Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2013., 04:55   #81
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
nažalost, moram pohvaliti i western-eskapade loureetha.
To ono "moram se nevoljko složit s 593"?

__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 12:11   #82
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
To ono "moram se nevoljko složit s 593"?

gal , auć ! brnd !

književnost je fakin purgatorij: moran polizati sve šta san posra.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 11:21   #83
Zašto je TCL remek-dijelo

Quote:
Tanka crvena linija

Ne znam što da mislim. Pogledao sam ga večeras na DVD-u prvi put, ali bio sam ometan s raznim SMS porukama, prekidao sam gledanje nekoliko puta unutar iste večeri. Teško je reći gdje ga rangirati u skupini ratnih filmova. Već sam ranije pisao da ratni film ovakvog budžeta mora imati ono nešto što ga izdvaja iz gomile. Nisam siguran da ovaj film to ima. Ima hrpu mrtvih, uvjerljive ratne scene, poznate glumce, stvarni povijesni događaj na kojem je temeljen i sve to, ali nekako me nije uvukao. Rascjepkan je, ima previše likova koji se stope u bezličnu masu. Jedini imalo bitan lik je onaj kojega tumači Jim Caviesel, jedino on ima auru bitnosti na ekranu. Sean Penn mi je naporan, a Nick Nolte krajnje naporan. Nolte čak ubija razinu realnosti filma, čak i ako liči na Roberta Duvalla u "Apokalipsi danas". Ne znam, skup i školski odrađen film, ali meni tu nešto fali. I dalje za osmicu, ali to je za ovakav projekt malo.

Neke stvari mu ne idu u prilog, Guadalcanal je poznata bitka, ali na nekakvom bezveznom otoku koji nije filmičan. Zapravo se samo radi o stotinama mrtvih za komad prašine, teško je tu ispričati veliku priču oko samo te bitke. Serija "Pacifik" se bavi istim događajima, ali pokriva puno više o događajima na toj fronti. Film je čak propustio pokazati probleme s vodom u stvarnoj ozbiljnosti, naprosto glumci ne izgledaju kao da pate zbog žeđi i slabosti.

8/10
Grupo Queen, krivo promišljaš film. Prvo, čemu gledanje proračuna? Zatim, nisam ni znao, niti smatrao shodnim saznati da je u pitanju stvarna bitka. Što se mene tiče, ovo se moglo dogoditi bilo kad i bilo gdje. Velika je greška dopustiti ičemu (osim mrvici marice) da te ometa. Ovom filmu treba drugo gledanje, pa treće, pa četvrto. Tad rascjepkanost više nije smetnja.

E sad, glavni problem: realnost zbivanja i školska izvedba. Realnost u ratu je prvenstveno u glavama aktera. Mislim da bih prošvikao kad bih mislio da je realno uopće ratovati, a kamoli to raditi udaljen tisućama milja od kuće. Realnost Nolteovog lika je frustracija neostvarenošću karijere, realnost drugog vojnika je ljubav prema supruzi , Cavieselova je malo kompleksnija (zato i jest glavni lik, jer ne pripada baš ni tamo gdje želi, a ni tamo gdje mora).

A glede školske izvedbe sam naprosto osupnut. Možda je film bio primjer svim naknadim vizualizacijama rata pa zato izgleda školski. Malick kamerom ljubi i netaknutu prirodu i njen sraz s ratnim napravama i uljezima koji su u ovom slučaju njegovi sunarodnjaci, no prije vizualnog on promatra čovjeka, kao u svim ostalim svojim filmovima.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.

Zadnje uređivanje late bloomer : 07.08.2013. at 12:29. Reason: ,
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 05:09   #84
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Realnost u ratu je prvenstveno u glavama aktera. Mislim da bih prošvikao kad bih mislio da je realno uopće ratovati, a kamoli to raditi udaljen tisućama milja od kuće. [...] Cavieselova je malo kompleksnija (zato i jest glavni lik, jer ne pripada baš ni tamo gdje želi, a ni tamo gdje mora).
Umrijet ću.

