Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2009., 17:24   #2021
Nisam se zapitala, ali zaključak je logičan, zar nije?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:25   #2022
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post




Možda je Jahve, Sotonin sin?????


zašto ne.. kao što sam već ranije zaključila nebeska obitelj ima vrlo komplicirane odnose.. tko će ga znat sa sigurnošću
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:31   #2023
Quote:
florine kaže: Pogledaj post


zašto ne.. kao što sam već ranije zaključila nebeska obitelj ima vrlo komplicirane odnose.. tko će ga znat sa sigurnošću
Pa da kao i u svakoj obitelji ima dobrih likova i loših a sve je to jedna obitelj - no što su onda u sve to skupa i nas upetljali znaju samo oni.
Sada će dogmatizirani vjernici graknuti ko vrane na grani; Bog je čisto dobro a za zlo je nadležna uvijek neka druga tetka iz neke druge familije
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:07   #2024
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ramo, ramo..kakva god je tema ti uvijek lupaš jedno te isto.
Pa šta, čovjek je našao svoju formulu. Meni se sviđa.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:16   #2025
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ramo, ramo..kakva god je tema ti uvijek lupaš jedno te isto.
Offtopic:
Pa uvjek su i ista pitanja pa svaki put moram isto pričat..al ajd nek ste vi svi živi kad se alternativa raspala u šarenilu ili je jednostavna takva po prirodi.
Al ima dobra vijest vezi novog foruma.


Nije sve isto. Ovde stavljam na znanje da je umjetnost većinom dio samih religija. Metafora.
Umjetnost je fuzija Logosa i Duha. Mnogo bježe od Logosa jer podsjeća na kvantnu fiziku, geometriju itd. ili treba imat um za to?...

Nemogu odg. na pitanje što je Sotona bez duha i logosa...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 01:57   #2026
Quote:
Baphomet kaže:
Inače, tekst opisuje gomilu besposlene balavudrije kojoj bi se bez problema te gluposti izbacile iz glave kad bi ih se natjeralo da recimo 8 sati dnevno kopaju na polju ili neki drugi, malo duži, fizički rad. Nemaju pametnija posla pa nalaze radne stvari kako bi bili drugačiji od okoline.

Nisam još nikad sreo ozbiljnog sotonistu koji bi zagovarao samoubojstvo, čak nasuprot tome, većini njih je upravo fizička manifestacija jako bitna stavka kao i dostizanje besmrtnosti ili što dužeg života iste te manifestacije. Sotonista koji zagovara samoubojstvo je po meni oksimoron.
Hm, nije to tako lako Bapho, inace bi drugovi Visarionovich i Mao preodgojili sve te elemente, ali ne ide to silom. Slazem se da ce ih zivot vec nauciti da od takve jadne pseudo-filozofije nema nista, ali u osnovi to nije pravi problem na koji ukazuje ovaj clanak. Pravi problem je kako netko manipulira budalama dajuci im pseudo-filozofiju bez obzira bila ona kapitalizam, punk, sotonizam, big brother ili komunizam... A s druge strane jesam sreo crnomagijasa koji bi zagovarao necije tudje samoubojstvo bez obzira u koji ideoloski omot to zapakovano. To je problem o kojem govori ovaj clanak.

Quote:
jumpis kaže:
Žrtvovanje ljudi predstavlja prkos zakonima biblijskog boga ili boga stvoritelja čime se jasno čovjek protivi postavljenim zakonima i pokazuje da ne poštuje onoga koji ga je stvorio. Tim postupkom ruše se ograničenja (barijere koje recimo jedan vjernik ima u glavi upravo zbog zakona kojih se drži) i dobiva se ono što se u današnjem vremenu zna nazivati slobodom. Samo sloboda može dovesti do toga da se vrate krila i da početak kraja završi "Samo nam vi mozete vratiti krila, ono sto je vama bio pocetak, nama je bio kraj. Sad zelimo da i pocetak kraja zavrsi. Alfa i Omega: Aloim". Poštivanje zakona biblijskog boga stvoritelja predstavlja ograničenje za postizanje cilja.

