Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 18:26   #1081
ovako: ja idem u srijedu u bolnicu (idem se testirat dal pusim) vjerojatno prek urina. zadnji put sam pusila prije 5 dana. koliko dugo nesmjem pusit prije pregleda da mi test nebude pozitivan?
didl girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:45   #1082
Jedno pitanje u vezi secera u krvi??

da li pola kasicice secera u kafi,moze povecati vrednosti secera u krvi ?.
Zaboravila sam skroz ujutro i pre vadjenja krvi popila kafu i mislim da sam i pojela jedan keks,i otisla na vadjenje krvi,rezultati su mi pokazali 120mg(granica je 70-110mg),...da li moze biti kriva kafa za to?
massa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 08:45   #1083
Ima li netko iskustva s privatnim laboratorijem Breyer? Gledala sam njihove web stranice i ne piše cjenik, a mene zanima kakve su im cijene? Jesu jako skupi?

Prekontrolirala bi šećer u krvi, krvnu sliku, kreatinin, sedimentaciju, jetrene enzime, dakle one osnovne krvne pretrage. Prije 4 godine šećer u krvi mi je bio u redu, iako relativno blizu gornje granice. Koliko dana prije vađenja krvi da ne jedem slatko?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:20   #1084
zašto u privatnom? što fali normalnima?
ja sam danas išla na kontrolu šećera,kks, kreatinin,sedimentaciju...sve osnovno,i ne vjerujem da su privatnici bolji od "normalnih"


mene panika hvata,sutra popodne idem doktoru da prokomentira nalaze,a već sad osjećam da nešto nije dobro
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 10:28   #1085
Pozdrav

Pozdrav ovo je moj prvi put da se javljam na ovom forumu, ali se nadam ne i poslednji.
Prije 2 mjeseca sam bolovao od infektivne mononukleoze gdje su mi jetreni enzimi bili ogromni, radilo se o trocifrenim brojevima negdje oko 700. Danas nako 2 mjeseca svi enzimi su mi se vratili u normalu, ali ALT je osto blago povisen tacnije 53, a krvna slika mi je relativno ok, RBC nije bas ok ali oko granice je.
Posto se jos nisam vidio sa strucnim doktorom interesuje me da li je neko imao slicnu stvar, da li je normalno sa obzirom da su bili ogromni.
Pzdrav
newen85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 11:52   #1086
djevojčica

Nadam se da će ti nalazi biti u redu. Sretno!

Išla bi privatno vaditi krv da ne moram tražiti uputnicu. Nedavno sam tražila uputnicu jer sam bila naručena na jedan kontrolni pregled pa mi je doktorica dala tu uputnicu, ali ne bi sada ponovo tamo išla. Nekako mi je bilo neugodno s njom razgovarati. Rješenje je da promijenim doktora, mislim da ću tako i napraviti.

Inače mislim da je bolje ići na uputnicu jer se ne mora plaćati, a imam i dopunsko. Imam dobro iskustvo u jednom Domu Zdravlja, samo mi je sada problem za tu uputnicu. Šećer u krvi sam zadnji puta kontrolirala prije 5 godina, a kompletnu krvnu sliku prije operacije koja je bila prije punih 9 godina, tako da mislim da je vrijeme da i to obavim.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 12:08   #1087
Question Molim pomoć... Stalna povišena temperatura!

