Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2013., 10:28   #1441
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Ja nisam kršten,jesam li u većoj opasnosti od krštenih da me ospjedne vrag ?
Mislim da nisi . Jer ovi krsteni su obiljezeni tim krizom i vrag ih lakse uoci . Ali ako te ipak opsjedne vrag , idi kod odze .
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 13:15   #1442
Thumbs up

Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Ja nisam kršten,jesam li u većoj opasnosti od krštenih da me ospjedne vrag ?
Nema straha. Ionako ako si krsten u crkvi na isto ti dojde pa zato bolje da nisi.uopce krsten. Zato sad lijepo proucavaj Bibliju i krsti se kak spada. Jer pisano je. Morate se ponovno roditi od vode i duha.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 23:41   #1443
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nema straha. Ionako ako si krsten u crkvi na isto ti dojde pa zato bolje da nisi.uopce krsten. Zato sad lijepo proucavaj Bibliju i krsti se kak spada. Jer pisano je. Morate se ponovno roditi od vode i duha.
naravno da oni koji nisu krsteni da su u vecoj opasnosti od necastivog,,pa krstenje je milost Bozja prema ljudima,o cemu onda ti govoris
ne daj Boze nikome da bude poput Js,jer ti ljudi svjesno koraccaju prema paklu,a traze ocito i drustvo da im ne bude dosadno
dakle jako je vazno da si krsten u katolickoj crkvi,jer mnogi koji nisu ti odlaze u sekte okultizma,sotonizma,jS,neki su agresivniji vise neki manje ali svi proklinju Isusa KRista i katolicku crkvu recimo,svi navedeni imaju sitog gospodara,dakle necastivoga,Lucifera,sotonu,vraga
Iknar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.08.2013., 18:23   #1444
Quote:
misti kaže: Pogledaj post
mene zanima da li u egzorcizam spada samo istjerivanje zlih duhova iz osobe opsjednute đavlem ili u to spada i skidanje uroka nabačenih na neku osobu? znači ta osoba nije opsjednuta sotonom, ponaša se normalno, ali nalazi čudne stvari u kući i/ili oko kuće i stalno joj se nešto ružno događa...
"Kao vrabac kad prhne i lastavica kad odleti, tako se i bezrazlozna kletva ne ispunja." Izreke 26,2
Ta umrijeste i život je vaš skriven s Kristom u Bogu!, Kolosanima 3,3

U tima dvama stihovima lezi odgovor. Ne moze te netko tek tako prokleti a da ta kletva "funkcionira", ta osoba te treba prokleti s razlogom, i.e. ako si joj nesto nazao ucinio pa te proklede. No ni tada se nista ne dogadja ako si krscanin, jer svako prokletstvo je palo na Krista , a mi se utjecemo njemu. No ako ucinimo krivo ljudima molitva nam moze naici na zapreke, trebamo se pomiriti s ljudima i ponasati se kao djeca Boga nebeskoga.
Svakako oni koji nisu krscani, rodjeni od Duha Svetoga, koji nisu Bozja djeca (a Bozja djeca nismo automatski, nego to postajemo ispovijedanjem Isusa krista kao svog jedinog spasitelja) oni su da tako kazem bez zastite.
Jednostavno su otvoreni na takve napade. Dakle cini, cari, uroci itd, to sve funkcionira ako se osoba bavi time pa onda zeli nekoga ureci. To funkcionira jednostavno jer je ta osoba u suradnji sa silama tame, a tebe nitko ne stiti.
Duhovno si bice i te sile djeluju na tebe.
Jedino se mozes spasiti preko Isusa, jedino je on nas SPAS, pa on je jedini porazio sile tame. Ako si njegovo dijete, jedino moras zazvati Isusa, onda je psalam 91 tvoj, procitaj ga dobro! :
Ti što prebivaš pod zaštitom Višnjega,
što počivaš u sjeni Svemogućega,
2 reci Jahvi: "Zaklone moj! Utvrdo moja!
Bože moj u koga se uzdam!"
3 Jer on će te osloboditi od zamke ptičarske,
od kuge pogubne.
4 Svojim će te krilima zaštititi
i pod njegova ćeš se krila skloniti:
Vjernost je njegova štit i obrana!
5 Nećeš se bojati strašila noćnoga
ni strelice što leti danju,
6 ni kuge što se šulja kroz tmine,
ni pošasti što hara o podne.

