Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li zadovoljen Vašim ginekologom/ginekologicom?
Da, u potpunosti. 15 38.46%
Moglo bi i bolje da nije škrt na riječima. 8 20.51%
Dobar je samo dok se ne pojavi problem. 12 30.77%
Ne. Mijenjam ginekologa pod hitno! 4 10.26%
Glasovatelji: 39. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 02:26   #1
Exclamation Jeste li zadovoljne Vašim ginekologom/ginekologicom?

S obzirom da na ovom podforumu dosta često viđam rečenice tipa "pod hitno mijenjaj ginekologa"; "moram promijeniti ginekologa"; "dobro je dok se ne pojavi problem" ili "šrt(a) je na uputnicama", te je na dosta tema više puta ustanovljeno kako cure/žene moraju često inzistirati, potezati za rukav, pa čak i lagati ginekologu da bi dobile potrebite pretrage (a onda se ispostavi da su pacijentice bile u pravu) jako me zanimaju rezultati ankete i vaše mišljenje.

Jednako tako zanimaju me razlozi. Ova pitanja se uglavnom odnose na socijalne ginekologe i ginekologice jer znamo da će većina privatnika napraviiti sve za novce, mada ni oni nisu zlatni pa i tu ima svega; stoga možete i na njih primjeniti ovo pitanje, ali prvenstveno na socijalne. Dakle, nebitno jeli sadašnji ili bivši ginekolog.

*Napomena: nije mi namjera otvoriti topic za blaćenje socijalnih ginekologa jer imam na umu kakvi su uvjeti, tako da imena ne moramo spominjati (ionako imamo već par topica za to).
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 30.11.2010. at 02:35.
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:32   #2
Samo 2 glasača zasad, pretpostavljam ti i ja, očito smo samo mi zadovoljne

Dakle, ja sam zaista zadovoljna svojom ginekologicom, pogotovo kad čitam iskustva drugih cura tu na forumu.

Kad smo dragi i ja odlučili početi raditi na bebici, ja sam došla k njoj i rekla da bih htjela napraviti 4 ciljana brisa. Ona je odmah rekla, nema problema, napravila mi briseve, a onda mi još rekla i da napravim TORCH krvno testiranje, za koje do tad nisam ni znala. A kad sam dobila bakterije ne cerviksu, ne znam ni sama koliko kontrolnih briseva sam napravila, mislim 10

Na pregledima je uvijek pažljiva i nježna, pristupačna, možeš ju bilo što pitati.

Sestra se uvijek javlja ne telefon, iako joj je ludnica u ordinaciji

Sve u svemu

(nadam se da se nisam sad urekla )
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 17:27   #3
Meni moj baš i nije neki al kad pričam sa legicama skontam da ni njihove ginice nisu ništa bolje.

Izgleda da su ovdje kod nas svi pretrpani i za jebenu uputnicu praktiči moraš na koljenima moliti. Ili to ili si privatno platiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:40   #4
Dobar je samo dok se ne pojavi problem.

imala bim svašta za napisati ali nemam vremena, puno je toga. a da se idem prebacivati, svi su puni a za privatne nemam novca.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:27   #5
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Samo 2 glasača zasad, pretpostavljam ti i ja, očito smo samo mi zadovoljne
E ja još nisam dala svoj glas , ali hoću uskoro
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:34   #6
ne ču glasati jer idem kod privatnice koju masno plačam pa je noramno da sam i zadovoljna.
Socijalnih ginekologa se grozim.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:43   #7
idem samo privatnom, moj socijalac ima neku sestru-zmaja koja ne zeli narucivati pa se kod njega ceka po nekoliko sati
uglavnom vec sam zaboravila i kako izgleda

privatnih sam promijenila nekoliko i svaki ima neku boljku
prijasnji je sve rjesavao geonistinom (cak bi me znao i upozoriti da mi uopce ne treba, ali da ga on svaki put prepise, pa neka ga ipak ne uzimam iako mi ga je preporucio )
ovom sad kod kojeg idem su yasmin i yaz mana s neba i univerzalan lijek, svatko tko ga ne koristi je u najmanju ruku sumanut
blago je rasisticki nastrojen pa ima problema s mojoj prehranom 'mi nismo indijci i nama ne odgovara ono sto odgovara njima'

