Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2011., 18:20   #61
alaa kak ću ja past tu višu razinu :/ đžabe mi 5 u srednjoj -.-
nit sma uspio nabavit ikakvu literaturu jer ga kao nit kone uči il su ovi bacili il prodali odavno knjige kad i ja (2006) još -.-
pa sad moram učit preko DEutchw Welle.a interaktivnog učenja jel ,,
al ne pomaže baš a bitno da je ispit skoro 150 kn -.-
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 19:57   #62
Quote:
Hantaywee kaže: Pogledaj post
Pozdrav narode..Jel se zna koje bi teme mogle biti na eseju nize razine ove godine?
paa za visu je napisano 25 tema u ispitnom katalogu..a tako vjerojatno i za nizu..
__________________
"Ludama je milo, a ostale je stid." Đ.B. <3
EmmaBovary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:11   #63
imaš u školskoj knjizi za kupit baš knjigu za dm iz njemačkog,viša razina. imaš čitanje s razumijevanjem, par tema i pitanja za esej i slušanje (dobiješ cd). rješavala sam to i skinula sam si prošlogodišnju maturu s neta. ono što možeš još napravit,to ti je da gledaš dwtv ili neki drugi njemački program,slušaš na netu njemački radio i čitaš vijesti na njemačkim portalima. a imaš napisano 25 tema za esej u katalogu za dm pa možeš po njima si napisat natuknice ili cijeli esej ako stigneš..
banana_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:26   #64
Quote:
banana_8 kaže: Pogledaj post
imaš u školskoj knjizi za kupit baš knjigu za dm iz njemačkog,viša razina. imaš čitanje s razumijevanjem, par tema i pitanja za esej i slušanje (dobiješ cd). rješavala sam to i skinula sam si prošlogodišnju maturu s neta. ono što možeš još napravit,to ti je da gledaš dwtv ili neki drugi njemački program,slušaš na netu njemački radio i čitaš vijesti na njemačkim portalima. a imaš napisano 25 tema za esej u katalogu za dm pa možeš po njima si napisat natuknice ili cijeli esej ako stigneš..
može link ili ime linka gdje bih skinuo katalog? hvala
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:04   #65
Imaš još bolju knjigu u Profilu (priručnik za državnu maturu) uz fakat detaljne upute kako napisati esej!Bolja je i jeftinija!
Luky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 15:16   #66
Quote:
Luky kaže: Pogledaj post
Imaš još bolju knjigu u Profilu (priručnik za državnu maturu) uz fakat detaljne upute kako napisati esej!Bolja je i jeftinija!
vjerujem,al nisam iz ZG-a iak nisma ni daleko i poprilično sma trenutno švorc od tih plačanja ispita -.-
pa sam mislio taj katalog vidit sad i po njemu ići
i kad ko za vrag sam samo poznavao gimnazijalce koji su išli na državnu i naravno uzeli engleski pa od nikog nisam ni mogao knjigu nabaviti -.-
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 18:17   #67
Ja sam si nabavio taj Profilov priručnik i fakat imaš sve. I objašnjeno je na hrvatskom jeziku.Čitanje s razumijevanje, pisanje eseja i pisma, slušanje s cd-om. Osnovna i viša razina, u detalje.
Luky is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.03.2011., 21:47   #68
jbg blago tebi
ja neam otkud -.- skinuh si ipak ovaj katalog za njemački jezik uz ovaj Deutsche Welle prek kojeg učim interaktivno so to speak
valjda će bit za prolaz na višoj -.-
sam da stavljeni su samo naslovi tema sad mogu si mislit kak ću uspijet neznam kad i gdje smislit šta napisat
nisam njemački učio od srednje 5god skoro sma zaboravio kak sročit rečenicu -.- a viša mi treba zbog ffzg-a i ono onak da upadnem lakše na faks ili dva koja bi htio zbilja studirati
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 01:50   #69
Metallica, ignoriraj ovaj nick, to je troll iz Profila.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 18:51   #70
krepšit fak
a niš lagnao se pripremat iz nečeg ko zna kog
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 02:22   #71
Gle, ja ti mogu skopirat svoju udžbenike, al oni datiraju od 2000.-2004., kaj ja znam kolko bi ti to pomoglo, a i išarani su, iscrtani... Isto tak imam i hrpu dodatnog materijala, al i to je sve prastaro...lol...
Pa nije vrag da nemaš baš apsolutno nikog ko je sad u srednjoj ili nedavno završio pa da ti posudi da skopiraš?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 11:33   #72
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Gle, ja ti mogu skopirat svoju udžbenike, al oni datiraju od 2000.-2004., kaj ja znam kolko bi ti to pomoglo, a i išarani su, iscrtani... Isto tak imam i hrpu dodatnog materijala, al i to je sve prastaro...lol...
Pa nije vrag da nemaš baš apsolutno nikog ko je sad u srednjoj ili nedavno završio pa da ti posudi da skopiraš?
a čuj ljudi u maloj sredini
a niš imam taj katalog,Deutsche Welle, i uzet malo gramatike iz knjige 4-og srednje jer na dojče veleu ima sva gramatika kak se rade lekcije
valjda će bit nešta,,evo ravno tjean dana
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:02   #73
ovo sam napisao iz glave la uz predložak iz kataloga,,najprije na hrvatskom,,onda je google translate pomogao
Computer haben heute einen großen Einfluss auf das Leben junger Menschen im Allgemeinen. Mit ihnen kann per E-Mail, entsprechen und Leute zu treffen über Facebook, und finden Sie wichtige Informationen. All dies über das Internet. Internet spielt eine große Rolle bei der Suche nach Informationen und der Computer wird ohne sie nutzlos.

