu je stvar jel to br 16 il 18 - ako se ne varam nema specifičnog liječenja po brojevima, nego je tretman isti

zato ne kužim - ako netko ima podcrtano da ima visokorizični - zar to nije dovoljno da se zna što dalje treba
Joya is offline  
Old 29.12.2008., 13:03   #744
ja sam testirana na visoki samo,tako mi je socij. dr dala.pise mi na nalazu ovako:HPV visokog rizika pozitivan,i onda testiranje na HPV-DNA visokog rizika(tipovi 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,68),i misljenje i preporuka:citoloska kontrola(na 3 stakalca),to sam obavila,nalaz je bio bolji dr. kaze i na njemu pise kontrola za 6mj,tako da sad moram u 1.mj2009 radit kontrolu.ovaj nalaz kad je ustanovljen hpv je bio u 4.mj ove god. kad bi trebala bas za hpv opet ponovit,zna li tko?
OOOOOOO is offline  
Old 29.12.2008., 13:27   #745
Quote:
Joya kaže: Pogledaj post
Valnea, ono kaj ja ne kužim - zašto je toliko bitno da se zna točan recimo broj - npr. ako sam pozitivna na visokorizični hpv - u čemu je stvar jel to br 16 il 18 - ako se ne varam nema specifičnog liječenja po brojevima, nego je tretman isti

zato ne kužim - ako netko ima podcrtano da ima visokorizični - zar to nije dovoljno da se zna što dalje treba
nije uopće bitno koji tip imaš niti to ja govorim,važno je da zamo samo skupinu

ali zašto sam spominjala da oni mogu izolirati točan broj-zato što to skoro nitko ne radi

i zašto sam spominjala na koliko tipova testraju-zato samo da se vidi na koliko ih moderna dijagnostika testira a na koliko socijalci ili neki drugi privatnici i onda da sami zaključite da to nije dovoljno jer ako vam to dođe negativno a niste testrani na sve kao što to radi modrna neznate dali možda imate neki na koji vas nisu testrali

znači mislim da moderna dijagnostika jedin radi na tih 49 tipova tipizaciju,nitko ne radi an toliko tipova što neznači da ih nemate,recimo tebe testraju na njih 13 i to ti dođe negativno a možda baš imaš neki drugi tip koji nije u tih 13
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 13:29   #746
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam testirana na visoki samo,tako mi je socij. dr dala.pise mi na nalazu ovako:HPV visokog rizika pozitivan,i onda testiranje na HPV-DNA visokog rizika(tipovi 16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,68),i misljenje i preporuka:citoloska kontrola(na 3 stakalca),to sam obavila,nalaz je bio bolji dr. kaze i na njemu pise kontrola za 6mj,tako da sad moram u 1.mj2009 radit kontrolu.ovaj nalaz kad je ustanovljen hpv je bio u 4.mj ove god. kad bi trebala bas za hpv opet ponovit,zna li tko?
tipiazcija nema određeno kad se treba ponavljati,najčešće se radi opet kad se maknu promjene ako ih je uopće bilo

sve u principu ovisi o papa test i kolposkopiji i prema tome se gleda kakvo je stanje i kad se nešto nađe treba se rješiti i kad se to rješi može se napraviti tipiazcija
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 13:37   #747
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
tipiazcija nema određeno kad se treba ponavljati,najčešće se radi opet kad se maknu promjene ako ih je uopće bilo

