Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2006., 00:25   #1
Perike

Jel nosi netko od vas perike u svakodnevnom zivotu?
Di ih kupujete, koliko ih placate, kako ih odrzavate?

Za sada znam samo za Apropos kos Strossmayerovih, a voljela bih znati postoji li veci izbor istih u Zg.

Tnx
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 03:04   #2
Quote:
darin kaže:
Jel nosi netko od vas perike u svakodnevnom zivotu?
Di ih kupujete, koliko ih placate, kako ih odrzavate?

Za sada znam samo za Apropos kos Strossmayerovih, a voljela bih znati postoji li veci izbor istih u Zg.

Tnx
imam dvije,od prave ljudske kose,super friz(postepeno sisano )malo valovito,jako sexy look.jedna je tamno smeda sa cokoladnim/broncanim pramenovima,a druga je boja meda sa jako blond i bez bronca pramenovima.imaju duze siske onako na stranu,sisano u spic odostraga do pola leda.niko ne kuzi da nije tvoja kosa...medutim,nikad ni jednu nisam imala jer mi sama pomisao na periku bas nije privlacna.zasto sam ih kupila-jer su frizevi tako izuzetno dobro posisani da rijetko koji frizer ovak posisa kosu na postepeno...nazalost-kupljene su u ny-u i to cjena jedne je bila oko 250$.
momentalno su u originalnim plasticnim vrecicama i u kutiji u ormaru.
u zagrebu sam usla u jedan ducan sa tim umjetnim repovima i perikama i nista mi se nije dopalo..sve je bas onak starinsko,kaj se tocno kuzi da imas periku.taj ducan je bio iz ilice prema cvjetnom...za druge neznam.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 18:02   #3
Baš sam nedavno kupio dvije u Aproposu, jednu zagasitosmeđu (boja se zove "tigrove oči" ), a drugu kričavo zelenu, za kad idem na partije .
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 20:12   #4
joj bas sam neki dan rekla staroj kako bi kupila periku - nikakvu pravu covjecu kosu nit ista, samo malo ljepsu i uvjerljiviju od ovih za maskare - recimo crnu ravnu kosu i isfurala to za van... samo se nasmijala i pogledala me s onim svojim "opet laprdas" ali ja mislim da je bas kul
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 23:24   #5
Quote:
hana kaže:
joj bas sam neki dan rekla staroj kako bi kupila periku - nikakvu pravu covjecu kosu nit ista, samo malo ljepsu i uvjerljiviju od ovih za maskare - recimo crnu ravnu kosu i isfurala to za van... samo se nasmijala i pogledala me s onim svojim "opet laprdas" ali ja mislim da je bas kul
cool je bas kao i extenzije.samo nesmije se vidjeti da je perika.onda postaje jako uncool i scarry.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 23:31   #6
ma lako za to da se ne smije vidit, pa namjestis kako spada ali prob je sta ako ti neko u guzvi povuce periku i ostanes bez kose
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 23:45   #7
Quote:
hana kaže:
ma lako za to da se ne smije vidit, pa namjestis kako spada ali prob je sta ako ti neko u guzvi povuce periku i ostanes bez kose