Die gute Seite der Einsatz von Computern ist in erster Linie, um Informationen schnell zu finden. Nur braucht man per Mausklick und in Sekundenschnelle können wir Informationen über finden, zum Beispiel: Grammatik der englischen Sprache. So kann jeder Schüler Informationen über das Internet und sehr schnell zu finden, sie natürlich erleichtert, ihr Lernen und motiviert sie für die weitere Arbeit. Nachteile sind vor allem die medizinischen und psychologischen Charakter. Die häufigsten gesundheitlichen Problem ist, dass allzu oft junge Menschen mit dem Computer sehr leicht ruinieren Sie Ihre Augen und Sehen. Natürlich, zusätzlich ist ein großes Problem, dass Jugendliche zu viel Zeit damit verbringen, am Computer. Dies bedeutet, regelmäßig mehrere Stunden pro Tag. Und natürlich verlieren wird, zu lernen, sie gehen selten aus und behaupte nicht mehr Kontakt mit Gleichaltrigen und dergleichen. Kurz gesagt, werden sie asozial.

Trotz einiger Mängel bereits erwähnt, sind der Computer und das Internet immer noch sehr relevant. Kurz gesagt, wäre das Leben ein bisschen langweilig und eintönig.
e sad pošto je ovo jedini primjer u katalogu vidio sma da su napisali o kakvim temama možemo pisati.
dali to znači da ćemo uz naprimjer jednu definiranu temu poput ove dobit izbor da pišemo o nekoj tremi o kojoj mi želimo pisati?
jer mislio sam pripremati tekstove iz povijesti i npr. kulture i sporta,,,pa tako pokušati
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:05   #74
Ček, ček... Ti pišeš višu razinu, a koristiš google translator? -_-
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 16:20   #75
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ček, ček... Ti pišeš višu razinu, a koristiš google translator? -_-

zahrđao sam nakon srednje vot ken aj sej -.-
prolaz mi treba to je ono bitno mi
al mislim da mogu naučiti te neke tekstove bez nekih velikih problema
a oduvijek mi je unatoč dosta dobrm ocjenama bio problem sročit rečenicu,sad nekak to ide,a google je pomogao kod nekih riječi kojih se nisma mogao sjetiti do sad
i tako to
ma skakaću od sreće po Jelačić Platzu ak prođem
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 21:20   #76
Quote:
metallica fan kaže: Pogledaj post
ovo sam napisao iz glave la uz predložak iz kataloga,,najprije na hrvatskom,,onda je google translate pomogao
Computer haben heute einen großen Einfluss auf das Leben junger Menschen im Allgemeinen. Mit ihnen kann per E-Mail, entsprechen und Leute zu treffen über Facebook, und finden Sie wichtige Informationen. All dies über das Internet. Internet spielt eine große Rolle bei der Suche nach Informationen und der Computer wird ohne sie nutzlos.

