Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 20:20   #1
Strah od HIV infekcije

Imam 22 godine i poslednjih 10 dana zivim u velikom strahu da sam hiv positivan. Nemam snage uraditi test, panika me hvata od pomisli da sam pozitivan. Nikada nisam radio test, a imao sam seks sa 4 djevojke bez kondoma.
Razlog za moju brigu je to sto sam nedavno dobio gljivice na genitalijama(navodno tako sto sam slucajno koristio isti peskir kao i osoba koja ih ima). Doktorica mi je uradila testove na klamidiju i gonoreju na kojima sam bio negativan, i prepisala mi Canesten u slucaju da imam gljivice. To je bilo prije 15-ak dana. Meni je u to vrijeme jezik sve cesce poceo dobijati bijelu boju i pojavile su mi se sitne crvene tackice po sredini jezika. (tj mislim da su se pojavile, moguce da su oduvijek bile tu a da nisam primijetio). Na svu srecu nije bila hairy leukoplakia koja je jedan od simptoma hiva. Znam da su akutni simptomi hiva osim hairy leukoplakie, crvenilo po tijelu, temperatura, otecene limpfne zlijezde i bol u grlu i nisam imao nijedan od tih simptoma iako ih danima ocekujem i gledam se u ogledalu svakih sat vremena.
Molim pomoc!! Misljenje?
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:34   #2
kandida?
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 00:42   #3
Ne znam, stavljao sam Canesten kremu na penis i bilo je bolje posle toga. A kad sam se konsultovao sa med.sestrom rekla mi je da bijela boja jezika nema veze sa gljivicama na genitalijama...Ne znam
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 15:09   #4
Neodgovorno je da ne napravis test na HIV ako sumnjas da si mozda zarazen. No zasto mislis da se radi o HIV-u? Povecan rizik imaju uglavnom gay muskarci.
Jat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 16:54   #5
Quote:
Jat kaže: Pogledaj post
Neodgovorno je da ne napravis test na HIV ako sumnjas da si mozda zarazen. No zasto mislis da se radi o HIV-u? Povecan rizik imaju uglavnom gay muskarci.
Quote:
a imao sam seks sa 4 djevojke bez kondoma.
Pa valjda zato.

@mentals
Nemaš šta puno razmišljat, odi se testiraj, to je jedini način da budeš siguran. I ubuduće koristi kondom.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:13   #6
U Hrvatskoji ima manje od tisucu ljudi sa HIV-om. Vjerojatnost da si se zarazio je relativno mala.
Jat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 17:46   #7
Testirao sam se prije pola sata.Molim se Bogu da sve bude u redu.
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 21:05   #8
Testirao sam se u 16:30, u 19:30 su bili rezultati gotovi. Hvala BOGU, negativan sam. Lijecnik mi je rekao da test koji sam radio pokazuje hiv ukoliko je odnos bio prije tjedan dana, a moj zadnji seks je bio prije vise od mjesec. Idem sjutra vadit bris, moguce da je kandida. Hvala svima.
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:02   #9
Quote:
Jat kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoji ima manje od tisucu ljudi sa HIV-om. Vjerojatnost da si se zarazio je relativno mala.
Ima ih toliko kojima je potvrđen HIV. Misliš li da nema onih koji se nisu testirali, pa nigdje ni nije zabilježeno da su zaraženi?

A vjerojatnost nije mala ako naiđeš na osobu sa HIV-om, onda je vjerojatnost velika. I da, rizik je veći za gay muškarce....i bilo koga tko prakticira analni sex koji je najopasniji, ne moraš biti gay za to. Ako je sa 4 žene spavao bez kondoma, a one očito ne inzistiraju na zaštiti, on je možda spavao time sa cca 30-tak ljudi, bezveze naklapam, ali osobe koje ne koriste kondome, ako nisu u monogamnoj vezi, najčešće su promiskuitetne i neodgovorne.

Quote:
mentals kaže: Pogledaj post
Testirao sam se u 16:30, u 19:30 su bili rezultati gotovi. Hvala BOGU, negativan sam. Lijecnik mi je rekao da test koji sam radio pokazuje hiv ukoliko je odnos bio prije tjedan dana, a moj zadnji seks je bio prije vise od mjesec. Idem sjutra vadit bris, moguce da je kandida. Hvala svima.
Onda je ovo neki novi super-truper test. Najmoderniji instrumenti za koje sam ja bila čula i znam da ih imaju po privatnim laboratorijima i poliklinikama smatraju rezultat točnim ako je odnos bio najmanje pred tri tjedna. Ali i inače, svugdje ćeš naći da se preporuča ponavljati test nakon tri mjeseca, a i liječnici tako preporučaju (barem oni ozbiljni), ja na tvome mjestu bi, za svaki slučaj.

Nadam se da nisi otišao nekom giniću ili liječniku ovak usput, koji te uvjerio da nije rano za raditi test, i dobro ti ga naplatio - događa se, liječnici znaju iskoristiti pacijentovo neznanje.