7 Pa nek' padaju tisuće kraj tebe,
deseci tisuća s desne tvoje,
tebi se neće primaći!
8 Tek što okom pogledaš,
već ćeš vidjeti plaću grešnika.

9 Jer Jahve je zaklon tvoj,
Višnjega odabra sebi za okrilje.
10 Neće te snaći nesreća,
nevolja se neće prikučiti šatoru tvojemu.

11 Jer anđelima svojim zapovjedi
da te čuvaju na svim putima tvojim.
12 Na rukama će te nositi
da se ne spotakneš o kamen.
13 Nogom ćeš gaziti lava i ljuticu,
zgazit ćeš lavića i zmiju.

No otvoriti se mozes za duhovni svijet tame, kletve, uroke i slicno svojim djelima tipa idolopoklonstvo, kao sto su molitve bilo cemu i kome drugom osim jedinom Bogu u Isusovo ime, i molitve Isusu! Ako se molis bilo cemu drugom: mariji, svecima, andjelima, to je prozor u svijet tame! Bog nam je rekao da se molimo njemu u Isusovo ime. Moras zatvoriti sve te otvore koji te otvaraju za takve napadaje. Sjeti se svega duhovnoga u sto si bio upleten, npr. zazivanje duhova, hodocascenje u svakakva svetista i odlazak kod vracara, citanje i vjera u horoskope itd, pokaj se za to sve i zamoli Isusa za oprost, on ce te oprati od toga.
Vecina stvari koja nam se dogadja nisu uroci ni kletve, vec jednostavno ljudi smo koji zivimo u svijetu koji je "u vlasti zloga" ali neki ljudi se bave ovakvim stvarima i kledu i zazivaju prokletstva iz obijesti ili kojekakvih drugih razloga.
Zastita je ponavljam, jedino u Isusu. Kad si u Isusu, skriven si, i tko god da te kleo nista ti nece biti, u Isusovo ime skrsit ces svaku kletvu, ponistit ces svaku tebi skodljivu situaciju, svojom vjerom u Boga pobijedit ces.
Ali ako si van Krista, imas razloga za brigu.
Ja sam jednom imala ono sto ljudi zovu "mora" i u nekom polusnu imala sam napadaj, duhovne prirode, neka osoba usla je u moju sobu i pocela me daviti, bilo je tako stvarno, no iz mog duha cula sam rijeci: Isuse, Isuse, na usnama se pojavilo: Isuse, Isuse i mora je prosla. Ovo se u drugacijem obliku ponovilo jos jednom. Kad je tvoj duh nanovo rodjen (Ivan 3, Tit 3,5) onda ti Duh Sveti daje sto da molis i kada i kako da se boris protiv zloga. I da, ne treba ti egzorcizam, te stvari su van tebe, van tvoje osobe ali utjecu na tebe. Nisu ni svi demoni unutar osobe, jedino kad je osoba opsjednuta, demoni mogu samo vrsiti ono sto se zove pritisak ili dosadjuju osobi.
I samo jos da kazem da ce ljudi i dalje djelovati, na to ne mozes utjecati, ali ta njihova djelovanja nece utjecati na tebe, bit ce kao "vrabac kad prhne" i lastavica kad odleti, pa ce se umoriti kad vide da ne djeluje.
Eto, nadam se da ce ti odgovor pomoci. Isus je nasa jedina zastita. On je pobijedio Sotonu i sve sile tame. Haleluja! Maranatha!

Zadnje uređivanje tkototamopjeva : 05.08.2013. at 18:41.
tkototamopjeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 17:46   #1445
Pozdrav ljudi, cisto da vas obradujem.. evo nacina da zaradite milion dolara posto vecina vas tvrdi da postoje razno-razne paranormalne stvari poput djavola,andjela,duhova,crne magije,vila,vilenjaka itd..

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html :- )
Znak-Pitanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 05:03   #1446
Quote:
PashkoPata'q kaže: Pogledaj post
Za one koje zanima kako izgleda taj egzorcizam, što se to egzorcira i tko sve može postati egzorcist.
Vice Follows Teenage Girl Exorcists [slate.com]
Objavljen je dokumentarni dio.

Teenage Exorcists [youtube.com]
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 08:44   #1447
Kad sam došao u Pentekostnu C - u koju me uputio prijatelj,
da istjeram duhove iz kuće,
nitko mi nije u tome pomogao djelom - nego samo savjetom!

