Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 09:59   #1421
Što sam ono mislio taj dio Sigeta, je upravo te garaže i onaj jedan cijeli dio kao nekog podzemnog kompleksa. Iskreno meni nije baš neko cvijeće tamo hodati recimo u neko malo kasnije doba noći ali ajde....
Drugo tamo je ludnica uvijek s parkingom unatoč tim katakombama.

Taj stan se malo duže prodaje ja mislim pogledaj samo koliko pogleda ima oglas, a prodaja .... niš...
U oglasu ništa ne piše da li stan ima lift, a s obzirom da ga prodaje agencija, a nije stavila da ga ima očito ga nema znaju oni napisati šta treba, a i prešutjeti što nema. Dalje kaže se tri etaže počinje na 5 katu, a završava na 7 katu koji je ujedno i zadnji. Ne misliš li da je malo zaj... imati efekt saune na zadnjem katu zgrade po ljeti i tako to...

To su samo neke od opservacija, ali sto ljudi sto čudi, sto kvadrata 100 tisuća Eura danas tu, a sutra i u selu do Vas...
Toxy is offline  
Old 22.10.2014., 10:51   #1422
@toxy

Lift ima.
Nije zadnji kat, ulaz je na 6-om, iznad je još 1 stan.
Nvm taj konkretan stan.

Ono što me zanimalo su općenito cijene višeetažni vs jednoetažni i stav prema višeetažnima jer sam stekla dojam da ih se baš ne preferira.

Lp
suicidebIonde is offline  
Old 22.10.2014., 12:06   #1423
mišljenja sam da za skidanje cijene nije neki argument to što je višeetažni, nađi drugi argument
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Old 22.10.2014., 12:56   #1424
Ne treba ti razlog za skidanje cijene. Ponudi koliko želiš to platiti ili malo niže od toga (malo!) pa vidi ide li. Zbog par tisuća eura ne isplati se popušiti stan koji čovjeku ful odgovara. Ne mislim ovdje konkretno na gospu koja gleda Siget nego općenito. Definitivno je kupac kralj u današnja vremena, ali ne treba pretjerivat sa gaženjem prodavača ako stvarno želite stan. Osim ako znate kako namirisati očajnika, ali takvih nije puno, puno je više ljudi koji će odustati od prodaje ako ne mogu dobiti ono što su bar približno zamislili.
Bankei is offline  
Old 22.10.2014., 13:00   #1425
Pozdrav ekipa, evo ako mi neko moze dati malo više informacija vezanih za akontacije novogradnji.
Nedavno zovem investitora zgrade koja bi se trebala početkom godine početi graditi, i pitam kolika je akontacija, tj rezervacija za određeni stan.
Na to osoba s druge strane slušalice kaže 40 % odmah ?!!
ostalo, 25 % u nekoj žnj fazi gradnje, drugih 25 % isto tako i zadnjih 10 % valjda na kraju ako sam dobro skužila...
Ok, za tog investitora nikad nisam čula da je u problemima što se tiče rokova, dozvola i svih tih stvari, ali da ja dajem nekome 40 % ukupnog iznosa stana,
a zgrada još nije ni u temeljima, pa ne mogu vjerovat da netko to može tražiti od kupca??!

Kolike se inače kreću te akontacije, može mi netko reći tu?
minelas is offline  
Old 22.10.2014., 13:23   #1426
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, evo ako mi neko moze dati malo više informacija vezanih za akontacije novogradnji.
Nedavno zovem investitora zgrade koja bi se trebala početkom godine početi graditi, i pitam kolika je akontacija, tj rezervacija za određeni stan.
Na to osoba s druge strane slušalice kaže 40 % odmah ?!!
ostalo, 25 % u nekoj žnj fazi gradnje, drugih 25 % isto tako i zadnjih 10 % valjda na kraju ako sam dobro skužila...
Ok, za tog investitora nikad nisam čula da je u problemima što se tiče rokova, dozvola i svih tih stvari, ali da ja dajem nekome 40 % ukupnog iznosa stana,
a zgrada još nije ni u temeljima, pa ne mogu vjerovat da netko to može tražiti od kupca??!

Kolike se inače kreću te akontacije, može mi netko reći tu?
Takva je bila politika investitora u doba kad se balon napuhavao. Tada su prodavali stanove koji ne da još nisu postojali, nego je još uvijek bila livada na mjestu na kojem su trebali biti sagrađeni.

Tak da mi ovo stvarno nije jasno. I mislim da definitivno ne treba pristati na takvo što.

