Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 17:45   #1
Bliži mi se 40 godina života, a još nemam djecu ni svoj stan

Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 17:47   #2
da mi je kuna za svakog covjeka koji ima slicnu pricu u hrvatskoj imao bi 350 000 kn
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 17:51   #3
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
Tisućljetni hrvatski san... ostvaren.
Fitcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:42   #4
Quote:
Fitcher kaže: Pogledaj post
Tisućljetni hrvatski san... ostvaren.
Najbolje je kriviti drzavu za vlastite propuste. I najjednostavnije. Easy way out, nothing works better.

Amis, nisu ti se upalile lampice kad ti je bilo 30 i jos si bio s roditeljima? 35?

Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:56   #5
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Najbolje je kriviti drzavu za vlastite propuste. I najjednostavnije. Easy way out, nothing works better.

Amis, nisu ti se upalile lampice kad ti je bilo 30 i jos si bio s roditeljima? 35?

Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
nisi ok...lijepo čovjek veli da je bez posla od rujna...40 godina, još ako nije VSS ili neki overstručnjak u svojoj struci može na burzi dočekati i 45-u...i da...kriva je država koja svake godine tone sve dublje i dublje...koji god "kapetan" njome upravljao....i sada, stavimo se u poziciju čovjeka do 40 godina bez posla, ima curu koja radi za džeparac....gdje će? na klupu u park?....bar da je mlad, ljep i djeva pa da se može udati kako spada....
__________________
Pinky: My motherfucker is so cool, when he goes to bed, sheep count him.
floki_ne_daj_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:02   #6
dedina tamburo, zaista si velik a ne samo gospodin
Ovo se naravno odnosi na sve osobe sličnog razmišljanja, na ljude koji ne osuđuju druge bez ikakvog znanja o tuđoj sudbini
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:25   #7
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
dedina tamburo, zaista si velik a ne samo gospodin
Ovo se naravno odnosi na sve osobe sličnog razmišljanja, na ljude koji ne osuđuju druge bez ikakvog znanja o tuđoj sudbini
hvala ti, ali ja ne smatram to nečim velikim, smatram nekom normalnom ljudskom reakcijom (ne želim reć da je neka druga reakcija koja nije takva nenormalna, zna se otprilike na šta se misli pod "normalnom" u ovom slučaju)

na ovakvu temu se i ne može ponudit odgovor koji bi u potpunosti zadovoljio onoga koji je postavi - dat mu neki magičan savjet kojim bi sutra našao posao i počeo zarađivat, kupio si stan itd. mislim da je i autor teme toga svjestan, i da nije primarno iz tog razloga postavio temu
ako već nije moguće dat mu takav odgovor, ništa ne košta uputit koju riječ podrške, dat čovjeku neku nadu u bolje sutra (jebiga, kad sa 40 godina, i u ovakvoj ekonomskoj situaciji, ostaneš bez posla, i ne gajiš veliku nadu da bi uskoro mogao naći bilo kakav posao), a ne pisati stvari tipa "što si došo srat na forum, idi traži poso"
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:12   #8
Quote:
floki_ne_daj_se kaže: Pogledaj post
nisi ok...lijepo čovjek veli da je bez posla od rujna...40 godina, još ako nije VSS ili neki overstručnjak u svojoj struci može na burzi dočekati i 45-u...i da...kriva je država koja svake godine tone sve dublje i dublje...koji god "kapetan" njome upravljao....i sada, stavimo se u poziciju čovjeka do 40 godina bez posla, ima curu koja radi za džeparac....gdje će? na klupu u park?....bar da je mlad, ljep i djeva pa da se može udati kako spada....


Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.

Uz takav stav, nemas pravo reci da je drzava kriva jer drzava si i ti.

Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...

Ucis li barem neki strani jezik preko neta? Sadis povrce u dvoristu (ako ga imas)? Jesi li predlozio kucnom savjetu da zamijenis cistacicu koja cisti stubiste i tako zaradis neku lovu?
Nadam se da barem kuhas doma tak da to ne moraju starci/cura...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:16   #9
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.