Savjetovali su me - mene kao tek početnog vjernika,
da kažem -
U Ime Isusa iz Nazareta
naređujem svim zlim duhovima
da izađu iz kuće i da se više ne vraćaju.

A različiti su darovi - neki - istjerivanje zlih duhova.
Nema svatko taj dar.

A poslije čujem da se u vrhovništvu C hvale da jedan -
kojega sam i moli za pomoć -
ima dar prepoznavanja duhova!?

Ali - nije mi se ponudio za pomoć.
Zašto?
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 09:45   #1448
Quote:
Znak-Pitanja kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, cisto da vas obradujem.. evo nacina da zaradite milion dolara posto vecina vas tvrdi da postoje razno-razne paranormalne stvari poput djavola,andjela,duhova,crne magije,vila,vilenjaka itd..

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html :- )

Navlakuša. Ispitivanje tržišta se plaća.
Ispitano i dokazano. Možeš pročitati sadržaj u knjizi;
Tajne Čovječje Duše (hipnoza-telepatija-vidovitost), Dr. Karlo Marchesi, Naklada A. Velzek - Zagreb 1944.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 11:31   #1449
Razlika izmedu katolickog i muslimanskog egzorcizma

Evo zanima me ova tema nadam se da cu sa vama doci do zeljenih odgovora..... Zanima me razlika izmedu ta dva obreda...npr sta govori demon u muslimana sta u krscana, razlike u ponasanju opsjednute osobe..........i takve slicne stvari.pozdrav
lurkers is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 18:10   #1450
Sta nema nitko da mi kaze malo vise o razlikama u ta dva obreda....trazio sam nesto malo,ali nisam bas puno nasao....ako netko zna neka mi kaze malo vise...
lurkers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 01:05   #1451
ne znamo kako izgledaju pa kako onda govoriti o razlikama.

u biti u islamu postoji nešto što se zove rukja tj liječenje Kur'anom. Obično se izvodi u komabinaciji sa drugim tehnikama.
učenjem određenih ajeta iz Kur'ana postiže se željeni cilj.
ono što treba znati je da ispravni učač rukje svoje usluge ne naplaćuje, ali obično ne odbije dar nakon svoga učenja.
oni koji to rade za novac često čine stvari koje nisu potvrđene šerijatom i praksom Poslanika a.s.

u principu oovakvo lioječenje treba izbjegavati jer je teško naći ljude koji to rade a da se nisu upetljeli u nešto sumnjivo.
bolje je liječiti se sam.
tj samostalnim učenjem Kur'ana, Zikrullahom ( izgovaranja ieman Božijeg) i donošenjem salavata ( blagoslova) i vođenja života u skladu sa islamom.

bitno je naglasiti da postoje osobe koje liječe pogledom. zapravo ne liječe oni nego Bog liječi...
ali onima slabe vjere ili koji su samo slabi treba fizička veza.

Na krjau nisam egzorcist niti se time bavim niti sam se time bavio- ono što sam napisao je iz knjiga i sjvedočenja ljudi koji su tome svjedočili
izuzev kada je osoba koja liječi pogledom u pitanju
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:30   #1452
Evo što je egzorcizam:

http://www.kip.ba/?p=222204
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:54   #1453
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Evo što je egzorcizam:

http://www.kip.ba/?p=222204
Izgleda da je tu metodu koristio i naš zadarski egzorcist. Jer se o njemu priča da ima dvoje djece sa dvije žene !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:50   #1454
Prije će biti da se radi o klevetama koje Sotona širi o njemu zato što mu ovaj kvari planove egzorcističkom djelatnošću u ime Isusovo. Čuo sam ja svašta i o pateru Zvjezdanu (isto je vodio molitve za oslobođenje od Sotone), pa opet znam da je riječ o klevetama, a neki se upecaju.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 20:29   #1455
ispravan nacin je samo da se lijeci Kur`anom I MOZE DA vrsi ucen musliman.
ali da nije varalica i hodzaa neki sto uzima pare.
Dusha Jedna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 20:44   #1456
Quote:
Dusha Jedna kaže: Pogledaj post
ispravan nacin je samo da se lijeci Kur`...
Pa tako je i ovaj Kinez sa linka.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 22:54   #1457
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Prije će biti da se radi o klevetama koje Sotona širi o njemu zato što mu ovaj kvari planove egzorcističkom djelatnošću u ime Isusovo. Čuo sam ja svašta i o pateru Zvjezdanu (isto je vodio molitve za oslobođenje od Sotone), pa opet znam da je riječ o klevetama, a neki se upecaju.
Ali ja sam čuo isto sa različitih mjesta i različitih ljudi !! Tamo gdje ima dima, ima i vatre.
Evo i primjera kojeg sam ja znao godinu dana prije izlaska u novine. Pričala mi je jedna profesorica da ima u razredu svećenikova sina, kome drugarica živi u Zadru. Ja sam to uzeo sa rezervom, jer ljudi svašta pričaju. Ali je priča ispala još gora: http://www.vecernji.hr/vijesti/velec...-clanak-229948

