Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Pogledaj rezultate ankete: Kupujete li čaj u čajoteci?
Da 52 42.62%
Ne 42 34.43%
Ako su cijene pristupačne 28 22.95%
Ne pijem čajeve 0 0%
Glasovatelji: 122. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 14:20   #1001
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ja kupila u Aromatici, a imaš u svakoj biljnoj apoteci i na svakom boljem placu kod travara
Zahvaljujem, potražit ću

Još nešto - smije li se kantarion kombinirati s matičnjakom?
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series

Zadnje uređivanje *tearsinheaven : 03.12.2010. at 15:30.
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 15:14   #1002
mojoj susjedi je oolong pomogao skinuti kilograme. ali ne onaj što se stalno reklamira, nego pravi, formosa oolong čaj, iz čajotekarnih trgovina. ja sam veliki čajopija, uživam u komoraču, menti, bazgi, pelinu, zelenom čaju,....i ovaj oolong sam probala, fini blagi, pomalo slatkast okus.
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 15:18   #1003
Oolong je jedan od rijetkih koje smisliti ne mogu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:25   #1004
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Oduševio me čaj iz Muellera- zimski čaj s prženim bademima...mljac.
mmmmm... ovo mi zvuči zanimljivo! potražit ću ga


ja u zadnje vrijeme svako jutro započnem sa teekanne immuni čajem. baš mi paše, a možda nešto zbilja i učini za moj imunitet
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:36   #1005
Imala sam immuni-tea, nije mi se svidjao okus, a ni nista u vezi imuniteta nisam primijetila. Najbolje sto mozes u ovom trenutku uciniti za imunitet je uzimati barem 1000 IU vitamina D (i uzimati barem RDA i ne vise od UL ostalih nutrijenata).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 00:40   #1006
ali tolike količine vitamina D kroz duži period mogu biti pogubne
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 00:49   #1007
2000 IU je upper limit, maksimalna doza za koju je utvrdjeno da ju se moze uzimati bez posljedica svakodnevno duze vremena. Medjutim, uskoro ce RDA povecati na toliko.

Mozda brikas medjunarodne jedinice i mikrograme. U EU se vitamin D mjeri u mikrogramima. 2000 IU je 50 mikrograma.

Mnogi vec preporucuju barem 1000 IU.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 01:55   #1008
Oolong caj ima od 150rmb - 1500 plus rmb. Sve ovisi otkuda je i kakva je bila berba, tj. vrijeme prije berbe. Kisa, temperature, sve to utjece na cijenu caja. Moj osobni favorit je Mao Chen caj. A i tu ima razlike od ducana do ducana. O mrsavljenju, gubljenju kila pomocu caja, moje skromno misljenje je da to nema toliko veze koji je caj, koja je biljka. Vise mi se cini da je to stvar sto umjesto guranja hrane u sebe pijete tekucinu, i stvarate osjecaj sitosti. A i topli napitak svakako ubrzava metabolizam i probavu hrane, tako da cesce idete na wc i praznite se..
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 09:42   #1009
način pripreme oolonga (a bome i drugih pravih čajeva) ima veliki utjecaj na njihov okus. ja svoje pripremam u gaiwan-u sa većom količinom lista ali kraćim infuzijama i određenom temperaturom vode.
arguson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:33   #1010
veliki problem zimi mi predstavlja pijenje vode - ne ide mi niz grlo nikako. ali samo zimi. znala sam kupiti aromatiziranu vodu, ili u običnu dodavati par kapi limuna, čisto da unesem tekućinu u organizam. ali zato čajeve mogu na litre popiti. imam pravu malu kućnu čajoteku - od filter-vrećica, koje pijem preko dana do ovih pravih, iz specijaliziranih trgovina. ove "prave" pijem do jedne litre dnevno, a između ove filter. budući da se razbuđujem pravom turskom kavom, nakon koje slijedi pravi zeleni čaj, brojim si šalice da ne pretjeram u teinu, kofeinu, pa si naškodim.
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 09:46   #1011
kad smo već kod vode...

svima koji prave kvalitetne čajeve od cijelog lista preporučam da ne koriste vodu iz slavine nego da je isfiltriraju jer čaj jeste 97% voda i ukoliko koristite lošu vodu čaj će biti loš.
klor i kamenac su najveći neprijatelji finog čaja, a Brita i slični sustavi filtracije najbolji (i najjeftiniji) način da ih se riješite.
arguson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:19   #1012
to obavezno - kupujem vodu za espresso aparat, a i za pravljenje pravih čajeva.
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:38   #1013
Brita za sve, samo filter brzo ode
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:26   #1014
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
mojoj susjedi je oolong pomogao skinuti kilograme. ali ne onaj što se stalno reklamira, nego pravi, formosa oolong čaj, iz čajotekarnih trgovina. ja sam veliki čajopija, uživam u komoraču, menti, bazgi, pelinu, zelenom čaju,....i ovaj oolong sam probala, fini blagi, pomalo slatkast okus.
Najbolji je žuti čaj za mršavljenje. Oolong je isto jako dobra jer smanjuje masnoće.
Meni je odličan Oolong iz čajoteke u City centru.
http://www.svijetcaja.com/

Zadnje uređivanje josip1980 : 07.12.2010. at 18:40.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:28   #1015
Zasto bas zuti (osim sto ga tako reklamiraju)?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:42   #1016
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Zasto bas zuti (osim sto ga tako reklamiraju)?
Žuti je neobrađeni bijeli čaj i sadrži dijetni enzim koji ubrzava metabolizam i pospješuje brže sagorijevanje hrane.Ima puno više antioksidansa od zelenog čaja jer je žuti čaj neobrađeni bijeli čaj. Sadrži najkalitetnije mlade listiće čaja.
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:45   #1017
Koji to dijetni enzim sadrzi?

(Zasto imam osjecaj da sam te to vec pitala?)
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:49   #1018
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koji to dijetni enzim sadrzi?

(Zasto imam osjecaj da sam te to vec pitala?)
Ovdje imaš sve o žutom čaju i još gore link više očaju:
http://www.svijetcaja.com/kategorija...er=header8.jpg
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:52   #1019
Ok ok, to je tekst u kojem si procitao ono sto si napisao. Zanima me naziv tog enzima da provjerim iz nepristranih i pouzdanih izvora radi li ista.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 18:58   #1020
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ok ok, to je tekst u kojem si procitao ono sto si napisao. Zanima me naziv tog enzima da provjerim iz nepristranih i pouzdanih izvora radi li ista.
Možda ovdje piše.Provjerim još pa se ajvim.
http://www.yellowtea.net/yellowteavsgreen.html
josip1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.