Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Radite li u struci?
Da. 73 50.00%
Ne. 73 50.00%
Glasovatelji: 146. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 22:19   #101
VSS, inženjer, ne radim u struci. Radim nešto što se samo djelomično dotiče struke.
Imao sam ponuda za rad u struci, ali odlučio sam težim putem kako bi mi u budućnosti bilo lakše.
Zasad ne žalim.
Žbaltica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:26   #102
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Možda u nekoj utopiji
Možeš i u Hr, al trebaš biti ekstra klasa koja je ključna poduzeću. Al kad si takav nema ni potrebe jer se tako i tako otimaju za tebe posebno za vrijeme recesije gdje je radna snaga poprilično jeftina.
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:33   #103
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Možda u nekoj utopiji
iako je meni totalna utopija pod lokacijom
radi se upravo o suprotnom:
-> "ako želiš mir, spremaj se za rat"
Dakle, ne da je utopija, nego je totalna noćna mora, u kojoj moraš prihvatiti 0% duševnog mira i 0% pasivnosti i 0% lijenosti.
tek tada možeš to što sam napisao.
Dakle, ti stalno moraš baratat podacima do u jebenu kunu, što se tiče tvoje pozicije na tržištu...precizni podaci.
Stalno moraš tražiti novi posao praktički i kod nas i vani (utuvit si u glavu da koliko god ti je lijepo na poslu na kojem si sada - zapravo ti nije lijepo, i stalno tražiti novi posao/kontakte/prilike/informacije/ideje baš kao da si nezaposlen i sjeban)....tek tada imaš temelja da ozbiljno pritišćeš ikoga.

I to tek nakon što si u postojećoj firmi cijenjen među kolegama...neki specijalist nečega..čovjek koji nešto konkretno zna i stalno se educira. Al to je ionako nulti korak. Bez toga nikuda. To se podrazumijeva. Sumanuta konstantna edukacija je danas default. Ko to ne radi - nije normalan.
Kad vidim CV-e/profile boljih IT-ovaca, edukacija, dodatnih edukacija, raznih projekata i sl. ima ko pljeve...nepregledni nizovi i nizovi kvalifikacija. Tek tada nešto SITNO vrijediš, jebiga.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:34   #104
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Možeš i u Hr, al trebaš biti ekstra klasa koja je ključna poduzeću. Al kad si takav nema ni potrebe jer se tako i tako otimaju za tebe posebno za vrijeme recesije gdje je radna snaga poprilično jeftina.
Upravo to...u poslovima gdje si neophodan. Najbolje sad da se na svakoj poziciji možeš kurčiti kakvu plaću želiš. Zato sam i citirao njega jer je naveo radnika kao krivca što se sam ne izbori. Čisto preseravanje
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:35   #105
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
iako je meni totalna utopija pod lokacijom
radi se upravo o suprotnom:
-> "ako želiš mir, spremaj se za rat"
Dakle, ne da je utopija, nego je totalna noćna mora, u kojoj moraš prihvatiti 0% duševnog mira i 0% pasivnosti i 0% lijenosti.
tek tada možeš to što sam napisao.
Dakle, ti stalno moraš baratat podacima do u jebenu kunu, što se tiče tvoje pozicije na tržištu...precizni podaci.
Stalno moraš tražiti novi posao praktički i kod nas i vani (utuvit si u glavu da koliko god ti je lijepo na poslu na kojem si sada - zapravo ti nije lijepo, i stalno tražiti novi posao/kontakte/prilike/informacije/ideje baš kao da si nezaposlen i sjeban)....tek tada imaš temelja da ozbiljno pritišćeš ikoga.
Je, doći ću kući nakon 8-10 sati posla i pozabaviti se idućih 8 sati tražeći novi posao.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:37   #106
Quote:
Sanjin Ževrnja kaže: Pogledaj post
Ja sam završio SSS,a bolje sam plaćen nego neki sa VSS.
ovakvi su mi najjači. I što bi mi sad trebali s tom informacijom? To je samo utjeha za one kojima se nije dalo učit i koji nisu završili fax- jer kao , što ću ić na fax kad to vrijeme mogu steć par godina iskustva i staža a fax ionako nije garancija jer poslodavci ne traže fakultet nego znanje! Yeah, a kao što netko kaže - znanje se stječe, gdje? na forum.hr-u? hahhaha!

