Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 21:39   #1
Anemija, gljivice, nizak tlak, umor..

Dobro vecer svima.
Vidim da ovdje ima puno nacitanih ljudi,ljudi koji se kuze u bolesti..i lijecenje
Da li meni netko moze pomoci kakvim dobrim savjetom?
Mislila sma hraniti se makrobiotikom?Da li mi to moze pomoci?
Sve gore navedeno me vec godinama muci.
Candida..stara boljka!Nikako je izlijeciti.
Anemija-pijem zeljezo,kuham grah,ne pijem mlijeko i dalje nisko.
Tlak-100/60
Umor..kad nesto radim,obavezno moram malo odmoriti jer ne mogu dalje.Brzo se zapusem.
Imam pomanjkanje kalcija i pocetak kalcifikacije.

Da li su za sve krive gljivice?
Zahvaljujem svima unaprijed.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 23:32   #2
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da li su za sve krive gljivice?
Zahvaljujem svima unaprijed.
Jako teško se može dati prava dijagnoza i kad te liječnik pregleda, a kamoli ovako preko neta. Po napisanim simptomima moglo bi se raditi o poremećaju rada tiroidne žlijezde. Ne vjerujem da bi gljivice mogle uzrokovati nizak tlak.
Što tvoj liječnik veli na tvoje tegobe?
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 08:24   #3
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Jako teško se može dati prava dijagnoza i kad te liječnik pregleda, a kamoli ovako preko neta. Po napisanim simptomima moglo bi se raditi o poremećaju rada tiroidne žlijezde. Ne vjerujem da bi gljivice mogle uzrokovati nizak tlak.
Što tvoj liječnik veli na tvoje tegobe?
Pa ,nazalost -nista!
Gljivice,-ah to imaju svi ,nekome smeta,nekome ne smeta...nizak tlak-pa nije to nista,malo vise kave popit..itd.
Ja sam u doktore prilicno razocarana jer uopce ne traze uzrok nekih smetnji,samo prepisu tablete za bolove i to je to..
Nisu svi takvi,ali kod nas u provinciji jesu.
Negdje sam citala da te vrajze gljivice znaju stvoriti x problema-glavobolje,upale sinusa,umor,anemiju,kasalj,...i jos toga.

pa cak iako one kod mene nisu uzrocnih svih tegoba,voljela bih znati ako ima netko nekakav recept za rijesavanje,tj. eliminaciju istih.
Nekakav caj ili ...
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:12   #4
GDE SE NALAZE GLJIVICE?
Najčešće ih možemo naći na zidu debelog creva u vidu kolonija micela. Dobro mesto je im i tanko crevo, gde prolaze još nepotpuno svarene hranljive materije.

U želucu, želudačna kiselina sprečava njihov razvoj. Međutim ova odbrana nije uvek zadovoljavajuća, s obzirom da puno ljudi nemaju dovoljnu količinu želudačne kiseline, kod drugih pak uzimanje sredstva protiv povećane količine želudačne kiseline stvara povoljne uslove. Izazivači mogu da se pojave i u usnoj duplji, kako smo već pomenuli, materijal za izradu proteza pruža im dobru podlugu za razvoj.

U vagini najčešće se pojavljuje Candida galabra, koja tu dospeva najverovatnije iz debelog creva. Ali i polni odnos može da bude put unošenja. Naime u puno slučajeva originalno gnezdo se nalazi u prostati muškarca. U ovakvim slučajevima pomaže ciljano lečenje.



SIMPTOMI I TERAPIJE

Candida simptomi mogu biti:
bijele naslage na jeziku i u usnoj supljini, nadrazaj na kasalj,
suvo kasljucanje, osjecaj knedle u zdrijelu, grebanje u zdrijelu, nadrazaj za iskasljavanje, otezano disanje, suvi bronhijalni kasalj, hronicno zapusen nos, hrkanje, kratkoca daha, hronicno kijanje ili kasljanje, stalne ponovljene prehlade i crvenilo grla,


nadutost, gubitak apetita, poremecaj rada crijeva, promjene stolice od tecne do tvrde, slabo varenje, smanjen apetit, pokidan jezik sa fisurama, proliv, sluzava stolica, analni svrab,


depresija, emotivna ranjivost, nervoza, zadrzavanje tecnosti, muka, glavobolja, neredovni ciklusi, gruba suva ili ispucala koza, hronicne i ceste gljivicne infekcije koze i noktiju, utrnulost, slaba memorija, vrtoglavica, nesanica, gubitak koncentracije, osecaj opijenosti, uznemirenost, psihoze, zvonjenje u usima, zapaljenje usiju, svrab u usima,