Jebate, mene je baš začudila ta Grupina recenzija. Zapravo, doživljaj filma.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 14:14   #85
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Umrijet ću.
ako je ovo bio komplič, fala in.

Quote:
Jebate, mene je baš začudila ta Grupina recenzija. Zapravo, doživljaj filma.
više ga ne volimo.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 15:48   #86
Nema in načen! Neg šta je, neg bijo!

Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
više ga ne volimo.
Ma jel za ozbač?
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 10:44   #87
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post

Ma jel za ozbač?
mislin , tcl više nevolino . ako kuin kaže da je bezveze ondak je bezveze .
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 12:13   #88
Ljubičast

Volio bih biti
Barem toliko
Da uživam
U lekciji iz povijesti

Ne crven, ne crn
Ljubičast
Mora da je dobar
Osjećaj

Trkeljati bez sankcija
Svisoka se postavljati
Ko glavić biti
Ne crven, ne crn

Saplitati se bez straha
Da će netko reći
Car je gol -
- dobro ime za emotikon

U pički mile matere, 19.8.2013.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 11:17   #89
Kosooki

Tko su oni
Čita li se
to Kosuki
Kao sukKi

upmm200813
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 21:26   #90
Daj, odi vrit!!



Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
mislin , tcl više nevolino . ako kuin kaže da je bezveze ondak je bezveze .
A to! Ajde može. Al samo ovaj put, inače bi mogli koješta još čudnog počet sviđat ili ne sviđat.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 03:08   #91
Quote:
bhavatarini kaže: Pogledaj post
Daj, odi vrit!!



A to! Ajde može. Al samo ovaj put, inače bi mogli koješta još čudnog počet sviđat ili ne sviđat.
proba san , al nemoš nevolt nekoga ko se zove grupa quinn .


znaći , iman budučnost u pijesništvu ?
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2013., 03:12   #92
Negdje

Kriminalno dobar film. Ferrari protagonista kao metafora njegovog života - uvijek u nižoj, jalov, bespotreban, buči bez veze. Nije on morao biti zvijezda - iako onda ne bi ni imao toliko vremena za biti s kćerkom, a vjerojatno bi prije bio više s njom - nesuvisao sam. Sophia me nakon Djevičanskih samoubojstava još jednom razoružala. Hrpetina tuge - dobar, ali izgubljen čovjek ponaša se maksimalno dobro prema djetetu i uživa u tome puno više nego u lizanju vrhunske pizde usred kojega zaspe. Dorff i mala su samo takvi. Kakvi helikopteri, kakvi bakrači - aj biliv det čildrn ar aur fjučr, tič dem vel end kako dalje... Valjda se mala neće jebat po kampu.

7
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:27   #93
Početnici

Dr. Kovač tetkica, Renton romantični frajer. Uglavnom, šta: Rentonu je ćaća peder i guzi ga Višnjić. Mater umrla, i ćaća. Radnja nije baš kronološka. Ne da nije baš, nego nije uopće. Ewan je ka neki umitnik, crtkara neke pizdarije vezane za veltšmerc koji ga proganja nakon očeve nedavne smrti i pokušava to uvaliti nekom bendu za kaver. Mislim, super mu je u životu, em su mu starci bili bogatuni, em živi od crtarija kojima smo svi ukrašavali bilježnice. S obzirom na to da ima 38 godina, a jedina briga mu je očev pas - ima vremena za reminiscencije i nemotivirano napucavanje djevojaka uključujući i ovu malu Francuskinju zaraznog pogleda. Kakti priča sa psom. Uživati u životu do zadnjeg trenutka, oskarovski je moto koji prodaje ovaj film. Quo vadis, Spartacus? :đesifejspalmjebotegokiupakšu:

