Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2004., 13:51   #1
Question Madraci za bebe/djecu

Jel znate kakav madrac je najbolje kupiti za bebu - obicni pamucni, od kokosa ili pamucni antialergijski?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 14:33   #2
Re: Madrac za djecji krevetic

Quote:
Tijana kaže:
od kokosa ?
Nisam imao pojma da tako nesto i postoji?

Ma dobar je bilo koji, bitno da opruge nisu iskočile iz njega. Moja su djeca spavala na madracu na kojem sam i ja spavao kao beba. Moji su to sačuvali iz tko zna kojeg razloga, a meni se nije davala lova za novi. I nista im nije. Da li bi nekoje od njih postalo ubermensch da je imalo kokos madrac, orah ili nesto slicno, stvarno nemam pojma.
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 14:46   #3
Pogledajte link!!


Google:na hrvatskom /Sve o madracima


Važne karakteristike madraca


Što bolje podupiranje tijela

Madrac mora podupirati tijelo tako da prati prirodnu liniju kralježnice kako bi se muskulatura tijela mogla opustiti i odmoriti.

Pravilno raspoređivanje težine tijela.

Netočno je da najtvrđi madraci najbolje podupiru tijelo jer pretvrdom madracu nedostaje fleksibilnost da bi se prilagodio tijelu pa se tijelo prilagodi madracu tj. iskrivi se.

Nepravilno poduprto tijelo uzrokuje nemiran san uz puno prevrtanja jer je to nesvjesna reakcija tijela da bi smanjilo neugodan pritisak i pronašlo potpuno opuštenu poziciju.

Kvalitetno podupiranje tijela direktno je vezano uz tip jezgre unutar madraca.


Udobnost

Ne postoji univerzalno udoban madrac već udobnost ovisi i o individualnom osjećaju.

Odabir udobnog madraca otežan je kod madraca velikih dimenzija za dvoje ljudi jer postoji mogućnost da im odgovaraju različiti nivoi udobnosti.

Veliki izbor tipova madraca tj. kombinacija jezgri i raznih obloga je posljedica toga što ne postoji univerzalno najbolji madrac za sve.

Zbog važnosti pravilnog odabira madraca neophodno je leći na njega prije kupnje.

Kao što jezgra madraca utječe na podupiranje tijela tako se udobnost postiže različitim materijalima koji se koriste kao obloge na jezgri (latex, waterlily, visco-elastična spužva itd.).


Trajnost

Kao i ostali proizvodi, tako i madraci imaju svoj rok trajanja.

Nakon nekog vremena madrac više ne pruža tijelu adekvatno podupiranje niti udobnost pa je važno da korisnik bude toga svjestan.

Madrac bi trebalo koristiti maksimalno 10 godina, ali taj period ovisi i o odabranoj kvaliteti.


Prostranost

Veličina madraca mora osigurati dovoljno prostora za slobodno pokretanje, a naročito kad se spava s partnerom. U tom slučaju oboje moraju imati dovoljno mjesta da bi se osjećali udobno.

Danas se standardi vezani uz veličinu madraca mijenjaju i povećavaju (npr. za hotele)

Dužina madraca trebala bi biti min. 20 cm veća od visine osobe.




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 12.08.2004. at 15:58.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 14:55   #4
ixox

nama su savjetovali kupiti sto tvrdji madrac, po mogucnosti od kokosa. kad smo isli da kupujemo, ucinio mi se pretvrd za malo bebce, pa smo nasli kombinaciju kokosa i tanke spuzvice sto mislim da je najidealnije.

ne zelim da vas prepadam jer sam i ja odrasla na boga pitaj kakvom madracu, kao i vecina nas..medjutim nedavno se u austriji pojavio clanak da izgleda ima veze sa iznenadnom smrcu u koljevci i starim madracima. Navodno ti se madraci nikada ne mogu tako fino ocistiti, pa se u njima skupljaju opasne bakterije koje mogu napasti djecja pluca, (pogotovo nedonoscad) i otezati disanje po noci. Bez obzira koliko ima ili nema istine u tome sto pise, mi smo imali novi madrac. Ali ne pretjerujem, uskoro ocekujemo bebu i ona ce naravno spavati na istom madracu na kojem je spavala srarija sastrica.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 17:53   #5
Tu u USa je to poznata stvar i jako paze na to da svaka beba spava na novom madracu. MI nasljedjujemo kinderbed ali madrac kupujemo novi. Mora biti relativno tvrd a antialergijski bi ja svakak preporucila. MAkar kak smo mi svi odrasli i ostali zivi sad ovo sve zvuci kao pretjerivanje.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 18:17   #6
Rita, a kakav cete vi madrac kupiti?
Ja sam mislila ipak uzeti taj antialergijski.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 18:21   #7
Rita, tocno, ne treba pretjerivat.