Lijep pozdrav!
Molila bih za pomoć...
Od početka godine imam subfebrilnu temperaturu koja se kreće između 37.0-37.5. Imala sam uz to na početku simptome gripe te su mi rekli da samo preležim, simptomi su prošli osim temp. te sam nakon 10-tak dana ponovno ošla svom liječniku. U međuvremenu sam smršavila 9 kg i osjećala se malaksalo. Napravili su mi KKS koji je bio uredan, a leukociti su u urinu bili blago povišeni te mi dali antibiotik širokog spektra sumnjajući na citiram: ''nekakvu upalu''. Tijekom uzimanja antibiotika sam dobila oralnu gljivičnu infekciju i žvale za što sam dobila prvo gel pa naknadno i tablete. To je prošlo, ali ne i temp. Nakon toga sam upućena infektologu sumnjajući na mononukleozu. Apetit se polako vraćao, vratila sam oko 3 kg. Infektolog je rekao kako nema nikakvih vidljivih simptoma te da pričekam još tjedan dana i vodim dnevnik temperature. Napravio mi je opet KKS i analizu urina. Leukociti u krvi su narasli na 12, a leukociti u urinu su bili ok. Prepisao mi je Sumamed, novi antibiotik bez napravljene hemokulture ili urinokulture. Tijekom uzimanja Sumameda sam imala proljev, temp je i dalje bila tu, samo su počela povremena preznojavanja, malaksalost i promjene raspoloženja. Nakon tih tjedan dana vratila sam se infektologu, leukociti u krvi su se smanjili unutar referentnih vrijednosti, urin mi nisu ni analizirali. Poslali me na rtg pluća koji je bio uredan te m rekli da pričekam još 3-4 tjedna te ako i dalje budem imala temp. da odem internistu. Nakon 3 tjedna imam i dalje temp, liječnik opće prakse sumnja na hipertireozu jer ne zna što bi drugo bilo. Upravo sam dobila nalaž štitnjače i vidim da su hormoni u redu. Zaista više ne znam što raditi. Temp. sad imam već puna 2 mjeseca i imam osjećaj da to nitko ne shvaća ozbiljno. Molim za savjet...
SaraVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:45   #1088
e imam 17 godina i sedimentacija mi je 30............na sta to moze da vodi........pomoc.....unapred hvala
twiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 16:51   #1089
evo dobila sam nalaze
eritrociti su mi 3.84 (normalno je 3.86-5.08) (zadnji put su bili 4.39)
hemoglobin 119( normalno od 119 do 157) (zadnji put je bio 135)
trombociti238 (normalno od 158 do 424) (prije je bilo 309)

ostali nalazi su mi isti ko prije.više manje
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:46   #1090
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s privatnim laboratorijem Breyer? Gledala sam njihove web stranice i ne piše cjenik, a mene zanima kakve su im cijene? Jesu jako skupi?

Prekontrolirala bi šećer u krvi, krvnu sliku, kreatinin, sedimentaciju, jetrene enzime, dakle one osnovne krvne pretrage. Prije 4 godine šećer u krvi mi je bio u redu, iako relativno blizu gornje granice. Koliko dana prije vađenja krvi da ne jedem slatko?
Mislim da ti je to oko 300-350 kn.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:03   #1091
Quote:
SaraVk kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!
Molila bih za pomoć...
Od početka godine imam subfebrilnu temperaturu koja se kreće između 37.0-37.5. Imala sam uz to na početku simptome gripe te su mi rekli da samo preležim, simptomi su prošli osim temp. te sam nakon 10-tak dana ponovno ošla svom liječniku. U međuvremenu sam smršavila 9 kg i osjećala se malaksalo. Napravili su mi KKS koji je bio uredan, a leukociti su u urinu bili blago povišeni te mi dali antibiotik širokog spektra sumnjajući na citiram: ''nekakvu upalu''. Tijekom uzimanja antibiotika sam dobila oralnu gljivičnu infekciju i žvale za što sam dobila prvo gel pa naknadno i tablete. To je prošlo, ali ne i temp. Nakon toga sam upućena infektologu sumnjajući na mononukleozu. Apetit se polako vraćao, vratila sam oko 3 kg. Infektolog je rekao kako nema nikakvih vidljivih simptoma te da pričekam još tjedan dana i vodim dnevnik temperature. Napravio mi je opet KKS i analizu urina. Leukociti u krvi su narasli na 12, a leukociti u urinu su bili ok. Prepisao mi je Sumamed, novi antibiotik bez napravljene hemokulture ili urinokulture. Tijekom uzimanja Sumameda sam imala proljev, temp je i dalje bila tu, samo su počela povremena preznojavanja, malaksalost i promjene raspoloženja. Nakon tih tjedan dana vratila sam se infektologu, leukociti u krvi su se smanjili unutar referentnih vrijednosti, urin mi nisu ni analizirali. Poslali me na rtg pluća koji je bio uredan te m rekli da pričekam još 3-4 tjedna te ako i dalje budem imala temp. da odem internistu. Nakon 3 tjedna imam i dalje temp, liječnik opće prakse sumnja na hipertireozu jer ne zna što bi drugo bilo. Upravo sam dobila nalaž štitnjače i vidim da su hormoni u redu. Zaista više ne znam što raditi. Temp. sad imam već puna 2 mjeseca i imam osjećaj da to nitko ne shvaća ozbiljno. Molim za savjet...

