Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 16:26   #41
Quote:
Hyacinthus kaže: Pogledaj post
Do kad se mogu prijaviti fakulteti?
do lipnja negdje. do kraja siječnja ispiti ukoliko se ide na maturu. tako da se možeš prijaviti i u svibnju ako maturu već imaš riješenu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Old 27.12.2015., 11:53   #42
pozdrav i svima sretan Božić! Imam par pitanja,prošle godine sam maturirala i prošla maturu,znači ja ne moram ove godine ništa više potvrđivati(do 2.02)? Samo prijaviti studije dolipnja? I još nešto,prijaviti cu samo jedan studij,ako ne uspijem redovno ići ću vanredno(ako upadnem naravno). Dali da prijavim oboje sada,ili samo redovno,pa ako ne upadnem,na jesen prijavim vanredno.Redovno nikad ne ostane mjesta na jesenskom roku.
screppy is offline  
Old 03.01.2016., 13:23   #43
Pozdrav svima i sva najbolje u novoj 2016.g

imam jedno pitanje.

Drž.maturu sam pisao 2010.g te sam položio hrv (pisao sam samo esej te sam dobio prolaznu ocjenu iako na drugi dio mature hrv nisam mogao izać) , te engleski i biologiju takodjer.
na matematiku nisam mogao izać.
planiram upisat vanredan studij sestrinstva, e sad piše da mi je potrebna razina B iz matematike, iako mi se ne boduje nijedan obavezni predmet drz.mature osim biologije koja nije obavezna ali nosi dodatne bodove.

znači pitanje, trebao bi prijavit svejedno matematiku (iako se ne boduje pri upisu) te eventualno biologiju ako želim probat popravit rezultat od prijašnjeg testa?
__________________
jedan-devet-pet-nula
kamencic is offline  
Old 03.01.2016., 15:09   #44
Koje godine si maturirao?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 03.01.2016., 17:52   #45
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Koje godine si maturirao?
2009/2010
__________________
jedan-devet-pet-nula
kamencic is offline  
Old 06.01.2016., 15:20   #46
Pozdrav. Ako sam lani položio obvezne predmete na B razini, a ove godine bi želio pisat matematiku A, jel mi se priznaju ova druga dva obvezna predmeta?
mike lowrey is offline  
Old 06.01.2016., 18:02   #47
Da.
Rakkatakka is offline  
Old 10.01.2016., 21:16   #48
Da li netko ima problema s otvaranjem stranice NCVVO il sam to samo ja? Nikako mi ju ne želi otvorit ne znam je li do mene ili do njih...
Marina dulce is offline  
Old 15.01.2016., 10:47   #49
Pozdrav. Završila sam srednju trogodišnju školu još davne 2009. U međuvremenu sam se prekvalificirala odnosno doškolovala da si stvorim uvjete za fakultet. Ja se sad prvi put prijavljujem za državnu maturu i sve mi je ovo novo, informiram se, čitam i pripremam koliko mogu i stignem. Imam par pitanja. Na stranici postani student prilikom prijave pod rubriku koju školu sam završila nema škole među ponuđenim koju sam ja završila. To je valjda zato jer je ta ista škola koju sam pohađala, promijenila svoj naziv. E sad, meni je nejasno što da odaberem, taj novi naziv škole ili da označim kvadratić gdje piše *Škola izvan obrazovnog sustava RH? Ako odaberem novi onda se neće poklapati sa onim što piše u svjedodžbi pa nisam sigurna hoće li to stvarati problem neki. Drugo, kada budem slala dokumentaciju na njihovu adresu da oni to sve dodatno provjere moram li slati i one stare svjedodžbe odnosno završni položeni rad trogodišnje škole? S obzirom da sam dobila nove + završnu svjedodžbu privatnog učilišta na koje sam išla, to mi isto nije jasno... Treće, gdje mogu nabaviti nekakvu prijavnicu za državnu koju također moram poslati? I zadnje, što znači onaj rok koji sam negdje pročitala na stranici da do 22.01 treba ispitnome koordinatoru dostaviti sve nalaze i mišljenja koji se prilažu zahtjevu za prilagodbu ispitne tehnologije? Hoću morati posjećivati svoju školu u vezi nečega ili se sve skupa može obaviti samo prijavom na stranici i slanjem dokumentacije na njihovu adresu? Eto, to je zasad to.
Indestructible is offline  
Old 15.01.2016., 11:25   #50
Što se tiče naziva škole i svjedodžbi najbolje da nazoveš NCVVO i njih pitaš.

