Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 13:43   #561
Može li mi netko reći što je po definiciji stambena jedinica i da li su apartmani u kućanstvu svaki za sebe stambena jedinica? Nije etažirano, sve je u kući, ali odbili su naš zahtjev za sufinanciranje programa povećanja energetske učinkovitosti obiteljskih kuća, a naveli kao razlog to što imamo više od dvije stambene jedinice. Imamo 3 apartmana. Unaprijed zahvaljujem.
c@rlit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:32   #562
Molio bih, ako itko zna, nekoliko dobrih sajtova s bazama podataka firmi koje mogu sortirati po djelatnostima (sto detaljnije), eventualno prihodima ? Nije u spammerske svrhe, iskljucivo za potrebe jedne studentske udruge. Svaka pomoc dobrodosla
Legion90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 13:56   #563
Pozdrav!
Imam jedno pitanje vezano za novac, dakle zanima me gdje mogu pouzdano pretvoriti ušteđevinu u eure! Dakle ne sviđaju mi se kojekakve mjenjačnice di bi mi možda netko mogao uvaliti lažne novčanice ili slično! Razlog zbog kojeg bi mijenjao je trenutna situacija u državi, već dugo vremena padamo i tonemo pa me strah da ako dođe do bankrota da će moja ušteđevina za koju godinama krvavo radim na kraju vrijediti par eura! Dakle moje pitanje je gdje pouzdano zamijeniti nekoliko desetaka tisuća kuna u eure te da li se to isplati?
shmajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 16:16   #564
Quote:
shmajser kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam jedno pitanje vezano za novac, dakle zanima me gdje mogu pouzdano pretvoriti ušteđevinu u eure! Dakle ne sviđaju mi se kojekakve mjenjačnice di bi mi možda netko mogao uvaliti lažne novčanice ili slično! Razlog zbog kojeg bi mijenjao je trenutna situacija u državi, već dugo vremena padamo i tonemo pa me strah da ako dođe do bankrota da će moja ušteđevina za koju godinama krvavo radim na kraju vrijediti par eura! Dakle moje pitanje je gdje pouzdano zamijeniti nekoliko desetaka tisuća kuna u eure te da li se to isplati?
Ja sam u mjenjačnici, banke imaju veće razlike tečaja
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 14:27   #565
Jel mogu propast banke u RH koje su u stranom vlasništvu?

Tipa Zaba, PBZ..
NotSure is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:22   #566
Pa koja je jos hrvatska banka osim hpba? Naravno da mogu, propadne zaba, unicredit povuce svoje ime i dovidjenja. Umetni ime nase i matice po izboru
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 13:53   #567
isplata dobiti

da li je po zakonu dozvoljena dnevna isplata dobiti?
točnije, tvrtka ima ostvarenu dobit, da li je dopušteno svako malo u mjesecu dizati lovu s bankomata i pravdat je kao isplata dobiti?
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:06   #568
Isplata predujma dobiti, zasto ne? Sve dok se plati porez i prirez (12% i prirez) i posalje joppd za svaki. Naravno ako ima dobiti.
technorocker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 22:50   #569
Zna li netko koliki je porez u Švicarskoj na dobit od kapitala? Ili gdje to saznati?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:30   #570
Evo svi mediji i svi portali kao da sute o pojedinim cinjenicama a do prije nekoliko godina ili mozda cak mjeseci svi su bili pametni odnosno znali sve.

Ja mozda grijesim temu ali niti ovdje ne vidim da netko o tome pise kao niti jedan nas on-line medij ili bilo sto; cak se i na tv programima spomene u smislu moramo to reci ali onako usput da se i ne primjeti.

Postojale su mnoge udruge; mnogi su kao i ja zakinuti cekali rijesenja, presude i slicno. Nakon sto je rijeseno i sto se govori o mogucnostima isplata kamata i ostalog o tome nitko ne govori.

Podsjeca me ova situacija na Davik Icke teorije zavjera ali kako drugacije to nazvati, kada nema nigdje nikakvih informacija osim presuda je tu a kako do novca kome se obratiti to nitko ne govori niti o tome se prica.
Mozda i ja pretjerivam i nisam se dovoljno potrudio ali kad je u internet pretrazivac upise nesto vezano za ovo svi clacni su stariji i od same presude na osnovu koje Slovenija mora isplatiti dug.

Nadam se da ce mi netko ovdje uspjeti nesto reci vise o ovome pitanju premda mislim da je i ovdje ta tema zanemarena.