nisam misla na namjestanje da se nebi vidlo da je perika,nego na kvalitetu.ako perika nije super kvalitetna,odma se uoci.narocito gdje se perike toliko puno ne nose kao zagreb recimo.inace,perike obicno imaju cesljic pri kraju i na vrhu da se ucvrste za kosu.prave perike nisu vise ko kape sa gumom ispod kak su nekad bile nego mrezaste,potpuno prozracne,sa cesljicima da ti fakat ne moze ispasti ni da te potegne netko.i imaju onu elastik traku koju stisnes na kolko si najkomfornija da mozes mlatarati glavom a da ti se ni ne pomakne.ove za partije to nemaju,ali prave skupe ne ispadaju tako lako.licno,ja ih ne nosim,ali za tako nesto dam vise love ali da bude kvalitetno.ipak to imas glavi u koju ti svi bulje.specijalno ako ides van,gdje te gledaju i tak i onak.i narocito muski.
tako da kad se fakat odlucis da ces furati periku,das lovu za nekaj kaj fakat lici na nesto i ne ispada s glave.druga stvar je biti hrabar i pojaviti se negdje gdje te inace znaju sa kompletno drugom frizurom,bojom kose i duzinom.osim ako ne mislis to furati samo gdje te nitko nezna.u zagrebu jos uvjek malo cudno gledaju na tako nesto(danas dugokosa crnka,sutra blondina do ramena,preksutra crvenkokosa sa spiralama i sl)i perika je jos uvjek objekt za skrivanje celave glave,i treba malo vise hrabrosti ako nije halloween party.ovdje se to nosi jako puno i ne trebas toliko razbijati led,iako ja kad sam negdje nova u novoj firmi jos uvjek moram prolaziti kroz pitanja i poglede kad danas dodem sa dugom kosom ravnom a sutra valovitom i u pramenovima-iako ja favoriziram extenzije(instant)a ne perike.
cak mislim da bi izvan nasih granica(italija recimo)nasla puno vise nego u zg,pa ako se vec cure odlucite...kupite jednu ali vrjednu.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2006., 23:57   #8
ja sam mislila kupit jednu - ne pravu koja ipak izgleda malo kvalitetnije i isfurat ju di me niko ne zna ali strah me tog spadanja perike a neku skupu ne namjeravam kupit, ili da profuram neku losu di me znaju pa ako me utlace sta izvodim kazem "maskare su"
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 00:00   #9
ak je samo za jedanput isprobati onda se ne isplati davati lovu.ali za cesljice si pogledaj da ih ima jer uvjek se sjetim jedne zene na vlaskoj...vjetar je puhal,ona jadna se zatrcala za tramvajem a perika zletela na ulicu do...svi smo umirali od smjeha(klinci,poc. srednje)a ona...mo's misliti.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 00:02   #10
Ima na Kaptolu jedan dućan s perikama, ne sjećam se više kako se zove. Za njega znam radi ne baš ugodnog događaja (od žene koja je izgubila kosu zbog kemoterapije)
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 03:47   #11
Quote:
AFRODITA69 kaže:
druga stvar je biti hrabar i pojaviti se negdje gdje te inace znaju sa kompletno drugom frizurom,bojom kose i duzinom.osim ako ne mislis to furati samo gdje te nitko nezna.
mene je malo preplasila ta nasa malogradjanstina, pa sam se zapitala da li da ju kupim, ali bas me briga
ove sta sam ja gledala su od sintetske kose, i dobre su, kvalitetne i mogu apsolutno proc pod vlastitu kosu, samo sta su dosadne i nemastovite...obicne boje, kestenjasta, plava...kratka i najobicnija duga. ja sam htjela malo radikalnije, a u svakom slucaju radje cu dati za par perika po 700 kn nego za jednu frizuru 600 a prodje za mjesec dana

