Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 18:18   #1001
a sto kad je biopsija samo napravljena, jel i to rizicno?
__________________
the winner takes it all
wanda77 is offline  
Old 21.04.2009., 18:23   #1002
Quote:
Prym kaže: Pogledaj post
Hm, znam da nije skinuto svo tkivo jer je, blago meni, uz Ljubu bio još jedan doc..pa su si njih dvojica sve to proučavali i komentirali. Taj drugi je pitao Ljubu zašto ne skine sve na što je on rekao da će ostaviti nešto ako će trebati konizacija. Moram priznati da mi nije bilo jasno zašto nije odmah skinuo sve ali čovjek je stručnjak pa valjda zna bolje od mene. Što se imuniteta tiče pijem Beta 1,3D Glucan, Aloe Vera gel, Multibiontu i sve si mislim da ću danas kupiti i folnu kiselinu. Damn! Uz sve to trebalo bi mi niknuti cvijeće dolje. Ali ako postoji još nešto bolje otvorena sam za prijedloge.
sjecam se da tamo ima jedno 3 ili 4 doktorice ali samo jedan muski doktor, koji je to drugi onda tamo, sto imaju nekoga novog?
__________________
the winner takes it all
wanda77 is offline  
Old 21.04.2009., 18:33   #1003
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Joj draga moja nije da te sad zelim zabrinuti, ali i ja sam imala cin3 pa mi je dr rekao da idem na lletz jer jos nisam rodila. Ipak je lletz malo postedniji. Mada cure su radjale i nakon klasicne i nakon lletz-a. Mislim da kod nas je jedina mogucnost da cemo zadnjih mjesec dva mozda morati prelezati jer nam je grlic skracen. Ali i to se desava samo nekad.
a jel se to cuva trudnoca zbog toga sto je zena bila na nekom zahvatu, hocu rec jel bas sve zene koje su imale neki zahvat cuvaju trudnocu, ili zato sto je kod bas odredjene zene doslo do nekih problema pa joj to doktor odredi?
__________________
the winner takes it all
wanda77 is offline  
Old 21.04.2009., 18:56   #1004
Drage moje, da vas izvijestim - pisala sam ovdje svojedobo. Imala sam na papi cin3, nakon uvijek čistih papa. Išla na kolposkopiju i ondje mi odmah napravio biopsiju. Nalaz biopsije došao čist, a dobila sam i nalaz tipizacije - nema HPV-a. Pa ti sad budi pametan. Dakle, ne treba odmah paničariti na papu, to svakako valja detaljno ispitati, citolozi subjektivno procjenjuju.

Brisovi mi došli čisti. Samo me nešto zanima, možda Valneahana zna:
anaerobi mi nisu izolirani na brisu, a taj dan kad je uzimao bris, napravio je i razmaz pa je odmah gledao pod mikroskopom pa mi je dao terapiju protiv Gardnarele. Kako je to moguće? Bris kaže nema anaeroba, a on na razmazu vidio Gardnarelu koja je anaerob. To ga moram pitati na kontronome pregledu, a baš me zanima sad...
Popila sam medazol, stavljala antibiotske vaginalete, sad mi još ostao betadin.
Borjana is offline  
Old 21.04.2009., 19:18   #1005
Quote:
wanda77 kaže: Pogledaj post
a jel se to cuva trudnoca zbog toga sto je zena bila na nekom zahvatu, hocu rec jel bas sve zene koje su imale neki zahvat cuvaju trudnocu, ili zato sto je kod bas odredjene zene doslo do nekih problema pa joj to doktor odredi?
cervix se valjda u zadnjim mjesecima trudnoce ionako skracuje, ap ako ti je vec skracen da ne bi doslo do prijevremenog otvaranja. ja do sada nemam nikakvih problema ali su me doktori svejedno stavili na mirovanje od prvog dana zbog konizacije. sta je sigurno, sigurno je. a i naravno ovisi o zeni. neke nikad nemaju nikakvih problema, a neke svakavih. ovisi i o nama.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Old 21.04.2009., 19:35   #1006
Quote:
wanda77 kaže: Pogledaj post
a sto kad je biopsija samo napravljena, jel i to rizicno?