uostalom, neovisno o zaradi i tim ekonomskim aspektima usporedbe srednje i visoke spreme - fakultet je inače jedno dodatno životno iskustvo koje (osim što te nauči struci) - formira te i kao ličnost.
Nije ista osoba i kultura izražavanja i ophođenja (prvenstveno tu mislim na društvene fakultete gdje su ljudi ovako malo načitaniji a ne izražvaju se matematičkim formulama i programskim jezicima) onih ljudi koji su sa 19 otišli studirat i onih koji su se odmah zaposlili.
Čovjek koji je obrazovaniji je jednostavno načitaniji i, ako se kreće u nekom relativno pristojnom krugu ljudi - ti ljudi znaju njegovu načitanost i prepoznati.... rekoh, govorim općenito o karakteristikama osoba sa i bez faxa (iako, naravno- ne poričem činjenicu da postoje ljudi sa osnovnom školom koji su snalažljiviji i pismeniji nego netko s faxom ali ipak takvi su slučajevi u manjini)
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:39   #107
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Je, doći ću kući nakon 8-10 sati posla i pozabaviti se idućih 8 sati tražeći novi posao.
znam.
Izuzetno je teško. Izuzetno! Ekstremno!

Evo, ja sam iz dana u dan pred forumom. A pametnije bi mi bilo da šaljem kastomizirane molbe i CV-e na firme u EU...

Al svaki dan pasivnosti, je dan propasti!

htjeli smo kapitalizam, eto ga. Jebiga, to je navodno normalno tako!
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:41   #108
pravnica, radim u struci.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:44   #109
podržavam fakultetsko obrazovanje.....što god tu neki kenjali. kao što ova chill kaže - ko da je zarada jedini bitan faktor u životu. fakultet te oblikuje kao osobu i to je živa istina.
pa da si studirao 2 godine i ne završio- opet nisi isti ko onaj koji nikad nije studirao.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:45   #110
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Upravo to...u poslovima gdje si neophodan. Najbolje sad da se na svakoj poziciji možeš kurčiti kakvu plaću želiš. Zato sam i citirao njega jer je naveo radnika kao krivca što se sam ne izbori. Čisto preseravanje
na pozicijama gdje nemaš polugu da se kurčiš ičime, ne kurčiš se niti plaćom. Poziciju i plaću imaš tad radi dobrih odnosa ili nekakvih "klika" koje te vole i drže gdje jesi. Al takvi uglavnom budu sretni da rade. Ne rade nikakvu tržišnu samoprocjenu.

Naime, tržišnu vrijednost uglavnom - NEMAJU. i svjesni su toga. Al pokušavaju to sakriti.

Dakle, takvima koji su kurac - je kurac, jer su kurac. : Konfucije :

Takvima je svaka plaća ogromna premija OBER tržišne vrijednosti. Činjenica da uopće rade nekakav posao (uredski recimo), im je totalni i maksimalni bonus. plafon svih jebenih zamislivih plafona.

Problem Hrvatske je da takva žgadija najčešće nema uopće puno manju plaću od nekoga ko tržišno zaslužuje puno veću plaću.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 22:53   #111
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
podržavam fakultetsko obrazovanje.....što god tu neki kenjali. kao što ova chill kaže - ko da je zarada jedini bitan faktor u životu. fakultet te oblikuje kao osobu i to je živa istina.
pa da si studirao 2 godine i ne završio- opet nisi isti ko onaj koji nikad nije studirao.
upravo to. u doticaju si sa obrazovanim ljudima, samim time ti prošire vidike. ako nije tako onda da shvatiš da svatko može do diplome, na ovaj ili onaj način
koker spanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:02   #112
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Upravo to...u poslovima gdje si neophodan. Najbolje sad da se na svakoj poziciji možeš kurčiti kakvu plaću želiš. Zato sam i citirao njega jer je naveo radnika kao krivca što se sam ne izbori. Čisto preseravanje
nema nezamjenjivih ljudi. pogotovo u većim grupacijama i još u vrijeme recesije i velikog broja nezaposlenih.
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:05   #113
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
nema nezamjenjivih ljudi. pogotovo u većim grupacijama i još u vrijeme recesije i velikog broja nezaposlenih.
a si primjetio da daleko najlakše zamjenjivi ljudi, imaju najmanju šansu da budu zamijenjeni.
zato jer šute, kuš su i kuckaju po excelu (dakle, ionako bezvrijedni ful )
Kak to objašnjavaš...



