Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2008., 19:25   #1001
a joj koje cifre, mislim da preko 1000€ necu nikako moc
ako i toliko, nesto malo jeftinije? napominjem bitno mi je tijelo, objektiv bi mogao i posebno neki jeftini kupit za pocetak
__________________
more
marko356 is offline  
Old 19.03.2008., 19:39   #1002
najjeftiniji DSLR

koji je najjeftiniji DSLR trenutno na trzistu, a da ujedno u paketu ima i neki objektiv?? cuo sam da Fuji ima nesto jeftinog.. Pocetnik sam u fotografiji, planiram kupiti neki odzbiljniji fotoaparat, pa neka odmah bude DSLR.
yura123 is offline  
Old 19.03.2008., 21:00   #1003
pa i govorim o tijelima....30-tka i 20-tka ne prelaze 1000 eura
__________________
- My deviantART -
Osa81 is offline  
Old 19.03.2008., 23:50   #1004
Quote:
yura123 kaže: Pogledaj post
koji je najjeftiniji DSLR trenutno na trzistu, a da ujedno u paketu ima i neki objektiv?? cuo sam da Fuji ima nesto jeftinog.. Pocetnik sam u fotografiji, planiram kupiti neki odzbiljniji fotoaparat, pa neka odmah bude DSLR.
Fuji ima najskuplje dSLR, nista ispod 10 000 kuna, i to naravno bez objektiva, jer Fuji ne proizvodi objektive (moras posebno kupiti neki Nikkor objektiv ili drugi NikonFmount objektiv).
Najjeftinije dslr ima Olympus, e410 imas vec za 3300 kuna.
MOLOKAI is offline  
Old 19.03.2008., 23:52   #1005
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
a joj koje cifre, mislim da preko 1000€ necu nikako moc
ako i toliko, nesto malo jeftinije? napominjem bitno mi je tijelo, objektiv bi mogao i posebno neki jeftini kupit za pocetak
bolje kupiti slabo tijelo, a jaci objektiv, nego obrnuto.
MOLOKAI is offline  
Old 07.04.2008., 16:16   #1006
Pitanjce; pročitao sam zadnjih 15ak stranica i dosta ste mi pomogli Ipak i dalje se troumim, Oly E510 ili Pentax K10d (dok ga još ima) ili novi K200d? Oly je nekih 500kn jeftiniji ali kad već kupujem da kupim kak spada. Svaka preporuka je dobrodošla, može i neki drugi model.. Max kolko imam je tih 5200kn za Pentax k10, a i to bih dao ak je K10d zbilja dost bolji od Oly-ja. Hvala unaprijed svima!

Zadnje uređivanje darkovsky : 07.04.2008. at 18:54.
darkovsky is offline  
Old 07.04.2008., 18:43   #1007
Quote:
yura123 kaže: Pogledaj post
koji je najjeftiniji DSLR trenutno na trzistu, a da ujedno u paketu ima i neki objektiv?? cuo sam da Fuji ima nesto jeftinog.. Pocetnik sam u fotografiji, planiram kupiti neki odzbiljniji fotoaparat, pa neka odmah bude DSLR.
mozda olympus e 410?
to je olyev entry lever dslr.

prodajem svoj, sa 14 - 42 mm objektivom (i svime sta ide u kit) za 3000 kn, star oko 7 mj, ima garanciju i jako je malo koristen.

pa ak te zanima...
autoscout is offline  
Old 08.04.2008., 22:50   #1008
CANON 400D ILI NIKON D60 ILI OLYMPUS E-510

tija bi uzeti novi foto,ne mogu se odlučiti od ta 3 aparata pa ako neko ima kakvu preporuku,bilo bi super.
__________________
BUILT TO RESIST
kroner is offline  
Old 09.04.2008., 00:40   #1009
Preporuka sa starog na novog

