Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2011., 01:10   #4681
razvoj moje priče s destinacijom maturalca - "ukratko": samo smo kolegica i ja u ravnateljevom uredu trebale biti pristojne, ispričati se i reći da će ubuduće on uvijek biti prvi kontaktiran u vezi maturalca (samo smo tu jednu rečenicu morale potpisati).

tvrdi da o destinaciji odlučuju razrednici na zajedničkom sastanku s ravnateljem (promijenio je priču od našeg razgovora kad se na mobitel derao da on i samo on odlučuje o destinaciju). (WRONG: ravnatelj + razrednici + roditelji predstavnici u vijeću roditelja + učenici prestavnici u vijeću učenika. nisam mu to sad nabijala na nos iz hrpetine zakona, pravilnika i pravila koja sam imala sa sobom, već će doći vrijeme za to). sad je samo bilo važno (što mi je i reklo nekoliko njemu bliskih osoba) ispričati se (iako nismo ništa krive), ali treba mu hraniti ego.

kaže da možemo na neku drugu destinaciju, da to nije problem, ali da to treba dogovoriti zajednički krajem rujna kad ćemo se sastali svi razrednici sedmih razreda (nas 6) i on. nakon toga će biti čoporativan roditeljski sastanak i onda će se vidjeti što će biti sa svime time.

nekako se moglo zaključiti da bi on i dalje da se ide čoporativno na maturalac i tvrdi kako su prijašnjih godina svi u pratnji, naravno uključujući i njega, bili jako odgovorni (WRONG: klinci se kupali, a nekolicina, s njim na čelu, je pila pive u birtijama).

naravno da nije zaboravio spomenuti kako bi to kolegici i meni trebao biti prvi maturalac i da ne možemo same ići. vidjela se namjera da se i on (kao jako odgovorna osoba koja na izletima ne mrdne malim prstom) namjerava gurati na maturalac.

na čoporativan maturalac kolegica i ja ne namjeravamo pristati. ovo je bila samo prividna predaja. mijenjamo taktiku.

također je rekao kad se dobiju tri ponude agencije, da se ne bira najjeftinija, već ponuda koja je kao od neke pouzdane agencije, a ta "njegova" agencija baš i nije pouzdana.
blink-blink is offline  
Old 14.09.2011., 01:15   #4682
@ rh4ps0dy - sva ti čast jer se doimaš kao svjetla točka među pedagozima.

nisu mi jasni oni koji generaliziraju da svi pedagozi (ili neki dugi stručni suradnici) ne valjaju. nije mi to puno drugačije od onog kad ljudi generaliziraju da mi svi u školi baš ništa ne radimo, da smo samo preko ljeta tri mjeseca doma, plus mjesec dana zimi i ne znam koliko već preko proljetnih praznika.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
oho, ovo je posebno zanimljivo.
poznam nekoliko slučajeva gdje su roditelji doslovno odbili bilo kakvu daljnju obradu jer "što će selo reći". a među njima je bilo djece koja su, pazi sada, trebala u sšecijalnu školu, odnosno, imali su preporuku struke, no roditelji su to odbili (kako, na koji način - ne znam detalje)
takvima ne treba popuštati u školi, ako ne znaju (a očito imaju poteškoća sa svladavanjem redovitom nastavnom plana i programa), slati na popravni. kod nas se tek tada nekoliko roditelja složilo s procjenom da bi njihovom djetetu dobro došao neki papir.
blink-blink is offline  
Old 14.09.2011., 01:29   #4683
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
ovaj komentar bi imao smisla kad bi inspekcija morala intervenirati samo u slucajevima kad je optuzba racionalnog karaktera. no nazalost stvarnost nam govori drugacije. inspekcija je duzna reagirati na svaku prijavu( i onu najbizarniju), npr. ako neko prijavi da je skola iz labina objavila natjecaj za radno mijesto samo u vukovarskim novinama, inspekcija je duzna doci u skolu, pretumbati sve dokumente da utvrdi da prijava nema veze s mozgom. naravno to se moglo utvrditi na mnogo laksi nacin ali po zakonu oni su morali doci u skolu i provjeriti. to je samo jedan od primjera nebuloza koje postojeci zakon o inspekcija dopusta. naravno da ne zaboravim, prijava je anonimna pa ljudi mogu biti veoma kreativni.
Nikome, ali zaista nikome u prosvjeti nije zabranjeno na takve stvari pokazati srednji prst, te otvoriti vlastitu firmu u kojoj mu nitko neće provjeravati kvalitetu poslovanja. I još od zarade kupiti Majbaha, pa se voziti oko MZOŠ i mahati inspektorima. No, dok je netko u javnoj službi - bio on predsjednica Vlade, načelnik općine, policajac, veterinar, profesor na faksu pa i učitelj ili nastavnik u školi - njegov rad je predmet mogućeg nadzora. Svatko, ali baš svatko ima mogućnost poslati podnesak inspekciji, to je izravno ustavno pravo, čl. 46. Ustava određuje:

Svatko ima pravo slati predstavke i pritužbe, davati prijedloge državnim i drugim javnim tijelima i dobiti na njih odgovor.

