Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2011., 13:57   #81
Je, za par dana, za pet dana, sto masaza dnevno i to je peststo. Masaže inače traju 2 minute
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:42   #82
Ja sam dosad najviše potrošila na uštedi.hr
Pogotovo mi je napet ovaj mp3 sleš mp4 Samsung plejer. To sad fino uzeti pa dijelit svojima za Božić...
malibebach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 16:47   #83
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za filozofiranjem, rijec je o zakonu marginalne korisnosti (Marginal utility).
Ja šumom ti drumom... Ja govorim o onome što nema zapisano u knjigama a to je da bi trebalo taj dio ušteđenoga novca preusmjeriti u aktivu pojedinca a ne u novi rashod.
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 18:07   #84
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Ja šumom ti drumom... Ja govorim o onome što nema zapisano u knjigama a to je da bi trebalo taj dio ušteđenoga novca preusmjeriti u aktivu pojedinca a ne u novi rashod.
kako to misliš u aktivu pojedinca?

pa i ta aktiva pojedinca će opet postati nečija pasiva na kraju krajeva.
osim ako je pojedinac toliko "glup" pa ju strpa u madrac.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 19:15   #85
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
kako to misliš u aktivu pojedinca?

pa i ta aktiva pojedinca će opet postati nečija pasiva na kraju krajeva.
osim ako je pojedinac toliko "glup" pa ju strpa u madrac.
Pa ako je strpa u madrac tek onda je pasiva Govorim o raznim vidovima ulaganja novca (od te ostvarene uštede) koje će s vremenom ostvarivati neki vid prihoda. E onda mi ima smisla što sam uštedio na nečem 50%, ali dobro to sam ja i moj način "filozofije" kako bi rekao somied. Ali mislim da sam i malo off
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 22:26   #86
Imam iskustva s kuponskom prodajom i privatno i poslovno. Naravno, daleko sam zadovoljniji privatno (kao kupac). Moje skromno mišljenje je da postoji nekoliko profila firmi koje se odluče na ovaj način ponuditi svoje usluge;

1 - firme koje nude uslugu za kojom potreba nije razvijena, nešto novo i inovativno što treba promidžbu i stvaranje navike u potrošača.
2 - firme koje imaju dio poslovanja koji nije iskorišten koliko može biti, i bolje ga je dati po niskoj cijeni nego biti na nuli.
3 - firme koje nažalost zbog recesije toliko loše posluju, a dodatno su pritisnute kreditima, da se jednostavno hvataju za slamku i idu ispod razumne cijene samo da se na neki način izvuku iz gliba. Računaju vjerojatno da će "kuponaši" kad dođu doplatiti nešto.

Bojim se da su ove treće najzastupljenije. Mrak mi padne na oči kad vidim da netko spušta cijenu npr. masaže koja je teški fizički rad 80%, od tih 20% pola ide prodavatelju kupona a iz ostatka treba platiti PDV ... To je očaj.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 23:48   #87
Znam na primjeru jedne konkretne usluge s atraktivnom ponudom od 50% (gdje sam trosak materijala i energije bez rada kosta vise nego sto ostane nakon namirenja posrednika) da se lupaju po glavi jer je 400 bonova rasprodano u par sati, a nekakvog pozitivnog ucinka nema - ljudi dodu, dive se asortimanu, evenutalno kupe nesto sitno, pokupe narudzbu i vise se ne vrate. Ovi sto nesto kupe su manjina, vise je onih koji bi izvodili kombinacije s vise bonova

Nije da ide bas tako lose pa je ovo djelovalo kao efikasan marketinski trik, a u stvarnosti su dobili financijski minus i prebukiranost s poslom zbog koje ne stizu kvalitetno odradivati regularane narudzbe.

Dakle tesko da ce se pojaviti nesto mimo masaza/pedikiranja i inih radnji s relativno malim ulaznim troskovima ili nekog nadobudnog koji ce naletiti.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 01:29   #88
Vidi vraga, tocno po spomenutom scenariju.
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 02:28   #89
Cim sam vidio tu ponudu i posto sam jako dobro znao o kome se radi uopce me nije cudilo da se popusilo slatku pricicu, a posebno me razgalilo kad se uokolo hvalilo kako je ponuda planula u trenu i da je to bio vrhunski marketinski potez

A zapravo su napravili nesagledivu stetu za koju jos nisu niti svjesni sto sljedi - natovarili su na vrat par stotina narudzbi gdje ce raditi s cistim gubitkom i trositi resurse plus sto je to zahtjevniji proizvod za kojeg treba malo vise truda i rada, cijelu godinu ce imati taj teret na kicmi i kuponi ce se pojavljivati kad je najveca guzva, kupnja dodatne ponude je mizerna, a vracanje zadovoljnih musterija je upitno jer u bransi postoji u gradu barem desetak jakih i renomiranih imena koja sve losije posluju.

