Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2004., 23:19   #1
Phantom Of The Opera

Jedna rijec.
KA-TA-STRO-FA!!!!
Zali Boze sto sam se dala odvuc na taj film, al cimer zapeo i zapeo i ni makac.
Na kraju se ni meni ni njemu film uopce nije svidio. OK, znala sam da je musical i da mi samim time vjerojatno nece biti 5* film, al ipak...
Neki musicali dobro handliraju prelaz sa stage showa na big screen (recimo, Chicago), al s Phantom sam cijelo vrijeme i imala osjecaj ko da gledam jebeni stage show.
"Gluma" je bila odvratna....totalno over the top i hammed up.
Pogotovo je grozna bila Minnie Driver. OK, njena uloga je i trebala bit over-the-top Italian primadonna, al ipak...
Film je predugacak i...well...dosadan.
Jedino mi se svidjelo kako je sniman.
Plus, sto je u kinu bilo toliko hladno da sam imala osjecaj ko da sam sjedila u ledari. Valjda su stedili na grijanju, sta li....
I kokice su bile suhe. Bah.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 01:23   #2
Dva i pol sata najruznije muzike ikad skladane. Ni pod prisilom smrti ne bih to gledala.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 01:47   #3
A što drugo očekivati od Šundmahera.

"From the director who put dime-sized nipples on Bat-suit"

Kosa mi se digla kad sam vidio foršpan.
Kosa mi je otpala kad sam u foršpanu vidio 'fantoma'. Ona maska koja bi trebala prikrivati njegovu ružnoću izgleda ko neki šminkerski fashion-dodatak.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 01:50   #4
Da...plus sto su zajebali s tom maskom i ovak i onak...jer kad ga konacno prikazu bez maske, skuzis da mu je lice unakazeno i tamo gdje maske nije pokrivala, a taj dio su maloprije pokazali kao savrsen.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 01:57   #5
Jedno pitanje: u filmu se non-stop pjeva?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 04:25   #6
NON-STOP!!!! Za popizdit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 04:45   #7
ja cu ga pogledati samo radi gerarda

najsexy Dracula ever
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 08:32   #8
Quote:
Kiki kaže:
Da...plus sto su zajebali s tom maskom i ovak i onak...jer kad ga konacno prikazu bez maske, skuzis da mu je lice unakazeno i tamo gdje maske nije pokrivala, a taj dio su maloprije pokazali kao savrsen.
...super...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 15:42   #9
My prediction: tko god pogleda film, umrijet ce od dosade.
Jedino ako ste obozavatelj sintisajzerske muzike iz 80tih, mozete prezivjet tu katastrofu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 16:16   #10
Quote:
Kiki kaže:
My prediction: tko god pogleda film, umrijet ce od dosade.
Jedino ako ste obozavatelj sintisajzerske muzike iz 80tih, mozete prezivjet tu katastrofu.
Ja ne kužim zašto si ti to išla gledati uopće?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 16:59   #11
Quote:
Kiki kaže:
Jedino ako ste obozavatelj sintisajzerske muzike iz 80tih, mozete prezivjet tu katastrofu.


Sad ga moram pogledati.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 18:32   #12
Quote:
walter kaže:
Ja ne kužim zašto si ti to išla gledati uopće?
Pa rekla sam da me cimer natjerao.
Htjeli smo ic u kino.
On je htio gledat Phantom Of The opera, a ja House of flying daggers. I onda smo se svadjali i bacali coin. On je pobjedio i isli smo gledat njegovo sranje. Na kraju smo oboje zakljucili da je sranje.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2004., 20:34   #13
Quote:
rajka kaže:
Dva i pol sata najruznije muzike ikad skladane. Ni pod prisilom smrti ne bih to gledala.

__________________
Tragam, tragam, za Istinom i smislom


Njegova Svetost I.L ikona IMF-a

Anticionist - ban na politici još uvijek nije maknut. Da cionisti mogu prodavati propagandu
Tragach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 11:17   #14
Phantom of the Opera

Gledao prije dvije godine u kazalistu,
gledao film prije 3 dana u Cinestartu...
inace ne volim mjuzikle i opere, ali ovaj je jaaaaako
dobar...
malu prednost dajem kazalisnoj izvedbi jer je gotovo 100% identicna filmskoj izvedbi...
s time da treba imati na umu da na filmu postoje (mozda) filmski trikovi i ponavljana snimanja, a u kazalistu je sve "live" a ponavljam, gotovo je identicna predstava....

preporuka za sve ljubitelje opere, mjuzikla, i misticnih ljubavnih drama da pogledaju film........

__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 02:27   #15
Baš sam ga pogledala neki dan. Divan je film.
Inače nisam baš velika ljubiteljica mjuzikla, a ni opera se nisam baš nagledala dosad, ali svejedno mi je film bio jako dojmljiv.