Dakle, ako predstavka ili pritužba nije anonimna - ne da treba provjeriti, već i odgovoriti. A naravno, može biti i anonimna. O stupnju nadzora, odlučiti će samo nadzorno tijelo, koje tu ima i pravo na primjenu načela oportuniteta. Npr. ako je bilo par nadzora, nisu ništa našli, na nove se ne moraju obazirati.

Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
kako ucitelj moze raditi svoj posao kad mu roditelj prijeti da ce pozvati inspekciju ako njegovom djetetu ne zakljuci ocjenu koju roditelj smatra da njegovo djete treba imati. sad ce neki reci pa sto te briga to je tvoj posao. da moj posao je da visim uz inspekciju cijelu dan, da mi pretumbava po svim dokumentima, da vidi da li sam dobro zakljucio ocjenu i tako x puta. i nakon sto ti se to dogodi par puta, sam si kazes ma sta me briga, nek imaju ocjene koje zele. stvar je u tome da djeca i roditelji su uvijek u pravu. nema smisla voditi bitku koju se ne moze pobjediti.
Zvanje inspekcije nije nikakva prijetnja, a nastavnik treba od svoje satnice koja je 40 sati tjedno od one polovine kada ne drži nastavu iskoristiti vrijeme za inspekcijski nadzor. Ako nema nikakvih problema - inspektor jednostavno neće donijeti rješenje o nepravilnostima.

Uostalom, kada čovjek radi u državnoj službi, onda ima upravni nadzor, a i državnu reviziju - pa se uz redovni posao znaju potrošiti sati i sati s državnom revizijom (a dolaze svake godine i znaju ostati par tjedana), odgovarati pisanim putem na njihove upite, pisati obrazloženja, razjašnjenja i slično. I nitko ti ne daje dodatno vrijeme za te obveze, niti te oslobodi redovnog posla, niti plati prekovremeno. To je jednostavno uobičajena aktivnost.

Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
i onda nakon svega se u ministarstvu zale kako ima previse odlikasa na kraju osmog razreda. em su nam zabranili da dajemo negativne ocjene(nedo bog objektivno ocjenjivati), em moramo sve opisne ocjene pisati u pozitivu, em i ako dode do sukoba, mi cemo uvijek biti krivi
Definitivno odlikaša ima previše, no to su stvari gdje bi prosvjetni radnici trebali biti aktivniji s vlastitim ministarstvom.
Vojky is offline  
Old 14.09.2011., 01:45   #4684
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
ma da? pa meni roditelj koji ne moze voditi racuna o ponasanju svog diteta, koji ne prati kakvo je dite kroz citavu godinu i sl. primjere, a onda na kraju godine kad je stani-pani se siti da postoji skola pocme optuzivat profesore za svoje zanemarivanje i ditetov nerad ne zasluzuje apsolutno nista drugo nego da im se zove socijalna sluzba...
Postoji definirano što je i u kom obliku zanemarivanje djeteta. U to obočno ne spada dijelom neredovno praćenje njegovog uspjeha u školi. Potpuno zanemarivanje škole - da.

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
pa jednako tako, i roditelji se nebi trebali bojati socijalne sluzbe ako su ispravni, ako vode racuna o svojoj dici... ako ne, onda nek se boje... po cemu bi pravila bila ista drukcija za njih i za profesore, pa nismo mi njima za izivljavanje kad im se prne...
Prijavljivanje roditelja socijalnoj službi jer ti se ćefnulo ili misliš da su ti oni poslali inspekcijski nadzor - može završiti i ovako:

(1) Tko prijavi neku osobu da je počinila kazneno djelo iako zna da to nije istina, a radi se o kaznenom djelu za koje pokretanje kaznenog postupka nije prepušteno privatnoj tužbi ili povodom prijedloga, ili tko za takvo djelo podmetanjem tragova ili na drugi način izazove pokretanje kaznenog postupka protiv osobe za koju zna da nije počinitelj kaznenog djela,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine.