Vidim da su uglavnom išli rješavati sumnje na upale ,no moj savjet je da odete imunologu .Što se tiče nalaza ,ne vidim da je itko gledao CRP ,bar je internista trebao to pogledati ako nitko nije .Imunološki pregledi na određena protutijela jer vaša temperatura može biti i autoimunog porijekla osim upalnog(mislim na bakterije i druge infektivne agense).
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:11   #1092
Quote:
newen85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ovo je moj prvi put da se javljam na ovom forumu, ali se nadam ne i poslednji.
Prije 2 mjeseca sam bolovao od infektivne mononukleoze gdje su mi jetreni enzimi bili ogromni, radilo se o trocifrenim brojevima negdje oko 700. Danas nako 2 mjeseca svi enzimi su mi se vratili u normalu, ali ALT je osto blago povisen tacnije 53, a krvna slika mi je relativno ok, RBC nije bas ok ali oko granice je.
Posto se jos nisam vidio sa strucnim doktorom interesuje me da li je neko imao slicnu stvar, da li je normalno sa obzirom da su bili ogromni.
Pzdrav
S obzirom da ste imali dijagnozu kakva je navedena nalazi će uvijek biti na granicama.Jednostavno se morate čuvati od sada više. Povišenost ALT ukazuje na još uvijek prisutno oštećenje koje se relativno polako normalizira.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:15   #1093
Quote:
twiti kaže: Pogledaj post
e imam 17 godina i sedimentacija mi je 30............na sta to moze da vodi........pomoc.....unapred hvala
Povišena sedimentacija je uglavnom znak neke akutne upale ,toliko se može reći samo iz onog što ste sami naveli...iako se povišena sedimentacija u vašim godinama može povezivati i s drugim stvarima.Toliko iz samo vaše rečenice.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:55   #1094
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s privatnim laboratorijem Breyer? Gledala sam njihove web stranice i ne piše cjenik, a mene zanima kakve su im cijene? Jesu jako skupi?

Prekontrolirala bi šećer u krvi, krvnu sliku, kreatinin, sedimentaciju, jetrene enzime, dakle one osnovne krvne pretrage. Prije 4 godine šećer u krvi mi je bio u redu, iako relativno blizu gornje granice. Koliko dana prije vađenja krvi da ne jedem slatko?
treba jesti slatko kao i svaki dan, jer inače to nije mjerodavan nalaz. ako se ne jede slatko dan prije vađenja,a ostalih 364 dana u godini se jede onda to varanje samog sebe. cilj vađenja šečera je vidjeti kolika mu je razina u krvi pri svakodnevnoj prehrani i aktivnostima.
icnah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 00:26   #1095
zato sam se ja nažderala pudinga, i paketa čoko banana večer prije i šećer mi je bio normalan )

nego
moj post od jučer
evo dobila sam nalaze
eritrociti su mi 3.84 (normalno je 3.86-5.08) (zadnji put su bili 4.39)
hemoglobin 119( normalno od 119 do 157) (zadnji put je bio 135)
trombociti238 (normalno od 158 do 424) (prije je bilo 309)

ostali nalazi su mi isti ko prije.više manje


zanima me mišljenje o ove 3 stvari? imam li razloga za brigu?
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:50   #1096
KRVNA SLIKA