pomislila sam kad sam otvarala topic da bi ga netko mogao misinterptetirati tj povezati sa ovim sta je durica navela...ispricavam se ako sam nekom priredila potencijalne emotivne neugodnosti...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 03:58   #12
Ozbiljno razmišljam o kupnji kvalitetne muške perike (s dužom kosom) jednog dana. Uvjeren sam da bi dobro izgledao s dužom kosom, a zbog bavljenja sportom i niza praktičnih razloga (nikad ne sušim kosu fenom, čak ni kad je vani -10) nemam želju puštat svoju kosu, nego imat svoju kratku frizuru u nekim situacijama i dugu, periku u nekim drugim.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 11:12   #13
Kupila sam jednu u Aproposu, prije nešto manje od godinu dana i planiram kupiti još jednu

Nikako mi nije jasno zašto je toliko neuobičajeno nositi perike i kako ženama to nije super zabavna i zgodna fora! Mislim, ako nosimo različite hlače, majice, ruževe... zašto ne nosimo perike? Pa 100put je logičnije jednostavno šaltati perike nego mučiti kosu stalnim prefarbavanjima, a da ne govorim da jednom kad ju odrežeš treba čekat godinama da naraste, rolajz.

Kupila sam crnu, dugu, ravnu i koštala je nekih 1200 kuna. Održavanje nije nikakav problem, dali su mi posjetnicu od svog salona gdje ju odneseš da ti je oni operu i srede, ali možeš ju normalno i sama prati (nekim blagim šamponom) i češljati, jedino je ne smiješ sušiti fenom, nego je treba pustiti da se sama posuši.

Ja sam svoju nosila ljetos po Dubrovniku za van i baš mi je bio gušt Nije bilo nikakvih prečudnih reakcija, osim što su mi na ulazu za Jazzanovu neki nepoznati ljudi, s oduševljenjem (!), komentirali da izgledam kao Pepeljuga ali to je zato što imam prirodno plavu kosu i vrlo svijetli ten, pa sa crnom izgledam pomalo kao Morticia Addams.., ali to sam i htjela

Nosala sam je i po Zagrebu, pojedinci me jesu čudno gledali, ali kažem to je zbog kombinacije crne kose i svjetlog tena, a ne zato kaj su kužili da je perika. Čak mi je i frendica koja je frizerka rekla da je super i da nema šanse da 'laici' skuže da nije prava.. Iako mene, u stvari, uopće previše ne smeta da li kuže ili ne kuže.. pa i za crvene usne i ostalo se kuži da nisu 'tvoje' pa to nikoga ne dira.

Uglavnom, skoro svi su super pozitivno reagirali, jedino sam susjede iz ulice jako zbunjivala tim promjenama

Izbor perika u ZGu je, istina, nikakav i osim toga moraš kupiti onu koja ima šiške, jer se inače vidi prijelaz kod kose i nisu toliko dobre.. Ali ovo da te netko povuče pa mu ona ostane u ruci nije točno - jako su čvrste & stabilne. A i nemaju me ljudi baš običaj potezati za kosu

Sad si planiram kupiti crvenu, za malo 'konvencionalnije' prigode

U svakom slučaju, od mene thumbs up za nošenje perika :-)
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 11:51   #14
ja ih imam tri
jedna crna - frizura kao na Patagonijinom avataru, druga plava - duga i treća roza duga
i baš su mi cool
(kupila u Aproposu)
__________________
Rhythm is the nature of the universe, rhythm is godhead. Everything is moving to it's own beat.
harlequin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 12:01   #15
kad mi kosa nije sređena, nataknem turban
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 12:51   #16
Quote:
Patagonija kaže:
nepoznati ljudi, s oduševljenjem (!), komentirali da izgledam kao Pepeljuga ali to je zato što imam prirodno plavu kosu i vrlo svijetli ten, pa sa crnom izgledam pomalo kao Morticia Addams.., ali to sam i htjela
Hoćeš reć da je tvoja slika na avataru? Više baca na modernu Pepeljugu, nego na Morticiu.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 17:02   #17
Quote:
bbsan kaže:
Hoćeš reć da je tvoja slika na avataru? Više baca na modernu Pepeljugu, nego na Morticiu.
Nije moja slika na avataru

Moja perika je duža, čak su i šiške malo duže
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 17:34   #18
da nisu toliko skupe - noisla bih. ovako mi je to previše novaca za nešto što me ne veseli baš i toliko, a i možda me prođe za koji mjesec.

offtopik - darin, misinterpretirati?!?!?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2006., 22:28   #19
Quote:
Lali Puna kaže:

offtopik - darin, misinterpretirati?!?!?!

kaj nije jasno?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:33   #20
Da li znate da li itko u Zagrebu ili široj okolici od perikara otkupljujekosu za perike?

Ja imam preko pola metra svjetlo smeđe kvalitetne valovite kose koja mi je dopizdila... Pa ako mogu spojiti ugodno s korisnim.... Teško mi je odlučiti se na šišanje, ali ako bi ponuda bila dobra, pomoglo bi mi pri odluci.
Čuo sam da se za kvalitetnu kosu može dobiti i do 500€ kod perikara... Samo nemam pojma ko izrađuje opće to kod nas.. Ko i ostatak Hrvatske, svi samo uvažaju...
POROTA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.