sve u principu ovisi o papa test i kolposkopiji i prema tome se gleda kakvo je stanje i kad se nešto nađe treba se rješiti i kad se to rješi može se napraviti tipiazcija
ali meni nikad nisu radili kolposkopiju,kad sam pitala dr. rekla mi je da nije potrebno jel da je da bi mi vec dala da radim,zatim sam bila kod privatnika(jednog od najiskusnijih u mom gradu) i njega sam pitala rekao je da ne treba,kondilome vanjske nemam a kaze da nemam ni unutarnje kad vanjske nisam nikad imala.iako znam da se ne mogu golim okom vidjet unutarnji nego samo kolposkopijom,zabrinuta sam radi toga.inace mi je cin1 bio i taj hpv vis. rizika a poslije nalaz,cin1 al pod upitnikom,dr. kaze da ga izgleda ni nema vise
OOOOOOO is offline  
Old 29.12.2008., 13:48   #748
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ali meni nikad nisu radili kolposkopiju,kad sam pitala dr. rekla mi je da nije potrebno jel da je da bi mi vec dala da radim,zatim sam bila kod privatnika(jednog od najiskusnijih u mom gradu) i njega sam pitala rekao je da ne treba,kondilome vanjske nemam a kaze da nemam ni unutarnje kad vanjske nisam nikad imala.iako znam da se ne mogu golim okom vidjet unutarnji nego samo kolposkopijom,zabrinuta sam radi toga.inace mi je cin1 bio i taj hpv vis. rizika a poslije nalaz,cin1 al pod upitnikom,dr. kaze da ga izgleda ni nema vise
e draga moja,nisu ti dobri doktori koje si izabrala

NEMOŽE ON reći IZGLEDA DA GA NEMA VIŠE ,ako je na naluzu pod upitnikom

to znači da ga treba dalje istražiti a NE REĆI NEMA GA VIŠE

svakako odi na kolposkopiju jer malo je čudno da ti DVA PUTA NA DVIJE PAPE bude cin pa makar i pod upitnikom,šta nije?


nađi nekog drugog,uostalom ako plaćaš privatnika nema ti on što reći da ti ne treba,ti reci da želiš i da ćeš to normalno i platiti i neka ti napravi,ako ne odi u drugi grad ili kod nekog drugog

ovako neznaš na čemu si niti ćeš znati jer tvoji doktori ne postupaju dobro


neželim te plašiti ali očito nešto postoji kad ti na dvije pape se pojavljuje cin i kad si pozitivna na visoki rizik
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 13:59   #749
Valnea ok, shvaćam kaj si htjela reči. Ja sam recimo mislila da oni testiraju na hpv općenito, pa ako se pokaže da si pozitivna da onda dalje rade podjelu imaš li visokog ili niskog ili srednjeg rizika, tj. da klasificiraju tek ako se pokaže da ga imaš.
Joya is offline  
Old 29.12.2008., 14:00   #750
ma vec sam stvarno luda od svega,strah me vise ni ponovnog rezultata nalaza.hvala na odgovoru.
OOOOOOO is offline  
Old 29.12.2008., 14:06   #751
a je li kolposkopija opasna ako se radi u trudnoci,npr. ranoj,jel mi je dr. rekla da mogu radit na trudnoci slobodno a i dr. privatni
OOOOOOO is offline  
Old 29.12.2008., 14:10   #752
Quote:
Joya kaže: Pogledaj post
Valnea ok, shvaćam kaj si htjela reči. Ja sam recimo mislila da oni testiraju na hpv općenito, pa ako se pokaže da si pozitivna da onda dalje rade podjelu imaš li visokog ili niskog ili srednjeg rizika, tj. da klasificiraju tek ako se pokaže da ga imaš.
pa to bi im bio dodatan posao

oni odmah kad uznu bris odrede skupina koja je i dali si pozitivan ili negativan i ako imaju aparat ili šta ja znam šta im treba za to onda odrede i broj ako mogu odmah

uostalom kako će se pokazati da si pozitivan na hpv ako nisu odredili što traže,pa moraju nešto tražiti da bi vidjeli jeli ima toga ili ne,znači nemogu oni gledati dali si pozitivan ili ne ako odmah negledaju po skupinama tj. određenim brojevim koji spadaju u pojedine skupine