Dakle, nastavnik koji bi se time bavio, lako bi dobio kaznenu prijavu i presudu, a s takvom presudom više ne bi mogao raditi u sustavu. A biti bivši nastavnik je samo malo bolje nego biti bivši policajac. Uglavnom, vrlo loše za egzistenciju.

Naravno, ako postoji sumnja u zanemarivanje djeteta, nastavnik ima dužnost to prijaviti. No, onako jer mu se ćefnulo - nema.

S druge strane, roditelji imaju pravo zvati inspekciju svaki put kada im se to sviđa. I prosvjetnu, i građevinsku i sanitarnu i tako dalje. Svakome je slobodno svoje primjedbe iznijeti inspekciji, koja će onda postupiti sukladno zakonu. Nastavnik je javni službenik, obavlja djelatnost koja se klasificira kao javna služba (čak i u privatnoj školi) i njegov rad je kao takav procjenjiv u segmentima u kojima je to propisano.

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
alfredo ti je vec odgovoria o tome do cega dovodi zivkanje bezveze inspekcija... a ja cu ti dodat - imam svoj zivot i obitelj, i nemam namjere provodit sate sa inspekcijom zbog anonimnog kretena koji nema pametnijih stvari u zivotu za radit... meni to ne triba...
Svatko slobodno bira svoje zanimanje. I moj rad u obrazovnom sustavu je podložan nadzoru. Za razliku od rada u privatnoj firmi gdje kvalitetu istog procjenjuje samo direktor. Ili, da imam svoju firmu, gdje bih procjenjivao samo ja (a država samo da li plaćam dovoljno poreza). To su stvari koje idu uz opis posla. Nisu ni nove, samo što su možda danas malo vidljivije.
Vojky is offline  
Old 14.09.2011., 10:13   #4685
Nadam se da je ovo dobro mjesto za pitati...
Dijete upisuje strukovnu srednju školu kao ekonomija ili komercijala. Razlog može biti bilo koji... želja za učenjem tih strukovnih predmeta ili ne može upasti u školu koju želi... Dijete isto tako želi (jako, jako želi) slušati neke predmete koje nema u toj strukovnoj školi... kao biologija, kemija, filozofija. Želi ih slušati od početka srednje škole, a ne nešto na kraju kako bi položio državnu maturu. Gimnazijski i strukovni programi se izvode u istoj školi, ali u drugoj smjeni. Bi li ravnatelj (ili tko je već nadležan) dopustio da učenik sluša te predmete, koliko njih, pod kojim uvjetima...?

Ili recimo ide u gimnaziju a želi ići na marketing ili poduzetništvo... itd.

Hvala na pomoći.
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 14.09.2011., 10:31   #4686
Ako je ravnatelju stalo - može odobriti što hoće.

Znam pozudano da je jedan ravnatelj jednoj djevojci omogućio da ima dodatne satove iz matematike, jel, napredna, i to samo ona na cijeloj školi. Ono, baš, udžbenici i to, možda je čak profa bila plaćena
Znam priču iz usta dotične učenice. Ne znam točno gdje je gimnazija, Osijek ili okolica.

Moja ravnateljica je, saznah naknadno, izjavila da nas cca 10 iz moje generacije i slično toliko iz iduće nije niti jednom bilo dosta da se za nas napravi polovičan razred oblika - jedni su na njemačkom, drugi na satovima matematike. U 'elitnoj zagrebačkoj gimnaziji s dugom tradicijom natjecatelja iz matematike'
Koliko znam, matematički razred niti dio istog još godinama nije oformljen, a mislim da nije ni danas, u planu piše, no to ne znači da se izvodi.

Nećemo o mišljenju o dotičnoj ravnateljici, šteta kartona

Dakle, pošten ravnatelj koji podržava učenika u želji za znanjem - će naći način, ako ima mogućnosti, a mislim da rijetko tko ne želi raditi sa učenikom koji želi znati više
Fejkeri će naći izgovor.
__________________
Poput kamena sam - brzo se zagrijem, brzo se ohladim, pri učestalim naglim promjenama temperature - brzo pucam.
justcurious is offline  
Old 14.09.2011., 13:20   #4687
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Mene su naprosto zapanjila neka zapažanja djevojčice s disleksijom. Oni vide svijet nekako drugačije nego mi i s njima mi je uvijek gušt raditi.
Ajde me nauči kako to djeca sa disleksijom drugačije vide svijet. Prvi put čujem nešto tako Zbog takvih rečenica te netko može smatrati .... izaberi riječ iako možda dobro radiš svoj posao. Petljaš se u područje o kojem nemaš pojma. Tako mi se čini. Imaš testove kojima to procjenjuješ a ne prst na čelo pa udri. Disleksija je jednostavno poremečaj u jednom dijelu mozga a ne zločesto dijete ili glupo.
Uzmi bar neki priručnik iz neurologije pa pogledaj.
Najbolje od svega je što se na niti jednom faxu ne uči baš ništa o tome niti kako raditi s njima kada ih dobiješ u razred.
A tamo gdje se to uči se upisuje 30 ljudi godišnje iz RH i BiH. Prekokrasno.