Situacija je da imam aparat kojeg sam prodao.Bio je to Canon A630.Jednostavno je došlo do zasićenja i naučio sam gotovo sve na njega.Slijedeći korak bi bio nešto više,jer me fotografija počela sve više interesirati.Nemora to biti DSLR odmah.Vaša preporuka me interesira,negledajući u ovom segmentu novac,već prvenstveno kakav bi skok trebao napraviti.
Isto tako bi se volio zadržati na Canonu,jer mi je barem A630 ostavio upečatljivi dojam kvalitete i dobre izrade(moje osobno mišljenje)
Cijenim bilo kakav oblik pomoći.
ANASHA is offline  
Old 09.04.2008., 17:15   #1010
Quote:
ANASHA kaže: Pogledaj post
Situacija je da imam aparat kojeg sam prodao.Bio je to Canon A630.Jednostavno je došlo do zasićenja i naučio sam gotovo sve na njega.Slijedeći korak bi bio nešto više,jer me fotografija počela sve više interesirati.Nemora to biti DSLR odmah.Vaša preporuka me interesira,negledajući u ovom segmentu novac,već prvenstveno kakav bi skok trebao napraviti.
Isto tako bi se volio zadržati na Canonu,jer mi je barem A630 ostavio upečatljivi dojam kvalitete i dobre izrade(moje osobno mišljenje)
Cijenim bilo kakav oblik pomoći.
Canon G9 ili S5 IS

To je najbolje što Canon ima, a da nije DSLR...

G9 je kompaktan - ako ti je to bitno, S5IS - ultrazoom (prosumer - "SLR like")... Oba su jako dobri.

Ili, ako ti nije bitna stabilizacija slike, plus hoćeš da probaš nešto malo drugačije (i još dosta bolje) - onda neki od Fuji ultrazumova, recimo Fuji S6500fd, S9600 ili najnoviji S100FS...
Dell is offline  
Old 09.04.2008., 21:19   #1011
Quote:
ANASHA kaže: Pogledaj post
Situacija je da imam aparat kojeg sam prodao.Bio je to Canon A630.Jednostavno je došlo do zasićenja i naučio sam gotovo sve na njega.Slijedeći korak bi bio nešto više,jer me fotografija počela sve više interesirati.Nemora to biti DSLR odmah.Vaša preporuka me interesira,negledajući u ovom segmentu novac,već prvenstveno kakav bi skok trebao napraviti.
Isto tako bi se volio zadržati na Canonu,jer mi je barem A630 ostavio upečatljivi dojam kvalitete i dobre izrade(moje osobno mišljenje)
Cijenim bilo kakav oblik pomoći.
Ako si imao A630 jedini 'napredak' ti može biti DSLR jer nijedan kompakt nema bolju sliku od serije A6xx (serija G je možda mrvicu bolja ili tu negdje, najveća razlika je kvalitetnije tijelo i nosač blica); S5IS ima neusporedivo lošiju sliku od ovog što si imao, samo je zoom 'dulji' i ima IS.
mpix is offline  
Old 22.04.2008., 10:38   #1012
SONY DSLR-A200W

Kakav je fotoaparat? Rukovanje, performanske, kvaliteta slike? Totalni sam amater i cini mi se da je mozda pre-profi za pocetnika, ali dosta mi je onih kompaktnih zujalica...
Zanima me ovaj fotoaparat, cini mi se povoljna prilika (tijelo+kit od dva objektiva), a btw cijene se razlikuju do 700 kn... (za spomenutu napravicu).
Zanima me ima li Live View - prodavac je rekao da ima, a u specifikacijama nisma nasla...
Tnx!
kujela is offline  
Old 22.04.2008., 12:30   #1013
Quote:
kujela kaže: Pogledaj post
Kakav je fotoaparat? Rukovanje, performanske, kvaliteta slike? Totalni sam amater i cini mi se da je mozda pre-profi za pocetnika, ali dosta mi je onih kompaktnih zujalica...
Zanima me ovaj fotoaparat, cini mi se povoljna prilika (tijelo+kit od dva objektiva), a btw cijene se razlikuju do 700 kn... (za spomenutu napravicu).
Zanima me ima li Live View - prodavac je rekao da ima, a u specifikacijama nisma nasla...
Tnx!
Pa ako nemas pojma o fotografiji, neces izvuc njegov potencijal. Ali isto tako mozes s njim slikat na automatskim postavkama. I slike bi trebale bit bolje nego na obicnom digitalcu.
Ima "live preview", ali jos vaznije ima stabilizaciju trešnje aparata. Po meni puno korisnija funkcija.

