Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 14:37   #21
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
važi tnx ( a šta kažeš na ovaj recept http://www.coolinarika.com/recept/od...une-u-marinadi )
štajaznam, drukčije pravim marinadu...evo ovako: na maslinovom ulju prodinstaj luk da postane staklast, možeš malo dodat i sitno sjeckanu stabljiku celera i peršina, nakon toga podlij vinom, i ribljim temeljcem ili vodom ako nemaš, dodaj limun na ploške, začini naravno sol papar, malo ruzmarina, nek prokuha. Mora bit gusto pa stavi dosta luka, pri kraju i češnjaka malo sitno sjeckanog, možeš ga ostavit i u komadu. Tunu ispečeš na roštilju. i onda u neku zdjelu posložiš tunu i zaliješ ovim marinatom. Treba odstajat jedan dan da se prožme. Inače u marinadu ne volim stavljat ocat nego limun. I ne valja mi kuhana tuna bude štajaznam, blijeda i gnjecasta, bolja mi je ovako izroštiljana pa u marinadu. Inače ovako možeš radit bilo koju plavu ribu...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 15:13   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
odmrzni, stavi u zdjelu tunu, maslinovo ulje, sol, ružmarin, nek stoji malo
idem sad upravo tako staviti tunu da se marinira (može to stajati u frižderu?)
__________________
"Lifes to short to have on a bad outfit..."
I28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 00:51   #23
Quote:
I28 kaže: Pogledaj post
idem sad upravo tako staviti tunu da se marinira (može to stajati u frižderu?)
može
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:15   #24
Ja bih se usudio reći da bi tuna sa žara / grill tave išla sa skoro bilo kojim umakom za špagete, samo malo žešćim. Malo slanog krumpira i to je to...

Pada mi na pamet umak sa maslinama i kaparama.... ili umak od poma i tikvica.


PS. ona mješavina češnjaka/ peršina/ ulja mi ubije sav miris i okus u ribi. Neznam zašto ljudi to stavljaju na ribu
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:07   #25
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ja bih se usudio reći da bi tuna sa žara / grill tave išla sa skoro bilo kojim umakom za špagete, samo malo žešćim. Malo slanog krumpira i to je to...

Pada mi na pamet umak sa maslinama i kaparama.... ili umak od poma i tikvica.


PS. ona mješavina češnjaka/ peršina/ ulja mi ubije sav miris i okus u ribi. Neznam zašto ljudi to stavljaju na ribu

ja ne mogu ribu bez toga zamisliti... ali mi poslije toča bude teško, od češnjaka najviše... sad radim nešto drugo za preliti ribu ali u laganijoj varijanti, ak se to tako može nazvati... imam bočicu od 250ml s maslinovim uljem, u to dodam sitno nasjeckani peršin i češnjak, i tako stoji cijelo vrijeme... to ulje mi je samo za pečenu ribu... fino poprimi miris češnjaka i peršina, bočica se protrese prije uporabe pa malo peršina i češnjaka izađe s uljem... a i na stolu je lijepo za vidjeti bočicu s tom mješavinom peršina i češnjaka!
surlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 19:20   #26

Ljudi pa koji ste vi gurmani, sline mi cure samo od citanja. Jedino se ne mogu odluciti sa cim poceti, ali bit ce tuna sutra.
gob is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 00:34   #27
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Ja bih se usudio reći da bi tuna sa žara / grill tave išla sa skoro bilo kojim umakom za špagete, samo malo žešćim. Malo slanog krumpira i to je to...

Pada mi na pamet umak sa maslinama i kaparama.... ili umak od poma i tikvica.


PS. ona mješavina češnjaka/ peršina/ ulja mi ubije sav miris i okus u ribi. Neznam zašto ljudi to stavljaju na ribu
a umaci ne ubiju okus? ma toga se malo stavi....žličica, dve...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 12:50   #28
Ako kupis kvalitetnu tunu sto manje obrade to bolje - eventualno ulje s malo cesnjaka (maslinovo) koja friska zacinska biljka i na rostilj.

I ne stavljam nikakve umake po tome, da mi ubiju taj divan ukus.

