Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 07:19   #61
Quote:
Stuart Bloom kaže: Pogledaj post
imam pitanje: mogu se prijaviti na postani student bez domovnice, raditi državnu i upisati fakultet? po nacionalnosti sam hrvat, ali pogriješio sam što ranije nisam izvadio domovnicu... recimo da upišem što hoću, plaćam li prvu godinu samo jer sam 'stranac' i nemam državljanstvo?
mislim da ne možeš; svaki fakultet ima upisnu kvotu za državljane RH, a posebno upisnu kvotu za strance,čini mi se da sam negdje pročitala da se na mefzg ne možeš prebaciti sa jednog na drugi,ne znam kako je sa ostalima; a trebaš voditi računa i o pitanju da li studiranje za strance podrazumijeva studiranje na engleskom jeziku; najbolje ti je nazvati fakultet koji želiš i pitati.
- koliko traje dobivanje domovnice? da li bi je mogao do upisa u srpnju/kolovozu 2015.-e ? postoji li neka mogućnost požurnice zbog upisa?
mandy444 is offline  
Old 09.12.2014., 14:18   #62
Quote:
mandy444 kaže: Pogledaj post
mislim da ne možeš; svaki fakultet ima upisnu kvotu za državljane RH, a posebno upisnu kvotu za strance,čini mi se da sam negdje pročitala da se na mefzg ne možeš prebaciti sa jednog na drugi,ne znam kako je sa ostalima; a trebaš voditi računa i o pitanju da li studiranje za strance podrazumijeva studiranje na engleskom jeziku; najbolje ti je nazvati fakultet koji želiš i pitati.
- koliko traje dobivanje domovnice? da li bi je mogao do upisa u srpnju/kolovozu 2015.-e ? postoji li neka mogućnost požurnice zbog upisa?
ma ne može se požuriti, treba minimalno 9-12 mjeseci. nema veze, šta je tu je.
Stuart Bloom is offline  
Old 14.12.2014., 00:15   #63
Pozz
Imam pitanje vezano uz maturu

Odredeni fakulteti (konkretnije filozofski) traze barem jos 1 izborni predmet koji mora biti polozen uz obavezne
Unutar tih izbornih (uz latinski,grcki i ostale), vidim da pise da se moze odabarat i drugi strani jezik.

Ako bi ja na maturu kao obavezni 1. strani jezik uzeo engleski,mogu li kao izborni uzet njemacki i ako se moze, ima li visa i niza razina ili svi pisu istu razinu?
__________________
Dubrovnik
Pero1950 is offline  
Old 14.12.2014., 14:44   #64
Quote:
Pero1950 kaže: Pogledaj post
Ako bi ja na maturu kao obavezni 1. strani jezik uzeo engleski,mogu li kao izborni uzet njemacki i ako se moze, ima li visa i niza razina ili svi pisu istu razinu?
Ako uzmeš strani jezik kao izborni, pišeš ga isključivo na višoj razini.
Rakkatakka is offline  
Old 15.12.2014., 18:07   #65
Imam pitanje za ljude koji su prošle godine završili srednju, a ove godine ponovno pišu maturu.

Ima li još tko problema sa prijavom u sustav na Postani student? Ono, upišete podatke, pritisnete "prijavi se" i onda ništa, stranica se praktički samo refresha.
OkovaniPrometej is offline  
Old 15.12.2014., 21:03   #66
Quote:
OkovaniPrometej kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za ljude koji su prošle godine završili srednju, a ove godine ponovno pišu maturu.

Ima li još tko problema sa prijavom u sustav na Postani student? Ono, upišete podatke, pritisnete "prijavi se" i onda ništa, stranica se praktički samo refresha.
nema više poteškoća,sve ide ok. ako si završio lani onda ne klikaš na "prijavi se", nego na "završio sam.... nakon 2009. i želim se aktivirati",tek onda ti na prijavljeni broj mob. šalju nove korisničke podatke koje upišeš i tek onda klikaš na "prijavi se".
mandy444 is offline  
Old 17.12.2014., 09:04   #67
Stvar je u tome što sam već obavio aktivaciju i dobio nove podatke s kojima sam se pokušao prijaviti, a prilikom svakog pokušaja prijave događa se gore spomenuto. Ništa, slanje maila NCVVO-u je izgleda i ove godine neizbježno.
OkovaniPrometej is offline  
Old 17.12.2014., 22:21   #68
Quote:
OkovaniPrometej kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što sam već obavio aktivaciju i dobio nove podatke s kojima sam se pokušao prijaviti, a prilikom svakog pokušaja prijave događa se gore spomenuto. Ništa, slanje maila NCVVO-u je izgleda i ove godine neizbježno.
Posalji prvo OPET na 666555, ako se nista ne dogodi onda salji mail.
uiiu is offline  
Old 24.12.2014., 12:15   #69
Jel netko već printao one prijavnice ? Netko je na prijašnjim stranicama napisao da postoji opcija sejvanja ( iako toga prije nije bilo ), jel to sigurno tako ?
Verbeia is offline  
Old 27.12.2014., 12:32   #70
kakav je postupak plaćanja ispita dm ako ste stari pristupnik? kada i kako?
ekonomija is offline  
Old 27.12.2014., 16:50   #71
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Jel netko već printao one prijavnice ? Netko je na prijašnjim stranicama napisao da postoji opcija sejvanja ( iako toga prije nije bilo ), jel to sigurno tako ?
Moja greska - ne moze se.