Za tu lovu je super. Konkurenti su mu olympus e-510 i pentax K200D (od ovih povoljnijih). Pa pogledaj i njih.

Zadnje uređivanje Pugsley Adams : 22.04.2008. at 13:07.
Pugsley Adams is offline  
Old 22.04.2008., 12:35   #1014
ne znam da li je vec netko stavio link na...

steves-digicams...
teves-digicams-dslr
__________________
RJ
robertj is offline  
Old 23.04.2008., 22:02   #1015
Alpha 300 ili E-420?

Prebjeg sam s neSLR-a na dSLR (uskoro).
Imam Canona S60, inače odličan aparat za svoju klasu ali je dao svoje (problemi sa senzorom).
Treba mi solidan haparat koji ima široki kut (S60 ide od 28mm) i dobro se nosi sa slabim svjetlom, što znači da običan digitalac otpada (htio sam G9).

Oči sam izgubio na dpreview i sličnim stranicama i žena je pristala da kupimo dSLR (dakle nema videa, što nam je bio top-prioritet).
Odluka je pala na Olympusa E-420 jer je lagan i ima LiveView, ali sam se zagrcnuo kad sam vidio Sony Alpha 300..aparatić ima sve što treba čovjeku koji ulazi u SLR svijet (čak i više), jedino nema AF lampaša (AF Assist Lamp) ali nema ga ni Olympus. Ali Sony nema apsolutno nikakvo kašnjenje pri auto-fokusiranju/okidanju uz uključen LCD, jer špigl ne dira-ima zaseban ccd za LiveView!

U trgovini uzimam Sonyja u ruke (s objektivom ima oko kilu i pol) i da, aparat ima "težinu" ali sasvim fino leži u ruci. Primam Olympusa E-410 (nije bilo 420-tke) koji je puno lakši i gle paradoksa, Sony mi se više sviđa iako je teži-jednostavno bolje leži u ruci, "uvjerljivje" je izrade, a tek zumiranje..kod sonyja kit-objektiv ide fino, polaako, kontrolirano dok kod Olympusa ima prekratak hod i relativno grubo "grabi". Naravno,radi se o kit-objektivima i konačno smo došli do bitnog:

Olympus E-420 ili Sony A300?
Još jedna stvar mi je iznimno bitna a to je brzo auto-fokusiranje uz LCD. To je "fičura" koje se ne želim odreći jer ipak me zanimaju obiteljske fotografije (dijete od 3 godine) a ne natjecanja tko će snimit boljeg komada na 500m.
Po mom mišljenju, Sony mi se ukupno čini daleko bolji ali, jest, težak je.

Kit-objektivi me ne zanimaju, bacio sam oko na A300 a od objektiva su mi zapeli za oko Sony 16-105mm (volim široko), zatim Sony 18-250mm ili Tamron 18-250mm.
Ne patim za Hiper-turbo-zumom (Zoom), naglašavam da mi je snimanje djeteta prioritet a onda sve ostalo.
Posebno mi je zanimljivo snimanje u zatvorenom prostoru (opet drugi objektiv, fiksne milimetraže) a tu mi igra široki kut i sposobnost da se objektiv ne mora hraniti s puno svjetla. u teoriji mi je jasno značenje f broja i sl. ali nemam iskustva sa snimanjem s pravim objektivima pa tu trebam vas.