Ljudi molio bih vas jednu pomoč!jučer sam uzeo nalaze krvi i nije mi nešto jasno ! na dau nalaza mi piše pod NAPOMEN: ANIZOCITOZA TRC dali itko zna što to znači malo sam se prepo a moje doktorica je na godišnjem MOLIM POMOĆ?
snupy29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:00   #1097
Inače mi je na nalazu povišeno CRP 124.23 a treba biti od 0 do 5.00
željezo 7.3 od11.0 do 32.0
elektrciti 1-3
leukociti 3-5 od1 do 2

MOLIO BIH VAS DA MI POMPGNETE
snupy29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 10:52   #1098
Smile

Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
Vidim da su uglavnom išli rješavati sumnje na upale ,no moj savjet je da odete imunologu .Što se tiče nalaza ,ne vidim da je itko gledao CRP ,bar je internista trebao to pogledati ako nitko nije .Imunološki pregledi na određena protutijela jer vaša temperatura može biti i autoimunog porijekla osim upalnog(mislim na bakterije i druge infektivne agense).
Kod interniste još nisam bila, tek sam dobila uputnicu tako da idem ovaj tjedan. Imunologa mislim da mi nemamo u našoj bolnici. CRP jesu gledali prije 4 tjedna, bio je uredu. Obiteljski liječnik je rekao da će ipak prepustiti internistima u bolnici da se ''pozabave'' tom temperaturom. Čitala jesam vezano za autoimune bolesti, ali nisam shvatila o ćemu se radi. Znam da one prethode neki drugim bolestima, ali zašto nastaju i da li se mogu rješiti? Hvala lijepa na odgovoru. Javim rezultate interniste.
SaraVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:23   #1099
Malo sam proguglala i naišla na ovo:


Molila bih pomoć- danas sam dobila nalaze krvi i urina. sve je apsolutno u redu, sve je u granicama normale. osim nalaza CRP. normalno je 0-5 a meni je 14,7. da li imam razloga za paniku??

Povišeno:
Povećanje koncentracije CRP javlja se kod akutnih i kroničnih bakterijskih infekcija, kod autoimunih bolesti i bolesti imuno-kompleksa, nekroze tkiva i malignih oboljenja, infarkt miokarda i traume. Povišenje se javlja unutar 24-48 sati .
Budući da je porast CRP nespecifičan, nalaz se ne može protumačiti bez potpune povijesti bolesti, a i tada samo u usporedbi s prethodnim vrijednostima. Stalno povišena razina CRP ukazuje na neučinkovitost terapije.
Normalne razine CRP ne isključuju prisutnost lokalizirane upale blažeg stupnja ili neke kronične bolesti poput SLE ili ulceroznog kolitisa.



Uglavnom, javi se doktoru, pa će te on najbolje uputiti
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:34   #1100
Quote:
SaraVk kaže: Pogledaj post
Kod interniste još nisam bila, tek sam dobila uputnicu tako da idem ovaj tjedan. Imunologa mislim da mi nemamo u našoj bolnici. CRP jesu gledali prije 4 tjedna, bio je uredu. Obiteljski liječnik je rekao da će ipak prepustiti internistima u bolnici da se ''pozabave'' tom temperaturom. Čitala jesam vezano za autoimune bolesti, ali nisam shvatila o ćemu se radi. Znam da one prethode neki drugim bolestima, ali zašto nastaju i da li se mogu rješiti? Hvala lijepa na odgovoru. Javim rezultate interniste.
Internist kaže da to nema veze s njima, da se vratim kod infektologa, a imam potvrdu infektologa na kojoj je napisao da to nema veze s njima. Prihvatit ću vaš savjet i tražiti uputnicu za imunologa, imaju 2 doktorice u osijeku.
SaraVk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.