Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 23:40   #41
spirala

da li netko koristi spiralu mirena i kakva su vam iskustva,imam 2 djece,tako da bi mi to bila idealna zaštita,a tablete ne dolaze u obzir,jer su vaša iskustva poražavajuća...
da li je normalno i opasno da se izgubi menstruacija sa tom spiralom?
i koja je cijena,može li to stavit ginekolog ili treba ići u bolnicu?
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 00:22   #42
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
da li netko koristi spiralu mirena i kakva su vam iskustva,imam 2 djece,tako da bi mi to bila idealna zaštita,a tablete ne dolaze u obzir,jer su vaša iskustva poražavajuća...
da li je normalno i opasno da se izgubi menstruacija sa tom spiralom?
i koja je cijena,može li to stavit ginekolog ili treba ići u bolnicu?
menstruacija se ne može izgubiti,može se desiti da se malo poremeti ali dolazi sve na svoje jer ipak se strano tijelo stavlja u maternicu,spiralu ti može staviti ginekolog ako ju ima a ako ne ti ju možeš kupiti i doći s njom kod ginekologa i on će ti ju staviti,nemoraš ići u bolnicu,cijene se nemogu sjetiti ali nešto mi se mota cifra viša od 600 kn,možda griješim ali tako mi je nešto u glavi,komplikacije koje možeš imati su krvarenja,pogotovo prvih par dana kad se stavi ali ako to prođe onda je sve ok a ako ne ili ako se krvarenja počnu javljati sama od sebe onda treba otići ginekologu da se vidi šta je i dali se treba izvaditi,druga komplikacija može biti infekcija jer strano tijelo dolazi u maternicu i normalno je da se organizam onda bori protiv tog stranog tijela i onda se treba otići isto ginekologu,posebno se mora paziti rok koliko spirala može biti u tebi(nesjećam se točno koliko ali to sve piše i dr. znaju) i nakon tog vremena se normakno treba promijeniti ako se želi nastaviti s tim ali treba se napraviti malo pauze da se maternica oporavi,i kad se spirala makne trebalo bi je se poslati na analizu da se vidi jeli sve ok.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 18:00   #43
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
da,tako je a ja ne pušim i imam 35 pa mi ipak ne preporučava-tablete,nego spiralu,ali svi mi kažu da izgube mengu.
menstruaciju moraš imati,ako ju izgubiš nešto onda nevalja i spirala mora van
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 22:33   #44
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
menstruaciju moraš imati,ako ju izgubiš nešto onda nevalja i spirala mora van
hvala vam na odgovorima.
a prijateljica mi se sva sretna hvali kako nema mengu par mjeseci..zbog mirene.pa to nije nešto u redu,ali ona je sretna...ili luda.
otići ću gin.da ga pitam..pa šta bude.ali ostajem pri spirali.
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 08:08   #45
Počela sam piti Yasmin, popila sam jednu kutiju do sad. Nemam nikakvih nuspojava,kaj se toga tiće, sve 5.

Međutim, mene muči ono kaj sam čitala u knjižici koja ide sa tabletama.
Piše da žene koje imaju 35 godina (upravo navršila) i koje puše ( a ja pušim) trebaju prestati pušiti.

Zatim, da su kontraindikacije ako je netko u obitelji imao srčani udar (tata ga je imao), pa dalje, ako je u obitelji netko imao karcinom dojke (moja draga mama se sada bori s njime...), pa onda debljina (imam i dosta viška kg)....

Kad ovo čitam kaj sam sad napisala, bolje da odmah prestanem uzimati tablete..., al opet,kaj dalje....

Imam bebicu od 4 mjeseca i kondom mi se ne čini baš kao najpouzdanija zaštita....spirala...isto kao i tablete.....
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 22:12   #46
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Počela sam piti Yasmin, popila sam jednu kutiju do sad. Nemam nikakvih nuspojava,kaj se toga tiće, sve 5.

Međutim, mene muči ono kaj sam čitala u knjižici koja ide sa tabletama.
Piše da žene koje imaju 35 godina (upravo navršila) i koje puše ( a ja pušim) trebaju prestati pušiti.

Zatim, da su kontraindikacije ako je netko u obitelji imao srčani udar (tata ga je imao), pa dalje, ako je u obitelji netko imao karcinom dojke (moja draga mama se sada bori s njime...), pa onda debljina (imam i dosta viška kg)....

Kad ovo čitam kaj sam sad napisala, bolje da odmah prestanem uzimati tablete..., al opet,kaj dalje....