4
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 14:16   #94
Pieta

Fakat sam pomislio da su ti kosooki totalni bolesnici. Majstor redatelj suvereno nas je vodio kroz priču kojoj jedan, ako baš želi, može naći zamjerke. Ne znam mogu li dvojica. Prava celuloidna poslastica. Kim nas upoznaje s rodnim gradom koji je ustuknuo pred kapitalom. Njegove snimke u biti su arheološka ostavština - na lokacijama snimanja su možda već sad počeli nicati spomenici svetom ocu novcu. Novac je zamašnjak događanja koja vode ka završnoj doslovnoj demontaži glavnog lika - prelasku iz materijalnog u duhovno na autocesti uz glazbenu podlogu koja veli Gospodine, smiluj se. Predivna crvena linija mira. Vidljiv je beskompromisni kreatorov stav kroz odluke poput spajanja Dalekog istoka s glazbenom podlogom Zapada (koju je izgleda skladao još jedan kosooki), kojim postiže nekakvu univerzalnu duhovnost koja bi valjda takva i trebala biti. A tek rad kamere: morao bih pogledati još jednom, no postoji jedan kadar gdje se kamera ponaša kao da se nju šamara, mislim da nije bio subjektivni kadar - nikad vidio takvo nešto dosad. Pa neki minizumovi. Kažem, poslastica.

8
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 15:20   #95
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
Fakat sam pomislio da su ti kosooki totalni bolesnici
Quote:
late bloomer kaže: Pogledaj post
. Majstor redatelj suvereno nas je vodio kroz priču kojoj jedan, ako baš želi, može naći zamjerke. Ne znam mogu li dvojica. Prava celuloidna poslastica. Kim nas upoznaje s rodnim gradom koji je ustuknuo pred kapitalom. Njegove snimke u biti su arheološka ostavština - na lokacijama snimanja su možda već sad počeli nicati spomenici svetom ocu novcu. Novac je zamašnjak događanja koja vode ka završnoj doslovnoj demontaži glavnog lika - prelasku iz materijalnog u duhovno na autocesti uz glazbenu podlogu koja veli Gospodine, smiluj se. Predivna crvena linija mira. Vidljiv je beskompromisni kreatorov stav kroz odluke poput spajanja Dalekog istoka s glazbenom podlogom Zapada (koju je izgleda skladao još jedan kosooki)
8
pisam


a nista morat cu ga pogledati da vidim sta to mute (`_´)
inabetterworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 15:39   #96
Quote:
inabetterworld kaže: Pogledaj post

(`_´)
treča ćituljo
oh oh oh ohoo
mača koosoka dijevojko
ovo je tvoja pijesmica

nebrem pobiječ odovog osiječaja
sa mojon koosokom dijevojkon
osiječan se ruvinjan
bez moje mače koosoke dijevojke

pisaču idalje svakoj novoj
alni jedna neče biti ka ti
mača koosoka dijevojko
bis?

treča ćituljo
oh oh oh ohoo
mača koosoka dijevojko
ovo je tvoja pijesmica

nebrem pobiječ odovog osiječaja
sa mojon koosokom dijevojkon
osiječan se ruvinjan
bez moje mače koosoke dijevojke

pisaču idalje svakoj novoj
alni jedna neče biti ka ti
mača koosoka dijevojko
bis?

treča ćituljo
oh oh oh ohoo
mača koosoka dijevojko
ovo je tvoja pijesmica

nebrem pobiječ odovog osiječaja
sa mojon koosokom dijevojkon
osiječan se ruvinjan
bez moje mače koosoke dijevojke

pisaču idalje svakoj novoj
alni jedna neče biti ka ti
mača koosoka dijevojko
bis?

treča ćituljo
oh oh oh ohoo
mača koosoka dijevojko
ovo je tvoja pijesmica

nebrem pobiječ odovog osiječaja
sa mojon koosokom dijevojkon
osiječan se ruvinjan
bez moje mače koosoke dijevojke

pisaču idalje svakoj novoj
alni jedna neče biti ka ti
mača koosoka dijevojko
bis?