Zadnje uređivanje pero3513 : 14.09.2011. at 13:35.
pero3513 is offline  
Old 14.09.2011., 13:26   #4688
Quote:
Mentalistt kaže: Pogledaj post
Već duže vrijeme pratim ovaj forum i ne znam što da kažem.
Što se konkretno tiče tzv. otkrivanja djece s teškoćama, nije samo u tome stvar. Veliki postotak "novootkrivenih" poteškoća kod djece se javlja npr. uslijed konzumiranja određene vrste hrane ili uslijed današnjeg načina života. Mnoga istraživanja dokazuju da, recimo, gazirani sokovi potiču hiperaktivnost, poremećaj pažnje itd. kod djece. Čak se spominjalo i mlijeko i mliječni proizvodi. Ja znam da većina mojih vršnjaka u školskoj dobi nije konzumirala coca-cole, hamburgere i slične stvari. Jednostavno, sve je bilo drugačije. I zato vjerujem da 21. stoljeće nosi sa sobom određene pojave zbog kojih se mi stariji svakoga dana sve više snebivamo...
A ja vjerujem u baba rogu
Ne misliš da se npr. nešto sada otkrije jer prije "nije postojalo" ili nije imao tko otkriti? Znaš li čime se uopće gazira sok? Znaš li koliko toga imaš u zraku kojeg udišeš i izdišeš kao produkt? Prije su svi umirali od starosti a danas nitko ne umre od starosti nego dobije dijagnozu. Kako to? Sigurno zbog gaziranog soka
pero3513 is offline  
Old 14.09.2011., 13:30   #4689
Quote:
pero3513 kaže: Pogledaj post
Ajde me nauči kako to djeca sa disleksijom drugačije vide svijet. Prvi put čujem nešto tako Zbog takvih rečenica te netko može smatrati .... izaberi riječ iako možda dobro radiš svoj posao. Petljaš se u područje o kojem nemaš pojma. Tako mi se čini. Imaš testove kojima to procjenjuješ a ne prst na čelo pa udri. Disleksija je jednostavno poremečaj u jednom dijelu mozga a ne zločesto dijete ili glupo.
Uzmi bar neki priručnik iz neurologije pa pogledaj.
Najbolje od svega je što se na niti jednom faxu ne uči baš ništa o tome niti kako raditi s njima kada ih dobiješ u razred.
Ja imam disleksiju i slažem se u potpunosti. Ne vidim 'svijet' drugačije. Samo slova (ili bolje rečeno riječi)
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 14.09.2011., 13:31   #4690
Quote:
blink-blink kaže: Pogledaj post
naravno da nije zaboravio spomenuti kako bi to kolegici i meni trebao biti prvi maturalac i da ne možemo same ići. vidjela se namjera da se i on (kao jako odgovorna osoba koja na izletima ne mrdne malim prstom) namjerava gurati na maturalac.

na čoporativan maturalac kolegica i ja ne namjeravamo pristati. ovo je bila samo prividna predaja. mijenjamo taktiku.

također je rekao kad se dobiju tri ponude agencije, da se ne bira najjeftinija, već ponuda koja je kao od neke pouzdane agencije, a ta "njegova" agencija baš i nije pouzdana.
Pogledaj si malo tko je odgovoran ako se neki klinac samo poreže? Imaš i presudu suda u Varaždinu. A nikako ih ne možeš sve kontrolirati cijelo vrijeme.
pero3513 is offline  
Old 14.09.2011., 14:18   #4691
Quote:
blink-blink kaže: Pogledaj post
razvoj moje priče s destinacijom maturalca ...
blink, znaš kad i gdje bi ja taj broj djece, u takvoj školi, s takvim ravnateljom vodila? nikad i nigdje. pa neka on odlazi gdje hoće i s kim hoće, pa nek on odgovara za njih i dogovora se s agencijama i roditeljima. ostala bih doma u miru i čekala ih da se vrate. mislim ono, pa razmislila bi o odlasku na to putovanje jedino da mi ponude godišnju zaradu. i to pola odmah sada, unaprijed.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 14.09.2011. at 14:31. Reason: tipfelferfelri
Azz is offline  
Old 14.09.2011., 14:25   #4692
još tražim

