Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2007., 18:21   #1
Pogreške u filmovima

opazite li ikada kod nekog filma greške tipa
ulazi čovjek na vrata kiša vani pljušti ali ipak se u daljini vidi
sve suho i sunčano.
na drugoj sceni žena ima jedne naušnice a odmah na drugoj druge naušice
nevjerovatno kako ja te greške uočim a režiseri ne...
(jebi ga to me izluđuje)
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:24   #2
ima krcato tih gresaka...evo npr. u star wars 2 ...ako si ga gleda mora si vidit gresku sa kruskom...nije je ni zagrizla a vec je nesta...
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:27   #3
Quote:
Arwen_undomiel kaže:
ima krcato tih gresaka...evo npr. u star wars 2 ...ako si ga gleda mora si vidit gresku sa kruskom...nije je ni zagrizla a vec je nesta...
u pravu si, ali zamisliti kruške koje nema je jako teško i još je ugristi u pravo vrijeme
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:31   #4
Quote:
ivtau22 kaže:
u pravu si, ali zamisliti kruške koje nema je jako teško i još je ugristi u pravo vrijeme
je ali ipak su to malobolje mogli...neke scene ponavljaju vise od 20 puta...mozda jednostavno nije moglo bolje...
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:37   #5
...evo preimenovah malo topic, da ne bude samo u snimanju, jer mi se cini da su najcesce pogreske u montazi, odnosno kontinuitetu...pa da prosirimo topic, jer je tema zanimljiva koliko dobro vidimo kada gledamo, i koliko film moze "prevariti" nasa osjetila, i zavarati nas da je i nelogicno (npr. kada ide jedan ton a na licima junaka vidimo da govore nesto drugo) logicno, odnosno natjerati nas da pomislimo da je sve dobro napravljeno, a ipak nije
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:45   #6
Quote:
Arwen_undomiel kaže:
je ali ipak su to malobolje mogli...neke scene ponavljaju vise od 20 puta...mozda jednostavno nije moglo bolje...
da, vjerojatno, ako to Natalie nije mogla...

btw, u Matrixu prvi dio, kad Neo prvi put izbjegaje metke(scena u Slow-Motionu), u jednom se kadru pištolji vide, a u drugom ne...
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:54   #7
Quote:
ivtau22 kaže:
da, vjerojatno, ako to Natalie nije mogla...

btw, u Matrixu prvi dio, kad Neo prvi put izbjegaje metke(scena u Slow-Motionu), u jednom se kadru pištolji vide, a u drugom ne...
aha...sinjala san...u piratima s kariba 1 ...u jednoj sceni na brodu vidi se kamerman ....a u gospodara prstenova 1 kad hobbiti ulaze u onu krcmu i narucuju pivu...na sanku stoji knjiga na kojoj je pero, sekundu poslije vraca se kamera opet na knjigu pera nema...
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 18:58   #8
Quote:
Arwen_undomiel kaže:
aha...sinjala san...u piratima s kariba 1 ...u jednoj sceni na brodu vidi se kamerman ....a u gospodara prstenova 1 kad hobbiti ulaze u onu krcmu i narucuju pivu...na sanku stoji knjiga na kojoj je pero, sekundu poslije vraca se kamera opet na knjigu pera nema...
ovo s Gospodarima, ne mora biti pogreška, moguće je nekad da režiseri ne idu u detalje, pa je npr.(glup razlog, ali možda točan) netko knjigu maknuo u međuvremenu
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:03   #9
Quote:
ivtau22 kaže:
ovo s Gospodarima, ne mora biti pogreška, moguće je nekad da režiseri ne idu u detalje, pa je npr.(glup razlog, ali možda točan) netko knjigu maknuo u međuvremenu
hm...vis imas pravo...
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:08   #10
Quote:
Arwen_undomiel kaže:
hm...vis imas pravo...
ista ti je stvar s Star Warsom Epizode 2, kad Anakin traži majku, dođe u selo pješčara i ''ni pet ni šest'' nego odmah u prvi šator u kojem je majka.
mislim da ljudima koji su pogledali ostal SW serijale, ne treba stalno napominjati da Anakin ima jaku silu i da je vjerojatno tako ''locirao'' majku.- npr.
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:17   #11
Quote:
ivtau22 kaže:
ista ti je stvar s Star Warsom Epizode 2, kad Anakin traži majku, dođe u selo pješčara i ''ni pet ni šest'' nego odmah u prvi šator u kojem je majka.
mislim da ljudima koji su pogledali ostal SW serijale, ne treba stalno napominjati da Anakin ima jaku silu i da je vjerojatno tako ''locirao'' majku.- npr.
da...jesi jos gresaka u kojen filmu vidia?
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:20   #12
Quote:
Arwen_undomiel kaže:
da...jesi jos gresaka u kojen filmu vidia?
itekako, samo mi sad ne pada na pamet, pa ću postati, kad se sjetim
btw, svaka čast onome tko je otvorio topic
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:22   #13
Quote:
ivtau22 kaže:
itekako, samo mi sad ne pada na pamet, pa ću postati, kad se sjetim
btw, svaka čast onome tko je otvorio topic
da da...
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:30   #14
imate za svaki film popis "pogriješaka" i onih koje to nisu na imdb-ovim stranicama. npr, evo sitnica za LOTR Fellowship of the ring. kod svakog filma navedene su pod "Goofs".
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:36   #15
Mene smeta kak u filmovima nitko ne zakljucava vrata od stana ili automobila, svi se javljaju na telefon ranom zorom savrseno normalnog glasa, svi otvori za lift su savrseno cisti....ima toga...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:39   #16
....ameri i njihove baze....a stas
__________________
...there is still hope...
Arwen_undomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 19:48   #17
http://filmskegreske.blog.hr/

__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:34   #18
www.moviemistakes.com/
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 01:16   #19
otvorio sam taj topic jer se i ja i žena živciramo oko tih stvari pa reko da vidim što drugi misle o tome
postane zarazno nakon nekog vremena tražiš grešku u svakom filmu
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 02:09   #20
u filmu o onom čovjeku istraživaču ima nekoliko scena kada čiko nosi češir i padne niz tunel.. a kada je pao na dno šešir je još uvijek stajao na njegovoj glavi..
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.