Žrtvovanje životinja predstavlja otupljivanje osječaja žaljenja i pripremu za žrtvovanje ljudi te rušenje barijera za put do slobode ili odbacivanje poštovanja prema bogu stvoritelju. Žrtvovanje ljudi se i danas radi i radit će se dok "god se krila ne vrate" ili do kraja svijeta
Evo, ovo je primjer sirenja pseudo-filozofije, jednog izopacenog i pogresnog pogleda na svijet, koji vodi samo nanosenju patnje drugima, uvecavanju oholosti, samoljublja i umisljenosti, koji vodi zatvaranju sebe od drugih u usku ljusturu neznanja, samodopadnosti i samoljubivosti, razvoju okrutnosti, sadizma, mrznje prema drugima, nepostivanju drugih. Posve je svejedno da li bi neka osoba to cinila za Sotonu, Shivu, Buddhu ili Marxa & Engelsa. Rijec je o pogresnom svjetonazoru koji ce donijeti samo izopacenje onome tko u to vjeruje, dovesti do bola i toj osobi i drugima nad kojima ga u svojoj zabludi i neznanju pokusa primjeniti (mislju, rijecju ili djelom).

I kada se jednom um mlade osobe zatruje takvom pseudo-ideologijom ona kasnije mnoge godine sama trpi zbunjenost, neznanje i patnju, i nanosi nesrecu drugima iz vlastitog neznanja i zbunjenosti. Onda kako mozemo reci da o tome ne treba mlade upozoravati i da to ne postoji, da je to seljacka propaganda, ili da nije vazno i da nema veze? Nije bitno tu jeli to sotonizam, fundamentalizam, nacionalizam ili staljinizam... o takvoj pogresnoj filozofiji treba mlade upozoriti.

Quote:
_Innocent kaže:
pa kud baš ti da nasjedaš na seljačku propagandu?

što se tiče ranijeg pitanja o Polanskom, moram priznati da je teorija zanimljiva, ali zaista zvuči nevjerovatno.
Polanski je, kao i mnogi umjetnici koji crpe inspiraciju iz straha, u svom vlastitom horor imaginariju koji je uvijek blizak ktonskim religijama.
ja mislim da je pogrešno smatrati da tu postoji nekakva ideologija. to je poigravanje arhetipovima, iskušavanje psiholoških granica, prelazak preko društvenih tabua. sve što veliku umjetnost i čini velikom
Kakve su to tkonske religije? Imao sam doduse vikendicu u Tkonu, ali nisam znao da imaju neke svoje shaktisticke religije?!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 02:12   #2027
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
Hm, nije to tako lako Bapho, inace bi drugovi Visarionovich i Mao preodgojili sve te elemente, ali ne ide to silom. Slazem se da ce ih zivot vec nauciti da od takve jadne pseudo-filozofije nema nista, ali u osnovi to nije pravi problem na koji ukazuje ovaj clanak. Pravi problem je kako netko manipulira budalama dajuci im pseudo-filozofiju bez obzira bila ona kapitalizam, punk, sotonizam, big brother ili komunizam... A s druge strane jesam sreo crnomagijasa koji bi zagovarao necije tudje samoubojstvo bez obzira u koji ideoloski omot to zapakovano. To je problem o kojem govori ovaj clanak.



Evo, ovo je primjer sirenja pseudo-filozofije, jednog izopacenog i pogresnog pogleda na svijet, koji vodi samo nanosenju patnje drugima, uvecavanju oholosti, samoljublja i umisljenosti, koji vodi zatvaranju sebe od drugih u usku ljusturu neznanja, samodopadnosti i samoljubivosti, razvoju okrutnosti, sadizma, mrznje prema drugima, nepostivanju drugih. Posve je svejedno da li bi neka osoba to cinila za Sotonu, Shivu, Buddhu ili Marxa & Engelsa. Rijec je o pogresnom svjetonazoru koji ce donijeti samo izopacenje onome tko u to vjeruje, dovesti do bola i toj osobi i drugima nad kojima ga u svojoj zabludi i neznanju pokusa primjeniti (mislju, rijecju ili djelom).

I kada se jednom um mlade osobe zatruje takvom pseudo-ideologijom ona kasnije mnoge godine sama trpi zbunjenost, neznanje i patnju, i nanosi nesrecu drugima iz vlastitog neznanja i zbunjenosti. Onda kako mozemo reci da o tome ne treba mlade upozoravati i da to ne postoji, da je to seljacka propaganda, ili da nije vazno i da nema veze? Nije bitno tu jeli to sotonizam, fundamentalizam, nacionalizam ili staljinizam... o takvoj pogresnoj filozofiji treba mlade upozoriti.