Quote:
ja ne mogu ribu bez toga zamisliti... ali mi poslije toča bude teško, od češnjaka najviše... sad radim nešto drugo za preliti ribu ali u laganijoj varijanti, ak se to tako može nazvati... imam bočicu od 250ml s maslinovim uljem, u to dodam sitno nasjeckani peršin i češnjak, i tako stoji cijelo vrijeme... to ulje mi je samo za pečenu ribu... fino poprimi miris češnjaka i peršina, bočica se protrese prije uporabe pa malo peršina i češnjaka izađe s uljem... a i na stolu je lijepo za vidjeti bočicu s tom mješavinom peršina i češnjaka!
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:38   #29
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
PS. ona mješavina češnjaka/ peršina/ ulja mi ubije sav miris i okus u ribi. Neznam zašto ljudi to stavljaju na ribu
napokon netko
ma mislim da je možda malo i po inerciji. kao, ne može riba bez toga. meni samo totalno ubije sve, imam osjećaj da ne bi mogla prepoznati ni o kojoj je ribi riječ da ju ne vidim. da ne spominjem da mi je uz to od češnjaka u pravilu zlo.

OT: Ledo je počeo smrzavati tunu i lososa
ovo će definitivno podići kvalitetu mojih brzih obroka za nakon posla
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 14:40   #30
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a umaci ne ubiju okus? ma toga se malo stavi....žličica, dve...
Ne. Umak je puno blaži od širovog češnjaka i peršina.

Ova mješavina češnjaka i peršina je smišljena da prikrije miris loše ribe... No ako je nekom fino, , samo naprijed...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:56   #31
evo dižem temu...treba mi mala pomoć.

u zadnje vrijeme sam par puta radila odreske od tune. propržim ih na vrućem ulju nakon što ih neko vrijeme ostavim u marinadi (maslinovo ulje, češnjak, peršin, malo bosiljka ili ružmarina). svaki puta mi budu nekako suhi, ni malo sočnosti nemaju. šta radim krivo? ili tuna sama po sebi mora biti suha?

(navikla sam na masnoga šarana, pa se ne razumijem baš u ove morske ribe )
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 02:56   #32
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
evo dižem temu...treba mi mala pomoć.

u zadnje vrijeme sam par puta radila odreske od tune. propržim ih na vrućem ulju nakon što ih neko vrijeme ostavim u marinadi (maslinovo ulje, češnjak, peršin, malo bosiljka ili ružmarina). svaki puta mi budu nekako suhi, ni malo sočnosti nemaju. šta radim krivo? ili tuna sama po sebi mora biti suha?

(navikla sam na masnoga šarana, pa se ne razumijem baš u ove morske ribe )
a čuj, tuna sama po sebi jest malo suha. Nemoj je pržit, nego je baci na roštilj ili teflonku, na malo ulja (ako si je marinirala u masl.ulju nemoraš tavu mastit); baci je na jako vruće, ne peci dugo, izvana nek bude jako pečena a iznutra manje...možeš je napravit i na marinadu, tako što je nakon što ispečeš ubaciš u marinad (skuha se od kapule, češnjaka, limun ili vino, začini, voda) i to onda nek odstoji preko noći...
Ako si navikla na riječnu ribu, od morskih tuna ti je najgori mogući izbor, kao i ostala plava riba koja je suhonjava...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 01:48   #33
griješite kad odreske od tune roštiljate. Za roštilj treba uzet pancetu od tune, to je onaj dio trbuha do bočne peraje. Inače se nepoznavaoci zalijepe za odreske jer izgledaju ljepše, ali su samo malo mekši od daske. Pokušajte pancetu na roštilju pa da čujemo komentare.
brundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 02:18   #34
A ja tunu mariniram i to bez pacanja.

Ako mi je roštilj pri ruci onda ju prebacim preko gradela, ako nije onda je uvaljam u brašno i pržim na ulju. Prženo posolim.

Pa na isto ili drugo ulje stavim crvenog luka/kapule za podjednak volumen narezanog na krugove i posolim, onda dva-tri limuna narežem na šnitice krugove što tanje, pa to stavim na prodinstani luk, dodam papra u zrnu, par zrna lupim s batom za meso da puste malo ljutine, list lovora i jedno 0,5 dcl vina/vode onda to liznem ako je jako kiselo dodam 1/2 žličice šećera i kad limun postane mekši zagasim vatru (bude dosta vode u tom luku).

U staklenu, keramičku, plastičnu zdjelu slažem tunu, pa luk i limun, pa tunu i luk i limun i na kraju polijem sa svim saftom iz tave. To se jede hladno bar dan-dva nakon što se napravi, a može živit u frižideru i do 15 dana ako je dobro nasaftano.

Ako nema tunja, može i palamida ili veće skuše ili lokarde. A otkošteno meso, kad se skine ona brašnasta korica se može koristit u svim receptima u koje ide tuna iz konzerve.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.