ne ostavlja svaki zahvat trajne posljedice... tkivo se nakon biopsije obnovi, kao i poslije svih manjih zahvata... jedino nakon konizacije ostaje trajna posljedica - skraćen cerviks, ali se tkivo kao tkivo obnovi, dakle meni nakon konizacije nema ni ožiljaka (dr mi je pokazao na ekranu, i on se začudio koliko je sve dobro zaraslo - osim kraćeg cerviksa, kaže da se ni ne vidi da je išta rađeno)... a što se trudnoće tiče, to je sve individualno - žene kojima ništa nije rađeno ponekad moraju čuvati trudnoću, a čula sam za dosta žena kojima je (ovdje u bosni) rađena klasična konizacija a nisu ni dana čuvale trudnoću nego su bez ikakvih problema rodile - i to vaginalno...
angell is offline  
Old 21.04.2009., 19:41   #1007
Quote:
Prym kaže: Pogledaj post
Hm, znam da nije skinuto svo tkivo jer je, blago meni, uz Ljubu bio još jedan doc..pa su si njih dvojica sve to proučavali i komentirali. Taj drugi je pitao Ljubu zašto ne skine sve na što je on rekao da će ostaviti nešto ako će trebati konizacija. Moram priznati da mi nije bilo jasno zašto nije odmah skinuo sve ali čovjek je stručnjak pa valjda zna bolje od mene. Što se imuniteta tiče pijem Beta 1,3D Glucan, Aloe Vera gel, Multibiontu i sve si mislim da ću danas kupiti i folnu kiselinu. Damn! Uz sve to trebalo bi mi niknuti cvijeće dolje. Ali ako postoji još nešto bolje otvorena sam za prijedloge.
e ovo je stvarno čudno... ali sad kad ti je došao nalaz biopsije koji je pokazao bolje stanje, možda će te preostale promjene riješiti fulguracijom jer ti vjerovatno sad neće raditi konizaciju... ma uglavnom sva sreća pa je nalaz bolji od onog što si mislila

a što se tiče svega ovoga što uzimaš, možda da probaš uzimati jedno po jedno, jer ovako sve odjednom može izazvati kontraefekat... to je veliki udar na jetru, a suey je upravo s tim imala probleme...

i pitanje: osjetiš li kakvo poboljšanje opšteg stanja nakon beta glucana? ja razmišljam da ga počnem uzimati, ali me zanima da li je to stvarno dobro koliko se priča...
angell is offline  
Old 21.04.2009., 20:25   #1008
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Joj draga moja nije da te sad zelim zabrinuti, ali i ja sam imala cin3 pa mi je dr rekao da idem na lletz jer jos nisam rodila. Ipak je lletz malo postedniji. Mada cure su radjale i nakon klasicne i nakon lletz-a. Mislim da kod nas je jedina mogucnost da cemo zadnjih mjesec dva mozda morati prelezati jer nam je grlic skracen. Ali i to se desava samo nekad.
Iz svega što sam proučila do sad i razgovora sa liječnicima zaključila sam da je kod raširenijeg CIN III ipak klasična bolja opcija...naravno, i lletz može upaliti. Kod mene je problem što se promjena spušta u kripte pa zato dr. savjetuje klasičnu.
fej is offline  
Old 21.04.2009., 20:30   #1009
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Iz svega što sam proučila do sad i razgovora sa liječnicima zaključila sam da je kod raširenijeg CIN III ipak klasična bolja opcija...naravno, i lletz može upaliti. Kod mene je problem što se promjena spušta u kripte pa zato dr. savjetuje klasičnu.
onda dobro. ocito imas dobrog doktora. sretno i mislit cu na tebe i slati ti puno pozitivnih misli!
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Old 21.04.2009., 20:31   #1010
a sto su kripte
__________________
the winner takes it all
wanda77 is offline  
Old 21.04.2009., 20:38   #1011
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
Iz svega što sam proučila do sad i razgovora sa liječnicima zaključila sam da je kod raširenijeg CIN III ipak klasična bolja opcija...naravno, i lletz može upaliti. Kod mene je problem što se promjena spušta u kripte pa zato dr. savjetuje klasičnu.
fej - uz tebe smo