Muče me stvari od dimenzija i težine SLR-a do izbora objektiva. Ne želim za prvu ruku kupit tijelo i dva kit-objektiva jer za malo više novca mogu dobit lijepo tijelo i solidan objektiv koji pokriva oba koji dolaze u kitu a nema potrebe za čestim izmjenama, da ne pričam o izobličenjima (kod dva koji dolaze u kitu imamo ukupno 4 krajnja položaja koja valja izbjegavati, kod jednog samo dva, zar ne).

Pitanje: vi koji ste prešli s "običnih" na SLR, je li vam ga teško nosati uokolo? OK, to je individualna stvar, ali trčkarati po parkovima s Alfom za vratom i nije neki đir ali me obični digitalci jednostavno ne zadovoljavaju.

Stara Kanona (Canon S60) je uvijek bio tu negdje uz nas, a ovo, neznam..ali znam da ga želim i da je kucnuo čas! (čemu onda post, reći će netko).

Cijenio bih mišljenja obiteljskih "snimača" prvenstveno.
Nošenje u svim prilikama, objektivi..
I još nešto-ako naručujem recimo iz Amerike zemlje daleke, kojeg reda postotka su sva davanja?

Pozdravljeni,
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Old 24.04.2008., 09:58   #1016
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Prebjeg sam s neSLR-a na dSLR (uskoro).
Imam Canona S60, inače odličan aparat za svoju klasu ali je dao svoje (problemi sa senzorom).
Treba mi solidan haparat koji ima široki kut (S60 ide od 28mm) i dobro se nosi sa slabim svjetlom, što znači da običan digitalac otpada (htio sam G9).

Oči sam izgubio na dpreview i sličnim stranicama i žena je pristala da kupimo dSLR (dakle nema videa, što nam je bio top-prioritet).
Odluka je pala na Olympusa E-420 jer je lagan i ima LiveView, ali sam se zagrcnuo kad sam vidio Sony Alpha 300..aparatić ima sve što treba čovjeku koji ulazi u SLR svijet (čak i više), jedino nema AF lampaša (AF Assist Lamp) ali nema ga ni Olympus. Ali Sony nema apsolutno nikakvo kašnjenje pri auto-fokusiranju/okidanju uz uključen LCD, jer špigl ne dira-ima zaseban ccd za LiveView!

U trgovini uzimam Sonyja u ruke (s objektivom ima oko kilu i pol) i da, aparat ima "težinu" ali sasvim fino leži u ruci. Primam Olympusa E-410 (nije bilo 420-tke) koji je puno lakši i gle paradoksa, Sony mi se više sviđa iako je teži-jednostavno bolje leži u ruci, "uvjerljivje" je izrade, a tek zumiranje..kod sonyja kit-objektiv ide fino, polaako, kontrolirano dok kod Olympusa ima prekratak hod i relativno grubo "grabi". Naravno,radi se o kit-objektivima i konačno smo došli do bitnog:

Olympus E-420 ili Sony A300?
Još jedna stvar mi je iznimno bitna a to je brzo auto-fokusiranje uz LCD. To je "fičura" koje se ne želim odreći jer ipak me zanimaju obiteljske fotografije (dijete od 3 godine) a ne natjecanja tko će snimit boljeg komada na 500m.
Po mom mišljenju, Sony mi se ukupno čini daleko bolji ali, jest, težak je.

Kit-objektivi me ne zanimaju, bacio sam oko na A300 a od objektiva su mi zapeli za oko Sony 16-105mm (volim široko), zatim Sony 18-250mm ili Tamron 18-250mm.
Ne patim za Hiper-turbo-zumom (Zoom), naglašavam da mi je snimanje djeteta prioritet a onda sve ostalo.
Posebno mi je zanimljivo snimanje u zatvorenom prostoru (opet drugi objektiv, fiksne milimetraže) a tu mi igra široki kut i sposobnost da se objektiv ne mora hraniti s puno svjetla. u teoriji mi je jasno značenje f broja i sl. ali nemam iskustva sa snimanjem s pravim objektivima pa tu trebam vas.