U jednom je trenutku sve skupa, nastavljaju susjedi, postalo preočito pa je Zuanović premješten, a planirali su otići živjeti u Zadar. Karmela, kojoj je Tvrđavica skovala simboličan nadimak "karmelićanka", danas doista živi u Zadru i javit će se na telefonski broj koji u imeniku glasi na Željka Zuanovića. Otkud to, kod velečasnog koji, kako kaže, voli roniti, skupljati puževe i autor je knjige ljubavne poezije, ostat će također visjeti u zraku. S druge strane Karmela Zuanović ne želi "komentirati ništa što se piše" iako je lažima nazvala priču velečasnog koji je nedavno rekao tek da je poznaje 10-ak godina. Karmela je odlučila šutjeti, a Željko će odgovor dati u knjizi koju, kaže, planira napisati. Do komentara iz crkvenih krugova jučer nismo uspjeli doći.

Quote:
lurkers kaže: Pogledaj post
Evo zanima me ova tema nadam se da cu sa vama doci do zeljenih odgovora..... Zanima me razlika izmedu ta dva obreda...npr sta govori demon u muslimana sta u krscana, razlike u ponasanju opsjednute osobe..........i takve slicne stvari.pozdrav
Ja sam za muslimanski egzorcizam. Pod uvjetom da ga radi ova osoba
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...1&postcount=13

Zadnje uređivanje krena : 27.08.2013. at 23:00.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 21:04   #1458
Egzorcizam, zli duhovi i znakovi opsjednuća u nauku Katoličke Crkve - Dr. Marijan Steiner SJ
http://www.bitno.net/vjera/egzorciza...tolicke-crkve/
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 22:41   #1459
Joj u nas ima svašta na šta se može "natrkat naograisat" lično vjerujem u takve stvari ali evo nekih primjera:
NE valja ići ispod strehe pred akšam valjda se šejtani sakriju pod potkov tako nešto, ne valja na drvenjak, nipošto dje je krv, pa onda gdje se drva sijeku (drvenjak), pa nevalja na vodu, pa treba zagasiit gdje je mejjit (mrtvac) bio može se i tu nagraisat.Isto tako na krv od kurbana se može naograisat,E ima i ovo po noći ne valja da se gleda u staklo ono od prozora znate kakvi bude odraz valjda šejtan se prikaže. Pa ne valja gledat sjenu. NE valja ići ispod oraha, duda. Pričp nam je vjeroučitelj kad sam išao u školu da je prisustovao rukji kaže kad je izučeno onda su čovjeku iglicom uboli malu rupicu na kažiprstu.Ali on veli da je toliki pritisak krivi izašo da je otišlo dva metra u dalj. Ovo sad nekome zvuči smiješno ali bolje nemojte raditi ovakve stvari što sam ja nabrojo gore ako nemate pametnijeg posla ne tražte đavola.
bossnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 22:46   #1460
Quote:
lurkers kaže: Pogledaj post
Sta nema nitko da mi kaze malo vise o razlikama u ta dva obreda....trazio sam nesto malo,ali nisam bas puno nasao....ako netko zna neka mi kaze malo vise...
Ima razlike kod kršćana se upire krstom u bolesnika a kod muslimana se ne upire nikakvim simbolima. Kršćani koriste i svetu vodicu navodno i neku muslimani ali kod muslimana nije ispravno vodom.Onom ko naučenom vodom. I nije vam to ko Holywood exorcisam ako tako šta očekujete.Ko onaj film opsessed again.
bossnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.