Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2016., 20:16   #121
Quote:
amrica27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Znate li mozda gdje bih mogla kupiti kvalitetno sjeme puzajuce pelargonije i ostalih balkonskih biljaka? Hvala.
Misliš se baviti uzgojem na veliko ili ti trebaju biljke za po doma?

Ako ti trebaju za pod doma onda je jednostavnije kupiti gotove biljke. Kasnije ih možeš vegetativno razmnožiti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 21:54   #122
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Misliš se baviti uzgojem na veliko ili ti trebaju biljke za po doma?

Ako ti trebaju za pod doma onda je jednostavnije kupiti gotove biljke. Kasnije ih možeš vegetativno razmnožiti.
Mislimo na veliko. Vec smo poceli sa nekim drugim vrstama. Pa ako znate neke sigurne stranice sa dobrim sjemenima?
amrica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 18:59   #123
Molim preporuku gdje nabaviti sjeme bundeve (hokkaido, butternut, kabocha).
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 10:40   #124
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Molim preporuku gdje nabaviti sjeme bundeve (hokkaido, butternut, kabocha).
u bilo kojem ducanu koji prodaje sjeme.... ako si iz Zg ja ti imam sjemena Hokaida i Butternut(muskatne) na bacanje...ili se javi na PM pa cemo dogovoriti nesto tj kako da ti posaljem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 18:17   #125
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
u bilo kojem ducanu koji prodaje sjeme.... ako si iz Zg ja ti imam sjemena Hokaida i Butternut(muskatne) na bacanje...ili se javi na PM pa cemo dogovoriti nesto tj kako da ti posaljem
Prekasno vidjela Hvala svejedno!
Narucila sjeme, na fb nasla-stranica Permakultura.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:34   #126
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Prekasno vidjela Hvala svejedno!
Narucila sjeme, na fb nasla-stranica Permakultura.
Nema veze.... sada kada uzgojis tikve i kada ces ih konzumirat, odvoji sjemenke i imat ces ih na bacanje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 09:59   #127
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Nema veze.... sada kada uzgojis tikve i kada ces ih konzumirat, odvoji sjemenke i imat ces ih na bacanje
đź‘Ťđź‘Ťđź‘Ť
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 13:31   #128
Pozdrav,

zanima me postoji li uopće trgovina u Zagrebu (tramvajska zona/grad) gdje bih mogao kupiti sjeme cvijeća (malo veći izbor, uvozni program, a ne samo ono što mogu naći u konzumu), a da nije Bauhaus i ostali centri? Nisam iskusan u ovome, a htio bih malo oplemeniti balkon.

Hvala!
averagejoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:42   #129
Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me postoji li uopće trgovina u Zagrebu (tramvajska zona/grad) gdje bih mogao kupiti sjeme cvijeća (malo veći izbor, uvozni program, a ne samo ono što mogu naći u konzumu), a da nije Bauhaus i ostali centri? Nisam iskusan u ovome, a htio bih malo oplemeniti balkon.

Hvala!
Na trešnjevačkoj tržnici imaš dvije sjemenarne sa sasvim solidnom ponudom sjemenja.
Možda bi ipak bilo jednostavnije kupiti gotove flance, i njih nađeš na istoj tržnici.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 19:36   #130
Malo pitanjce o nabavci sjemena

Da li se ima negdje u Hrvatskoj kupiti certificirano organsko sjeme biljaka, pitam generalno? Ja na to dosada nisam naišao, želim da ima onaj organski certifikat EU-a, drugo me ne zanima... Do sada sam to sve nalazio jedino preko e-baya, ali bilo bi lijepo da to mogu naći i u Hrvatskoj, neka online trgovina barem ako ništa drugo...
Također tko zna mi može izlistati mjesta gdje još to mogu kupiti online, a da je u EU i da nije prevelik shipping...

Hvala i pozz!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.07.2016. at 21:25. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:54   #131
http://www.permacooltura.net/?page_id=52

Možda ovo pomogne.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 00:10   #132
Zahvaljujem, znam za njih.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 21:42   #133
Celer?
Što većih listova i stabljika.
Rebraš, listaš?
U malim sjemenarama nailazim samo na korijenaš, a zadnjih par godina, u proljeće na placevima, flanci celera su također isključivo korjenaši.

Dakle celer, velikih listova , velike stabljike, dali to postoji heeeelp, Sorta, i gdje kupiti u Zg ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 07:52   #134
Quote:
averagejoe kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me postoji li uopće trgovina u Zagrebu (tramvajska zona/grad) gdje bih mogao kupiti sjeme cvijeća (malo veći izbor, uvozni program, a ne samo ono što mogu naći u konzumu), a da nije Bauhaus i ostali centri? Nisam iskusan u ovome, a htio bih malo oplemeniti balkon.

Hvala!
Imaš krasnu sjemenarnu Agromlinar na Branimirovom placu, dućan veličine kioska, a nema što nema. I tete su krasne . Neki dan su otvorili i na Kvatriću pored garaže Gorica.
U zoni tramvaja je i Flora, bivša Kalia.
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 07:59   #135
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Celer?
Što većih listova i stabljika.
Rebraš, listaš?
U malim sjemenarama nailazim samo na korijenaš, a zadnjih par godina, u proljeće na placevima, flanci celera su također isključivo korjenaši.

Dakle celer, velikih listova , velike stabljike, dali to postoji heeeelp, Sorta, i gdje kupiti u Zg ?
Kupila sam sjeme online na permakulturi Kiš, a poslije sam naletila i u Kauflandu ako se dobro sjećam. Imaš i na Garaža webshopu http://garaza.vixamagazin.com/proizv...var-secalinum/

A možeš ga i "reciklirati", ako ti ne trebaju veće količine. Kupiš ga za jelo u trgovini (uvijek ga ima u Billi), odrežeš onaj donji dio u visini cca 2-3 prsta i staviš na par dana u vodu, pa preseliš u zemlju. Stalno to radim https://www.youtube.com/watch?v=H-CfJVidG7o
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 09:23   #136
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Na trešnjevačkoj tržnici imaš dvije sjemenarne sa sasvim solidnom ponudom sjemenja.
Možda bi ipak bilo jednostavnije kupiti gotove flance, i njih nađeš na istoj tržnici.
Bila jučer na trešnjevcu u onoj manjoj sjemenarni gdje je maca sjedila za kasom, slabi izbor.
Kaže vlasnica da sjeme nabavlja iz Slovenije a tamo mu je nabavna cijena 1 euro i ne može ga prodati za manje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 22:20   #137
Šalota luk

gdje nac sjeme za to?
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 10:17   #138
Zašto sjeme? Kupi lučice, posadi i uživaj.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 08:35   #139
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
gdje nac sjeme za to?
https://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnic...-oglas-2425016

probaj ih kontaktirati i pitati za savjet, ja na primjer za kozjak dobijem lučice od svoje susjede, nisam vidjela gdje ga ima za kupiti...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2018., 11:22   #140
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Zašto sjeme? Kupi lučice, posadi i uživaj.
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
https://www.njuskalo.hr/sjeme-sadnic...-oglas-2425016

probaj ih kontaktirati i pitati za savjet, ja na primjer za kozjak dobijem lučice od svoje susjede, nisam vidjela gdje ga ima za kupiti...
ma krivo sam napisao, ne sjeme, nego lucice mi trebaju, a nigdje nisam uspio vidjet da ima tih za Šalotu
ovo na linku je nesto drugo, ali hvala na trudu
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.