Evo Njemacki znanstvenici su pred malo dosli do zakljucka da danas ima vise alergija kod djece nego nekad jer sa danas djeca kao mala drze u precistim uvjetima - previse ima svakojakih antialergijskih stvari oko njih. Pa dapace preporucaju cak "malo prljavstine", kao u vrijeme naseg djetinjstva.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 21:30   #8
madrac, a cemu to?
salim se

nas spava s nama u krevetu al kupili smo dodatno madrac za graco pack&play jer je u tome prek dana - stoji mi u dnevnoj sobi. A narucila sam ga u tvornici madraca
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 22:21   #9
Zato i preporucuju da bebe odrastaju uz zivotinju,pas,macka ili vec nesto bas zbog zmazanoce. Klinci su puno osjetljiviji zbog sveopceg steriliteta. Mi tu imamo 5 second pravilo,znaci sta god od hrane padne na pod,ako nije proslo 5 sek. moze se opet u usta stavit to mojoj mami samnom ne bi nikad palo na pamet a i ja kad sam prvi put vidla i cula bila sam zabezeknuta. Zato sam ja danas alergicna i osjetljiva ko guzica na sve a cuvali su me ko pod staklenim zvonom
Ja se vec odavno prijetim da cu svoje ko cigance odgajat,golo i boso,nek se kali
Madrac,ma kakav madrac,na slami nek spava
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2004., 22:21   #10
I ja se slazem da ne treba pretjerivati sa higijenom, i sterilnoscu, ipak trebaju djeca da razvijaju malo obrambene mehanizme...medjutim kod madraca sam malo osjetljiva. I mi imamo poklonjen koristeni djeciji krevetic i skupa sa njim je bio poklonjen i madrac, medjutim odmah sam ga bacila (mislim madrac).Malo sam gadljiva, ne znam koliko je djece spavalo na njemu, koliko puta je bio popisken...cisto stvar higijene. Sad kad ocekujemo drugu bebu, normalno da ce spavati na madracu svoje starije sestre koja ga je koristila dvije godine, prije nego sto nije dobila veliki krevet sa ogradicom. To je ipak drugacije, nego poklonjen od nekoga drugog.

Sada da li antialergijski ili ne, je cisto stvar odluke pojedinca. Mi smo se odlucili kao sto sam napisala, za kokosov sa tankim spuzvastim slojem.

Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 04:15   #11
Re: Madrac za djecji krevetic

Quote:
Tijana kaže:
Jel znate kakav madrac je najbolje kupiti za bebu - obicni pamucni, od kokosa ili pamucni antialergijski?
najobicniji madrac, beba i tako spava oko 2 godine u kreveticu. nema smisla pretjerivati. za to vrijeme bebina tezina dosegne max 15-20 kg i nije bitno da je nesto posebno kvalitetan.

Peko njega sam drzala pamicnu deku i onda posteljinu.
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 10:14   #12
Re: Madrac za djecji krevetic

Quote:
Tijana kaže:
Jel znate kakav madrac je najbolje kupiti za bebu - obicni pamucni, od kokosa ili pamucni antialergijski?
Još nešto uz ovo, po mom mišljenju, većinom su to marketinški trikovi proizvođača. Antialergijski, pa sa mirisom ovoga, a okusom onoga. Timovi rade na tome kako robu prodati.
Ja, na svu sreću, nisam na ništa alergičan, a kolega je na sve i svašta, što nema nikave veze sa madracom već o našem organizmu.