treča ćituljo
oh oh oh ohoo
mača koosoka dijevojko
ovo je tvoja pijesmica

nebrem pobiječ odovog osiječaja
sa mojon koosokom dijevojkon
osiječan se ruvinjan
bez moje mače koosoke dijevojke

pisaču idalje svakoj novoj
alni jedna neče biti ka ti
mača koosoka dijevojko
bis? neče iči.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 16:01   #97
nisam ja kosooka......vec ovi kao sooki, ko sukki

nikad nisam dobila pjesmu...hvala..svida mi se
bome imas ti mota kasnoprocvali
inabetterworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 21:52   #98
Quote:
inabetterworld kaže: Pogledaj post
nisam ja kosooka......vec ovi kao sooki, ko sukki

nikad nisam dobila pjesmu...hvala..svida mi se
bome imas ti mota kasnoprocvali


fala tebin . ćitamose .
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 12:53   #99
Najbolja ponuda

1

Poštovani gospodine Tornatore,

jedinica s početka ovog upisa moja je ocjena Vašeg filma na ljestvici od jedan do 10. Puj, puj, puj. Gadite mi se. Gori ste od najljigavijih holivudskih isprdaka. Da sam htio površnu zabavu punu nemogućih smicalica pogledao bih pizdariju zvanu Oceanovih 11. A sapunicu definitivno nisam htio.

Eksploatirali ste centralnu kompoziciju preko svake mjere. Unutar par uvodnih kadrova već ste je iskoristili za cijeli film. Ajde, pomislih, htjeli ste prvoloptaškom forom podebljati perfekcionizam glavnog lika.

No nije mi jasna jedna stvar: kako tako oštrouman lik, pronicljiv poput Poirota, ne uviđa da je nemoguće da je dvadesetogodišnjak tako dobar majstor da zna spojiti i popraviti, ne znam, sve što je čovjek ikad izumio? Kako ne shvaća da je u pitanju namještaljka? Kako uspije upasti u svijet najprozirnije sapunice? Kako može biti toliko praznovjeran? Kako ne traži vlasnički list kuće? Kako mu prolaze najbolje ponude pred zakonom?

Još bitnije je sljedeće - kako Vi, gospodine Tornatore, možete podvaliti ovakvo sranje ljudima? Namlatili ste pristojnu paru s onim prijašnjim prevarama: Malenom, Kinom Raj i onim govnom s Timom Rothom? To je taj recept pa zašto ga mijenjati? I kako je, dovraga, moguće da Vam to prolazi?

Da Vincijev kod uvjerljiviji je od ovog brabonjka. Mogli ste na početku barem staviti upozorenje da je dječji film u pitanju.

Srdačan pozdrav,
late bloomer

P.S. Dobra pička, ona Claire.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 11:19   #100
Ljudožder vegetarijanac

Odgovorno tvrdim da je ovo najautentičniji filmski proizvod u Hrvata u zadnjih četvrt stoljeća - spomenik sadašnjosti. Kako ovo nije dobilo Oscara, a ona bosanska izdrkotina je, fakat mi nije jasno. Primat Ogreste, Radića i autora Crnaca je na staklenim nogama.

Mane? Blagi antiklimaks zadnjih pola sata, no i to je poštenije od glupih iščašenja pretkraj da bi se održala nekakva dinamika.

Hadžihafizbegović, Knezović, čak i Lučev (i ovdje, ali puno manje nego inače, ima taj neki lažni element u glumi - npr. kad je rekao sa mnom - od takve bi se sirovine očekivalo s menom), ma cijela krema hrvatskog glumišta briljira. Srećom, Goran i Judita nedostaju, no možda bi se i oni uklopili u ovo čudo. Antologijska je scena u kojoj Rene čita dijagnozu koju je napisao doktor Jordanac (Sirijac - koga boli kurac? ). Mustafin cameo u 10 sekundi opisuje mentalni sklop prosječnog Hrvata.

Schmidt je nadahnut u prikazu detalja: žderačina, dijalozi, plejka, narodnjački klub (malo više znoja bilo bi uvjerljivije, ali njihanje kamere uz Rozgu - neprocjenjivo!) - čak i najobičnije bacanje jabuke u koš prije kupnje skupog sata - lik je jednostavno u jebenoj formi.

Svi oni iz početnog pasusa čijim se hermetičnim proizvodima neobjektivno klanjam ipak su imali manje zahtjevan zadatak nego Schmidt s ovom hrpom autentičnih (aj kent stres dis inaf) retardacija.

8
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.