Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 13:32   #1
Renault Clio IV ili Citroen C4

Pozdrav svima.

Planiram uzeti nesto između ova dva auta. Novi. Benzinac.
Nisam zahtjevan vozac. Vozim do 15000 KM godisnje.

Svjestan sam razlike u njihovoj velicini. Nije mi potrebna niti neka extra oprema.
Imate li kakav objektivan prijedlog ili neku napomenu. Ulozeno - dobiveno.
Ciuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:38   #2
vidjeh danas novi clio, isao mi ususret... do sada sam ga uvijek vidio kako stoji, sa strane,, nije mi djelovao lose... ali sada sprijeda barem meni izgleda bezveze! oni retrovizori koji izlaze iz karoserije,, podsjeca me na slona sa velikim usima! ovo mi je u rangu sa suzukijem wagon r.. prve generacije,, kojeg su zvali dumbo!
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:09   #3
Sam trenutno. Nemam nikoga za prtljagu
Ok, daj nesto jefinije predlozi. Dapače!
Ciuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:15   #4
C4 definitivno...ako ti oprema nije toliko bitna onda je bolje veći komad auta za iste pare
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:25   #5
Ja bih na tvom mjestu uzeo clia(pod tim uvjetom da nemas prtljagu, da si sam).
Vozio sam clia oko 2009 god, 1.5 dizel i starog prvog clia 1.4 benzin(jos ga vozim) -- meni su oba jako dobra i brzo su mi legla, jednostavna za voziti, mali potrosac i nije previse ni kvarljiv(naravno sve ovisi kako se prema njemu ponasas)

Vozio sam i citroena ali c3 2009 godiste 1.4 benzin, i nije mi se bas svidio. Cudan mi je osjecaj u autu, nekako me zivcira njegova konstrukcija(uvik kad vozim mi lijevi dio karoserije koji (s jedne strane drzi šover šajbu a s druge prozor) uvijek me zivcira. Po meni lose konstruirano) ---nadam se da razumis o cemu pricam.
S druge strane ne svida mi se ni mjenjac u citroenu nekako je tvrd, neklizi lipo, neobican, a i potrosnja mu je za litru - litru ipo veca od gore navedenog clia koji je 10 god stariji, a iste su snage....
Lucky bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:33   #6
Pričekaj 7. mjesec da padnu cijene modela s ispuhom manjim od 120g/km CO2 zbog novog obračuna trošarina, a možda će još i Renault sniziti previsoke cijene Clia IV kad vide slabe rezultate prodaje.
Najbolje ti je da odeš u salone, zatražiš probnu vožnju oba auta i sam doneseš odluku koji ti više odgovara.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:33   #7
ako biras izmedju ta dva auta, uzmi clia, jedini problem je sta ima slabe motore, neide nista
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:49   #8
Quote:
Ciuc kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Planiram uzeti nesto između ova dva auta. Novi. Benzinac.
Nisam zahtjevan vozac. Vozim do 15000 KM godisnje.

Svjestan sam razlike u njihovoj velicini. Nije mi potrebna niti neka extra oprema.
Imate li kakav objektivan prijedlog ili neku napomenu. Ulozeno - dobiveno.
Po vlastitom ukusu, mada mi lagano vuče na Clia, sada je najnoviji, i to sa turbo benzin motorom.
A opet, provjereno je provjereno, nikada nije sigurno da ove prve serije nemaju neku skrivenu grešku, koju će u "redizajnu" urediti. A vlasnike pozvati ako ne uspiju sakriti tu grešku.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:40   #9
C4 sa 95ks, benzinac i Medveščak oprema za 107k kn. Bolje od ovog ne moze. U ovom slucaju ja nebi niti razmisljao.
Dodge-167 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:42   #10
Quote:
badrix kaže: Pogledaj post
vidjeh danas novi clio, isao mi ususret... do sada sam ga uvijek vidio kako stoji, sa strane,, nije mi djelovao lose... ali sada sprijeda barem meni izgleda bezveze! oni retrovizori koji izlaze iz karoserije,, podsjeca me na slona sa velikim usima! ovo mi je u rangu sa suzukijem wagon r.. prve generacije,, kojeg su zvali dumbo!
Moraju biti takvi ili slični, upotrijebi gugl prije nego ...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:57   #11
Nisam jos vozio novog Clia, ali planiram ovih dana.
Hvala vam na sudjelovanju u temi.
Ciuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 15:59   #12
da to je uvik tako svako ima svoj pametan prijedlog, moj je c4, veci od clia, dovoljno dugo na trzistu, mene bi osobno zadovoljio i najslabiji motor, auto mi se generalni svidja kako iznutra tako i izvana, samo ne u brown boji , clio je dobar ali novi model, jos uvik skup a kaj i sto sam reka ipak manji auto za klasu od c4, prednost clia tb motori, ako su ti zelja...
zdkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:53   #13
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
ako biras izmedju ta dva auta, uzmi clia, jedini problem je sta ima slabe motore, neide nista
autor teme vjerojatno razmislja o 0.9 tce 90ks kod clia i 1.4 vti 95ks kod citroena. tu nema gotovo nikakve razlike u performansama (cak bih rekao da clio i nesto bolje ide) jedino sto c4 trosi preko litru i pol vise od clia. kod clia dolazi jos i 1.2 tce 120 ks te rs verzija sa 200 ks tako da ima jacih motora u ponudi, samo autora teme ti motori ne zanimaju.