Kakve su to tkonske religije? Imao sam doduse vikendicu u Tkonu, ali nisam znao da imaju neke svoje shaktisticke religije?!
Moram da kaže mda je _Innocent moja omiljena ktoničarka, mah mah za nju, jer ona ima taj kreativni otklon koji je čini da stvari gleda onakim kakve jesu. To je lep spoj intuitivnog i inteligentnog, morao sam ovo reći pa da predjemo na dalje. Fazlija, ja cenim tvoju predanost tome što radiš. I tvoj generalno moralno korektan stav koji su uvek zastupao. Samo moram da primetim da si imao nekoliko puta, ovde i na nekim drugim mestima, prijekciju na neke grupe i dogadjaje onog što se tam one dešava. Mogu to reću jer poznajem ljude o kojima si pričao, radio sam sa njima i znam šta od njih moe, a šta ne može da se očekuje. Treba tebi jedna dobra Smašan kali sadana da to prevazidješ
Ono što sam drugo želeo reći je to da su na području ex-Yu razni samozvani Gurui i problematični učitelji mnogo veći problem. U beoigradu iam ljudi koji su imali fanatične sledbenike, a da su imali jako kratko vreme u nekom joga centru, posle bi se proglašavali Guruima i radili jako loše stvari. Seksualno iskorištavali učenice, finansijski pljačkli sledbenike, drogirali se...i onda su učenici za njih uvek imali objašnjenje. Ne, kad neko prevazidje natalnu kartu i uticaj planeta ne ponaša se tako. Tako se ponašaju samo hulje, nitkovi i jeftine secikese. To je mnogo veći problem jer je to prešlo i po Bosni i po drugim republikama.Ti sotonisti u Hrvatskoj su najčešće maloletna dečurlija koja sluša metal, loži sena JOS i laže da su "sreli demone i Lucifera lično". Ali oni će odrasti i to će im biti smešno. Ovi što im razne bitange isperu mozak i ostave modele ponašanja da je tantra seksualna i finansijska manipulacija sledbenicima su po meni mnogo veći problem sa veoma lošim posledicama.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 02:49   #2028
Smile Neke stvari...

Aleistera Crowleya, volim, iskreno govoreći: poeta je, filozof, i dobar poznavatelj istočnih učenja i generalno duhovnosti.
Intimno: sjeme mu se zatrlo.
Intuitivno: crnje duše vidio nisam.
Pročitano: literatura, razna, govori najgore o njemu.
Konkluzija: njegovi sljedbenici, baziraju svoje pravo na njegovo učenje, u
tome što Interpol, ne posjeduje ni jednu krivičnu prijavu protiv Crowleya, što je tačno, ali ne posjeduje ni za mnoge druge stvari, pa Interpolu, uz dužno poštovanje, ne vjerujem, mnogo toga.
Ljudi, umoran sam, odoh slipiti.
Volite se i vjerujte u sebe.
Travel, sleep, dream, deep.
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 02:52   #2029
Quote:
new life kaže: Pogledaj post
Aleistera Crowleya, volim, iskreno govoreći: poeta je, filozof, i dobar poznavatelj istočnih učenja i generalno duhovnosti.
Intimno: sjeme mu se zatrlo.
Intuitivno: crnje duše vidio nisam.
Pročitano: literatura, razna, govori najgore o njemu.
Konkluzija: njegovi sljedbenici, baziraju svoje pravo na njegovo učenje, u
tome što Interpol, ne posjeduje ni jednu krivičnu prijavu protiv Crowleya, što je tačno, ali ne posjeduje ni za mnoge druge stvari, pa Interpolu, uz dužno poštovanje, ne vjerujem, mnogo toga.
Ljudi, umoran sam, odoh slipiti.
Volite se i vjerujte u sebe.
Travel, sleep, dream, deep.
Pročitana literatura, ali koja?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 10:53   #2030
Quote:
Frater HPK kaže:
...Samo moram da primetim da si imao nekoliko puta, ovde i na nekim drugim mestima, prijekciju na neke grupe i dogadjaje onog što se tam one dešava. Mogu to reću jer poznajem ljude o kojima si pričao, radio sam sa njima i znam šta od njih moe, a šta ne može da se očekuje. Treba tebi jedna dobra Smašan kali sadana da to prevazidješ
Ako netko kaze da treba prvo muciti i ubijati zivotinje kako bi se kasnije lakse ubijali ljudi (?!) i da to sve zbog tjeranja nekog inata krscanskom bogu i Bibliji...?! Onda za takvu osobu i sve one kojima uvaljuje takvu izopacenu i pogresnu ideologiju mogu osjetiti samo duboko i iskreno zaljenje, ali i potrebu da na tu izopacenost ukazem (jednako kao sto bih ukazao i na bilo koju drugu bolesnu i stetnu idelogiju, svejedno jel' se to zove sotonizam ili staljinizam).

