Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 13:47   #3681
Quote:
fakincic11 kaže: Pogledaj post
Znači, prijevoz za prošli mjesec se uvijek dobiva s plaćom za prošli mjesec? Sve u sljedećem mjesecu?

Hvala svima na odgovore u vezi s regresom.
Prijevoz se dobija u tekucem mjesecu, a ako pocnes 1 svibnja dobit ces u lipnju taj zaostatak plus prijevoz za lipanj. Tako je bar meni bilo.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 10.04.2011., 14:35   #3682
Hvala ti. I još jedno pitanje. Prijevoz sjeda zajedno s plaćom ili to nema veze?
fakincic11 is offline  
Old 10.04.2011., 16:26   #3683
Da, dobiješ ga zajedno s plaćom.
blenta is offline  
Old 10.04.2011., 19:30   #3684
u osnovnoj školi zajedno sa plaćom a u srednjoj odvojeno i to krajem mjeseca za tekući mjesec
charlizeos is offline  
Old 10.04.2011., 20:24   #3685
hvala svima za informacije vezano za regres.
samo se nadam da ga kosorica nije ukinula.

p.s. je li iznos regresa ovisi o stručnoj spremi ili je svima ista cifra, spominjete oko 1200 kn?
volim čokoladu is offline  
Old 10.04.2011., 20:26   #3686
svima je ista
charlizeos is offline  
Old 10.04.2011., 21:33   #3687
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
svima je ista
zahvaljujem
molim se i dalje
volim čokoladu is offline  
Old 11.04.2011., 15:37   #3688
1250kn, vjerojatno na dva puta.
Brlj4 is offline  
Old 11.04.2011., 19:16   #3689
jel bija regres prošlo lito?meni se čini da nije bija zbog krize.regres i božićnica sad .
Mujsa is offline  
Old 11.04.2011., 19:51   #3690
regres se nikad ne isplaćuje na 2 puta nego odjednom, bio je prošle godine, bit će i ove
charlizeos is offline  
Old 11.04.2011., 23:33   #3691
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
regres se nikad ne isplaćuje na 2 puta nego odjednom, bio je prošle godine, bit će i ove
držim te za riječ
volim čokoladu is offline  
Old 12.04.2011., 08:45   #3692
Da li puni iznos regresa dobiju i osobe koje rade na nepuno radno vrijeme? Nego recimo imaju trećinu satnice..
Lukrecij@ is offline  
Old 12.04.2011., 09:55   #3693
da
charlizeos is offline  
Old 13.04.2011., 23:57   #3694
Bok svima!

Nisam čitala temu od početka pa se ispričavam ako ste već pričali o tome.

Uglavnom, diplomirala sam kroatistiku i talijanistiku prije tri mjeseca i dosad nisam uspjela naći nikakav posao, ne samo u struci. Zato bih sada htjela pokušati s odrađivanjem prakse u školi, tzv. stručnim osposobljavanjem za rad. Znam da to traje godinu dana i za to vrijeme dobivam 1600 kn. E sad, kako da dobijem takvo mjesto? Bih li trebala otići kod ravnatelja neke škole i reći mu da bih htjela volontirati? Koliko su ravnatelji skloni uzimati tako ljude? Postoji li neka prepreka zbog koje nisu baš voljni imati ljude na praksi? Kako uopće izgleda praksa, koje su mi obaveze i prava? Ima li neka stranica na kojoj se mogu informirati o tome?

Puno vam hvala na pomoći. Ne znam uopće kome bih se obratila s tim pitanjima, a glupo mi je ići kod ravnatelja i ne znati što točno želim.
keaton is offline  
Old 14.04.2011., 14:39   #3695
Koje uvjete trebam ispuniti da bi mogao u skoli radit kao profesor prakticne nastave??
freekwth is offline  
Old 14.04.2011., 16:26   #3696
Quote:
freekwth kaže: Pogledaj post
Koje uvjete trebam ispuniti da bi mogao u skoli radit kao profesor prakticne nastave??
Praktične nastave čega? Kojeg predmeta? Moram priznati da ne razumijem pitanje.
Orleanska I. is offline  
Old 14.04.2011., 17:47   #3697
Quote:
keaton kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Nisam čitala temu od početka pa se ispričavam ako ste već pričali o tome.