U najvećoj su opasnosti srednje zamijenjivi ljudi. Takve bace na cestu odmah dok se neko sprdne, pa nekak nađu nove. Eventualno ne budu bacali ove čija je zamjena baš totalni pain in the ass za firmu...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:18   #114
Quote:
Dok si mlad, imaš i snage i energije zarađivati na svakakve načine. No, kada dođeš u srednje godine, i snaga i energija popuste. Tada, ako si školovan, si na višoj radnoj poziciji, koja je fizički lakša za obavljati
.

To iz iskustva govoriš?

Quote:
Imam nekoliko prijatelja koji sa završenom srednjom školom zarađuju, u kasnim dvadesetima, iznadprosječne plaće za naše uvjete, no njima je to plafon. Ipak, s obzirom da već skoro 10 godina rade, lijepo su si zaradili. Kupili stan, auto. Hoćeš reći da oni nemaju sigurnost i dovoljno blagostanje?? Glupost..
Tvojih nekoliko prijatelja je samo kap u moru, prosjek je itekako na strani visoko obrazovanih u svim zemljama po svim kriterijima, nemoj me samo vuć da ti grafove stavim sa istraživanjima i referencama.
Fakultet ti daje dodatnu konkurentnost na tržištu rada. Oblikuje te kao osobu,još kada se uzme u obzir da visoko obrazovaniji ljudi u pravilu govore i engleski, konkurentniji si i na Europskom tržištu rada.

Quote:
Da, sa školovanjem obično dolazi benefit veće plaće, no ne nužno. Misliš da profesori u srednjim školama rade za bolesno velik novac? Da te podsjetim, oni su često magistri znanosti. Njima to odgovara, i ne mislim pametovati oko toga. Hoću reći da nema korelacije između visokog školovanja i visoke plaće, no s druge strane je očita korelacija između nefizičkog rada i visokog školovanja.
Možda ne rade za "bolesno velik novac" ili ti novac ko kuća, ali imaju siguran i relativno lagodan posao koji im je isto tako omogućio faks. Zaposleni su do kraja života, i praktički im je nemoguće izgubit posao. Da o godišnjima i ne pričam.

Usporedi posao profesora zemljopisa koji prosječno radi po 3-4 sata dnevno od 45minuta , što je ukupno 3-4 sata rada i čovjeka na baušteli koji krvare po 8 sati dnevno po vručini , hladnoći i slično.
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:21   #115
Exclamation Faks

Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Kao ekonomski u zemlji bez ekonomije


__________________
~Ako drugog poštuješ, za sebe ne brini ~ Tvrdoglavost je pokazatelj manjka inteligencije ~ Najveci kultorocid u 21. stoljecu, nije Palmira: youtu.be/JZu2zqFE_gI
Hunter! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:31   #116
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
a si primjetio da daleko najlakše zamjenjivi ljudi, imaju najmanju šansu da budu zamijenjeni.
zato jer šute, kuš su i kuckaju po excelu (dakle, ionako bezvrijedni ful )
Kak to objašnjavaš...



U najvećoj su opasnosti srednje zamijenjivi ljudi. Takve bace na cestu odmah dok se neko sprdne, pa nekak nađu nove. Eventualno ne budu bacali ove čija je zamjena baš totalni pain in the ass za firmu...
Zašto bi "srednje zamjenjive" ("bitnije") izbacili prije nego "najlakše zamjenjive" (manje "bitne"). To ti je isto kao da kažeš da će poslovođa benzinske prije dobit otkaz od običnog radnika za kasom.

Neznam o čemu pričaš,i u kojem svijetu živiš, al zabavan si
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:36   #117
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Zašto bi "srednje zamjenjive" ("bitnije") izbacili prije nego "najlakše zamjenjive" (manje "bitne"). To ti je isto kao da kažeš da će poslovođa benzinske prije dobit otkaz od običnog radnika za kasom.