Ja nisam zgrozen samim postojanjem sotonizma, cak otvoreno (i nadam se pristojno) polemiziram s njima i ispitujem razne pravce i moguce ideoloske tocke dodira nekih pravaca s. s nekim pravcima tantre. Ipak, shvacam da pod tom firmom ima i ludjaka i izopacenjaka (jednako kao i pod pocim nazivom "tantra").

Dakle, ako objavim link koji ukazuje na moguce pravce s. koji jesu problematicni (ne ulazeci u to jesu li to najbrojniji ili ne smjerovi s.) i ako na to jedan sugovornik koji pretpostavljam sebe smatra sotonistom odgovori da treba ubijati itd. onda to jeste potvrda da medju njima postoje oni koji zasluzuju da ih se prokaze kao izopacenjacima i opasnima za nezrele, neiskusne i labilne osobe kakvih medju mladima (i ostalim clanovima drustva) ima dosta. Nista vise.

I hvala na preporuci za sadhanu, ali vjerovao ti meni ili ne tantra srednjeg puta je cvrsto utemeljena u nepokolebljivoj moralnosti yame i niyame. Samo sa svojom glavom mozes gloginje mlatiti, a ne sa tudjom. Onaj koji drugima nanosi patnju i nastupa protiv njihove slobodne volje u korist svoje (navodne) duhovne dobrobiti je najobicnija kukavica, ljiga i bijednik koji zaslucuje sazaljenje i prijezir.

Quote:
Frater HPK kaže:
Ti sotonisti u Hrvatskoj su najčešće maloletna dečurlija koja sluša metal, loži sena JOS i laže da su "sreli demone i Lucifera lično". Ali oni će odrasti i to će im biti smešno. Ovi što im razne bitange isperu mozak i ostave modele ponašanja da je tantra seksualna i finansijska manipulacija sledbenicima su po meni mnogo veći problem sa veoma lošim posledicama.
Slazem se za izopacenja u tantri i na njih treba ukazati. Ali medju djecom koja dodju u dodir sa s. ima i onih koje otjeraju u ludilo, samoubojstvo, drogu i smrt. Na to ukazuje onaj clanak i nista vise. Sve su to negativne pojave, i nije uopce bitno jel' se zove tantra, sotonizam, shaktizam, aghora ili kako li vec. Ima i u Indiji pravaca vamacara tantre koja je avidya (neznanje i zabluda) koji ubijaju ljude, zrtvuju druge a ne sebe Shivi ili Kali, jedu tudje a ne svoje ljudsko meso itd. Sve su to bolesnici i zato se ti smjerovi tantre nazivaju avidya, a isti naziv moze ponesti i poneki smjer sotonizma, vjesticarenja ili kaklo li se vec sve ne zovu na zapadu. Nista vise, samo ukazati na to. Po utemeljenosti u moralnosti se prepoznaju, po nicem drugom.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 11:37   #2031
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
Pravi problem je kako netko manipulira budalama dajuci im pseudo-filozofiju bez obzira bila ona kapitalizam, punk, sotonizam, big brother ili komunizam...
Kaj je lose u panku?

I da ne budem off, pank je (po meni) blizak sotonizmu..u smislu; sloboda, individualnost itd.
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 18:42   #2032
"Tek kada se sami uvjerite: "Ove stvari su štetne, ove stvari su sramotne, njih kritikuju i mudraci; onome tko ih čini i provodi donose štetu i patnju", tek tada ih napustite".

Buddha, Kalama sutta
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:18   #2033
A vi ste još na razini dobro-loše?

Ja za ono što sam vidio kažem da je bila astralna projekcija određenog entiteta, ja isto kažem da mi nesmeta skepticizam oko ovoga ili onoga. Volim kad mi se ukaže na greške, na slabosti jer onda ih odmah uzimam u obzir kako bi ih savladao ako uspostavim da su to stvarno greške na koje se nisam obazirao. (ako si Fratre mislio na mene krajićem oka).