vaginalni svrab, svrab i upala vagine, cest prostatitis ili upala prostate, cest uretritis i cistitis, iritiranost besike,

slabost misica, oticanje zglobova, misicni bol, poremecaj cula mirisa, ukusa, vida i sluha, slani ili metalni ukus u ustima, zamagljen nejasan pogled.
Osobama koje pate od sistematske candidijaze smeta dim cigarete, miris gasa, farbe, izduvni gasovi, novi tepisi, rastvaraci.



Evo sta sve navode...a ja se u vecini navedenog prepoznajem
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:46   #5
Utisana,


Hvala ti na opisu simptoma Candide, ko da sam ja opisana. Nije mi palo na pamet da bi se svi ti simptomi mogli staviti u hrpu i imati samo jedan uzrok.
Pogotovo kasalj i zacepljeni nos nikad ne bih povezala sa Candidom. A niti moji lijecnici koji su u zadnjih 20 godina dolazili sa raznim dijagnozama u vezi s tim, ali nisu bili uspjesni u lijecenju. Sad ce biti lakse kad znam o cemu se radi.
gob is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 19:56   #6
Da,dobro je to sto znamo sta nas muci!
Ali mogu ti reci da lijecenje nije nimalo jednostavno!!kao sto vidis po svim postovima.
Mene nervira sto standardna medicina na kandidu(ili bar moja doktorica)gleda kao na neku malu smetnjicu...nista strasno...
ja se vec godinu dana gnjavim sa kandidom i nikako da dodjem na svoje...

Pitanje za kolegu Egzorcista i Mow-a i ostale...
Sad su mi prepisali diflucan 50-7 dana i 2 tube rojazol gela.
Da li ima uopce smisla da gutam te kemikalije ili da uzmem samo cajeve za ciscenje jetre i bubrega,cesnjak ,propolis i homeopatski lijek?
Ili da kombiniram jedno i drugo?

Jos nisam uspjela nabaviti knjigu o alergiji...
Pa dok je ne nabavim bih ipak nesto pokusala od gore navedenog..??
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 12:44   #7
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Pa ,nazalost -nista!
Gljivice,-ah to imaju svi ,nekome smeta,nekome ne smeta...nizak tlak-pa nije to nista,malo vise kave popit..itd.
Ja sam u doktore prilicno razocarana jer uopce ne traze uzrok nekih smetnji,samo prepisu tablete za bolove i to je to..
Nisu svi takvi,ali kod nas u provinciji jesu.
Negdje sam citala da te vrajze gljivice znaju stvoriti x problema-glavobolje,upale sinusa,umor,anemiju,kasalj,...i jos toga.