Nadam se da si se testirao i na hepatitise.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 02:30   #10
Otisao sam u medicinsko biohemijsku laboratoriju gdje mi je naplaceno 17,5 eura. (naziv analize anti-hiv p24/Ab1/2/0). Mislis da bi se trebao ponovno testirati?
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 03:24   #11
Quote:
mentals kaže: Pogledaj post
Otisao sam u medicinsko biohemijsku laboratoriju gdje mi je naplaceno 17,5 eura. (naziv analize anti-hiv p24/Ab1/2/0). Mislis da bi se trebao ponovno testirati?
Ne ,imaš kondilome i obrati pažnju na higijenu ,ne samo svoju ,nego i osobe s kojom več spolno opčiš ,ne radi sebe ,jer ti je več kasno ,alo onda bar radi nje ,evo ti nova paranoja trollu
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 03:29   #12
o cemu ti?
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 04:12   #13
Quote:
odbij seal kaže: Pogledaj post
Ne ,imaš kondilome i obrati pažnju na higijenu ,ne samo svoju ,nego i osobe s kojom več spolno opčiš ,ne radi sebe ,jer ti je več kasno ,alo onda bar radi nje ,evo ti nova paranoja trollu
Po čemu zaključuješ da ima kondilome? Ono, znam da mu je vjerojatnost veća da ima neki tip HPV-a (barem prolazno) ko i većini spolno aktivnih muškaraca osobito bez korištenja kondoma (iako ni kondom nije dovoljna zaštita), ali ovako na prvu rundu reći što ima/nema nije baš fer. Ako i trola, njemu na dušu.

U svakom slučaju, mentals - uradi sve briseve uključujući i hpv mada simptomi (koji obično izostaju kod hpv-a osim kondiloma) ne odgovaraju ovome već prije naobičnijoj kandidi. I počni koristit kondom, pogotovo ako se pokaže da imaš hpv. Tebi neće baš zadavat muke, možda neće nikad nikakve muke, ali velika je vjerojatnost da kad preneseš budućoj partnerici - da njoj hoće itekako. Sretno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 05:08   #14
Zar mislis da bih trolao o necemu ovakvom???

Hvala na odgovoru Silvery, radit cu bris sutra. Zaboravio sam pitati lijecnika sta znaci ovo anti hiv p24/Ab1/2/0 pa ako netko zna odgovor bio bih zahvalan. Nakon googlanja sam zakljucio da se radi o cetvrtoj generaciji hiv testova koja daje brze rezultate i koja provjerava p24 antigene kao i anti-tijela.
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 00:23   #15
Strah od HIV infekcije

Pozdrav svima, prije otprilike mjesec dana me je cura oralno zadovoljila, ja nju nisam ali sam ju dole dirao (mozda mi je nesto njene tekucine doslo do usta, ali preko prstiju ili preko mojih prstiju pa preko njene koze, uglavnom ja nju nisam oralno zadovoljavao) mene sad zanima kolike su vjerovatnosti (ako je ona HIV+,a to neznam) da je prenijela virus na mene?..Posto je proslo samo mjesec dana od toga nemogu napraviti HIV test posto se on radi nakon 3-6 mj. za najtocnije rezultate. Nemam mucnina, proljev, visoku temp. i svih HIV simptoma, samo me pocelo malo grlo boliti...Ima li netko kompetentan da mi odgovori? Zahvaljujem.
Oolee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 15:38   #16
Quote:
mentals kaže: Pogledaj post
Ne znam, stavljao sam Canesten kremu na penis i bilo je bolje posle toga. A kad sam se konsultovao sa med.sestrom rekla mi je da bijela boja jezika nema veze sa gljivicama na genitalijama...Ne znam
pa kaj ne znaš da candidu možeš imati i u ustima??? bijele nakupine na jeziku su upravo simptomi oralne candide. isto se liječi antimikoticima. imaš npr. rojazol baš za liječenje oralne candide.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:49   #17
Mogucnost zaraze HIV-om

postovanje svima,

zanima me, kolika je mogucnost zaraze hiv-om prilikom djelomicno rizicnog odnosa, naime, prije nekoliko dana, imao sam odnos sa doticnom(prvi i zadnji put), i prilikom penetracije nisam koristio prezervativ(taj vremenski period je trajao oko 1 min.), te nakon toga je prezervativ bio koristen. Doticna se izjasnila u vezi toga da je negativna, no nikada se nije testirala. Negdje sam citao da je mogucnost zaraze spolnim putem do nekakvih 0.3%, no, ovo trenutno stanje me psihicki ubija, ta neizvjesnost(do testiranja), i sve eventualne posljedice(o kojima sam ranije trebao razmisljati). Molio bih samo ozbiljne odgovore,

unaprijed se svima zahvaljujem.
Tratoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 15:32   #18
oprosti ali kakav ozbiljan odgovor očekuješ, matematički račun vjerojatnosti?
ako je ona negativna šanse su 0%, a u suprotnom više nisu 0%. to je jedini ozbiljan odgovor, po meni
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:34   #19
po meni je daleko veća mogućnost da si se zarazio klamidijom, mikoplazmama ili ureaplzmom nego hivom...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 00:41   #20
Strah od HIV-a

Pozdrav : ) ovako imao sam spolni odnos, bez zastite sa curom koja je starija od mene 2 godine, inace ja imam 17 ona 19, eh moj problem je to sto nakon sexa, odma sutra dan sam dobio temperaturu i to veliku i drzala me tjedan, tjedan i pol, nakon toga mi je bilo nekako lose cijelo vrijeme, i tjedan dana poslije prestanka temperature javila se grlobolja te temperatura 38 i ne prestaje drzi me vec 1-2 tjedna, nemam nikakve simptome kao osip ili tako nesto, pitao sam tu djevojku za vrijeme spolnog odnosa koji joj je ovo puta, rekla je 3. , a kasnije nakon par tjedana sam se kontaktirao sa njom i rekla je da joj je zadnji puta bilo prije 2 godine i koristili su zastitu ona i njezin partner, te da u te 2 godine nije imala nikakvih problema, i rekla je da joj je tom decku bilo prvi puta, i sada neznam imam uzasan strah od hiva neznam ni sam zasto ? mozda previse panicarim neznam, idem sutra kod doktora po uputnicu za urologa i onda vidjet, ali eto sta vi kazete ?
pozdrav
shitguy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.