Quote:
ekonomija kaže: Pogledaj post
kakav je postupak plaćanja ispita dm ako ste stari pristupnik? kada i kako?
Do 7.2.2015. poslati prijavnicu (nju dobijes nakon sto potvrdis ispite koje ces pisati), onda odes na moji podaci pa zaduzenja i uplate - tamo ti pise sta i koliko. Uplate se vrse od 2.2. do 6.5.2015.
uiiu is offline  
Old 27.12.2014., 19:26   #72
Quote:
uiiu kaže: Pogledaj post
Moja greska - ne moze se.
Jel se može to isprintati u nekoj kopirnici? oni koji nemaju printer
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Old 03.01.2015., 07:29   #73
Pročitao sam FAQ o državnoj maturi i jasno mi je da su obavezni predmeti hrvatski,matematika i strani jezik ali me zanima gdje mogu saznati koja se razina traži?konkretno me zanima za upravno pravo.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Old 03.01.2015., 10:52   #74
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
Pročitao sam FAQ o državnoj maturi i jasno mi je da su obavezni predmeti hrvatski,matematika i strani jezik ali me zanima gdje mogu saznati koja se razina traži?konkretno me zanima za upravno pravo.
postani student-studijski programi-u padujućim izbornicima izabereš fakultet koji želiš u željenom gradu-traži-klikneš na željeni fakultet s lijeve strane,otvori se podekran sa svim podacima koji se traže
mandy444 is offline  
Old 03.01.2015., 15:36   #75
Znači nejde bez registracije na "postani student"?
p.s.inače sam već student ali matura mi treba za skupit bodove za prebacivanje na drugi faks.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Old 04.01.2015., 00:00   #76
Quote:
iksan kaže: Pogledaj post
Znači nejde bez registracije na "postani student"?
p.s.inače sam već student ali matura mi treba za skupit bodove za prebacivanje na drugi faks.
Možeš bez registracije vidjeti što ti neki studijski program traži tj. pogledati to na str. kako ti je mandy rekla.Registrirati se trebaš ako želiš skupiti bodove,prijaviti neki ispit i da možeš prijaviti studijski program koji te zanima.
__________________
Sometimes you have to be your own hero
Vila is offline  
Old 04.01.2015., 13:13   #77
Hvala našao sam.
__________________
Pošteni ljudi uvijek počinju ispočetka ;)
iksan is offline  
Old 07.01.2015., 20:55   #78
Pozdrav!

Neki smjerovi na pojedinim fakultetima mogu se upisivati dvopredmetno,kako odabrati koja 2 predmeta zelim,ako uz to imam i druge smjerove s istog faksa?

Kada na postani student prijavim na jednom fakultetu vise smjerova,odabire li se svaki smjer zasebno ili smjer(ove) biram kada upisem pojedini fakultet?
__________________
Dubrovnik
Pero1950 is offline  
Old 10.01.2015., 15:59   #79
Prije 3 godine pisala sam državnu maturu. Sada bih na ljetnom roku pisala opet, no samo dva predmeta. Neki mi govore kako imam pravo dva puta besplatno pisati, nakon toga plaćam. Pa zna li netko provjereno plaćam li ili ne?

I ako dobijem ocjenu manju od one koju već imam, prizna li mi se bolji rezultat?
maruskamasa is offline  
Old 10.01.2015., 17:21   #80
Quote:
Pero1950 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Neki smjerovi na pojedinim fakultetima mogu se upisivati dvopredmetno,kako odabrati koja 2 predmeta zelim,ako uz to imam i druge smjerove s istog faksa?

Kada na postani student prijavim na jednom fakultetu vise smjerova,odabire li se svaki smjer zasebno ili smjer(ove) biram kada upisem pojedini fakultet?
Odabereš smjerove koje hoćeš i poredaš ih onako kako već želiš. Naravno, oni koji su više na popisu bit će odabrani na kraju. Npr želiš upisati hrvatski i njemački (njih staviš na prvo i drugo mjesto) onda druge smjerove po želji.
prikaante is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:20.