Muzika je sjajna, skinula sam si soundtrack s neta i nikako da prestanem slušati onu All I Ask of You. Ja kad se nakeljim na neku pjesmu...

Glumci jako dobri - Fantom (Gerard Butler) vrlo karizmatičan, Christine (Emmy Rossum) isto ok, Minnie Driver kao Carlotta Histerična uobražena ja-sam-centar-svijeta diva. Baš joj je dobro sjela uloga, podsjetila me malo na uloge koje obično glumi Rosie Perez.

Ostavlja onakav bittersweet okus. Više bitter, doduše
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 11:57   #16
gledala sam i jako mi se svidio

CD s glazbom s kazališne predstave imam od ranije, pa sam sad malo obnovila slušanje

nisam imala prilike gledati kazališnu predstavu, a moji znanci, koji jesu, tvrde da je predstava bolja

pa sad imam par pitanja za one koji su gledali u kazalištu, napr. MisterNo

- što se događa s lusterom u kazalištu? njiše se ili pada? ako pada, gdje padne?
- fantom "ubija" samo na pozornici ili i u gledalištu?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 16:45   #17
pa zapravo kad razmislim, predstava uistinu i je bolja.... iako je i film super...

- u kazalistu je pocetak isti, aukcija i sve to i onda kad se spomene luster tad pravi (i identican luster ko u filmu) se sa poda podigne i poleti u zrak (vezan je lancima) i njime se kroz cijelu predstavu manipulira i vrlo je mobilan (ide lijevo-desno, naprijed-nazad, gore-dolje po potrebi) i cak se sam fntom par puta na njemu spusti i dize...
dakle luster kao i u filmu pada, al naravno nikad ne padne skroz na pod i ne razbije se, vec to vjerno simulira...
- fantom ubija samo na pozornici, ali na pozornici je ceto pozornica gdje se prikazuju opere i kao ima i publike, ali on tu publiku zastrasuje... u pravoj publici ga ipak nema nazalost

no film je gotovo identican predstavi, ima ono ogledalo sa pocetka gdje on pozove Christine i kasnije vesla po pozornici kroz maglu koja se dize (voda) a iz pozornice izranjaju svijecnjaci...
zatim, kao i u filmu, u jednom dijelu fantom propadne kroz rupu u podu i to je dobro napravljeno jer u tom trenu nesto bljesne i tad on nestane kroz pod...
zatim, ono kad je objesio Josepha, to je takodjer na pozornici, tj. iznad nje, napravljeni su viseci mostovi po kojima se obojica natjeravaju, a zatim ga objesi (pa lutka padne na pol pozornice)...
stvarno je predstava super... sve sto je u filmu to je i u predstavi, samo sto u filmu ima filsmkih trikova a u predstavi je sve to on-the-run..

no, ja sam predstavu gledao u Londonu u Her Majesty Theatre koji to prikazuje vec godinama svake veceri i cijela dvorana iznutra je prilagodjena samo toj predstavi... orkestar ispred pozornice, pozornica kao i na filmu u Operi itd itd...
pitanje je kako to izgleda u drugim kazalistima???

ako je neko bio i gledao bit ce mi drago da malo opise....
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 11:37   #18
Quote:
Kiki kaže:
Da...plus sto su zajebali s tom maskom i ovak i onak...jer kad ga konacno prikazu bez maske, skuzis da mu je lice unakazeno i tamo gdje maske nije pokrivala, a taj dio su maloprije pokazali kao savrsen.

Jesus........
pa to je cista simbolika kiki!!!!!!
Pa i kosa mu je posijedil nakon skidanja maske!!!
To je umjetnicka sloboda izrazavanja simbolikom...
to predstavlja ne samo fizicku unakazesnot vec i duhovnu i emotivnu unakazenost....

pliz malo objektivnosti koda tak nekih procjena...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 12:59   #19
Quote:
Kiki kaže:
NON-STOP!!!! Za popizdit.
Zbilja. Covjek bi reko da ste gledali mjuzikl il nesto.

BTW: steta kaj niste pogledali House of the Flying Daggers. Prekrasan film, ko stvoren za velki ekran. I to ne velim samo zbog Zhang Ziyi.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 00:05   #20
Re: Phantom Of The Opera

Quote:
Kiki kaže:
Neki musicali dobro handliraju prelaz sa stage showa na big screen (recimo, Chicago), al s Phantom sam cijelo vrijeme i imala osjecaj ko da gledam jebeni stage show.
Interesting.
Meni je bilo obrnuto
Chicago mi je bio Jedva sam čekala da izađem iz kina.

Quote:
Kiki kaže:
Plus, sto je u kinu bilo toliko hladno da sam imala osjecaj ko da sam sjedila u ledari. Valjda su stedili na grijanju, sta li....
Oh, neke stvari su bile iste na projekciji i u Londonu i u Zg.
Smrznula sam se u Kinu Zagreb ko guzica
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.