I onaj najbitniji psiholoski element - mozes ti imati najbolji proizvod po fer cijeni ali ce se u nekakvim usmenim preporukama jos dugo prepricavati kako je to nekad bilo na popustu od 50%, a znamo kako to obicno zavrsi
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 12:56   #90
Sljedeci put ce, pouceni iskustvom, davati manji diskont.
Treba nanjusiti potraznju, nije to trivijalno.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 23:17   #91
Da li možda još netko ima problema sa odjavljivanjem sa [email protected]? Link za odjavljivanje iz maila ne radi a urednik i info me ignoriraju. Glupo mi je blokirati sve njihove mailove jer ću možda opet nešto htjeti kupiti a više ne znam što da napravim da me prestanu spamati.

Inače sve ponude pogledam na stranici http://dajsve.com/ kad nađem vremena pa me mailovi samo smetaju.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:40   #92
baci ih u spam do daljnjega, pa povremeno pogledaj ako imaju nešto pametno
mar14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:53   #93
Njihove mailove ionako ne čitam. Samo sam ljuta svaki dan kad mi dođe novi pa ga moram brisati.

Nisam ih htjela odmah staviti među spam da mi i njihovi kuponi ne bi išli u spam.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 22:17   #94
Ponuda dana

Ne znam u kojem dijelu foruma bih otvorila ovo temu - ako sam promasila molim moderatore da pomognu

naime zanimaju me iskustva s internet stranicom "ponuda dana". meni se to cinilo kao prijevara dok se nisam nasla u ovoj situaciji:

naime, u jednoj poliklinici sam bila na pregledu radi implatata. dok sam cekala red pojavio se mladi gospodin s papirima i obratio se recepcionerki - navodo je dosao preko ponude dana i odredene zahvate platio 7 puta jeftinije.

skepticna sam prema koristenju kreditne kartice online (vjerovatno kao i vecina hrvata) pa me zanima da li je sve ok sa svim ti ponudama? da li je itko imao losih iskustava? naravo i ona dobra me zanimaju - u biti bilo kakva informacija.

hvala unaprijed
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 10:36   #95
zna li netko koji je trenutno kod za dodatni popust na kolektivi?
roda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 11:43   #96
Quote:
Trolička kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojem dijelu foruma bih otvorila ovo temu - ako sam promasila molim moderatore da pomognu

naime zanimaju me iskustva s internet stranicom "ponuda dana". meni se to cinilo kao prijevara dok se nisam nasla u ovoj situaciji:

naime, u jednoj poliklinici sam bila na pregledu radi implatata. dok sam cekala red pojavio se mladi gospodin s papirima i obratio se recepcionerki - navodo je dosao preko ponude dana i odredene zahvate platio 7 puta jeftinije.

skepticna sam prema koristenju kreditne kartice online (vjerovatno kao i vecina hrvata) pa me zanima da li je sve ok sa svim ti ponudama? da li je itko imao losih iskustava? naravo i ona dobra me zanimaju - u biti bilo kakva informacija.

hvala unaprijed
Ovo mi je strasno bizarna prica. Iplantatnti, pa mladi gospodin, pa on svoje implantante placa 7 puta (!) jeftinije... Nekako mi vise spada pod knjizevnost.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 12:50   #97
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ovo mi je strasno bizarna prica. Iplantatnti, pa mladi gospodin, pa on svoje implantante placa 7 puta (!) jeftinije... Nekako mi vise spada pod knjizevnost.

ajde ti meni reci kako da ga oslovim, klinac od 21 god XD nije se radilo o implatatima i namjerno ne zelim pricati o cemu je bilo (ne zelim nikoga reklamirati). mene samo zanima da li ta ponuda dana dobro funkcionira tj da se ne radi o nekoj prevari jer me zbilja zanima u cemu je stvar - zasto toliki "popust". nije bitna samo stomatologija, nego recim popusti na masaze, ruckove itd. dakle molim ljude s iskustvom da se jave
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 13:31   #98
ja nemam pojma, al možda ima na fejsu njihovom
mar14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 16:48   #99
https://www.forum.hr/showthread.php?t=582354
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 18:37   #100
zanima me da li je itko imao negativno iskustvo? mene zanima ponuda na ponudi dana. radi se o ugradnji implatata igrom slucaja u istoj poliklinici u kojoj sam narucena za ugradnju u 7 mj. trebam tri zuba i usteda je enormna ali me strah tog karticnog poslovanja pogotovo kad se radi o 12 000 kn. da li se moze desiti da platis nesto i dobijes "frisku figu"?
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.