Neznam o čemu pričaš,i u kojem svijetu živiš, al zabavan si
uči onda i dalje, dok priča čiko sa iskustvom, moj malac.

detaljno ti objašnjavao ne budem. Eventualno ćeš shvatit ak se razvije rasprava, pa samo dalje prati i čitaj.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 00:56   #118
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
uči onda i dalje, dok priča čiko sa iskustvom, moj malac.

detaljno ti objašnjavao ne budem. Eventualno ćeš shvatit ak se razvije rasprava, pa samo dalje prati i čitaj.

Nemoj se ni trudit objašnjavati, dosadašnjim postovima si pokazao da nisi materijal za ozbiljniju raspravu. Za početak smanji smajliće ostavljaš dojam desetogodišnjaka čiko, a i sama kvaliteta napisanog nije na puno višoj razini.
__________________
Hrabro :-)
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 09:00   #119
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
kad ljudi općenito nisu vješti kod pregovaranja boljih uvjeta...itd. :mu dri:

: D

treba doć nadređenima/firmi pred facu s podacima, argumentima,....i izboriti. Ko to ne zna, ne može...jebiga miško...traži dalje.. il ne pitaj za male pare :ch eer:
Ako bi plaća stvarno mogla i trebala biti veća, onda je na ljudima odgovornost da to tako i bude.
Ne budu dali, ako nisi uporan ko govedo i ne prijetiš na finjaka. Čak i ako im značiš i trebaš. :ka va:
Mislim da je problem kod nas što se ljudi idu, čim prije moguće, zadužiti nekim kreditom. Nakon toga, jednostavno si ne možeš dopustiti ucjenjivanje poslodavca za veću plaću..
Quote:
koker spanijel kaže: Pogledaj post
znači, trebali bi sa 18-19 godina počet raditi fizičke poslove? za crkavicu? pa tebi bi i staljin zavidio. mislim ni faks niš ne garantira, ali dobiješ ulaznicu za konkuriranje kolko tolko boljim poslovima. ali opet da tako mlad počneš raditi brzo bi se pretvorio u ogorčenog starca prije nego navršiš 3 banki
Malo ideš u ekstrem, poznajem dečka koji je nakon srednje otišao raditi na poslu gdje putuje svijetom i dan danas. Naravno da lijepo zarađuje...
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Dakle, ti stalno moraš baratat podacima do u jebenu kunu, što se tiče tvoje pozicije na tržištu...precizni podaci.
Stalno moraš tražiti novi posao praktički i kod nas i vani (utuvit si u glavu da koliko god ti je lijepo na poslu na kojem si sada - zapravo ti nije lijepo, i stalno tražiti novi posao/kontakte/prilike/informacije/ideje baš kao da si nezaposlen i sjeban)....tek tada imaš temelja da ozbiljno pritišćeš ikoga.

I to tek nakon što si u postojećoj firmi cijenjen među kolegama...neki specijalist nečega..čovjek koji nešto konkretno zna i stalno se educira. Al to je ionako nulti korak. Bez toga nikuda. To se podrazumijeva. Sumanuta konstantna edukacija je danas default. Ko to ne radi - nije normalan.
Kad vidim CV-e/profile boljih IT-ovaca, edukacija, dodatnih edukacija, raznih projekata i sl. ima ko pljeve...nepregledni nizovi i nizovi kvalifikacija. Tek tada nešto SITNO : D vrijediš, jebiga.
Tako je, u mojoj firmi se sve radi po procedurama, i sve redom procedure vezane uz jednu materiju počinju sa " kontaktirati tog i tog". Bez čovjeka se ništa ne radi

Inače, nakon završetka bilo kojeg faksa, ne staje potreba za edukacijom. Faks je cijeloživotno školovanje koje ti omogućuje napredovanje, a edukacije su tu da te specijaliziraju
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
ovakvi su mi najjači. I što bi mi sad trebali s tom informacijom? To je samo utjeha za one kojima se nije dalo učit i koji nisu završili fax- jer kao , što ću ić na fax kad to vrijeme mogu steć par godina iskustva i staža a fax ionako nije garancija jer poslodavci ne traže fakultet nego znanje! :bo nk: Yeah, a kao što netko kaže - znanje se stječe, gdje? na forum.hr-u? hahhaha!

