Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2015., 17:32   #81
Samo da razveselim i obavijestim cijenjene forumaše! Projekti za prerađivačku industriju iz 1.kruga impulsa, sada su došli do 4. faze evaluacije, tj. provjere proračuna projekta, i nakon toga idu u tablicu bodovanja, pa očekujem uspjeh kod mnogih projekata koje smo uspješno odradili u tako velikoj masi prijava.

Ove godine s 2. krugom je završio PODUZETNIČKI IMPULS-domaći izvori! Tko je zainteresiran za 2 otvorena natječaja za "ozbiljne igrače" iz Eu fondova, neka mi se javi radi pomoći na PM!

sretno svima!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 18:08   #82
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
...inače smo se krajem prošle godine prijavili na poziv za mikrokreditiranje do 120.000,00 kuna koji je raspisao hamag-bicro i pozitivno su nam ocijenili zahtjev i odobrili ga,.
Mozda je off, ali zbilja korisna info, hvala. Istrazit cu o tome
angelina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 19:52   #83
Samo da Vas obavijestim da je završen postupak dodjele potpora u 1. krugu IMPULSA za Jačanje prerađivačke industrije i da slijedi dobivanje Ugovora! Čestitamo onima koji su u brojnoj i velikoj konkurenciji ostvarili potporu. S obzirom na broj prijavljenih projekata za naše klijente, imali smo veliki uspjeh na 1. krugu.
Sada su za poduzetnike (koji žele ulagati, graditi, imaju izvoz, kapacitete, mogu dobiti obvezujuće pismo namjere banke) jedino otvorena 2 natječaja iz EU- Proizvodna tehnologija i Izgradnja proizvodnih kapaciteta i opremanje. Max. iznos potpore je 45 % za mikro i male poduzetnike! Min. iznos potpore kod 1. natječaja je 500.000,00 kn, a kod 2. natječaja 1.500.000,00 kn.
Ako trebate stručnu pomoć, stojimo Vam na rapolaganju.

Zadnje uređivanje hkolar : 28.08.2015. at 20:00. Reason: korekcija teksta
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 08:46   #84
Da uvažene kolegice i kolege forumaše, informiram iz prve ruke o rezultatima Poduzetničkog impulsa 2015.- 1 krug, Mjera: "Jačanje prerađivačke industrije". Bilo je ukupno 574 prijave, a dodijeljeno je 28 potpora prosječne vrijednosti 319.000,00 kn. Najviše potpora je otišlo za proizvodnju metala i metalnih proizvoda, dobile su potporu 3 žene poduzetnice. Mi smo bili jućer na dodjeli Ugovora u MINPO. Dodijeljeno je cca. 9 mil kn. Vrlo smo zadovoljni s rezultatima koje smo ostvarili za naše cijenjene klijente u ovako izuzetno jakoj konkurenciji, jer su se javljale jake tvrtke i obrti, te pisali projekte različite razvojne agencije, poduzetnički centri i konzultantske tvrtke.
Jućer je u sredstvima javnih medija- tv i radio bilo sve o tvrtkama dobitnicima i ciljevima natječaja.

Najavljeno je da će za 30-45 dana biti poznati i rezultati drugog kruga!

Ako je netko od forumaša dobio jućer potporu čestitam, a ostalima želim više sreće na drugim natječajima jer se svaki mjesec nešto otvara iz EU fondova. Za sve ostale dodatne informacije i pomoć javite se na PM.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 00:32   #85
Eto da se pohvalim, jedna od 28, odnosno jedna od 3 žene je moja klijentica, a projekt smo pisali sami, inženjeri stručni dio, uz moju pomoć oko financijskog dijela podataka.
Uz dobru volju, znanje struke, može se i bez iskustva konzultanata dobiti potpora,

Ponosni smo !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 10:16   #86
Bravo!
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 10:49   #87
Čestitam forumašima koji su ostvarili potpore!

Može pomoć za Vas upućene,dali je istina da projekat moraš sam isfinancirati,a ako prođe onda odobre sredstva u iznosu subvencije?

Odnosno pojašnjenje kako funkcionira?

Hvala
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 13:18   #88
Nekad su potpore omogućavale investiranje u uređenje odnosno adaptaciju poslovnog prostora, vidim da je to sad samo u slučaju prilagodbe za osobe s posebnim potporama.....
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 20:47   #89
Quote:
khans kaže: Pogledaj post
Čestitam forumašima koji su ostvarili potpore!