Imam bebicu od 4 mjeseca i kondom mi se ne čini baš kao najpouzdanija zaštita....spirala...isto kao i tablete.....
iskreno..uz sve ove znakove 'upozorenja' ti se premisljas..ja sam prestala pit tablete cim sam skuzila da postoji opasnost pa je za neke stvari bilo prekasno..ne igraj se tako jednostavno nije vrijedno..na drugu kutiju ne pomisljaj bar dok ne skines koji kilu i idealno ne prestanes pusit..mada sa svime ovim sta ti imas u family history cudi me da ti je itko prepisao AB uopce
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 20:11   #47
Quote:
Freia kaže: Pogledaj post
sumnjam da bi u interakcijama uveli djelovanje sa ilegalnim drogama, zato i pitam
cure najbolja vam je spirala,sa njom mozete kako hocete bez straha
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 09:57   #48
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
cure najbolja vam je spirala,sa njom mozete kako hocete bez straha
Samo se ne stavlja curama koje još nisu rodile tak da kod većine nas i nije neka opcija
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 10:21   #49
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Samo se ne stavlja curama koje još nisu rodile tak da kod većine nas i nije neka opcija
Nisam bas 100% ali ovdje bas ima neka 'laksa' spirala za cure koje nisu rodile i onda neka Mirena (ili slicno) za nas koje smo rodile.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 13:44   #50
bok svima

postavila sam ovo pitanje na zenskom kutku, ali preusmjerili su me ovamo...
uglavnom, pred nekoliko sam godina pila pilule oko godinu dana (Diane i Trinovum) koje su mi donjele samo zlo (promjene raspolozenja, nepotrebne kile i povecanje grudi). Mada sam si obecala da si to nikad vise necu raditi, situacija se promjenila...
Sad, ja pitam koje tablete uzeti? Odnosno koje imaju najmanje hormona?
Zadnja stvar za koju hocu da mi se desi je povecanje grudi i/ili dobitak na tezini. S razdrazljivoscu i mood-swingsima se jos mogu nositi

predlozili su mi i da radije probam sa spiralom, ali... Em neznam puno o tome, em onak... nije to za zene koje su rodile? I zna uzrokovati nadrazenost i upale...?
Kolko kosta?

I da, vjerujem da je bitno za spomenuti... imam neredovit ciklus, uzasno. Bila na svim pretragama, ginekolog reko da je sve normalno, da nema nekog razloga. Kao mogu pit tablete da se ujednaci, al reko ne hvala. Mengu dobivam... svakih 2-2,5 mjeseca. U prosjeku. Tablete bi to sredile, spirala ne, jelda?

Help, ja sam
melanctha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 18:29   #51
ali spirala proizvodi upalu. ne pričam o upali koja se liječi. cilj je postić upalu. ne osjećaš se ti bolesno radi nje.


meni je to spuki. al meni je svašta spuki, ne obaziri se na mene.
srećom danas postoji toliko metoda kontracepcije da si većina ljudi može nać neku koja im odgovara, i dobro da je tako.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 16:28   #52
kaj je mirena

i da, bitno je spomenuti da imam jako neredovit ciklus... spirala mi u tome nebude pomogla, huh?
melanctha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 16:45   #53
Quote:
melanctha kaže: Pogledaj post
kaj je mirena

i da, bitno je spomenuti da imam jako neredovit ciklus... spirala mi u tome nebude pomogla, huh?

Pogledaj ovdje za Mirenu (isto spirala)
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 01:01   #54
mirena

nedugo su mi postavili mirennu.dosta dobro sam to prihvatila ali moj muž se žali da ga nešto reže . što mi je za činiti?
abba77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 01:10   #55
pa za ciniti ti je to da odes doktoru koji ju je postavio i porazgovaras s njim o tome
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 01:14   #56
hvala,idem u ponedjeljak,al me zanimalo dal je neko imao sličnih problema...
abba77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 23:00   #57
Možda su ti ostala ona dva metalna kao končića visiti. Tj. jako nisko, pa ih suprug osjeti prilikom odnosa. Odeš kod ginekologa koji ti ju je ugradio i on ih skrati. Mislim da će to pomoći. Javi u čemu je bio problem.
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:33   #58
kad je moja prija stavila mirenu odmah joj je ginićka rekla da dođe končiće skratiti
ako partneru smetaju ili ih naravno osijeti pri odnosu.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:10   #59
Mirena da ili ne?

Molim Vas da napisete vasa iskustva s hormonalnom spiralom Mirenom ,i losa i dobra.Koliko se mjeseci i koliko obilno krvari nakon postavljanja.Googlala sam danima i sad znam da vise nista neznamUnaprijed hvala svim zenama koje imaju iskustva na odgovoru .
eden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 02:01   #60
Spirala Mirena

danas smo postale jedno, što me čeka?!
molim vas pomozite s iskustvima!
lente is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.