O kojem je to investitoru riječ?
Stane Dolanc is offline  
Old 22.10.2014., 14:14   #1427
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post

Kolike se inače kreću te akontacije, može mi netko reći tu?
Mislim da je u tvom slučaju riječ o klasičnom APP.
Uz ovoliki broj stanova u ponudi i cijenama koje konstantno padaju već 6 godina, osobno bih beskamatno kreditirao nekoga tko počinje graditi nekretninu, koju mi kani kasnije prodati, sa okruglih 0%.

Jedan primjer iz bliskog okruženja...

Šogorica još uvijek čeka stan koji je zakaparila na Laništu daleke 2007.
Sudovi rade, odvjetnici koštaju, ali što ćeš kad investitor jednostavno nema love.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Old 22.10.2014., 14:15   #1428
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, evo ako mi neko moze dati malo više informacija vezanih za akontacije novogradnji.
Nedavno zovem investitora zgrade koja bi se trebala početkom godine početi graditi, i pitam kolika je akontacija, tj rezervacija za određeni stan.
Na to osoba s druge strane slušalice kaže 40 % odmah ?!!
ostalo, 25 % u nekoj žnj fazi gradnje, drugih 25 % isto tako i zadnjih 10 % valjda na kraju ako sam dobro skužila...
Ok, za tog investitora nikad nisam čula da je u problemima što se tiče rokova, dozvola i svih tih stvari, ali da ja dajem nekome 40 % ukupnog iznosa stana,
a zgrada još nije ni u temeljima, pa ne mogu vjerovat da netko to može tražiti od kupca??!

Kolike se inače kreću te akontacije, može mi netko reći tu?
Nećeš vjerovat ali prije par godina te su akontacije u nekim slučajevima bile ravno 100%. Kolike su danas ne znam, ali ja osobno ne bi dao više od par tisuća kuna, max 10tk. Investitora ništa ne košta jer ionako gradi za prodaju, a ako ti odustaneš njemu ostaje tih 10t kuna. Jedino ako zgrada nije neka turbo popularna (tipa VMD ili slično)
mkovac67 is offline  
Old 22.10.2014., 14:20   #1429
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Mislim da je u tvom slučaju riječ o klasičnom APP.
Uz ovoliki broj stanova u ponudi i cijenama koje konstantno padaju već 6 godina, osobno bih beskamatno kreditirao nekoga tko počinje graditi nekretninu, koju mi kani kasnije prodati, sa okruglih 0%.

Jedan primjer iz bliskog okruženja...

Šogorica još uvijek čeka stan koji je zakaparila na Laništu daleke 2007.
Sudovi rade, odvjetnici koštaju, ali što ćeš kad investitor jednostavno nema love.

Užas... šta da kažem. jadna žena.
minelas is offline  
Old 22.10.2014., 14:44   #1430
Quote:
suicidebIonde kaže: Pogledaj post
@toxy

Lift ima.
Nije zadnji kat, ulaz je na 6-om, iznad je još 1 stan.
Nvm taj konkretan stan.

Ono što me zanimalo su općenito cijene višeetažni vs jednoetažni i stav prema višeetažnima jer sam stekla dojam da ih se baš ne preferira.

Lp
Ja nemam ništa protiv više etažnih stanova, doduše baš u tri etaže...
Neki će reći da se kod njih dosta gubi na prostoru u dijelu koji je namjenjen na stepenice premda se i ako je 100 m2 kvadrata u jednoj etaži može dosta izgubiti na hodnicima, ako stan nije dobro osmišljen.

Netko voli dvoetažni jer dio nazovimo to za goste je stvarno razdvojen od ostatka stana (spavaće sobe na katu), pa netrebaš biti tako uredan...

Osobno bih rađe jednoetažni stan jer mi se neda pentrati, a i kad imaš male klince isto nemoraš razmišljati kao se pentraju po stepenicama...

Tako sto ljudi sto čudi...
Toxy is offline  
Old 22.10.2014., 15:24   #1431
Quote:
minelas kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa, evo ako mi neko moze dati malo više informacija vezanih za akontacije novogradnji.
Nedavno zovem investitora zgrade koja bi se trebala početkom godine početi graditi, i pitam kolika je akontacija, tj rezervacija za određeni stan.
Na to osoba s druge strane slušalice kaže 40 % odmah ?!!
ostalo, 25 % u nekoj žnj fazi gradnje, drugih 25 % isto tako i zadnjih 10 % valjda na kraju ako sam dobro skužila...
Ok, za tog investitora nikad nisam čula da je u problemima što se tiče rokova, dozvola i svih tih stvari, ali da ja dajem nekome 40 % ukupnog iznosa stana,
a zgrada još nije ni u temeljima, pa ne mogu vjerovat da netko to može tražiti od kupca??!