Može pomoć za Vas upućene,dali je istina da projekat moraš sam isfinancirati,a ako prođe onda odobre sredstva u iznosu subvencije?

Odnosno pojašnjenje kako funkcionira?

Hvala
Ne, oni daju 75% bez PDV-a, 25% sam financiraš. Sistem je 80% isplaćuju nakon potpisa ugovora , a ostatak kad se realizira kupnju i dokaže namjenska upotreba sredstava.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:05   #90
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne, oni daju 75% bez PDV-a, 25% sam financiraš. Sistem je 80% isplaćuju nakon potpisa ugovora , a ostatak kad se realizira kupnju i dokaže namjenska upotreba sredstava.
Puno hvala!

Vidiš ja bio na sastanku s dvije žene koje pišu projekte i vezano za PI mi kažu da moram ili naći banku koja će me pratiti ili sam iz financirati cijel projekat pa tek ako prođe da oni uplate 75% i ja odmah odustanem.

Pa barem sada znam za nagodinu.
__________________
"life is piece of shit when you look at it"
khans is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 19:06   #91
Quote:
kosmata kaže: Pogledaj post
Nekad su potpore omogućavale investiranje u uređenje odnosno adaptaciju poslovnog prostora, vidim da je to sad samo u slučaju prilagodbe za osobe s posebnim potporama.....
To je bilo vrlo kratko i u određenim projektima. Sada imate otvoren EU natječaj za Izgradnju, adaptaciju proizvodnih hala i nabavu opreme, koji sve to omogućava.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 17:20   #92
Ulozili bi u strojeve, ali koliko gledam max. iznos potpore je 45 % za mikro i male poduzetnike! Min. iznos potpore kod 1. natječaja je 500.000,00 kn, a kod 2. natječaja 1.500.000,00 kn.


Pošto bi mi uložili svojih cca 20 000 - 30 000 kn, zanima me postoji li nešto i za nas koji smo manji ili moramo narast ?!
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 18:38   #93
Imam podatke o klijentima da su ovih dana sjele uplate-I dio potpore (80% odobrene potpore) iz 1. kruga impulsa
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:07   #94
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Imam podatke o klijentima da su ovih dana sjele uplate-I dio potpore (80% odobrene potpore) iz 1. kruga impulsa
Jučer sjelo,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 23:18   #95
Ako HAMAG izda jamstvo za kredit nekoj tvrtki, i tvrtka ode u stecaj... Hoce li banka aktivirati jamstvo?
Candy2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 07:48   #96
Quote:
Candy2015 kaže: Pogledaj post
Ako HAMAG izda jamstvo za kredit nekoj tvrtki, i tvrtka ode u stecaj... Hoce li banka aktivirati jamstvo?
Treba vidjeti što piše u Ugovoru, ali sigurno hoće. Iz moga iskustva sada se baš tako lako i ne dobivaju jamstva od HAMAG-a.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 07:50   #97
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Jučer sjelo,
Onda Vaš klijent bez problema neka provodi projekt, prema dinamici projekta kako je prijavljeno i ne bi trebalo biti problema kod Izrade 1 ili 2 izvještaja (ovisno o dužini projekta) i konačnog obračuna troškova i isplate 20 % ostatka potpore nakon 01.01.2016.godine.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 12:34   #98
Da li je netko dobio kakvu obavijest od HAMAG-a vezano za prijavu u 2.krugu impulsa(ljeto) za natječaje - Jačanje prerađivačke industrije i Jačanje uslužnih djelatnosti?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 10:51   #99
HAMAG&BICRO je objavio listu dodijeljenih potpora za I krug impulsa s ostvarenim bodovima onih koji su dobili potpore! Kada dobijete obavijesti o ostvarenim bodovima , moći ćete napraviti analizu (oni koji su imali manje od 80 bodova dobili su obavijesti prije). Ove godine je letvica postavljena više, te nije bilo dovoljno 80 bodova za dobivanje potpore.

evo linka: http://www.hamagbicro.hr/potpore/dod...i-impuls-2015/
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 18:41   #100
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Da li je netko dobio kakvu obavijest od HAMAG-a vezano za prijavu u 2.krugu impulsa(ljeto) za natječaje - Jačanje prerađivačke industrije i Jačanje uslužnih djelatnosti?

Meni su rekli da se nadaju da će rezultati biti u 12 mjesecu ove godine (za uslužne djelatnosti sam pitao) znači lako moguće i da ne budu ni u 12,om mjesecu nego tek poslje nove godine ali budemo vidjeli,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.