Uglavnom, diplomirala sam kroatistiku i talijanistiku prije tri mjeseca i dosad nisam uspjela naći nikakav posao, ne samo u struci. Zato bih sada htjela pokušati s odrađivanjem prakse u školi, tzv. stručnim osposobljavanjem za rad. Znam da to traje godinu dana i za to vrijeme dobivam 1600 kn. E sad, kako da dobijem takvo mjesto? Bih li trebala otići kod ravnatelja neke škole i reći mu da bih htjela volontirati? Koliko su ravnatelji skloni uzimati tako ljude? Postoji li neka prepreka zbog koje nisu baš voljni imati ljude na praksi? Kako uopće izgleda praksa, koje su mi obaveze i prava? Ima li neka stranica na kojoj se mogu informirati o tome?

Puno vam hvala na pomoći. Ne znam uopće kome bih se obratila s tim pitanjima, a glupo mi je ići kod ravnatelja i ne znati što točno želim.
Dok još nisam dobila sadašnju dužu zamjenu, raspitivala sam se kod savjetnice na burzi o istoj stvari. Rekla mi je da u školi to ne funkcionira (još)
Ja bi se na tvom mjestu prvo raspitala na burzi o stanju u tvom gradu

Što se tvojih obveza i dužnosti tiče- vidi na stranicama azoo-a
__________________
Sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in...
Muffet is offline  
Old 14.04.2011., 18:15   #3698
Ja sam pričala sa savjetnicom na burzi i rekla mi je da svatko tko je jedan dan proveo na burzi a da nema radnog iskustva može dobiti praksu u školi za koju dobiva 1600 kn mjesečno. Samo mi nije znala reći tko odlučuje o tome hoće li se volonter uzeti ili ne. Zato ne znam trebam li se obraćati ravnateljima ili općini ili nekom desetom.

Hvala za Azoo
keaton is offline  
Old 15.04.2011., 10:31   #3699
Tamo na stranicama vezano za tu vladinu provedbu zapošljavanja ljudi kojima je potreban pripravnički stoji da je mogu koristiti ljudi koji su barem 6 mjeseci na burzi i ovisno jel SSS ili VSS postoje i dobne graninice (25 za SSS i 29 za VSS). Stariji ne mogu koristit.

Međutim meni sad nešto nije jasno.
Naime, za zaposlenje u prosvjeti nije uvjet položen državni. Volontiranje u školama se prije nekih 5-6 godina ukinulo i tada su rekli da se oni sa državnim izjednačavaju sa onima koji nemaju položen državni, odnosno, pri zaposlenju oni sa položenim nemaju prednost.

Meni je protekli tjedan došao ravnatelj da hoću li primiti jednog volontera. NIje rekao da moram, nego da odlučim želim li to. Taj se volonter sam javljao ravnateljima.
Azz is offline  
Old 15.04.2011., 10:42   #3700
Quote:
keaton kaže: Pogledaj post
Ja sam pričala sa savjetnicom na burzi i rekla mi je da svatko tko je jedan dan proveo na burzi a da nema radnog iskustva može dobiti praksu u školi za koju dobiva 1600 kn mjesečno. Samo mi nije znala reći tko odlučuje o tome hoće li se volonter uzeti ili ne. Zato ne znam trebam li se obraćati ravnateljima ili općini ili nekom desetom.

Hvala za Azoo
ej!

jedna moja kolegica iz jednog gradića na obali je volontirala par mjeseci ( jednostavno je došla kod ravnatelja s tom idejom) i kad je došlo vrijeme za polaganje stručnog, primili su je za stalno jer je mentorica bila pred penzijom (tako nekako je išla priča).

tako da na kraju nije čak morala platiti ispit, već je ga je dala o državnom trošku
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.