Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2016., 10:51   #721
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Trebam grebenastu sklopku za monofazni motor (1kW).
Mora imati 0, naprijed i nazad.....
Imaš li staru sklopku ili radiš na novo?
Treba original grebenjak za: isključeno, desno, lijevo.
Treba vidjeti koliko ima kondenzatora i koja im je funkcija, ono startni, trajni! Ni to baš "idem kupiti šalter ".
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 11:39   #722
Za sada nisam našao.
Ali zapravo nisam ni siguran kakva mi sklopka treba.
Radi se o motoru od dizalice sa vitlom.
Isto kao ovo



Ima li negdje kakva shema da vidim kako treba spojiti i iz toga ću valjda naći adekvatnu sklopku.
Za sada mi se ebay čini kao najbolji (i jedini) izbor.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 12:21   #723
Ne treba ti sklopka!
Trebaš dva tastera (tipke), jedna za gore druga za dolje. Dok ih držiš motor radi (u funkciji moraju biti krajnji prekidači).
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 12:38   #724
U tome i je stvar.
Nemam namjeru da to koristim kao vitlo i samim time mi taster(i) otpadaju.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 13:17   #725
meni se čini da Vi nemate osnovno znanje kako to uopće funkcionira (prek 3 ili više žica), sveze glede toga bi Vam mirne duše preporućil da to pustite majstoru koji zna gdje nabaviti potrebni materijal (ima ga u svakoj ozbiljnoj trgovini elektromaterijala u Zagrebu) i kako ga spojiti za potrebnu i sigurnu funkciju ,pošto svi električni aparati delaju na bijeli din (uz pomoć struje) postoji velika vjerojatnost da Vi sa svojim znanjem i radom pustite taj bijeli dim na slobodu tj. u zrak i više ne bu ni motor ni sklopka delala ,bliži sudionici ovakve rabote mogu dobiti po prstima tj.jako opasna rabota po život svih sudionika ove operacije "zvane laufer"
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 15:54   #726
Takve dizalice ima običnodvopolnu, tropoložajnju sklopku s povratom. Meni je izgorila u prvim satima upotrebe.
Zamijenil sam ju običnom tropoložajnom sklopkom, poput one na škrinjama za hlađenje, kupljenom u Frigu (Chipoteci i sl).
Na takvim dizalicama granična sklopka postoji samo za smjer dizanja.


Inače, to su ti motori za intermitirani (isprekidani) pogon i u trajnom radu se brzo pregriju i stanu (sa ili bez tereta), a onda moraš čekati da se ohlade.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 16:59   #727
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
meni se čini da Vi nemate osnovno znanje kako to uopće funkcionira (prek 3 ili više žica), sveze glede toga bi Vam mirne duše preporućil da to pustite majstoru koji zna gdje nabaviti potrebni materijal (ima ga u svakoj ozbiljnoj trgovini elektromaterijala u Zagrebu) i kako ga spojiti za potrebnu i sigurnu funkciju ,pošto svi električni aparati delaju na bijeli din (uz pomoć struje) postoji velika vjerojatnost da Vi sa svojim znanjem i radom pustite taj bijeli dim na slobodu tj. u zrak i više ne bu ni motor ni sklopka delala ,bliži sudionici ovakve rabote mogu dobiti po prstima tj.jako opasna rabota po život svih sudionika ove operacije "zvane laufer"
Ostavi takve preporuke za nekog drugog.
Ako ti možeš u svakom dućanu u Zagrebu nabaviti grebenastu sklopku onda nas dvojica ne živimo u istom gradu.
Nadalje, pretpostavljam da si se igrao u pijesku dok sam ja viklao elektromotore, transformatore, slagao tokarske strojeve (za drvo da nebude zabune), cirkulare, hobliće, kemijao sa frekventnim regulatorima i svime što tada nije bilo moguće nabaviti ili je bilo bezobrazno skupo.
Tako da znanja imam, ili je bolje reći, imao sam.
Samo što je prošlo više od 30 godina od tada pa mi je lakše pogledati kakvu shemu na internetu, nego ponovo kopati po knjigama i(li) nanovo otkrivati toplu vodu.

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Inače, to su ti motori za intermitirani (isprekidani) pogon i u trajnom radu se brzo pregriju i stanu (sa ili bez tereta), a onda moraš čekati da se ohlade.
Svjestan sam toga, ali se nadam da može izdržati 10-tak minuta pod 20% opterećenjem.
Motor već imam pa ako ne bude odgovarao lako kupim neki trofazni.
I tu dolazim do dodatnog pitanja.
Gdje i tko prodaje nove (znači ne preko njuškala) elektromotore snage 0.75-1.5kW.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 17:14   #728
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Nadalje, pretpostavljam da si se igrao u pijesku dok sam ja viklao .....
Imam osječaj da nas prcaš!
Takav "stručnjak", a ne znaš gdje nabaviti grebenjak!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 17:40   #729
30 godina mi nije ništa slično trebalo.
Svi dućani, obrti i firme za koje sam znao su propali.
Bauhaus, Pevec, nemaju.
Što tu nije jasno?
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 18:09   #730
Tebi treba dvopolna grebenasta 1-0-2 sklopka. Ima ih po netu traži.