Muče me stvari od dimenzija i težine SLR-a do izbora objektiva. Ne želim za prvu ruku kupit tijelo i dva kit-objektiva jer za malo više novca mogu dobit lijepo tijelo i solidan objektiv koji pokriva oba koji dolaze u kitu a nema potrebe za čestim izmjenama, da ne pričam o izobličenjima (kod dva koji dolaze u kitu imamo ukupno 4 krajnja položaja koja valja izbjegavati, kod jednog samo dva, zar ne).

Pitanje: vi koji ste prešli s "običnih" na SLR, je li vam ga teško nosati uokolo? OK, to je individualna stvar, ali trčkarati po parkovima s Alfom za vratom i nije neki đir ali me obični digitalci jednostavno ne zadovoljavaju.

Stara Kanona (Canon S60) je uvijek bio tu negdje uz nas, a ovo, neznam..ali znam da ga želim i da je kucnuo čas! (čemu onda post, reći će netko).

Cijenio bih mišljenja obiteljskih "snimača" prvenstveno.
Nošenje u svim prilikama, objektivi..
I još nešto-ako naručujem recimo iz Amerike zemlje daleke, kojeg reda postotka su sva davanja?

Pozdravljeni,
ovak, moje žena je def obiteljski snimač, a ja se nadam da sam to nekak preraso no svejedno svugdje furamo naš canon 400D jer s onim malim digitalcem jednostavno nemreš više ništa ulovit, malac je sad tako brz, a dok se ovaj fotić smisli, pa fokusira, pa ajde još bum ipak blicnul...prođe baba s kolačima...tak da mrcina ide svuda, doma nam je na visokoj stalaži da ga malac ne skine al je uvijek dostupan, ne gasimo ga nego je na stand-by...i nema grede...a najgore je dobar trenutak upropastit lošom fotkom...

uzmi alfu...

na foto opremu nema carine, tako da su davanja samo pdv...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Old 24.04.2008., 12:13   #1017
Quote:
Mirotvorac kaže: Pogledaj post
Pitanje: vi koji ste prešli s "običnih" na SLR, je li vam ga teško nosati uokolo? OK, to je individualna stvar, ali trčkarati po parkovima s Alfom za vratom i nije neki đir ali me obični digitalci jednostavno ne zadovoljavaju.

Stara Kanona (Canon S60) je uvijek bio tu negdje uz nas, a ovo, neznam..ali znam da ga želim i da je kucnuo čas! (čemu onda post, reći će netko).

Cijenio bih mišljenja obiteljskih "snimača" prvenstveno.
Nošenje u svim prilikama, objektivi..
Meni nošenje fotoaparata pričinjava zadovoljstvo, bio on DSLR ili ne. Naravno, DSLR nije tako praktičan i jednostavan za nošenje, ali sigurno vredi te žrtve...

Inače - kupi ono što ti se više sviđa...
Dell is offline  
Old 28.04.2008., 13:57   #1018
evo, ja sam se nasao u istoj situaciji kao i Mirotvorac, tako da nemam sto puno govoriti..

Alfa 300K ili E-420 Double Zoom Kit:
sada koristim olympus mju750 i sony-v1 (zadovoljniji sony-jem).. ali posto vise ne zahtjeva moje potrebe, odlucio sam da uzmem novi dSLR. eh sad koji !?
posto vec dva mjeseca "kopam" po dpreview-u da nadjem ono sto meni odgovara, izbor je prvo dosao na E-410 (Liew View, lagan je, frend ima 6 objektiva..), a jos sam se vise zagrijao za olya kad je izasao E-420 sa koji ima stabilizaciju. skoro sam otisao u trgovinu da ga kupim, al mi je frend posudio e-510 da uopce vidim kako funkcionira, ali, kao sto sam vidio, lose su fotografije u interijeru bez flasha, kašnjenje pri auto-fokusiranju i jos par nedostataka odgovorili su me od kupnje.
zatim mi je oko zapalo na alfu. koliko znam, nema nikakvog kasnjenja, a i slike bez flasha u interijeru i eksterijeru vrlo su dobre kvalitete..