pa cak iako one kod mene nisu uzrocnih svih tegoba,voljela bih znati ako ima netko nekakav recept za rijesavanje,tj. eliminaciju istih.
Nekakav caj ili ...
..Imas pravo, kad dode do uneravnotezenosti metabolizma, nastaje problem. Gljivice su posebno opasne. Dr.Weber je 60-tih godina dokazao i histoloski dokumentirao da su gljicice glavni uzrocnici i tumora. Bio je radi toga od vrhunskih institucija proganjan, zatvaran, pokusavalo ga se proglasiti nenormalnim itd. Zadnjih godina kad su industrija i farma-karteli uspjeli napraviti i patentirati cjepivo(preventiva kod zena - grlic maternice), vise se Dr. Weber ne proganja ( u medu vremenu je i umro) sad si pokusavaju slavu pripisat neki drugi mocnici . Nadam se da im nece uspjet. Zalosno je da tek sad kad su dobili dozvolu od farma-kartela, Dr. kolege od Dr. Webera i ostala Prof. Dr.Dr. medicine klijantela propagira ljcenje gljivica naravno cijepivom. Opet je priroda i ljecenje prirodim proizvodima potisnuta i pokusava biti degradirana i neuspjesna, stvarno zalosno.
Video koji se moze pogledati u vezi gljivica i oboljenja na ovom linku http://www.natural-politics.com/port...sbankrott.html bio je dugo nedostupan javnosti. Dr. Weber je bio njemac tako da je i video na njemacko, svejdno ga je vrijedno pogledati..
BigLima is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:39   #8
Za informacije o MMSu, utipkajte u google MMS - ubojica patogena.
rozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:37   #9
što se tiče češnjaka najbolje je nabaviti naš domaći i onda ga uvalim u svaku salatu, najfiniji mi je sa krastavcima, možete zmiksati povrće i napraviti umake sa njime a volim ga nasjeckati kad jedem namaze pa posipam po tome, gdje god mi se čini da bi pasalo, jednom dnevno jednu kozicu !
7poem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:59   #10
utisana, jesi li dobila vaginalete? imaš li partnera i ako imaš je li i on prošao kroz terapiju?
candida se najbolje rješava rojazolima i medazolima. medazol oralno, a rojazol vaginalete s tim da oralno odjednom popiješ 4 tablete (partner također).
dalje, kakvo je stanje s imunitetom?! gljivice se hoće ponavljati kad je imunitet slab.
za to ti preporučujem matičnu mliječ.
što se tiče niskog tlaka, svako jutro malo domaće slaninice i bijelog luka,a poslije ručka čaša jakog crnog domaćeg vina.
nije naodmet niti kefir.
a što se tiče tvog liječnika, jedini komentar mi je
daj traži od njega uputnicu za ginekologa i traži da ti se iskontroliraju i hormoni i šećer.
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 19:40   #11
[Ma ja sam kod ginekologa radi .....ih gljivica svaka 3 mjeseca.
Uzimala i sve moguce vaginalete i diflucan i kreme.i pila lgg,i svasta..ali ocito da nisu samo u rodnici nego po cijelom organizmu-svako toliko mi se pojave i na jeziku.A partner je napravio sve nalaze i sve o.k.

A imunitet mi nije bas za 5
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:06   #12
izbaci slatko strogo! u krizi, par suhih smokvi i malo badema. izbaciti kvasac (tijesta, namaze s kvascom, PIVO) koliko je moguće. Imaš u dm-u i po marketima namaze bez kvasca - čitaj deklaracije... onda, terapija... ima raznih, ne paše sve svakome...imaš homeopatski candida yeast-jako dobar, a ima i prolight u svakoj apoteci (to uz svaki obrok)... probaj tako bar mjesec dana, i potraži stručnu pomoć oko terapije, a to nije forum. kad kažem stručnu ne mislim na dogmom zadojene liječnike koji su pozavršavali fakseve sponzorirane od strane farm.kompanije, već one liječnike koji i znaju neki k.... actually (ima ih i sa faxevima, svakako, nije u faxu problem, već u glavi) vaginalete i sl. nisu riješenje. treba ti liječenje bolesti,a ne simptoma. i da, to sve je izazvala candida, a moguće su i gore stvari. sretno!
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 08:40   #13
bolesti,a ne simptoma. i da, to sve je izazvala candida, a moguće su i gore stvari. sretno! [/QUOTE]




ma znam da je gadna ta kandida.
Zivcira me sto je gotovo svi lijecnici tretiraju kao normalnu stvar a ja osjecam da nije dobro..
Evo nekih 10-ak dana sam promijenila prehranu,nisam nista slatko okusila,osim voca,i nista kruha ,ni tjestenine.
Pijem lgg,jedem salatu,rizu,bademe i povrce.
Ovaj put sam odlucila istrijebiti je.