uostalom, neovisno o zaradi i tim ekonomskim aspektima usporedbe srednje i visoke spreme - fakultet je inače jedno dodatno životno iskustvo koje (osim što te nauči struci) - formira te i kao ličnost.
Nije ista osoba i kultura izražavanja i ophođenja (prvenstveno tu mislim na društvene fakultete gdje su ljudi ovako malo načitaniji a ne izražvaju se matematičkim formulama i programskim jezicima) onih ljudi koji su sa 19 otišli studirat i onih koji su se odmah zaposlili.
Čovjek koji je obrazovaniji je jednostavno načitaniji i, ako se kreće u nekom relativno pristojnom krugu ljudi - ti ljudi znaju njegovu načitanost i prepoznati.... rekoh, govorim općenito o karakteristikama osoba sa i bez faxa (iako, naravno- ne poričem činjenicu da postoje ljudi sa osnovnom školom koji su snalažljiviji i pismeniji nego netko s faxom ali ipak takvi su slučajevi u manjini)
Ne budi ljubomoran, doista ima ljudi sa SSS-om koji zarađuju 10ak tisuća kuna mjesečno u privatnom sektoru, no njih nema previše. Sa faksom su ti šanse za takvu plaću jednostavno mnogostruko veće.

Napokon netko tko je pogodio u esenciju. Faks doista uzdiže svakog pojedinca kao osobu u svim mogućim aspektima.
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
podržavam fakultetsko obrazovanje.....što god tu neki kenjali. kao što ova chill kaže - ko da je zarada jedini bitan faktor u životu. fakultet te oblikuje kao osobu i to je živa istina.
pa da si studirao 2 godine i ne završio- opet nisi isti ko onaj koji nikad nije studirao.
Tako je, tko god preživi prvu godinu na faksu, postaje dubokoumnija osobnost, sposobnija u mnogim aspektima. No, oni koji odustanu na prvoj godini ne napreduju niti mm.
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
.
To iz iskustva govoriš?

Tvojih nekoliko prijatelja je samo kap u moru, prosjek je itekako na strani visoko obrazovanih u svim zemljama po svim kriterijima, nemoj me samo vuć da ti grafove stavim sa istraživanjima i referencama.
Fakultet ti daje dodatnu konkurentnost na tržištu rada. Oblikuje te kao osobu,još kada se uzme u obzir da visoko obrazovaniji ljudi u pravilu govore i engleski, konkurentniji si i na Europskom tržištu rada.


Možda ne rade za "bolesno velik novac" ili ti novac ko kuća, ali imaju siguran i relativno lagodan posao koji im je isto tako omogućio faks. Zaposleni su do kraja života, i praktički im je nemoguće izgubit posao. Da o godišnjima i ne pričam.

Usporedi posao profesora zemljopisa koji prosječno radi po 3-4 sata dnevno od 45minuta , što je ukupno 3-4 sata rada i čovjeka na baušteli koji krvare po 8 sati dnevno po vručini , hladnoći i slično.
Pokušavaš mi spustiti? Odi se najesti pure, pa ti možda bude išlo
Ne, odmah nakon faksa sam počeo raditi u managementu jedne firme.

Wauuu, grafovi su jedino mjerilo uspjeha Izađi iz utopije...
Inače, u razvijenim zemljama Europe ti sve manje mladih ide na fakultet, pogledaj novije grafove
Fakultet ti ne daje nikakvu dodatnu konkurentnost na tržištu rada, inače ne bi trebao SO, niti bi ovom krizom bili toliko pogođeni mladi i školovani. Fakultet ti daje dvije stvari, da radiš nefizički posao, i da napreduješ lakše u poslu u kojem radiš. I sa fakultetom moraš početi raditi od nule, kao i sa srednjom...

Opet utopističko gledanje. Gdje to profesor radi 3-4 sata dnevno? Poznaješ li kojeg uopče?

Vidim da si izgubio argumente čim ideš u takve ekstreme. Zar je za rad na baušteli potrebna uopće i završena srednja? Ma čak i osnovna? haha
Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Nemoj se ni trudit objašnjavati, dosadašnjim postovima si pokazao da nisi materijal za ozbiljniju raspravu. Za početak smanji smajliće ostavljaš dojam desetogodišnjaka čiko, a i sama kvaliteta napisanog nije na puno višoj razini.
Jedini koji je pokazao da nije materijal za ozbiljnu raspravu si ti. I definitivno ispadaš puno naivnije dijete od njega

Izađi iz utopije i pogledaj malo svijet oko sebe...