A i pretjerivanje roditelja je očigledno. Drugi kolega je donio nekakvo čudo iz Londona, kao baby watch, dok beba spava u krevetiću to ima senzore na pokrete, na bebin dah, temperaturu, samo što nema satelitsko navođenje. Ima da djete strefi struja iz te skalamerije u krevetiću i ispod njega.
ixox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 11:15   #13
Quote:
al1972 kaže:
ixox

nama su savjetovali kupiti sto tvrdji madrac, po mogucnosti od kokosa. kad smo isli da kupujemo, ucinio mi se pretvrd za malo bebce, pa smo nasli kombinaciju kokosa i tanke spuzvice sto mislim da je najidealnije.

ne zelim da vas prepadam jer sam i ja odrasla na boga pitaj kakvom madracu, kao i vecina nas..medjutim nedavno se u austriji pojavio clanak da izgleda ima veze sa iznenadnom smrcu u koljevci i starim madracima. Navodno ti se madraci nikada ne mogu tako fino ocistiti, pa se u njima skupljaju opasne bakterije koje mogu napasti djecja pluca, (pogotovo nedonoscad) i otezati disanje po noci. Bez obzira koliko ima ili nema istine u tome sto pise, mi smo imali novi madrac. Ali ne pretjerujem, uskoro ocekujemo bebu i ona ce naravno spavati na istom madracu na kojem je spavala srarija sastrica.
istina , čitala i ja, i zato kupili sekici novi madrac a kinderbet ostao od brace
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 11:20   #14
Slažem se sa svima koji su naveli kako NE TREBA PRETJERIVATI!!

MOJ SAVJET:

Otiđi na Veselsajam, u HESPO trgovinu (www.hespo.hr) i oni će ti dati odlične savjete.
Njihovi madraci slove kao jedni od kvalitetnijih i uopće nisu previše skuplji u odnosu na one koje nude u baby shopu! (cca.50-tak kuna).
__________________
Jump-Jump
Jump-Jump is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2004., 15:25   #15
Quote:
Jump-Jump kaže:
Otiđi na Veselsajam, u HESPO trgovinu (www.hespo.hr) i oni će ti dati odlične savjete.
Njihovi madraci slove kao jedni od kvalitetnijih i uopće nisu previše skuplji u odnosu na one koje nude u baby shopu! (cca.50-tak kuna).
Rijeseno - idemo tamo, pa cemo nesto sigurno naci. Imaju i od kokosa i obicne. A i blizu nam je Velesajam.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 10:55   #16
Re: Madrac za djecji krevetic

Quote:
Tijana kaže:
Jel znate kakav madrac je najbolje kupiti za bebu - obicni pamucni, od kokosa ili pamucni antialergijski?
Ma kaj filozofiras, kupi najobicniji madrac. To su sve pomodarske gluposti da biljke potrose lovu. Ja i sister smo spavale na najobicnijem madracu i jos smo zive i zdrave.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2004., 13:15   #17
Quote:
AgentScully kaže:
Rita, tocno, ne treba pretjerivat.

Evo Njemacki znanstvenici su pred malo dosli do zakljucka da danas ima vise alergija kod djece nego nekad jer sa danas djeca kao mala drze u precistim uvjetima - previse ima svakojakih antialergijskih stvari oko njih. Pa dapace preporucaju cak "malo prljavstine", kao u vrijeme naseg djetinjstva.
Hm, za to cemo ici u Streichelzoo dok bude vrijeme. A ovo o bebama i novim madracima ima znanstvenu podlogu. Studija nije bas velika, ali ipak nesto pokazuje. Pogledajte sami
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 12:17   #18
da malo podignem temu..

Imamo madrac od MIhe (za kimbi)....malo je korišten, nikad zapišan, pobljucan i sl kad skoro da nije ni spavao u kimbiju...
Sad stoji godinu dana na tavanu (zamoran u plastiku)...

Jel dovoljno isklofat ga i izluftat neko vrijeme da bude ok za drugu bebu ili treba potpuno pranje?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:35   #19
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
...

Jel dovoljno isklofat ga i izluftat neko vrijeme da bude ok za drugu bebu ili treba potpuno pranje?
Ako je kao novi nema potrebe za pranjem...dobro ga proluftaj i onda na kraju ako ti bude dosadno operi
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet

Zadnje uređivanje svastamorac : 29.03.2010. at 13:46.
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:20   #20
Mandy, ako imate neki usisavač na paru ili kirby za posudit ja bi ga s tim očistila.
Nedavno su namdošli prezentirati kirby i kad sam vidjela što izlazi iz madraca, grinje i sl. odlučila sam za drugu bebu kupit drugi madrac do 400 kn. skuplji nema smisla
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.