I ove homeopatske od danas kombiniram!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:18   #14
Budući da imaš očiti nedostatak kiseline, savjetujem ti da uzimaš bilo što što uzrokuje lakšu apsorpciju željeza iz hrane. U principu, svaka kisela hrana je dobrodošla. Dakle, ocat razrjeđen u vodi, kiselo vino, limun u čaju, od makrobiotike: umeboshi šljiva, jedna do dvije na dan. Može i kiselo mlijeko, acidofil ili jogurt, najbolje uz voće kao poseban obrok.
Dodatno: vitamin C otopljen u vodi pola grama do gram na dan. Tablete željeza uzimaj, ali jedi i dosta mesa, pogotovo crvenog dok se ne oporaviš od anemije.
Zeleno povrće, posebno špinat sirovi ili kratko na pari, blitva i kelj.
Gljivice sredi na način kako su ti prijašnji kolege savjetovali.
Sretno!
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 17:05   #15
Draga utisana, ne lutaj i ne natrpavaj se kojekakvim dodacima prehrani. Moj muž je imao sličan problem i uspio se izliječiti tek nedavno, otkad smo počeli slijediti savjete iz jedne knjige. Ono što ti najvjerojatnije imaš je nutritivna alergija i sistemska kandidijaza koja joj je posljedica. Pročitaj knjigu Carolee Bateson Koch "Alergija - prikrivena bolest". Da ne duljim i ne gnjavim - na tri tjedna se izbacuju najčešći alergeni mlijeko, kvasac (brašno) i jaja, uzima se češnjak protiv gljivica i parazita (ili neki dr. proizvod, imaš u knjizi), prehrambeni enzimi iz biljne baze i acido i bifido formule. Mi smo sve nabavili od Twinaba, skupo ali vrlo efikasno. Pročitaj prije toga knjigu, garant ćeš se prepoznati i znat ćeš što trebaš.... Mog muža je izliječilo.....
MissQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:25   #16
Quote:
MissQ kaže: Pogledaj post
Draga utisana, ne lutaj i ne natrpavaj se kojekakvim dodacima prehrani. Moj muž je imao sličan problem i uspio se izliječiti tek nedavno, otkad smo počeli slijediti savjete iz jedne knjige. Ono što ti najvjerojatnije imaš je nutritivna alergija i sistemska kandidijaza koja joj je posljedica. Pročitaj knjigu Carolee Bateson Koch "Alergija - prikrivena bolest". Da ne duljim i ne gnjavim - na tri tjedna se izbacuju najčešći alergeni mlijeko, kvasac (brašno) i jaja, uzima se češnjak protiv gljivica i parazita (ili neki dr. proizvod, imaš u knjizi), prehrambeni enzimi iz biljne baze i acido i bifido formule. Mi smo sve nabavili od Twinaba, skupo ali vrlo efikasno. Pročitaj prije toga knjigu, garant ćeš se prepoznati i znat ćeš što trebaš.... Mog muža je izliječilo.....
hvala ti.Procitati cu knjigu i nadam se da ce i meni pomoci.
danas sam upravo pocela kuru sa Daktarinom jer imam gljivice i na jeziku i stvarno sam vec poludjela...

Ali ja ni inace mlijeko ne koristim jer mi smrdi oduvijek.
Kruh ne jedem 3-4 tjedna,jaja isto ne volim jer mi i ona smrde.