http://www.elteh.net/images/El_insta...otor/shema.gif

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose

Zadnje uređivanje Nikakodopenzije : 19.04.2016. at 19:01.
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 19:24   #731
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
30 godina mi nije ništa slično trebalo.
Što tu nije jasno?
Prošeći malo, sa šerafcigerima i kombinirkama, po otpadima (Otkup sirovina)
Mislim da ih ja imam nekoliko u svom "skladištu".
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 20:09   #732
Reci za kaj ti treba takav motor-reduktor, jer možda nađemo neko bolje rješenje.
Naime, takvi se motori koriste (prenamjenjuju) za pogon flajš-mašina, puževa za doziranje drvene sječke, otvarače vrata...
Koliko se sjecam, osovina motora je ujedno zupčanik, i prednji poklopac (ležajni štit) je dio kućišta reduktora, pa je motor gotovo nemoguće zamijeniti.

Moram ti napomenuti da kod ovakvog spoja s dvopolnom sklopkom za promjenu smjera motor je uvijek pod naponom, taj da opreza nikad dosta.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 21:04   #733
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
30 godina mi nije ništa slično trebalo.
Svi dućani, obrti i firme za koje sam znao su propali.
Bauhaus, Pevec, nemaju.
Što tu nije jasno?
mislim da je Lee Champa u pravu izjavom:"Imam osječaj da nas prcaš!
Takav "stručnjak", a ne znaš gdje nabaviti grebenjak!" jer vi ovo gore izjavljujete nakon što sam ja rekao:
"ima ga u svakoj ozbiljnoj trgovini elektromaterijala u Zagrebu............pogleć si u mar-mir na peščenici, šrak na zavrtnici,lipa promet na radničkoj,ellabo u buzinu,"

dakle vi pod ozbiljne trgovine elektromaterijala smatrate/ubrajate: Bauhaus, Pevec,molim bez ljutnje ali vas je vrijeme debelo pregazilo i samo potvrđujete moju izjavu:"sveze glede toga bi Vam mirne duše preporućil da to pustite majstoru koji zna gdje nabaviti potrebni materijal"
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 12:16   #734
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Moram ti napomenuti da kod ovakvog spoja s dvopolnom sklopkom za promjenu smjera motor je uvijek pod naponom, taj da opreza nikad dosta.
Tako je, u pravu si, kad pisem na brzinu-pisem svasta.
Ovo je semica za promjenu smjera, bez iskljucenja. Kad bi ovako radio promjenu smjera bez iskapcanja dovoda desilo bi se svasta.
Za pravilno spajenje trebala bi tro ili bolje cetveropolna sklopka.
Druga dva sloga se koriste za prekidanje dovodnog napona.

Sve ima u koncara.

http://www.koncar-nsp.hr/docs/koncar...1/Original.pdf

Takodje se slazem da bi se sve dalo naci po otpadima ili buvljacima.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 14:46   #735
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Reci za kaj ti treba takav motor-reduktor, jer možda nađemo neko bolje rješenje.
Naime, takvi se motori koriste (prenamjenjuju) za pogon flajš-mašina, puževa za doziranje drvene sječke, otvarače vrata...
Koliko se sjecam, osovina motora je ujedno zupčanik, i prednji poklopac (ležajni štit) je dio kućišta reduktora, pa je motor gotovo nemoguće zamijeniti.

Moram ti napomenuti da kod ovakvog spoja s dvopolnom sklopkom za promjenu smjera motor je uvijek pod naponom, taj da opreza nikad dosta.
Sklopka je nađena.
Našao sam je u garaži sa ostalim "smećem" na koje sam zaboravio.
Namjera je složiti flajš mašinu koja je potrebna šogoru.
Obzirom da imam stari elektromotor sa reduktorom (nikad korišteno) a sada i sklopku mislili smo iskemijati nešto bolje od njegovog elektromotora od veš mašine i remenica od iste.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 00:00   #736
Ekipa pitat cu ovdje pa cu zvati dalje servise kojekakve...

Imam nov mixser KitchenAid ali za Americko trziste dakle 110 Volti e sad nabavio sam transformator jedva ali ne radi kak spada jer naravno tu su i Herci itd...
Motor je 700wata e sad mene zanima dali se moze nspraviti nekakva pločica da mi digne herce pa samim tim i brze bi i vrtio sam motor ili da se bacim na trazenje majstora da mi previkla elektromotor na 220volti?
Nije da se kuzim u struju ali imam par vrhunskih strujića koji su školovani i rade s strujom ali kao mora šljakati s tim transformatorom al ne kuze da motor nema ni snage ni okretaje....
Pomagajte.....
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 04:35   #737
koliko ja znam ferkvencija je ista ..tebi je vjerojatno trafo slab
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 06:46   #738
Nije ista ameri šljakaju na 6oHerz a Kod nas 5o
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 08:28   #739
Imam nekoliko uređaja na 115V i frekvencija nije problem (dobro, je ako ga "šiljiš" za tih desetak Herca).
Kao što veli jatimivioni, problem je trafo! Trebaš trafo od kilovata!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:25   #740
A ok dal moze savjet koliko taj trafo kosta tj neka kucna radinost?
Sto se vise isplati trafo ili previklati motor?
zlatkecc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.