uglavnom, za sadasnje potrebe pape jednom godisnje je ok
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:17   #8
ja obožavam svog ginića, a i sestra mu je odlična. ne moram ga podsjećat šta je bilo prošli put uvijek se sjeća svega, ako se ukaže neki problem a ne može on riješiti bez probelma da uputnicu za dalje. nema primjedbi vezanih za kilograme smipatičan je
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:26   #9
Ja sam jako zadovoljna sa mojom, idem u nje od nedavno, ali cesto jer sam stalno u nekom problemu. Super s njom popricam, sve mi objasni, temeljito me pregleda, da uputnicu, savjet....ma sve 5!
Cak je i sestra totalno simpaticna, jedino je mali problem to sto ih je tesko dobiti na telefon, treba biti jako uporan
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 16:34   #10
Ja sam se pomirila s tim da neću naći dobrog ginekologa preko HZZO-a, ali ne mogu naći ni dobrog privatnog.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 22:39   #11
sa privatnim sam više nego zadovoljna, to je dr.Kos iz poliklinike Vili, čak sam jednom bila kod dr.Latin i ona je bila isto jako draga i stručna. jest da u Viliju naplaćuju jako puno, al ja sam zadovoljna sa svim
sa socijalnom ginekologicom sam skroz nezadovoljna, žena mi nije htjela dat antibiotike nakon što mi brisevi nisu valjali, mislim da se naljutila jer idem kod privatnika, za uputnicu se čeka oko 2 sata jer je sestra nesposobna. trenutno tražim novog socijalnog, pa ak neko zna, nek javi!
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:29   #12
sa trenutnom, socijalnom ginekologicom sam potpuno zadovoljna.nažalost to je tek 4.ta po redu.
sestra nije oličenje brzine i ljubaznosti ali zbog dobre dr. se da potrpiti.
u privatnom sektoru sam imala sreće pa sam naletila na dragu dr. mada to što plaćaš ne garantira zadovoljavajući tretman.
mislim da je gorući problem, u rijeci barem, to što nitko ne želi primiti pacijentice koje se prebacuju od druge ginekologice pod izlikom da su prepuni i nemaju mjesta.tako završiš obilazeći cijeli grad i kad te i zadnja odbije pobjesniš jer nemaš di nego nazad onoj s kojom nisi zadovoljan.nije mi jasno kako jedan veliki grad kao što je rijeka ima 10-ak socijalnih ginekologa
sa 16 godina dobio si poštom papir sa popisom dr. koji primaju
pacijente, izabrao si napamet i tako najčešće naletio na osobu koja ti ne paše..po njima ja se s tim odabirom moram nositi cijeli život
a da ne govorim o trudnicama (koje su imale loše socijalne dr. pa prešle na privatne, pa zatrudnivši ponovno u potragu za novim zadovoljavajućim socijalnim zbog uputnica) koje umjesto da uživaju u trudnoći i mirno čekaju dolazak svojeg anđela trčkaraju po gradu tražeći ginekologa koji će ih primiti .. trudnice su valjda vrući kesten s kojim nitko ne želi imati posla
__________________
Life is not a dress rehearsal.
*SveMirac* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:08   #13
Quote:
*SveMirac* kaže: Pogledaj post
sa 16 godina dobio si poštom papir sa popisom dr. koji primaju
pacijente, izabrao si napamet i tako najčešće naletio na osobu koja ti ne paše..po njima ja se s tim odabirom moram nositi cijeli život
Moja kći ni to nije dobila, i nema uopče ugovornog ginekologa, već ide kod privatnog. MOžeš misliti kako je jednoj studentici to "lako" plaćati.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 15:55   #14
ja svog mijenjam čim se odlučim na trudnoću! površan je i nepouzdan.
__________________
11.9.2010.
matea87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 22:41   #15
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Moja kći ni to nije dobila, i nema uopče ugovornog ginekologa, već ide kod privatnog.
Znam za praksu jednog ginekologa u jednom gradu...nakon što cure napune 15 godina on ih uredno bez njihova znanja "stavi" pod svoje okrilje. I onda ti se dogodi situacija kad ideš prvi put u ginekologa da ostaneš zabezeknuta kad saznaš da ti je već otvoren karton kod gospodina Dotičnoga.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 22:54   #16
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Znam za praksu jednog ginekologa u jednom gradu...nakon što cure napune 15 godina on ih uredno bez njihova znanja "stavi" pod svoje okrilje. I onda ti se dogodi situacija kad ideš prvi put u ginekologa da ostaneš zabezeknuta kad saznaš da ti je već otvoren karton kod gospodina Dotičnoga.


Pa kako to smije, zar ne trebaš potpisati kod odabira ginića
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 00:14   #17
A eto, on sebi svašta dopušta. Nisam sigurna jel to još radi, ali mu je to sigurno bila redovita praksa jaaako dugo.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:27   #18
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja sam se pomirila s tim da neću naći dobrog ginekologa preko HZZO-a, ali ne mogu naći ni dobrog privatnog.
Eto, ja npr idem kod jednog te istog ginekologa već 8 godina, sada imam 27 godina Znači, čovjek je privatnik, radi u poliklinci, a pošto ste rekli da nećete o imenima, ne mogu vam onda ni otkriti o kome je riječ...

Znači, čovjek je predivan, nisam do sada našla niti jednu zamjerku na njegov rad, ugodan je, strpljiv, i što je najbolje, fakat su mu cijene normalne, oko 200 kn je pregled, tako nešto. Radi i još negdje u bolnici ali radi i u toj poliklinici. Ja bi ti ga od srca preporučila, cijelo njegovo osoblje je fenomenalno a on je baš onako markantan gospodin u godinama

Vodio je mojoj sestri obadvije trudnoće i ja ću ga maltretirati i da vodi moje, ako do tada ode u mirovinu. Eto, pa ako želiš kontakt, javi mi se privatno...i dobit ćeš super privatnog ginića, vjeruj mi, biti ćeš oduševljena
imamsupersiske is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 11:29   #19
Quote:
matea87 kaže: Pogledaj post
ja svog mijenjam čim se odlučim na trudnoću! površan je i nepouzdan.

Kao što sam već napisala i u prethodnom postu, javi se privatno pa ti dam broj od najjačeg ginekologa u Zagrebu...možda si čak i čula za njega...
imamsupersiske is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:57   #20
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Znam za praksu jednog ginekologa u jednom gradu...nakon što cure napune 15 godina on ih uredno bez njihova znanja "stavi" pod svoje okrilje. I onda ti se dogodi situacija kad ideš prvi put u ginekologa da ostaneš zabezeknuta kad saznaš da ti je već otvoren karton kod gospodina Dotičnoga.

Pošto znam na koga misliš, mogu ti samo reći da je to njegova praksa i sada.
Jučer bila u DZ i vidjela da on još uvijek prima pacijentice iako je popunjen.
A moj jadni grad, odnosno pacijentice, imaju samo jednog ginekologa preko HZZO. I to njega. To je za plakat.
BTW, u fazi sam micanja kartona od gospodina Dotičnog.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.