uz alfu dolazi 18-70mm objektiv, a uz oly-jaZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 i ED 40-150mm 1:4.0-5.6
sto se tice cijene Olympus kosta 4.199kn, a alfa 4.599,00 kn. tako da nije neka velika razlika.
uz to, trebam jedan dobar sirokoutni objektiv...
tezina mi ne predstavlja nikakav problem, dapace, sto je tezi lakse ga je u ruci drzat.
__________________
link
marinb is offline  
Old 28.04.2008., 14:45   #1019
Quote:
marinb kaže: Pogledaj post
evo, ja sam se nasao u istoj situaciji kao i Mirotvorac, tako da nemam sto puno govoriti..

Alfa 300K ili E-420 Double Zoom Kit:
sada koristim olympus mju750 i sony-v1 (zadovoljniji sony-jem).. ali posto vise ne zahtjeva moje potrebe, odlucio sam da uzmem novi dSLR. eh sad koji !?
posto vec dva mjeseca "kopam" po dpreview-u da nadjem ono sto meni odgovara, izbor je prvo dosao na E-410 (Liew View, lagan je, frend ima 6 objektiva..), a jos sam se vise zagrijao za olya kad je izasao E-420 sa koji ima stabilizaciju. skoro sam otisao u trgovinu da ga kupim, al mi je frend posudio e-510 da uopce vidim kako funkcionira, ali, kao sto sam vidio, lose su fotografije u interijeru bez flasha, kašnjenje pri auto-fokusiranju i jos par nedostataka odgovorili su me od kupnje.
zatim mi je oko zapalo na alfu. koliko znam, nema nikakvog kasnjenja, a i slike bez flasha u interijeru i eksterijeru vrlo su dobre kvalitete..

Uz alfu dolazi 18-70mm objektiv, a uz oly-jaZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 i ED 40-150mm 1:4.0-5.6
što se tice cijene Olympus kosta 4.199kn, a alfa 4.599,00 kn. tako da nije neka velika razlika.
uz to, trebam jedan dobar sirokoutni objektiv...
tezina mi ne predstavlja nikakav problem, dapace, sto je tezi lakse ga je u ruci drzat.
Ovo što kažeš za držanje sam sklon prihvatiti-iako ne mogu zamisliti da nosam Alficu uokolo po dječjim parkovima, naganjam se s malom i držim TO u ruci, čini mi se da je Olympus E-4xx s kit objektivom jedno, a s nekim "pravim", težim, sasvim nešto drugo za držati u ruci (lošije?).

Ponukan napisima o objektivimapo forumima napravio sam malo istraživanje - usporedio sam na bhphoto-u Olympus i Sony objektive vodeći računa o fokalnom multiplikatoru (jel se to tak zove: FOV crop) jer jedno je objektiv a drugo je objektiv+aparat: na Olympusu 18mm objektiv daje 36mm dok kod Sonyja daje 27mm. Zanimali su me još i odnosi ponude "jačih" f-brojeva (manjih), težine i cijene.
Uglavnom, došao sam do podatka da je Olyjevo tijelo 20 deka laše od Sonyja, ali..Olympus je s prosječnim objektivom težak niti kilu (890g) dok je alfetina kilutridesetipet (k'o da i ona ima boxer-motor unutra).
Razlika u cijeni (zbrojio sam ponudu tri objektiva različitih namjena, bez tijela) je 224 USD/Eur u korist olympusa.

Primjer usporedbe:

Sigma za Olympus (35mm format): 18-50 (36-100); f/2,8; masa 450g; cijena: 420,00 USD
Sigma za Sony (35mm format):.....24-70 (36-105); f/2,8; masa 715g; cijena 429,00 USD

Sigma za Olympus (35mm format): 18-50 (36-100); f/3,5-5,6; masa 245g, cijena 109,00 USD
Sigma za Sony (35mm format):.....18-70 (27-105); f/3,5-5,6; masa 235g; cijena 190,00 USD