Zna se zašto se ubija i zašto se ne ubija ne ma tu trunčice dobra i loša, svatko tko je ikada uzeo Yin & Yang filozofiju kao životni pravac, kao istinu ide ipak krivim putem ako na stvari gleda kao loše i dobre. Ne nije to ono što sam čitao, to je očito, ali i da 300 puta to nekom kažem ako nije spreman da to shvati neće ni shvatiti.
Svatko se ponaša analogno onome polju sila u kojem se nalazi i koje je prihvatio.

Dok god se u nekom tekstu stvari djele na dobre i loše govori se o sranju...Koliko ljudi je zaplakalo za Hitlerovom smrću? Koliko za Dianinom?. Mi svijet gledamo prema sebi, mi određujemo kojem ćemo se polju sile nakloniti i gdje ćemo uzgajat osjećaje, gdje idole. Mi smo svijet koji je projektirao Boga i Bogove. Jedino bitno jest ovladati tijelom, psihom, usmjeriti misli, rad, osjetiti biće kako diše u nama, zavarat lažnu percepciju i ostvarit mirnu smrt.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:28   #2034
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
"Tek kada se sami uvjerite: "Ove stvari su štetne, ove stvari su sramotne, njih kritikuju i mudraci; onome tko ih čini i provodi donose štetu i patnju", tek tada ih napustite".

Buddha, Kalama sutta
Fazlija, znaš u čemu je problem? U tome što je pitanje šta je tačno sramotno i štetno? Ako se o tome odlučuje po žutoj štampi onda bi i Marga mogla da bude veoma štetna. Ti i sam znaš da je Marga ponegde tretirana kao teroristička organizacija, pri čemu ne kažem da je to tačno. Ali isto tako su neki dušebrižnici negde pisali da se vi bavite kriminalom i da ubijate ljude i sl. Da l ise ti slažeš sa takvim napisima koji su objavljivani u nekim zemljama?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 23:43   #2035
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
Sotona je Jahvin sin isto kao i Krist, a oni imaju vrlo zamršene obiteljske odnose pa nije ni čudo da su ljudi zbunjeni
" Jednoga dana dođu sinovi Božji da stanu pred Jahvu, a medu njima pristupi i Satan. (7) Jahve tad upita Satana: "Odakle dolaziš?" - "Evo prođoh zemljom i obiđoh je", odgovori on. "

Isus i Sotona, braća rođena.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 01:17   #2036
Samo da kažem nešto vezano za besmrtnost. Da, sotonizam, onaj tradicionalni, se bavi besmrtnošću. Demonomantija se bavi pozicioniranjem u paklu, u kojem demonomant verje da će otići i želi tamo izmedju ostaloga da bude na što boljem mestu, a sotonista se bavi besmrtnošću jer mu je cilj besmrtnost na ovom svetu. To je ideal tradicionalnog sotonizma, kako se to tehnički radi nisam lud da pričam. Jeste kriminalna radnja, ali ne i u smislu da bi se to moglo dokazati na sudu. Dakle stvar jeste moralno neprihvatljiva, za većinu, ali je čisto okultne prirode.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 02:03   #2037
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Sada će dogmatizirani vjernici graknuti ko vrane na grani;
"Bog je čisto dobro a za zlo je nadležna uvijek neka druga tetka iz neke druge familije"
Moja ćerkica ima veliku lutku, zovemo je Ćelo jer je bez kose.
I kad napravi neki nered po kući, mi ju pitamo:
- "Tko je to uradio, je li?!" - a ona ka iz topa:
- "Ćelo!"
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:32   #2038
Quote:
Fazlija kaže: Pogledaj post
Hm, nije to tako lako Bapho, inace bi drugovi Visarionovich i Mao preodgojili sve te elemente, ali ne ide to silom. Slazem se da ce ih zivot vec nauciti da od takve jadne pseudo-filozofije nema nista, ali u osnovi to nije pravi problem na koji ukazuje ovaj clanak. Pravi problem je kako netko manipulira budalama dajuci im pseudo-filozofiju bez obzira bila ona kapitalizam, punk, sotonizam, big brother ili komunizam... A s druge strane jesam sreo crnomagijasa koji bi zagovarao necije tudje samoubojstvo bez obzira u koji ideoloski omot to zapakovano. To je problem o kojem govori ovaj clanak.
Ide, ide silom...ne fizičkim nasiljem već fizičkim poslom ili nekom drugom preokupacijom koja će ih malo uzemljiti.