Uz takav stav, nemas pravo reci da je drzava kriva jer drzava si i ti.

Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...

Ucis li barem neki strani jezik preko neta? Sadis povrce u dvoristu (ako ga imas)?
Nadam se da barem kuhas doma tak da to ne moraju starci/cura...

umm...i do have a job...and everything...

govorim o autoru...koji se došao pojadati...a ove fore sa trčanjem, kucanjem na vrata i "trudom" su iz motivacijskih udžbenika naših starih....guess what, baš i ne pale 2010-ih...
__________________
Pinky: My motherfucker is so cool, when he goes to bed, sheep count him.
floki_ne_daj_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:31   #10
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom dok cekam da mi burza nadje posao.

Uz takav stav, nemas pravo reci da je drzava kriva jer drzava si i ti.

Kada drzava bude puna ljudi koji ce trcati, truditi se, kucati na vrata i traziti posao kada ga nemaju, bit cemo Svicarska...

Ucis li barem neki strani jezik preko neta? Sadis povrce u dvoristu (ako ga imas)? Jesi li predlozio kucnom savjetu da zamijenis cistacicu koja cisti stubiste i tako zaradis neku lovu?
Nadam se da barem kuhas doma tak da to ne moraju starci/cura...
Podebljano: Da ja nemam posao trazio bi ga 24 sata dnevno/365 dana u godini kucajuci na svaka vrata i ne bi mi palo na pamet surfati netom?

Hoces reci da ovi sto nemaju posao niti ne zele da ga nadju, ocekuju da ih drugi financiraju? Cekaj malo, pa popizdit ces od toga da 24/7 trazis samo posao bez da si das malo odmora pa prosurfas.
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:17   #11
Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Najbolje je kriviti drzavu za vlastite propuste. I najjednostavnije. Easy way out, nothing works better.

Amis, nisu ti se upalile lampice kad ti je bilo 30 i jos si bio s roditeljima? 35?

Problem je u tebi, sorry. Zao mi je te djevojke koju zavlacis 10 godina i tvojih roditelja kojima se divim da te jos uvijek trpe. Tebe nije ni najmanje, jer si sam sebi najbitniji. Super je biti nekome na grbaci cijelih 40-tak godina, i uz to se samosazaljevati.
Ah nije baš se tako jednostavno osamostaliti u HR, pogotovo ako ovisiš sam o sebi.

Lako je u zapadnoj europi "srati" o kulturi rentanja (kao što to čine i ekonomisti) kad možeš u mjesec dana zaraditi za godišnju stanarinu.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 14:32   #12
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
Ah nije baš se tako jednostavno osamostaliti u HR, pogotovo ako ovisiš sam o sebi.

Lako je u zapadnoj europi "srati" o kulturi rentanja (kao što to čine i ekonomisti) kad možeš u mjesec dana zaraditi za godišnju stanarinu.

Stvarno?
U kojoj zemlji?
Govorimo o prosjecnoj placi, pretpostavljam?
Louella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 15:16   #13
Quote:
Louella kaže: Pogledaj post
Stvarno?
U kojoj zemlji?
Govorimo o prosjecnoj placi, pretpostavljam?
Neznam
Uzeo sam neke minimalne cijene koje sam našao na prenapučenim tržištima a sad vidim da stvari nisu baš tako bajne.
Iskreno pitam se kako bi uopće mogao preživjeti.
Rentanje u Amsterdamu, najeftinije 1000€.
Pa koliko je tamo onda plaća, ispod 5000€ netto, tamo nebi išao.

Berlin je jefitn, našao čak i nešto za 200€, no i 500€ se može smatrati jeftino.