Htio sam ubacit Excel tablicu ali neznam kako.
Uspoređivao sam neke ajmo reć, "standradne" objektive, za raju (za nas).
ako ti se sprdne uzeti recimo 50mm (doduše za Olympusa sam našao 50mm a za Sonyja 30mm) f/2,8 onda je razlika u cijeni već zamjetna:

Sigma za Olympus: 25 (50mm); f/2,8; cijena 250,00 USD
SONY:.................20 (30mm); f/2,8; cijena 520,00 USD.


generalno, ono što sam ja primijetio kod Olympusa i Sonyja (čitajući forume i uzimajući u obzir što mi je bitno), evo mojih zapažanja:

Olympus E420
Za:
-mala masa
-pregled WB (balans bijelog), ekspozicije i dubinske oštrine na LCD-u!
-dostupnost opreme (objektivi, bljeskalice, novo/rabljeno po mom sudu)

Protiv:
-4/3 format
-navodno šumovit na visom ISO brojčeku
-spor auto-fokus uz uklj. LCD (ako ti je bitan Live View. Ovo je na nivou "kompakata")
Sony A300
[Za:
-bolje leži u ruci unatoč većoj masi (bolje leži od 410-ke, 420 ću danas pogledati)
-format 3:2, 16:9
-pomični LCD (prema inf. dostupnim na web-u. nemi kažu da ga nema)
-navodno bolja dinamika (vezano uz šum)
-i jedna sitnica ali veseli: kad približiš lice OVF-u (optičko tražilo) odmah počne fokusirati (eh sad, što nama amaterima to znači u praksi, nemam pojma)

Protiv:
-nemogućnost provjere WB (balans bijelog), ekspozicije i dubinske oštrine na LCD-u (ali ako te nije briga za LCD, who cares..)
-veća, puno veća masa (ako ti je to bitno).
Po forumima ima ljudi koji traže aparate male mase, ima pak i onih kojima masa ne smeta, stvar osobnog izbora..

Eto, ako sam imalo pomogao..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Old 28.04.2008., 21:08   #1020
Quote:
marinb kaže: Pogledaj post
evo, ja sam se nasao u istoj situaciji kao i Mirotvorac, tako da nemam sto puno govoriti..

Alfa 300K ili E-420 Double Zoom Kit:
sada koristim olympus mju750 i sony-v1 (zadovoljniji sony-jem).. ali posto vise ne zahtjeva moje potrebe, odlucio sam da uzmem novi dSLR. eh sad koji !?
posto vec dva mjeseca "kopam" po dpreview-u da nadjem ono sto meni odgovara, izbor je prvo dosao na E-410 (Liew View, lagan je, frend ima 6 objektiva..), a jos sam se vise zagrijao za olya kad je izasao E-420 sa koji ima stabilizaciju. skoro sam otisao u trgovinu da ga kupim, al mi je frend posudio e-510 da uopce vidim kako funkcionira, ali, kao sto sam vidio, lose su fotografije u interijeru bez flasha, kašnjenje pri auto-fokusiranju i jos par nedostataka odgovorili su me od kupnje.
zatim mi je oko zapalo na alfu. koliko znam, nema nikakvog kasnjenja, a i slike bez flasha u interijeru i eksterijeru vrlo su dobre kvalitete..

uz alfu dolazi 18-70mm objektiv, a uz oly-jaZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6 i ED 40-150mm 1:4.0-5.6
sto se tice cijene Olympus kosta 4.199kn, a alfa 4.599,00 kn. tako da nije neka velika razlika.
uz to, trebam jedan dobar sirokoutni objektiv...
tezina mi ne predstavlja nikakav problem, dapace, sto je tezi lakse ga je u ruci drzat.
Pazi, e-420 nema stabilizaciju tijela!!!
Ja sam osobno odusevljen s e-410 i nikako nebi sada uzimao e-420 po ovoj trenutnoj cijeni.
Live view je bezveze, lag je prevelik.
Ako ti se sviđa sony uzmi alfu 200w, kosta oko 5300kn ali dobijes i tele objektiv
Pugsley Adams is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.