"Dokoni um je đavolje igralište"

Manipulacija ljudima je uvijek bila prisutna i biti će prisutna. Možda pojednostavljujem ljudsko ponašanje no netko uvijek mora biti vođa čopora pa došao do toga fizičkim nasiljem ili manipulacijom psihe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:56   #2039
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ide, ide silom...ne fizičkim nasiljem već fizičkim poslom ili nekom drugom preokupacijom koja će ih malo uzemljiti.

"Dokoni um je đavolje igralište"

Manipulacija ljudima je uvijek bila prisutna i biti će prisutna. Možda pojednostavljujem ljudsko ponašanje no netko uvijek mora biti vođa čopora pa došao do toga fizičkim nasiljem ili manipulacijom psihe.
"šerijat priječi dangubljenje" - pročitah na "Tekiji na forumu"
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 12:15   #2040
Quote:
Ramzes13 kaže:
A vi ste još na razini dobro-loše? Zna se zašto se ubija i zašto se ne ubija ne ma tu trunčice dobra i loša...
U konacnici Vrhunska stvarnost jeste iznad dobrog i loseg, ali ako polazna praksa to relativizira, onda je utemeljena u nemoralnosti i gluposti. Kao sto rekoh, najlakse je tudjom glavom gloginje mlatiti. Lako je drugoga zrtvovati. Ali to vodi zatvaranju, oholosti, proizlazi iz neznanja, uvecava neznanje i vodi u propast.

Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Fazlija, znaš u čemu je problem? U tome što je pitanje šta je tačno sramotno i štetno? Ako se o tome odlučuje po žutoj štampi onda bi i Marga mogla da bude veoma štetna. Ti i sam znaš da je Marga ponegde tretirana kao teroristička organizacija, pri čemu ne kažem da je to tačno. Ali isto tako su neki dušebrižnici negde pisali da se vi bavite kriminalom i da ubijate ljude i sl. Da l ise ti slažeš sa takvim napisima koji su objavljivani u nekim zemljama?
AM je imala sukob s komunistickom vladom jedne pokrajine u Indiji, a kasnije i sa cijelom indijskom vladom u kojoj su ti isti komunisti bili koalicioni partneri (prije 35 godina doduse). Ali duhovna praksa AM je cvrsto utemeljena na moralnim pravilima (yama i niyama) koja svatko moze provjeriti i vidjeti kakva jesu. AM ne zagovara ubijanje drugih i zrtvovanje drugih. Stovise, zagovara suosjecanje i sluzenje drugima, cak i zivotinjama i biljkama, a ne iskoristavanje, ubijanje drugih bica za vlastitu duhovnu korist i dobitak. To se ne moze usporediti jer ovdje govorimo o duhovnoj praksi i moralu, a ne o vanjskom sukobu s vlastima ili nekom interesnom skupinom.

Sustav se tako postavi da prvo zagolica tastinu. To je nesto posebno, samo za izabrane, a izabrani ste vi. Onda, posto ste izabrani, mozete druge koji to nisu ubijati i iskoristavati. To je opravdanje zasto se i sami ti "izabrani" iskoristavaju, pa cak i ubijaju od clanova na visem stupnju. Ako hoces biti izabran, moras nesto zrtvovati itd. To je cijeli krug mentalne manipulacije i svojstven je svim fundamentalistickim, sektaskim i dogmatskim pravcima zasnovanim na nemoralu i praznovjerju. Nije tu sada uopce bitan sotonizam. Koristili su to svi dogmatici na svoj nacin, mehanizam je isti u armiji Crvenih Kmera, ili Svetoj Inkviziciji, svejedno. Nije tu sotonizam nista posebno. Moze se takva osoba naci i u najmiroljubljivijoj pacifistickoj organizaciji ljubitelja cvijeca i prirode.

Ali treba jasno vidjeti da li je rijec o osobnom ispadu nekog pojedinca, ili je to opca moralna struktura cijele organizacije. Ako barem neki sotonisti na ovom forumu potvrdjuju da je to obrazac po kojem djeluju i koji im uopce nije stran, onda u najmanju ruku mozemo pretpostaviti da postoje barem neki pravci s. koji su zasnovani na neznanju, nemoralu i praznovjerju. Usmjereni na iskoristavanje i zloupotrebu drugih u svoju sebicnu korist. Koliko je to korisno za vlastiti duhovni razvoj, zakljucite sami. Po meni je to nesto sto je utemeljeno na neznanju i vodi jos vecem neznanju.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.