samo hrabro, uskoro će to sve biti daleko iza tebe i jedna briga manje u životu
angell is offline  
Old 21.04.2009., 20:39   #1012
Quote:
wanda77 kaže: Pogledaj post
a sto su kripte

one se nalaze u cervikalnom kanalu
fej is offline  
Old 21.04.2009., 20:41   #1013
Quote:
angell kaže: Pogledaj post
fej - uz tebe smo

samo hrabro, uskoro će to sve biti daleko iza tebe i jedna briga manje u životu

hvala to mi puno znači
fej is offline  
Old 21.04.2009., 20:45   #1014
ma vjeruj da svi znamo kroz šta prolaziš... i ja sam sve preživjela upravo uz pomoć cura s foruma... a znamo i da ćeš nakon ovoga biti dobro, i to je ono što je najbitnije...

angell is offline  
Old 21.04.2009., 20:55   #1015
najbitnije je da ima potporu svojih voljenih, meni su najvise pomogli roditelji, prijateljice a i kolegice s posla, o muzu da ne pricam, stvarno su svi oko mene bili potpora iako sam u najmanju ruku mislila da ce me cudno gledati, i misliti da imam nesto tipa side, a to sam na kraju dozivjela od jednog idiotskog doktora kod kojeg sam saznala za cin, kojeg tu necu imenovat, ali zbog toga si je izgubio pacijenticu
__________________
the winner takes it all
wanda77 is offline  
Old 21.04.2009., 21:03   #1016
Quote:
fej kaže: Pogledaj post
cure, ja u petak odoh na konizaciju, klasičnu
dr. veli da je to rutinski zahvat, da se već nakon dva tjedna može početi sa kretanjem i tak...
ok, sve ću to preživjeti, ali čekanje na rezultate patohistološke obrade mije grozno
Draga,sretno!!

nije ništa strašno
Evo,sad ćeš se riješiti beštije i biti ćeš mirnija
h.o.n.n.e.y. is offline  
Old 21.04.2009., 21:06   #1017
Molim utjehu za moj pregled sutra
__________________
U okrutnim kandžama okolnosti nisam ni trepnula niti glasno zaplakala...

Anila`s HPV....
ANILA is offline  
Old 21.04.2009., 21:14   #1018
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Molim utjehu za moj pregled sutra
draga sretno i tebi sutra na papi

nadam se da će nalaz biti uredan
h.o.n.n.e.y. is offline  
Old 21.04.2009., 22:04   #1019
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Molim utjehu za moj pregled sutra
evo prvo jedan ovaj pa onda jedan ovaj

čitav dan mislim na tebe

u koliko si naručena?

bićeš ti dobro

a onda se jednom možda uspijemo i naći na toj kafi
angell is offline  
Old 21.04.2009., 22:11   #1020
Quote:
wanda77 kaže: Pogledaj post
najbitnije je da ima potporu svojih voljenih, meni su najvise pomogli roditelji, prijateljice a i kolegice s posla, o muzu da ne pricam, stvarno su svi oko mene bili potpora iako sam u najmanju ruku mislila da ce me cudno gledati, i misliti da imam nesto tipa side, a to sam na kraju dozivjela od jednog idiotskog doktora kod kojeg sam saznala za cin, kojeg tu necu imenovat, ali zbog toga si je izgubio pacijenticu
sve to stoji i naravno da je potrebna podrška najbližih

samo činjenica je da te niko, apsolutno niko ne može 100% razumjeti kao neko ko prolazi kroz potpuno iste stvari kao i ti... curke hvala puno
angell is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.