Isprika sto nisam naglasio da se post odnosi na isplate Ljubljanske banke ostecenim stedisama

Zadnje uređivanje logan34 : 27.11.2014. at 12:38. Reason: nedostatak informacije
logan34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:13   #571
Nazalost i ovdje se mnogi u gospodarske odnose razumiju ali jos meni odgovora nema cak niti nekog linka gdje bi sam kasnije nastavio istrazivati ovu temu duga Ljubljanske banke
logan34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:52   #572
jel poziv na br. 7-14 znači da mogu upisat bilo koji broj između 7 i 14 u uplatnici?
digitalnisignal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 00:28   #573
Otvorit svoju Firmu!
Kakva je mogucnost ili ajmo reci kakva je situacija za ljude koji zele u HR otvorit svoju firmu,
nebitno sad kakvu?
Mnogi kazu da je potrebno tu i tamo podplacivat nekakve ljude da bi se sredili svi papiri itd.
Dali je to stvarno tako ili je klima za investiciju ipak "prihvatljiva"?
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 08:23   #574
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Otvorit svoju Firmu!
Kakva je mogucnost ili ajmo reci kakva je situacija za ljude koji zele u HR otvorit svoju firmu,
nebitno sad kakvu?
Mnogi kazu da je potrebno tu i tamo podplacivat nekakve ljude da bi se sredili svi papiri itd.
Dali je to stvarno tako ili je klima za investiciju ipak "prihvatljiva"?
Pa ovisi čime ćeš se baviti, za neke poslove ne treba puno papira.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 20:06   #575
dali postoji rok do kojeg se mora podici povrat poreza?
naime, nisam jos uvijek podignuo povrat poreza koji sam zatrazio prosle godine pa da ne ode to drzavi
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:10   #576
Ima li ovdje netko tko mi može pojasniti kako da izračunam dodatak na radni staž; dakle recimo da je plaća 4.000 kn i 11 godina radnog staža, po 0,5 % za svaku godinu staža, kako da to izračunam?!
Hvala, u potpisu Zbunjola.
RR's is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 11:45   #577
Quote:
digitalnisignal kaže: Pogledaj post
jel poziv na br. 7-14 znači da mogu upisat bilo koji broj između 7 i 14 u uplatnici?
Ne, znači da trebaš upisati upravo to (moja pretpostavka da se pozivaju na mjesec ili broj računa, npr. 7, a 14 mi vuče na godinu).

U malo kućicu, ispred polja u koje se upisuje poziv na broj, probaj prvo staviti model 02, a ako ne prolazi 00.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 11:48   #578
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
dali postoji rok do kojeg se mora podici povrat poreza?
naime, nisam jos uvijek podignuo povrat poreza koji sam zatrazio prosle godine pa da ne ode to drzavi
Što znači točno "podići povrat poreza"? Podići novac koji je PU već uplatila kao povrat na tvoj račun? Za ovo definitivno nema rok, novac na vlastitom računu je tvoj novac, i možeš s njim što god hoćeš.

Ako se radi o drugačijoj situaciji od moje pretpostavke, trebalo bi objasniti točno što te muči.
BuhaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 21:45   #579
Pomoć - ne želim plaćati izradu boniteta - google

Nadam se da forum nije izgubio svoju funkciju.
Nekad davno sam gugletom lako izvadio ono što me zanima. Ako sam tražio prihode prije oporezivanja dovoljan je bio klik i guglet mi je označio traženu riječ.

Kako saznati godišnju bilancu poduzeća bez plaćanja?

Možda je tema glupa na prvi pogled ali svatko tko je imalo pokušao više od zapošljavanja preko rođaka ima ovakvo pitanje.


Guglate li kad svoje partenere?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 09:45   #580
Kakvog poduzeća? tj. odakle?

Sva hrvatska poduzeća su obvezna predavati svoje fin. izvještaje u FINU a ona ih objavljuje u Registru godišnjih financijskih izvještaja. RGFI
Link na stranicu ti je http://rgfi.fina.hr/JavnaObjava-web/...aKorisnika.jsp
Moraš se registrirati (besplatno) i možeš besplatno skinuti izvještaje do 50 poduzeća dnevno.

S time da ti mala poduzeća imaju skraćene izvještaje, a ovdje nema obrtnika koji su u sustavu oporezivanja dohotka. I isto tako mi nije jasno što će ti prihodi prije oporezivanja...
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.