Kolike se inače kreću te akontacije, može mi netko reći tu?
to su uobičajeni iznosi, 10, 20, 30%.... Postoji razlika da li stavite u ugovor da je akontacija 40% ili da plaćaš 40% kupoprodajne cijene...

pitanje je zašto kupuješ futures ugovor? zar nema nijedan gotov i useljiv stan koji bi te zadovoljio?
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Old 23.10.2014., 14:59   #1432
Bokic.. Znam da tu ima dobro upucenih u cijene nekretnina trenutne, pa me zanima vase misljenje.. Moja mama razmislja u nekoj blizoj buducnosti pokusati prodati svoju kucu... Radi se o kuci u nizu na dobrom dolu.. Kuca je komplet adaptirana prije dvadesetak godina, ali se svih ovih godina ulagalo u nju (npr. Lani je novi krov napravljen, pa obnovljen dio fasade, hidroizolacija kompletnog prizemlja, i sl.), ali opet bi potencijalni kupac imao dosta toga za napraviti.. Kuca ima nekih 250 kvadrata.. Uopce ne znamo koja bi bila realna vrijednost iste? Znam da je tesko reci na temelju ovako sturih informacija, ali ako netko ima neku okvirnu ideju bila bih zahvalna
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Old 23.10.2014., 15:20   #1433
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Bokic.. Znam da tu ima dobro upucenih u cijene nekretnina trenutne, pa me zanima vase misljenje.. Moja mama razmislja u nekoj blizoj buducnosti pokusati prodati svoju kucu... Radi se o kuci u nizu na dobrom dolu.. Kuca je komplet adaptirana prije dvadesetak godina, ali se svih ovih godina ulagalo u nju (npr. Lani je novi krov napravljen, pa obnovljen dio fasade, hidroizolacija kompletnog prizemlja, i sl.), ali opet bi potencijalni kupac imao dosta toga za napraviti.. Kuca ima nekih 250 kvadrata.. Uopce ne znamo koja bi bila realna vrijednost iste? Znam da je tesko reci na temelju ovako sturih informacija, ali ako netko ima neku okvirnu ideju bila bih zahvalna
Uz informacije koje si nam dala, bez ikakvih fotki ili informacija poput je li namjestena ili nenamjestena, grijanje, stolarija, sobnost, garaza...

Svakako bih savjetovao da angazirate neku agenciju.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Old 23.10.2014., 15:46   #1434
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
to su uobičajeni iznosi, 10, 20, 30%.... Postoji razlika da li stavite u ugovor da je akontacija 40% ili da plaćaš 40% kupoprodajne cijene...

pitanje je zašto kupuješ futures ugovor? zar nema nijedan gotov i useljiv stan koji bi te zadovoljio?

Nema.
Ne živimo svi u Zagrebu, di praznih stanova u novogradnjama ima više nego stanovnika.
U mom gradu se stanovi grade na kapaljku i to šta se napravi ode dok kažeš keks.
minelas is offline  
Old 23.10.2014., 16:43   #1435
Koji je to grad?
Jel mozda najlipsi grad na svitu?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Old 23.10.2014., 17:07   #1436
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Koji je to grad?
Jel mozda najlipsi grad na svitu?


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Je. Baš taj.
minelas is offline  
Old 23.10.2014., 22:06   #1437
Quote:
founder975 kaže: Pogledaj post
ovo je jedna potencijalno jako dobra vijest iz sektora nekretnina...možda ipak počinje blagi oporavak

http://www.seebiz.eu/izgradnja-zgrad...seca/ar-97792/
4% vise zgrada se gradi. Kakvih zgrada? Jesu tu uracunali kvadrate Ikee i Supernove pa zato vide neki porast izgradnje
Adelholzener is offline  
Old 24.10.2014., 12:27   #1438
http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publicatio...05_01_2014.htm

Smanjila se ponuda neprodanih novogradnji na periferijama Zagreba.

Pa su prosječne cijene prodanih stanova u Zagrebu 7,5% više nego u 2013g, a u ostalim naseljima su jednake u odnosu na prošlu godinu.
klapalo is offline  
Old 24.10.2014., 15:22   #1439
zanimljivo, nikako da nadjem podatak o broju prodanih nekretnina u tom pdf-u, a to bi bilo vazno za znati za cijelu sliku


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Old 24.10.2014., 21:29   #1440
Ja sam prije 2 tjedna imala nwkoliko kupaca over the floor.

Jedinog ozbiljnog kupca u*ebao je ministar financija (zena).

Drugi ozbiljan kupac mi je bivsi komitent (jos od kad sam radila u RH) kojemu je propala firma, pa je bio prisiljen prodati kucu i sad na vrat na nos trazi nesto za useliti na brzaka. Nudi nizu cijenu, ja trazila cash za nize. On hoce u dijelovima. Ja se ne usudim jer je duzan ko Grcka. Too good to be true...

Bilo je jos ljudi, no vise turisticki...
Marica Carica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.