Link na prijavnicu će ti se pojaviti nakon što prijaviš i zaključaš ispite državne mature (odmah ispod popisa prijavljenih ispita pod moj odabir).

Dokumentacija za prilagodbu tehnologije je ukoliko imaš neki zdravstveni problem i trebaš posebnu tehnologiju ili pomoć od druge osobe prilikom pisanja. Oštećenje sluha/vida, motorički poremećaj, teškoće u učenju, i sl.

Mislim da bi se trebalo sve moći riješiti telefonski, putem postani student i slanjem dokumentacije.
Aese is offline  
Old 15.01.2016., 19:11   #51
treba mi netko tko je drugi put isao pisati maturu, znaci ne da je pao pa pisao opet na ljetnom nego npr regularno maturirao i nije upao na zeljeni fakultet pa je slijedece godine ponovo pisao maturu kako bi poboljsao rezultate
imam nekoliko pitanja pa bih bila zahvalna da se javi netko
ofkorsmajhors is offline  
Old 15.01.2016., 19:45   #52
Ja sam pisala prije 4 godine, upisala faks, sad pišem opet i idem na novi. Dovoljno blizu?
Aese is offline  
Old 15.01.2016., 20:49   #53
Ovdje sam našao odgovore na dosta toga što me zanimalo pa da podijelim
http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_ma..._PITANJA_1.pdf
bed-boy11 is offline  
Old 16.01.2016., 11:20   #54
Završio sam srednju školu u generaciji 2010/2011 i tad sam pisao državnu maturu i sve položio i upisao fakultet i ove godine ću diplomirati.

Želim upisati drugi fakultet, pretpostavljam da ću ga morati sam financirati, e sad me zanima da li mi još ti rezultati od prije 4-5 godina sa mature vrijede za upis na drugi fakultet? Ne želim ih popravljat, zadovoljan sam, sve su bile A razine...

Kratko pitanje i hvala na odgovorima
ivano_007 is offline  
Old 16.01.2016., 12:45   #55
Matura vrijedi doživotno Dakle, ne moraš ništa ponovno polagati.
Rakkatakka is offline  
Old 16.01.2016., 13:39   #56
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Matura vrijedi doživotno Dakle, ne moraš ništa ponovno polagati.
Znači nije istinito ono šta sam negdje pročitao da neki fakulteti ne priznaju ako su rezultati mature stariji od 2 godine?

Hvala Ratkakak na odgovoru
ivano_007 is offline  
Old 16.01.2016., 16:59   #57
Pozdrav!

Moje pitanje glasi: Može li se izbrisati profil na postani student?
Problem je u tome što imam dva profila. Prvi sam napravio i nisam dobio korisničke podatke na SMS, pa sam napravio novi profil za koji sam dobio korisničke podatke,
ali na tom novom profilu ne mogu upisati OIB jer već postoji prvi profil s tim OIB-om.

Hvala!
Paomuža is offline  
Old 16.01.2016., 19:01   #58
Quote:
ivano_007 kaže: Pogledaj post
Znači nije istinito ono šta sam negdje pročitao da neki fakulteti ne priznaju ako su rezultati mature stariji od 2 godine?

Hvala Ratkakak na odgovoru
Nije istina

Quote:
Paomuža kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Moje pitanje glasi: Može li se izbrisati profil na postani student?
Problem je u tome što imam dva profila. Prvi sam napravio i nisam dobio korisničke podatke na SMS, pa sam napravio novi profil za koji sam dobio korisničke podatke,
ali na tom novom profilu ne mogu upisati OIB jer već postoji prvi profil s tim OIB-om.

Hvala!
Zovi NCVVO da to riješe
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 17.01.2016., 17:37   #59
Ispit iz engleskog

Koja su pravila za prolazak ispita iz engleskog?
Ako čitanje i esej riješim 100% točno, a slušanje 0%, padam li automatski cijeli ispit?
Ili npr. ako slušanje i čitanje odlično riješim, a esej napišem za 0 bodova, mogu li i dalje proći ispit?
Pen is offline  
Old 20.01.2016., 01:11   #60
do kad mogu odustati od studija, kao da ne želim ništa upisat? nakon što objave konačne rang liste ili moram ranije?
pretplate is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.