tražim posao za profesora matematike u osnovnoj školi ,ako ima netko da jzna da je potrebno....(
mlada_mamazg123 is offline  
Old 14.09.2011., 14:28   #4693
.. i ja još tražim... i tražim i tražim... i tako zadnjih 5 jebenih godina...pardon my french
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 14.09.2011., 14:58   #4694
pero, ti radiš u školi?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 14.09.2011., 15:28   #4695
Ne.
pero3513 is offline  
Old 14.09.2011., 16:10   #4696
Zašto se onda smatraš kompetentnim o njoj govoriti, ako smijem znati?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 14.09.2011., 17:22   #4697
Quote:
pero3513 kaže: Pogledaj post
Pogledaj si malo tko je odgovoran ako se neki klinac samo poreže? Imaš i presudu suda u Varaždinu. A nikako ih ne možeš sve kontrolirati cijelo vrijeme.
nijemi najjasnije što je pisac htio reći.


Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
blink, znaš kad i gdje bi ja taj broj djece, u takvoj školi, s takvim ravnateljom vodila? nikad i nigdje. pa neka on odlazi gdje hoće i s kim hoće, pa nek on odgovara za njih i dogovora se s agencijama i roditeljima. ostala bih doma u miru i čekala ih da se vrate. mislim ono, pa razmislila bi o odlasku na to putovanje jedino da mi ponude godišnju zaradu. i to pola odmah sada, unaprijed.
ako se baš NIKAKO nećemo moći izbijeći čoporativan maturalac, čini mi se da ću ustuknuti uz neku ispriku, moje zdravlje (živci) mi previše znače da bi pola pratnje išlo isključivo turistički, a da se nekolicina nas mladih lomi oko brige za toliki čopor.
blink-blink is offline  
Old 14.09.2011., 17:33   #4698
Quote:
pero3513 kaže: Pogledaj post
Ajde me nauči kako to djeca sa disleksijom drugačije vide svijet. Prvi put čujem nešto tako Zbog takvih rečenica te netko može smatrati .... izaberi riječ iako možda dobro radiš svoj posao. Petljaš se u područje o kojem nemaš pojma. Tako mi se čini. Imaš testove kojima to procjenjuješ a ne prst na čelo pa udri. Disleksija je jednostavno poremečaj u jednom dijelu mozga a ne zločesto dijete ili glupo.
Uzmi bar neki priručnik iz neurologije pa pogledaj.
Najbolje od svega je što se na niti jednom faxu ne uči baš ništa o tome niti kako raditi s njima kada ih dobiješ u razred.
A tamo gdje se to uči se upisuje 30 ljudi godišnje iz RH i BiH. Prekokrasno.
Osobno sam završila faks o kojem pričaš, taj na koji se upisuje 30 ljudi godišnje (po smjeru, napomenimo). Ne znam zašto se javljaš kad ni ne radiš u školi i pričaš o stvarima o kojima pojma nemaš. Na taj faks se upisuje toliko ljudi godišnje x3 jer nakon njega nije tako lako naći posao. Dok god naša država ne uvidi potrebu za većim zapošljavanjem stručnjaka koje dolaze s ERF-a do tad ni nije potrebno povisivati kvotu upisa na isti.

Ne vidim u kojem je to dijelu rh4psody djecu i osobe s disleksijom nazvala glupima ili zločestima. I o disleksiji svakako nećeš puno saznati u priručnicima iz neurologije budući da je to specifična teškoća u učenju.

@rh4psody - ako se ne varam, mislim da radimo u istoj županiji, stoga shvaćam zašto ti kao pedagog moraš raditi s djecom sa specifičnim teškoćama u učenju, jer znam koliko logopeda imamo u županiji, a potrebe su daleko veće
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Old 14.09.2011., 17:56   #4699
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post

@rh4psody - ako se ne varam, mislim da radimo u istoj županiji, stoga shvaćam zašto ti kao pedagog moraš raditi s djecom sa specifičnim teškoćama u učenju, jer znam koliko logopeda imamo u županiji, a potrebe su daleko veće
mislim da ti na ovo ja mogu odgovoriti. u školi u kojoj sam od nedavno su mi rekli da oni već 3 godine traže od ministarsta dozvolu ( čitaj lovu) da zaposle još jednog stučnog suradnika. školi je još jedna osoba itekako potrebna, zadovoljavaju sve zakonske uvjete, ali ministarstvo neda ( opet čitaj... nema love)
heybaby is offline  
Old 14.09.2011., 17:56   #4700
Logopeda općenito ima jako malo, a nisu ni defektolozi baš prekobrojni. I da, još i ovo što heybaby kaže.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.