Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno > Quizorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2003., 23:55   #21
Ja sam to rješavao u 4. razredu (osnovne) i svađao se sa profom, ona je rekla 1 rješenje: Norvežanin a ja 2: Norvežanin i još neki al sam zaboravio to... mislim da je greška u razmišljanju lijevo i desno (tj. 90% ljudi je to shvatilo kao prva lijeva/desno a ja ne).
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 23:56   #22
e da mislim da je onaj 2. bio Njemac
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 13:18   #23
OK, slazemo se da je naci rjesenje relativno jednostavno.

No je li netko pokusao dokazati da je rjesenje jednoznacno?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 18:25   #24
Quote:
skeptik kaže:
OK, slazemo se da je naci rjesenje relativno jednostavno.

No je li netko pokusao dokazati da je rjesenje jednoznacno?
Hmm, sigurno je zamišljeno kao jednoznačno, jer smisao zadatka leži u pažljivom deduktivnom zaključivanju koje vodi do konačnog i definitivnog rješenja.

Svaki dobar integram mora imati samo jedno (i nužno) rješenje, inače je nedovoljno preciziran (to jest nije nam dano dovoljno bitnih parametara).
__________________
Carry on... Nothing to see here.
Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 23:57   #25
u petak mi je bilo malo dosadno na poslu i tako sam fino otišla na stranicu mense i rješavala njihov test - ispalo je da sam natprosječno enteligentna, tako da mi je taj podatak zasad potpuno dovoljan

inače, jeste li išli na testove inteligencije? ja nikad, neki dan sam skontala da neznam svoj IQ! Jednostavno ga nikad nisam mjerila! Strašno!
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 21:37   #26
Američki podaci:

Prosječni IQ ljudi koji uspiju završiti srednju školu je 111, fakultet 121, a doktorat 132. Odstupanja prema dolje su mala.

("Greatness", D.K. Simonton)

S time da se IQ kod odraslih, naravno, ne mjeri kroz odnos mentalne i stvarne dobi, već kroz sposobnost rješavanja zadatka u odnosu na istu takvu prosječnu sposobnost populacije.

No, dakle, ako si završila faks vjerojatno imaš oko 120, a gotovo sigurno nemaš 100.
__________________
Carry on... Nothing to see here.
Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 22:24   #27
idešš...

Quote:
sunčica kaže:
u petak mi je bilo malo dosadno na poslu i tako sam fino otišla na stranicu mense i rješavala njihov test - ispalo je da sam natprosječno enteligentna, tako da mi je taj podatak zasad potpuno dovoljan

inače, jeste li išli na testove inteligencije? ja nikad, neki dan sam skontala da neznam svoj IQ! Jednostavno ga nikad nisam mjerila! Strašno!
Taj test na net-u je površan i neprecizan.. skoro pa netocan!
Ako stvarno zalite znati svoji IQ odite na mensino testiranje, pljunite 70 kn i rijesite ga..
__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 23:06   #28
Quote:
Marx kaže:
Američki podaci:

Prosječni IQ ljudi koji uspiju završiti srednju školu je 111, fakultet 121, a doktorat 132. Odstupanja prema dolje su mala.

("Greatness", D.K. Simonton)
............
No, dakle, ako si završila faks vjerojatno imaš oko 120, a gotovo sigurno nemaš 100.
trenutno pišem doktorsku disertaciju, pa sam valjda negdje između 121 i 132 - evoluiram, u fazi sam prijelaza iz jednog stadija u drugi, napredniji

---------------------
Taj test na net-u je površan i neprecizan.. skoro pa netocan!
Ako stvarno zalite znati svoji IQ odite na mensino testiranje, pljunite 70 kn i rijesite ga..
-----------------------

smrtz! a ja sam svima sretno poslala poruke o dokazu svoje pameti! smrtttttttttttttttz!

enivej, znam da se takvi testovi trebaju raditi u kontroliranim uvjetima, izolirani, mjerit vrijeme, bla, bla, bla, ... ovo je bila samo moja mala igrica, nisam se baš ufurala u to

za sad sam u životu imala pameti koliko mi je trebalo - ionako ti treba puno rada i učenja da bi postigao bilo šta značajnije
a i da me se pita, htjela bih imati viiiiiiiisok koef. emocionalne inteligencije
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 22:35   #29
Quote:
sunčica kaže:
trenutno pišem doktorsku disertaciju, pa sam valjda negdje između 121 i 132 - evoluiram, u fazi sam prijelaza iz jednog stadija u drugi, napredniji

---------------------
Taj test na net-u je površan i neprecizan.. skoro pa netocan!
Ako stvarno zalite znati svoji IQ odite na mensino testiranje, pljunite 70 kn i rijesite ga..
-----------------------

smrtz! a ja sam svima sretno poslala poruke o dokazu svoje pameti! smrtttttttttttttttz!

enivej, znam da se takvi testovi trebaju raditi u kontroliranim uvjetima, izolirani, mjerit vrijeme, bla, bla, bla, ... ovo je bila samo moja mala igrica, nisam se baš ufurala u to

za sad sam u životu imala pameti koliko mi je trebalo - ionako ti treba puno rada i učenja da bi postigao bilo šta značajnije
a i da me se pita, htjela bih imati viiiiiiiisok koef. emocionalne inteligencije
Svaka cast, zelim ti uspjeh sa doktoratom !
__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 13:33   #30
Pa ja sam ga rijesio za nesto manje od 8 minuta
Imhotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 15:45   #31
Quote:
Imhotep kaže:
Pa ja sam ga rijesio za nesto manje od 8 minuta
Bravo. Ti si genije.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2003., 16:23   #32
Quote:
Imhotep kaže:
Pa ja sam ga rijesio za nesto manje od 8 minuta
taj test mogu rijesiti svi...
__________________
Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, Choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose your friends. Choose leisure wear and matching luggage. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? Experience will show...
BananaSkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 22:06   #33
ma to sam ja na moru rjesavo.. tu doma mi se fakat neda...
inace, dokazo sam si da sam 2 od 100..
nije opce tesko, nacrtas si i samo pises i pogadjas...
__________________
i like to hate stuff cuz then i don't
have to try and make a change
BLACK RIDER is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 02:35   #34
Prvo sam pokušao riješti sve iz glave. Nako tri sata sam odustao. O previše stvari moraš voditi brigu te se izgubiš.