Ne kužim pa otkud njima onda para za rentanje, mora nešto biti u igri..
Cijene rentanja su uvijek brutto, sa svim troškovima no opet je to previše.
I stanovi su sređeni, puno njih bi kod nas luksuzan najam bilo, tamo prosjek.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 02:46   #14
dobro, malo je čudno i indolentno, pa i sebično, da autor teme, u slučaju da je u zadnjih 10-ak godina imao redovan posao (ili više imao nego što nije imao), a s obzirom da je u dugoj vezi, nije već nastojao riješiti stambeno pitanje. trebalo je to ranije rješavati.

da država snosi određeni dio neizravne krivice za ovoliko nezaposlenih, ima toga. država kao metafora za ljude koji su na vlasti. jebiga, političari prije svega gledaju sebi, pa onda drugima. t o je i normalno, samo što neki nemaju mjere u RH imate konkretne primjere, ljude iz prošle strukture vlasti, u koje ste vjerovali da će vam donijeti bolje sutra, a koji se danas povlače po sudovima radi afera u milionskim iznosima itd.
na državi je manji dio krivice. veći je problem što je vrijeme gospodarske krize/stagnacije, rasta nezaposlenosti, niskog ili nikakvog gospodarskog rasta..pogledajte samo koliko ljudi dnevno dobije otkaz, a koliko novih se zaposli i bit će sve jasnije.

ne treba radit generalizacije kakve se ovdje rade. zamisli, u RH 350000 nezaposlenih, i svi su oni lijeni, a samo kukaju. uvijek će bit ljudi koji kukaju kako im je teško i nemaju posao, a da im kažeš "očisti mi stubište za 5 KM (20 kuna)" ne bi htio. pa hebi se ako si takav, onda idi prosi.
dedina tambura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 17:52   #15
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
Dobrodosao u klub, isto sve kod mene, pet godina manje od tebe ali bez voljene osobe ili bilo koga na koga mozes stvarno racunati bez nekih skrivenih ocekivanja... Bez posla jos nisam ali i to je pitanje dana...

Kako jedan moj poznanik kaze; Imam zenu i dva sina, isli bi i na trecega, ali sto da ga donosis na svijet kad jednog dana nece imati od cega zivjeti niti ces mu ti moci priustiti djetinjstvo kakvo zasluzuje, ili bar onakvo kakvo smo mi imali.

Life is a bitch... bit ce bolje nekad nekome... nama tesko.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:29   #16
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
pogresan podforum
nisi usamljeno srce
pozdrav
ja jesam luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:55   #17
a šta bi da nemeš i svoju cure, koju baš ni ne cijeniš previše, očito. Nadam se da ćeš shvatit da trebaš biti zahvalan za ono šta imaš!
Kakva ti je cura kao osoba?
A šta si po struci? ne možeš ni ti konobarit negdje za početak??
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 17:39   #18
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
a šta bi da nemeš i svoju cure, koju baš ni ne cijeniš previše, očito. Nadam se da ćeš shvatit da trebaš biti zahvalan za ono šta imaš!
Kakva ti je cura kao osoba?
A šta si po struci? ne možeš ni ti konobarit negdje za početak??
Nije cura kriva neg ja..AKo mi ne paše,okrenem se i odem u krajnjem slučaju..al di?
Zahvalan sam ja,ali sam to htio reć u javno,da ne ispadne ako je svima in magazin u glavi.
Po struci sam nitko i ništa da ti budme iskren.Četiri godine uzaludne škole.Fali me teta iz Amerike koju nemam.
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:59   #19
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
A kakve konkretne poteze vučeš s ciljem promjene svog stanja?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 23:52   #20
Quote:
Amiš kaže: Pogledaj post
Bliži se..
Nemam svog stana,živim sa starcima.Nemam posla,dobio sam otkaz u rujnu prošle godine.Na burzi sam.Djevojka s kojom sam deset godina radi za minimalac.
Snalazimo se kako znamo.I ljubav je dobila formu socijalnog partnera.
Nemam ništa,a vjerojatno neću ni imati.

Samo kažem da mi je brojka 2013 lijepa to je sve.Ostalo je sve isto..
Slicno kao i ti, koju godinu manje. Posao imam, curu ne. Ali ne zalim se (kao ti, recimo ), ima ljudi kojima je puno gore nego meni.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.