@Ciuc: bas sam gledao sad opremu c4 medvescak i to je i vise nego dobra ponuda. frend mi ima c4, nakon cca 8 mjeseci mu auto nije htio upaliti, mislim da je bio neki problem kod akumulatora, a koliko sam cuo da je i dosta drugih vlasnika imalo taj problem. za neke druge probleme nisam cuo, ali se u svakom slucaju raspitaj prije kupnje, http://www.citroenforum.hr/ mozda tu bude vise informacija. novog clia sam vozio i potpuno sam odusevljen autom. jedina zamjerka je sto ima dosta malo mjesta na zadnjoj klupi, ali zato naprijed ima mjesta i vise nego dovoljno. nekako mi je osjecaj u voznji puno bolji kod clia nego kod citroena, i ja bih izmedju ta dva vjerojatno izabrao clia. probaj oba dva, javi dojmove i sta si odlucio.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 17:06   #14
Quote:
Dodge-167 kaže: Pogledaj post
C4 sa 95ks, benzinac i Medveščak oprema za 107k kn. Bolje od ovog ne moze. U ovom slucaju ja nebi niti razmisljao.
Ja se slažem s ovim. Može Clio biti dobar mali auto, ali je C4 svejedno klasa iznad. I ja bi definitivno C4. S tim da mi je dizajn kod C4 nekih 20x ljepši, nije da je bitno za temu ali eto.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 17:25   #15
njemu je velicina auta nebitna tako da to kod njega vjerojatno nece igrati neku ulogu prilikom odabira. ne znam, kolko god mi je taj novi clio bomba autic cinjenica je da se za istu lovu moze kupiti i novi auto iz c segmenta, i tu bi sigurno imao velike nedoumice da sada kupujem auto. bas me zanima sta ce autor teme odluciti.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 17:51   #16
Jel baš mora bit francuz, ili je to slučajno?

Ako bih birao od ta dva, uzeo bih definitivno C4.
Clio je dobar, sviđa mi se motorizacija, ali kad sam ga vidio uživo - ne, hvala! Jednostavno mi dizajn nije sjeo, ni vanjski ni unutarnji. Ali ako ti se sviđa - go for it!

Ipak, budući da si rekao da si nezahtjevan vozač i budući da sam stekao dojam da ti veličina auta nije previše bitna, ne znam jesi li razmišljao o još kojem drugom modelu? Recimo meni je dosta sjela KIA Rio. Jedino je šteta što nema turbo motor, ali daleko od toga da su njezini benzinci loši (jer nisu). Ako hoćeš ipak mali turbo motor, i možeš/želiš dati preko 100k kn, pogledaj i SEAT Ibizu 1.2TSI (ili uzmi 1.4 atmosferca, nešto je jeftiniji..no TSI je daleko bolji).
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 18:45   #17
Quote:
mirooooooo kaže: Pogledaj post
njemu je velicina auta nebitna tako da to kod njega vjerojatno nece igrati neku ulogu prilikom odabira. ne znam, kolko god mi je taj novi clio bomba autic cinjenica je da se za istu lovu moze kupiti i novi auto iz c segmenta, i tu bi sigurno imao velike nedoumice da sada kupujem auto. bas me zanima sta ce autor teme odluciti.
Ma tu ne mislim na prostor. Za vozača ionak i jedan i drugi imaju dosta mjesta. Ali za klasu veći auto je ipak ugodniji za vožnju. Brat ima xsaru. Ja punto. Razlika je velika. I moj punto je čisto ok, ali xsara mi je ugodnija za voziti. Na to sam ciljao.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:42   #18
slazem se, mada moram priznati da me je po tom pitanju novi clio ugodno iznenadio. puno je ugodniji za voznju od svog prethodnika.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 09:07   #19
Quote:
mirooooooo kaže: Pogledaj post
autor teme vjerojatno razmislja o 0.9 tce 90ks kod clia i 1.4 vti 95ks kod citroena. tu nema gotovo nikakve razlike u performansama (cak bih rekao da clio i nesto bolje ide) jedino sto c4 trosi preko litru i pol vise od clia.
odakle ti to da 0,9 manje troši?

gledao sam reportažu consumer reports, i usporedili su potrošnju i performanse starih večih i novijih malih motora, troše podjednako...
a stare je i ugodnije voziti...

Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Jel baš mora bit francuz, ili je to slučajno?
kakve to veze ima iz koje je zemlje marka?
aboriđin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:48   #20
Quote:
aboriđin kaže: Pogledaj post
odakle ti to da 0,9 manje troši?

gledao sam reportažu consumer reports, i usporedili su potrošnju i performanse starih večih i novijih malih motora, troše podjednako...
a stare je i ugodnije voziti...
sluzbeni podaci kazu da citroen trosi 6.1l u mjesovitoj voznji dok clio trosi 4.5l mjesovite voznje.

ja budala mislio da se danas rade manji motori jer su stedljiviji i jer manje trose.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.