Stvarno ne znam sta me to tako napalo.
Ali izgleda da je bas ta moja ANEMIJA uzrok svega.Imunitet mi je pao i scepale me te dooosadne gljivice
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:38   #17
Ja sam prije par godina imao sličnu situaciju. Sve sluznice su me pekle, primjetio sam crvene točkice po tijelu, koje se pretvaraju u potkožne madeže. Sve me je svrbilo, svako malo gljivice i naravno kopao po internetu i zaključio sistemska kandidijaza. Doktori su rekli nema šanse, to je puno opasnije, a i svi pregledi su bili u redu, a mene peče od očiju do dolje, a nigdje ništa. Cijelo tijelo svrbi u refulama, da više nisam znao što ću. Napravio sam dijetu od 40 dana, bez šećera, fruktoze, kvasca, octa i kiselina i svaki dan diflukan oralno (skupo, jer ti ni jedan doktor to neće prepisati). Istina je da se smirilo, ali slijedeće godine samm otkrio herpes na kutu usana, koji nisam imao nikad u životu...
Malo, pomalo, analizom, razgovorom s bliskim ljudima, a zapravo najprije u familiji, zaključio sam da ti problemi nisu gljivice nego herpes, jer je zarazno.
Imam liječnike u familiji i ova moja teorija im je kontra sveg što su naučili, pošto poznam kineske meridijane, povezao sam neke stvari i zaključak je 100% virus na živcima, a to je herpes (da ne objašnjavam predugo). Isprobao sam mnogo lijekova s interneta i jedino što je stvarno promijenilo moje zdravstveno stanje je na site www.biogetica.com HRPZ III formula, homeopatski lijek na bazi cjepiva, protiv raznih tipova herpes virusa. Stanje je bilo u terenutku (par dana) osjetno bolje. Napravio sam kuru 3 mjeseca i preporučam (bočica je 30$+poštarina) Naravno to nije sve, ti moraš najprije očistiti bubrege, pa onda jetru, ja koristim i zapper koji radi čuda. Uglavnom taj virus ti rastura cijeli sistem. Mogući simptomi (vjerojatno imaš većinu).
Svrbljenje, krvave raspucale oči, madeži i bradavice po cijelom tijelu (sve više i više), bolovi u nogama od križa dolje. Bolna desna strana vrata, vjerojatno i glavobolje česte, moguće pojačano zujanje u desnom uhu. Moguće ukliještenje išijatikusa. Povećan šećer i kolesterol. Lice nije čisto nego često bubuljičasto (kod rijetkih ne, npr mene). česte afte u ustima, te kad prođeš jezikom po unutrašnjosti sluznice, nije glatka već lagano "pikasta". Bol u zglobovima, promjenjivo, neko vrijeme mozda koljeno, zatim na stopalu ili rame ili lakat, kako kod koga. Madeži izraženiji na prsima i ispod pupka, te ispod pazuha, a ostalo sitne točkice. Uglavnom liječnici te neće znati izliječiti, a alternativci će predugo se baviti organima, energijama i sl. Ima rezona jer rastura unutarnje organe, no zašto su organi bolesni. HERPES VIRUS, koji tip imaš ti, ne znam, ali napravi virološki test na herpes, pa ćeš vidjeti. Nabavi si lijek HRPZ III, spray
Nadam se da ćeš si pomoći!
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:28   #18
[Hvala,napraviti cu test na virus herpesa.
Ja mislim da ga nemam,bar se duboko NADAM.
Imam bolove u nogama,vratu,ramenu, ali nemam ispucane kutove usana,oci su mi O.K.,pa pretpostavljam da nije herpes jos vise se nadam da nije jer znam da je to gadna komplikacija.
Ali gljivice me peru...sad sam popapala 2 tube Daktarin gela,malo je bolje-ali nije jod kako bi trebalo.
Ovih dana sam imala dosta posla a bas sutra idem u biblioteku po knjigu koja mi je preporucena -o alergiji,
Moram reci i da svaki dan uzimam i zeljezo u tabletama,kao i u hrani i bar sto se tice umora je puuno bolje.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 19:06   #19
Nazalost, siguran sam da je herpes, jedino nisam siguran koji tip (ima ih oko 80), većina doktora se neće složiti, ali ja ne znam nikog tko ga nema. Herpes se može otkriti i 10-15 godina nakon okužbe, po mojim analizama unazad, mislim da je meni trebalo oko 8-10 g. Čak ni najbliži godinama nisu mogli prihvatiti tu "teoriju". Epstein barr je herpes, vodene kozice, oralni, genitalni, zoster i još dosta njih. Porazgovaraj s najbližima, pitaj ih o bolovima u vratu, krizima i zglobovima, pogledaj im kožu, gledaj ih pažljivo i uočit ćeš koliko se abnormalno svrbe (obrve, nos, usta, uho, prsa, abdomen, noge, ruke). Ako pažljivo gledaš, teško da će proći minuta, a da se negdje ne posvrbe. Sigurno su svi puni sitnih točkica (to se vidi na rukama) itd., da se ne ponavljam.
umjesto daktarina (pojeo sam ne znam koliko tuba, pa ništa) jedi propolis (baby, bez alkohola). Ja sam sve jeo iz apoteke, što se može i što preporučuju (između ostalog 3-4 g C vitamina dnevno). Uzalud, bacanje novaca. Sve to možeš čajevima. Odlična stvar za jetru je sikavica ili obični oslobod, u ljekarni se zove sylimarin. To čisti i obnavlja jetru, možeš jesti smrvljene sjemenke u čaju (malo nepraktično) ili tablete (moja mama se preporodila, a prijatelju se smanjio šećer s 16 na 4, poslije kure od 14 dana. Ali najbolje od svega homeopatski HRPZ III spray. 100% poboljšanje, obavezno probaj, jeftinije je od svih vitamina na koje si trošila novce, a ništa!
Sretno!
EXORCIST XXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 00:36   #20
jucer sam bila uvjerena da nemam herpes!!!
Danas vise nisam.
U unutrasnjosti usta osjecam na nekim mjestima naboranu sluznicu(jos imam gljivice na jeziku)
Ali nemam tih tockica koje spominjes po rukama i ne svrbim se kao sto si ti primijetio kod tvojih.
Vrat me boli.ali pre ravan je,tj nema pravilan nagib.
A zglobove osjecam,prilicno,cak me bude sram jer sam jos relativno mlada..
Molim te kako onda da napravim te testove na herpes.Tj,sta da kazem doktorici?Ili ako sama platim nalaze sta da kazem u laboratoriju?Kakve testove ako ih ima 80 vrsta?Sta si ti napravio,kako si ga otkrio?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.