Zadnje uređivanje mužjak : 23.10.2014. at 09:11.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 15:37   #120
Quote:
Mislim da je problem kod nas što se ljudi idu, čim prije moguće, zadužiti nekim kreditom. Nakon toga, jednostavno si ne možeš dopustiti ucjenjivanje poslodavca za veću plaću.
Znači ako nisi zadužen kreditom možeš si dopustit "ucjenjivanje"?v Bravo

Quote:
Malo ideš u ekstrem, poznajem dečka koji je nakon srednje otišao raditi na poslu gdje putuje svijetom i dan danas. Naravno da lijepo zarađuje...
Super imaš u statističkom uzorku 1 element

Quote:
Bez čovjeka se ništa ne radi
Maestralan zaključak :klap:

Quote:
Inače, nakon završetka bilo kojeg faksa, ne staje potreba za edukacijom. Faks je cijeloživotno školovanje koje ti omogućuje napredovanje, a edukacije su tu da te specijaliziraju
Ma bravo, "cjeloživotno školovat na faksu" :klap:

Quote:
Napokon netko tko je pogodio u esenciju. Faks doista uzdiže svakog pojedinca kao osobu u svim mogućim aspektima.
Jaču izjavu dugo nisam čuo. Uzdiže?! U svim mogućim aspektima

Quote:
Tako je, tko god preživi prvu godinu na faksu, postaje dubokoumnija osobnost, sposobnija u mnogim aspektima. No, oni koji odustanu na prvoj godini ne napreduju niti mm.
Dubokoumnija osobnost

Quote:
Pokušavaš mi spustiti? Odi se najesti pure, pa ti možda bude išlo
Ne, odmah nakon faksa sam počeo raditi u managementu jedne firme.
Ne ne pokušavam te spustit radiš to sam iz rečenicu u rečenicu.

Ma di ti to radiš? Da mi je vidjet tog specijalca da te nakon ovakvih gluposti i baljezganja zaposli, a još i u menadžmentu
Umjesto da pustiš da tvoji postovi govore za sebe i da iz njih pršti akademska obrazovanost i radno iskustvo, ti nasprot toga imaš potrebu stalno naglašavat da si završio faks i da radiš, prvo i osnovno nije nas briga , a iz tvog potpisa (postova) se da iščitati da nisi akademski obrazovan i da ne radiš,a uz to si loš katolik jer lažeš.
Quote:
Wauuu, grafovi su jedino mjerilo uspjeha
Ne tvoja 2 prijatelja su mjerilo uspješnosti i kompletne gospodarske strukture u RH.

Quote:
Opet utopističko gledanje. Gdje to profesor radi 3-4 sata dnevno? Poznaješ li kojeg uopče?
Jesam dobro shvatio, u tvom svijetu svi profesori rade 8 sati dnevno 5 dana u tjednu, tj.40 sati? LEGENDO!!

Quote:
Inače, u razvijenim zemljama Europe ti sve manje mladih ide na fakultet, pogledaj novije grafove
Ok, pusti priče , ajde zaljepi graf i prosvjetli cijelu ekonomsku struku.

Quote:
Fakultet ti ne daje nikakvu dodatnu konkurentnost na tržištu rada, inače ne bi trebao SO, niti bi ovom krizom bili toliko pogođeni mladi i školovani. Fakultet ti daje dvije stvari, da radiš nefizički posao, i da napreduješ lakše u poslu u kojem radiš. I sa fakultetom moraš početi raditi od nule, kao i sa srednjom...
Evo graf za svakog tko ovo čita, podaci su s DZS-a, godina 2012. zadnji podaci za visinu neto i bruto plaće u odnosu na stupanj stručne spreme u RH.

Ako nekoga zanima točno po zanimanju neka ode na stranicu ima točan broj u svakom gospodarsko sektoru.

Prodaji maglu negdje drugdje, vjerovo ili ne danas postoji mnogo statističkih istraživanja koji su ti dostupni jednim klikom. Da fakultet ti daje dodatnu konkurentnost na tržištu rada i točka.

ps. ako ja živim u utopiji, ti nisi ni na planeti Zemlji.

__________________
Hrabro :-)

Zadnje uređivanje Hrabri 19 : 23.10.2014. at 17:02.
Hrabri 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.