Die gute Seite der Einsatz von Computern ist in erster Linie, um Informationen schnell zu finden. Nur braucht man per Mausklick und in Sekundenschnelle können wir Informationen über finden, zum Beispiel: Grammatik der englischen Sprache. So kann jeder Schüler Informationen über das Internet und sehr schnell zu finden, sie natürlich erleichtert, ihr Lernen und motiviert sie für die weitere Arbeit. Nachteile sind vor allem die medizinischen und psychologischen Charakter. Die häufigsten gesundheitlichen Problem ist, dass allzu oft junge Menschen mit dem Computer sehr leicht ruinieren Sie Ihre Augen und Sehen. Natürlich, zusätzlich ist ein großes Problem, dass Jugendliche zu viel Zeit damit verbringen, am Computer. Dies bedeutet, regelmäßig mehrere Stunden pro Tag. Und natürlich verlieren wird, zu lernen, sie gehen selten aus und behaupte nicht mehr Kontakt mit Gleichaltrigen und dergleichen. Kurz gesagt, werden sie asozial.

Trotz einiger Mängel bereits erwähnt, sind der Computer und das Internet immer noch sehr relevant. Kurz gesagt, wäre das Leben ein bisschen langweilig und eintönig.
e sad pošto je ovo jedini primjer u katalogu vidio sma da su napisali o kakvim temama možemo pisati.
dali to znači da ćemo uz naprimjer jednu definiranu temu poput ove dobit izbor da pišemo o nekoj tremi o kojoj mi želimo pisati?
jer mislio sam pripremati tekstove iz povijesti i npr. kulture i sporta,,,pa tako pokušati
ovak mama mi je ispravljac na njemackom pa je rekla da bi dobio 2-4 boda od 20 ak ti to kaj znaci i to u slucaju ako si se drzao smjernica u biti okani se google translatora jer ti on prevodi doslovno u infinitivu ti je vecina glagola i tak to.. ali recimo tekst bi kod indijanaca sasvim solidno prosao
tomo_vg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 21:51   #77
Ok, postoji li itko zainteresiran za studij anglistike i germanistike u Zg iliti njemackog i engleskog u Os? ja ne znam zast se toliko brinem, ocito nitko ne polaze njemacki i engleski oba na visoj razini osim mene xD
__________________
"Ludama je milo, a ostale je stid." Đ.B. <3
EmmaBovary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 00:53   #78
Quote:
tomo_vg kaže: Pogledaj post
ovak mama mi je ispravljac na njemackom pa je rekla da bi dobio 2-4 boda od 20 ak ti to kaj znaci i to u slucaju ako si se drzao smjernica u biti okani se google translatora jer ti on prevodi doslovno u infinitivu ti je vecina glagola i tak to.. ali recimo tekst bi kod indijanaca sasvim solidno prosao
a onda se mogu pomirit s padom očito -.-
literature neam osim Deutsche welle-a i to je sve
a neću bit doma ovih dana tak da pogotovo neću moć nabavit išta od literature
jbg i can win them all
Metallic fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:27   #79
Quote:
EmmaBovary kaže: Pogledaj post
Ok, postoji li itko zainteresiran za studij anglistike i germanistike u Zg iliti njemackog i engleskog u Os? ja ne znam zast se toliko brinem, ocito nitko ne polaze njemacki i engleski oba na visoj razini osim mene xD
ja bi germanistiku i ruski
banana_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 17:28   #80
Pitanja i informacije vezane za fakultete na temama koje nose ime dotičnog fakulteta na podforumu Fakulteti i visoka učilišta.


Želje i pozdravi na chat temi podforuma Državna matura.


Pitanja i informacije vezane za ispit određenog predmeta na podforumu Državna matura.


Pitanja i informacije vezane za esej iz njemačkog jezika - ovdje.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.