Oda sam iscjepkao 25 komadića papira i na svaki napisao Nijemac, Norvežanin, Pas itd. i nakon cca. 60 sec riješio sam zadatak. Dakle dobio sam odgovor Norvežanin ima ribice i sve se poklapa u kako zadatak to traži. Bijela i zelena kuća nisu jedan pokraj druge, ali zelena je lijevo od bijele.

IQ mi je ~150 i loš sam student (svak godina dvaput).
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 11:13   #35
Quote:
bariole kaže:
Prvo sam pokušao riješti sve iz glave. Nako tri sata sam odustao. O previše stvari moraš voditi brigu te se izgubiš.

Oda sam iscjepkao 25 komadića papira i na svaki napisao Nijemac, Norvežanin, Pas itd. i nakon cca. 60 sec riješio sam zadatak. Dakle dobio sam odgovor Norvežanin ima ribice i sve se poklapa u kako zadatak to traži. Bijela i zelena kuća nisu jedan pokraj druge, ali zelena je lijevo od bijele.

IQ mi je ~150 i loš sam student (svak godina dvaput).
Pa nije ni čudo da si loš student kad sve ideš rješavati iz glave.


.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 22:42   #36
Quote:
bariole kaže:
Prvo sam pokušao riješti sve iz glave. Nako tri sata sam odustao. O previše stvari moraš voditi brigu te se izgubiš.

Oda sam iscjepkao 25 komadića papira i na svaki napisao Nijemac, Norvežanin, Pas itd. i nakon cca. 60 sec riješio sam zadatak. Dakle dobio sam odgovor Norvežanin ima ribice i sve se poklapa u kako zadatak to traži. Bijela i zelena kuća nisu jedan pokraj druge, ali zelena je lijevo od bijele.

IQ mi je ~150 i loš sam student (svak godina dvaput).
Sve je to uredu ali tacan odgovor na zadati test je "Njemac"
Ja sam test vidio prije nekih 6 mjeseci i rijesio sam ga za svega 7 sekundi. Na pitanje ko drzi ribice odma mi je sinula ideja Njemac jer je Albert bio njemac i ako je on smislio i rijesio test sto je brze mogo prvo bi posao od Njemca...
Nakon nekih sat vremena crtanja sablona i brainstorminga dosao sam na zakljucak da je tacan otgovor "Njemac" i da sam ustvari odgovor vec dobio u prvih 7 sekundi
__________________
I put the k in kool
Zarathustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 03:15   #37
7 sek. Vauu...

Nizozemac je točan odgovor. Za Nijemaca ne znam. Nisam isprobavao. Imam zapisanu kompletnu shemu, sto je čije i stvar odgovara postavljenim pravilima. Provjerio sam dva, tri puta. Definitvno se može složiti rješenje u kojemu Nizozemac ima ribice.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 23:04   #38
Quote:
bariole kaže:
7 sek. Vauu...

Nizozemac je točan odgovor. Za Nijemaca ne znam. Nisam isprobavao. Imam zapisanu kompletnu shemu, sto je čije i stvar odgovara postavljenim pravilima. Provjerio sam dva, tri puta. Definitvno se može složiti rješenje u kojemu Nizozemac ima ribice.
Ma kakav Nizozemav heheeh Imas rjesenja za taj odgovor suva po internetu evo npr jedan je na Nostalgija.com ima taj isti test i na rijesenju pise Njemac.
__________________
I put the k in kool
Zarathustra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 01:42   #39
Ovaj Norvežanin ne Nizozemac
Evo ti rješenje pa provjeri.

1. kuća = Norvežanin, zelena, kava, truba, ribice
2. kuća = Nijemac, plava, voda, gitara, mačka
3. kuća = Šveđanin, žuta, mlijeko, klavir, pas
4. kuća = Britanac, crvena, pivo, harmonika, konj
5. kuća = Danac, bijela, čaj, violina, ptice

Zadnje uređivanje bariole : 02.04.2004. at 03:41.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2004., 21:01   #40
Quote:
bariole kaže:
Ovaj Norvežanin ne Nizozemac
Evo ti rješenje pa provjeri.

1. kuća = Norvežanin, zelena, kava, truba, ribice
2. kuća = Nijemac, plava, voda, gitara, mačka
3. kuća = Šveđanin, žuta, mlijeko, klavir, pas
4. kuća = Britanac, crvena, pivo, harmonika, konj
5. kuća = Danac, bijela, čaj, violina, ptice
Propustio si negdje nesto i nije tacno
Reko sam njemac u prvih 7 sekundi testa i Njemac je tacan odgovor
Uvjeri se tako sto ces na internetu nac tacan odgovor sa pravilno postavljenim sablonima.
Evo ovo je samo jedan od linkova na kojem je pravo rjesenje tj. Njemac Einstein's test
evo jos jedan link sa tacnim rjesenjem Link
__________________
I put the k in kool
Zarathustra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.