to ti je kao da ideš vaditi krv ,nitko nemože odrediti dali si pozitivan na recimo hiv ako nisu tražili hiv u krvi tako i kod ovoga,oni koraju tražiti određene tipove i onda ako ispadne da si pozitivan kažu koja je skupina jer znaju koji tipovi spdaju pod koju skupinu a ako labos ima mogućnosti onda će ti odrediti i točan tip
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 14:12   #753
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a je li kolposkopija opasna ako se radi u trudnoci,npr. ranoj,jel mi je dr. rekla da mogu radit na trudnoci slobodno a i dr. privatni
nije kolposkopija opasna ništa,ona ti izgleda kao i pregled kad se uzima papa a papa se uzima i u trudnoći,znači stavi ti onaj kljun unutra da rastvori vaginu i onda vaginu premaže octenm kiselinom i kroz taj otvor gleda pod kolposkopom ima li nečega ili ne


što se tiče trudnoće ja bi na tvom mjestu prvo provjerila stanje i ako treba rješila(ako ima nečega) i tek onda se bacila na trudnoću
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 14:13   #754
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
obrnuto

prije je srednji spadao pod visoki i tako se govorilo,sada se sve češće spominje i srednji ali ne onaj koji je prije bio svrstan u visoki nego nova klasifikacija

kao što sam rekla u modernoj ti kod visokog i niskog mogu odrediti točan tip kojeg imaš ali kod srednjeg ne jer je to nova klasifikacija,kod srednjeg ti samo kažu jeli si pozitivan ili ne jer nemaju još mogućnost odrediti točan tip,i prije je postojao taj srednji(mislim na žene,sigurno su ga imale) ali nije medicinski bio detektiran) jer svakim danom se otkriva sve više tipova značajnih za anogenitalno područje ali to neznači da oni nisu postojali i prije i da žene nisu zaraženi njime nego jednostavno medicina ga nije uspjela detektirati jer nisu imali mogućnosti

bar sam ja tako nekako shvatila melitu kad je opisivala što to znači kad su je testirali prije koji mjesec kad je rekla da su je testirali na srednji(ali da nemogu odrediti tip jer je to nova klasifikacija)

uglavnom kako god bilo istina je samo to da prije su neki tipovi srednjeg zbilja bili svrstani u visoki,i danas se to može vidjeti na nekim stranicama gdje neki autori navode srednji a kad vidiš brojeve(baš sam gledala) meni su ti isti brojevi bili nabrojani u nalazu pod visokim jer se prije govorilo da nema srednjeg zato jer srednji ima jako slične karakteristike visokog,tako da kažem neki autori navode srednji ali kad gledaš te brojeve oni su pod visokim(bar kod testiranja ali ovaj srednjišto je melita spominjala je neka nova klasifikacija koliko sam ja shvatila

znači zaključak: prijašnji srednji takozvni nije ni postojao,to su samo neki autori tako njega izdvojili od visokog ali generalno taj srednji je visoki ali oni su samo tako pisali a ovaj srednji o kojem ja pričam i kojeg moderna testira je nešto novo

točno
ono na što testiraju dakle skupina od nekih 14 tipova (od 49)il koliko ih je već tamo ne spadaju svi u visoke nego su neki i srednji al oni su klasificirani tj određen je njihov tip. kad testiraju svrstali su ih u te visoke. po meni bi tu u tim visokim trebala postojat klasifikacija visoki i srednji-klasificirani tj određeni i srednji- neklasificirani da to ljude ne bi zbunjivalo.
znači većina doktora testira na te visoke, srednje-klasificirane i niske tipove, a ne znam za nikog tko testira na onih 29 tipova koji nisu obuhvaćeni s ovim niskim i visokim osim moderne dijagnostike
ja imam srednji tj neki od tih 29 koji nisu klasificirani tj nisu im odredili tip.
ako idete u dijagnostiku ako je u pitanju visoki, srednji-klasificirani i niski reći će vam točno koji je tip virusa a ako je srednji neklasificirani pisat će samo da je na njih pozitivan.
moram razdočarat vas koji ste napisali da ste testirani i na srednji ako je bilo samo ovih nekoliko tipova, baš ću potražit od dijagnostike pa ću navest tipove.
al cure jel vam nije lakše otić u modernu dijagnostiku testirat se i dat 420kn pa znate na čemu ste nego radit test kod privatnika kojem date i više od toga a testira samo na visoke
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 14:22   #755
i još jedna informacija ako tko bude imo sličan problem nek se nađe s obzirom da sam ja to prošla sad. za one koji jako bdu krvarili nakon biopsije il konizacije tj ako se dogodi jako krvarenje iz rane (a menga još ne bude trebala doć) naveče il ako je vikend pa ne mogu do svog gin nemojte čekat ko ja nego idite u hitnu da vas pogledaju i vide jel krvari s područja grlića i recite šta su radili. ako je krvarenje iz grlića to se premazuje Monsellovom otopinom i onda krvarenje stane
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 14:30   #756
evo iz dijagnostike
hpv vioki rizik 14genotipova: 16,18,31,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68. znači tu su nabrojani i visoki i srednji kasificirani
niski rizik 6 genotipova: 6,11,42,42,44,55.
neodređeni rizik (preostali od 49tipova) na koji sam ja pozitivna
s tim da oni ispod napišu da postoje 2 mogućnosti a to su: il da je virus iz skupine neodređenih tipova il da je prisutan neki od tipova iz skupine visokog il niskog rizika u premalom broju kopija da bi se moglo identificirati o kojem se tipu radi.
u mene je prisutna dovoljna količina virusa da bi se otkrio tako da ja imam neki od tih neodređenih.

Zadnje uređivanje meelitaa : 29.12.2008. at 14:47.
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 14:34   #757
evo rješena enigma

hvala melita

sad svi znaju što im je činiti ako zaista žele znati točno stanje tj. dali zbilja imaju hpv ili ne
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.12.2008., 14:44   #758
a krivo sam napisala tek sad vidim piše neodređeni rizik ne piše srednji
znači možemo ih podjelit onda u skupinu:
visokih i srednjih gdje se nalazi tih 14,
niskih (6 tipova)
i neodređenih gdje spada ostatak- mada mislim da oni i te zovu srednji zato što ne znaju gdje bi s njima jer meni su tad rekli da sam pozitivna na srednji tip pa mi to nije bilo jasno i nisam znala na što sam pozitivna dok nisam dobila nalaz i otišla doktorici

Zadnje uređivanje meelitaa : 29.12.2008. at 14:50.
meelitaa is offline  
Old 29.12.2008., 15:38   #759
sveznalice )

ići ću nakon pape obaviti i taj srednji/neodređeni

ti neodređeni tipovi- koji je rizik kod njih?? srednji?
ja nemam nikakvih simptoma, niti na papi cin, niti neke određene promjene na stanicama....

samo kao upala, i možda hpv... zanima me da li je moguće da mi je upala povezana sa gar.vaginalis jer mi je to pokazano u brisu rodnice, a ne na papa testu???
freya7 is offline  
Old 29.12.2008., 15:46   #760
Quote:
freya7 kaže: Pogledaj post
sveznalice )

ići ću nakon pape obaviti i taj srednji/neodređeni

ti neodređeni tipovi- koji je rizik kod njih?? srednji?
ja nemam nikakvih simptoma, niti na papi cin, niti neke određene promjene na stanicama....

samo kao upala, i možda hpv... zanima me da li je moguće da mi je upala povezana sa gar.vaginalis jer mi je to pokazano u brisu rodnice, a ne na papa testu???
nisam baš previše upoznata s tim al mislim da bi upala mogla bit posljedica prisustva te bakterije, tj vrlo vjerojatnoi jeste
jesu li oni tebi dali neki antibiotik il vaginalete zbog te bakterije??
ako jesu ne smiješ radit nikakve briseve pa ni onaj na hpv, 28 dana nakon što prestanješ pit antibiotik
a ako ti je pod upitnikom hpv vidi ti to za svaki slučaj to napravi u dijagnostici, a bilo bi dobro da uradiš i sve ostale briseve- to možeš preko uputnice pa ne moraš plaćat
meelitaa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.